Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 17

  • 24 292
  • 757
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 5 096
12 ч е активното действие, а остатъчното е още 12ч. Затова приложение през ден, както изписват някои лекари, е безсмислено.

Последна редакция: нд, 17 окт 2021, 10:15 от iren11

# 511
  • Мнения: X
Иренка ще те разберат грешно 12 часа активно 12 часа остатъчно става 24 Wink

# 512
  • Мнения: 5 096
Да, сега видях, каква тъпотия съм написала.  Не съм си изпила кафето още Wink
Успях да го редактирам.

# 513
  • Мнения: 574
Хах, мерси!!! Значи и вие на 24 часа биете. А при какви случаи се изписват на 12 часа?

Последна редакция: нд, 17 окт 2021, 10:42 от Alaskata

# 514
  • Мнения: X
на 24 часа си ги слагаш защото правиш профилактика на тромбофилия.За какво ти е на 12 ?

# 515
  • Мнения: 2 638
На вс отгоре днес съм забравила алармата и закъснях с 1 час - сложих на 25-ия час, такова закъснение опасно ли е?? На вас случвало ли ви се е е да закъснеете и с колко?
Ние от десетина дена местим прогестерон и клексан с по час и половина назад и после напред, защото трябваше да изместим първо с 6 часа назад и после с десет часа напред.
Лекарката каза, че можем да ги местим с по час, час и половина без проблем. От последната инжекция не трябва да има по-малко от 22 и повече от 28 часа.
Един час не е никакъв проблем.

# 516
  • Мнения: 574
Хора, а имали ли сте болка в кръста? Аз съм в 34 г.с. и ми се появи болка като се навеждам обаче и като се движа малко. Като съм в покой не. Не е като менструална. По-скоро все едно нещо съм прищипала. Ама все пак… Случвало ли ви се е?

# 517
  • Мнения: X
аз бях с защипан нерв , в тоя срок е съвсем ок да имаш болка в кръста , бебето притиска , повече почивка

# 518
  • Мнения: 178
Здравейте, момичета.

Минавам да кажа, че графикът на проф. Паскалева за ноември е излязъл и ако някой има нужда може да звънне да си запише час.  Simple Smile  Аз точно си записах.

# 519
  • Пловдив
  • Мнения: 96
Здравейте,кой изследвания се пуска,за да се видим кръвосъсирването,d-dimer,AРTТ ,    NK клетки

Последна редакция: пн, 18 окт 2021, 14:37 от Valq12

# 520
  • Мнения: 374
Боровинка_123, много благодаря , записах си час в удобен за мен ден!
Да попитам понеже до сега не съм ходила при нея , иска ли да се носи изследване от доплер или може и без? Ще мога да й покажа от феталната доплера , но няма да е актуален , смисъл ще са минали 3 седмици от него .

# 521
  • Мнения: 34
Здравейте, резултатите за Протромбиново време  се сравняват с референтните стойности за: "С антикоаг. терапия" или "Без терапия" ако от 8 дни приемем Аспирин протект 100мг и:
Не го вземам за лечение а за профилактика, нямам проблем с кръвосъсирването в момента. Изписан ми е за профилактика след ваксина понеже съм с тромбофилия и ДВТ през бременността преди време. Ваксинирах се преди 5 дни и контролно правя тест за мое успокоение.
Резултатът ми излиза в норма ако гледам стойностите на "Без терапия" и мисля, че това е правилно, но реших да попитам и тук Simple Smile (или да питам лекар?)
Фибриноген и APTT за които няма значение дали съм на терапия също са в норма.

# 522
  • Мнения: 2 596
Здравейте, момичета! 😊
Днес ми беше свежият трансфер на три тридневни ембриончета. Имам следните мутации-ACE, PAI, MTHFR и трите хетерозигот. До сега бях на Натаспин по 1тб. Репрото каза от днес или по 2тб. Натаспин или по 1 тб. аспирин. Честно казано малко се притеснявам. Колебая се дали да комбинирам Натаспин-сутрин и аспирин - вечер. Дай Боже да имам положителен резултат, ще трябва да отида да се консултирам със специалист. Май в Бургас само Д-р Конова идва.
Успех на всички! 😊

# 523
  • Мнения: 457
Момипета днес пуснах APTT и резултата е 47 от норма 25до 38.пия акард 150.според вас много ли е виско. В сряда съм на преглед. Няма тест за тромбофилия.

# 524
  • София
  • Мнения: 7 517
150 е много висока доза, изписва се след 12гс при риск от прееклампсия или влошен кръвоток. Кой ви я е предписал и по какъв повод?

Общи условия

Активация на акаунт