Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 17

  • 24 345
  • 757
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 575
Да ви питам в 8 месец при запис на тоновете стигали ли са ви до 180 като мърда бебето? Щото гледам за норма че пише 120- 160... Не че лекаря каза че е проблем, де, но все пак...

# 481
  • Мнения: X
Привет на всички пак , моята също мърдаще и стигаха до 185 даже и няма проблем. Включвам се да ви кажа 2 неща
1) По добре да се пускат изследванията в Сити клиник а не Токуда , стойностите им за Д димер са грешни
2) Защо анти ха е по ниско или по високо но не винаги има променя в терапията! Отговора е , когато доплера , кръвотока и стойностите на рехавост на плацентата ( която не се казва на пациентите за да не почват да четат и да се филмират ) Са ок , това означава че риск от тромбощи няма , и терапията върши чудесна работа.

# 482
  • Мнения: 831
Bonichka, защо мислиш, че Д-димера им е завишен?
Преди седмица правих в Бодимед, а на следващия ден в Токуда. В Токуда излезе по-ниско.

# 483
  • Мнения: X
Защото така ми каза моя доктор , който каза че всеки път идват с по висок Д димер от Токуда и че в Сити клиник понеже е кардиологична са по точни резултатите и там да се пускт

# 484
  • Мнения: 787
Как се преценя рехавост на плацентата, на ехографа ли? За първи път чувам термина, разкажи моля те повече.

# 485
  • Мнения: 127
Привет на всички пак , моята също мърдаще и стигаха до 185 даже и няма проблем. Включвам се да ви кажа 2 неща
1) По добре да се пускат изследванията в Сити клиник а не Токуда , стойностите им за Д димер са грешни
2) Защо анти ха е по ниско или по високо но не винаги има променя в терапията! Отговора е , когато доплера , кръвотока и стойностите на рехавост на плацентата ( която не се казва на пациентите за да не почват да четат и да се филмират ) Са ок , това означава че риск от тромбощи няма , и терапията върши чудесна работа.
Тази рехавост на плацентата в проценти ли се измерва, че моят АГ като ме гледа последно спомена, че нещо си на плацентата трябва да е над 5%, а при мен била 20%. Което било супер, ама аз нищо не разбрах.

# 486
  • Мнения: X
доктора каза че няма да задълбава в термини но да на ехограф меря някаква стойност на плацентата която нее степента и .И така определят дали плацентата е рехава , съотвтетно може да се предизвика кървене примерно ако е по рехава и за това понякога намалят дозите на лекарствата , независимо от кръвните , общо взето както си ви и обеснявах милион пъти всичко е съвкупност и не може просто да се решава е така. И отделно ми каза че тия в токуда съдови са толко шантави че мерили на жените грешния доплер , не на маточните артерии , и им преправяли терапията и после имали драма момичетата с кървене и не знам си още какво

# 487
  • Мнения: 575
Май пак си решила за раждането 😄😉

# 488
  • Мнения: X
пхаха Simple Smile Ами доктора го питах всичко което мме интересуваше да ти кажа и това което ми каза е това което ми трябваше , и ми харесва. И съм склонна да се примиря с кислите физиономии Simple Smile ама да не спамя тая тема .Все пак утре имам час в Токуда но още ще преспя с тая мисл и може и да не отида може и да отида как то го усетя , вървим напред с 2 седмици и ще раждам доста преди термин.

# 489
  • Мнения: 1
здр.С тромбофилия съм с 2 спонтанни .Сега съм бременна в 16 седмица
приемам дуфастон 3×1 урогесан 2×2 : Вит.с 1
Вит D 1 абофоликмета 1×1 имунолактон 1×1
Euthrox 50 - 75 през ден:  ношпа 3×1 
Phelebodia 3×1  магнерод 2×1
И НАЙ ВАЖНОТО ЗА КРЪВТА АСПИРИН И НАТАСПИН  .РЕДУВАМГИ"  1 аспирин 1 натаспин
Тази терапия да ли е добра ?
И многоважно нищо D Dimer mie 0.5 - 0.3 доп.фибриноген 4.96 - 4.50 доп
тромбоцити 341 - 100_440допустими .
Казаха ми че По друга таблица се гледало за бременни ..А Лекарката засегяла неми промени лекарствата небили лоши изследванията ..




# 490
  • Мнения: 831
Да ви попитам за фактор анти- Ха, че излезе резултата. Кои референтни стойности гледаме? Дадени са ми 3 варианта:
*при профилактитка - 0,3-0,6
*при лечение-при еднократен прием за 24 часа - 1-2
*при двукратен прием (това НЕ е моето)

Аз съм с 0,47. Да се радвам или да се притеснявам?

# 491
  • Мнения: 5 113
Първите референтни гледаш и ти е добре според мен , по средата си. Моят резултат е по 0,1.

# 492
  • Мнения: 575
Момичета, каква Омега приемате? И с повече EPA или DHA? Аз в началото пиех тази:


После Ковачев от Сигридов каза, че е по-подходящо по време на бременността тази:


Но Ковачев каза по време на кърмене, че е по-добре да се върна на първата на NOW...

И сега обаче понеже ми свърши Кардиото на Гардън ъф лайф и ми остава месец и нещо до раждане, чудя се коя да си взема...

# 493
  • Мнения: 5 113
Alaskata, аз съм си на NOW . По колко капсули приемаш от нея?

# 494
  • Мнения: 575
Ами по една. Между другото Denis, до която се допитват в темата за витамините , беше казала, че DHA е мн важна за бебето и беше одобрила NOW. Но пък Сигридов препоръчват обратното - с повече EPA. И затова се чудя.

Общи условия

Активация на акаунт