Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 17

  • 24 402
  • 757
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 457
Изписана ми е след инвитро, и следящият аг ми я назначи да си е продължа да края на бременоста.претиснява ме това аптт.

# 526
  • Мнения: 576
Момичета, колко време преди раждане ще ви е послед ното пускане на Анти Ха, ддимер и т.н?

# 527
  • Мнения: 10
Здравейте!

Интересува ме има ли сред вас някоя, на която са й назначили терапия с Натаспин.
Имам го предписан по една капсула на ден.
Като цяло чували ли сте жени, които са завършили успешна бременност само с тази добавкс. За сведение-аз съм в 14 г с, имам един рисков фактор, като се изследвах поради фамилна обремененост-сестра ми има 2 аборта заради тромбофилия. Благодаря!

# 528
  • София
  • Мнения: 7 546
Трябва да се следи стриктно на ехограф с доплер кръвотока в маточните артерии. Дозата се коригира спрямо състоянието им. Преди 12гс много рядко се изписва такава висока доза поради риск от разрехавяване на плацентата.
Потърсете си АГ с опит в проследяване на бременни с тромбофилия. Репродуктивните АГ обикновено имат познания в друга сфера.

Изписана ми е след инвитро, и следящият аг ми я назначи да си е продължа да края на бременоста.претиснява ме това аптт.

# 529
  • София
  • Мнения: 591
Мамчрта токущо си получих изследванията за тромбофилия. Може ли коментар. Нищо не разбирам. При Вецев съм чак м. 11. Пуснато е изследването заради аборт в 9г.с.-спряло сърчице 2017г. Имам две нормални бременности 2009 и 2011г. Всичко беше наред с тях. Пуснах си изследването по препоръка на ендокринолог Тодорова. Според Вецев абсолютно нямало защо да пускам такова изследване. Аз обаче го пуснах. Искам да изследвам каквото е възможно за да не се случи отново спиране на сърчицето 🙄🙄. Възможна ли е нормална бременност или да се отказвам?
    [/list]

    Последна редакция: вт, 19 окт 2021, 15:37 от dyndla

    # 530
    • Мнения: 457
    Трябва да се следи стриктно на ехограф с доплер кръвотока в маточните артерии. Дозата се коригира спрямо състоянието им. Преди 12гс много рядко се изписва такава висока доза поради риск от разрехавяване на плацентата.
    Потърсете си АГ с опит в проследяване на бременни с тромбофилия. Репродуктивните АГ обикновено имат познания в друга сфера.

    Изписана ми е след инвитро, и следящият аг ми я назначи да си е продължа да края на бременоста.претиснява ме това аптт.
    благодаря за информацията. Аз съм 26гс вече. Утре имам час при доктор чучумишев. ❤️

    # 531
    • Мнения: 5 140
    dyndla, според това изследване трябва да приемаш метилираните форми на витамините от Б групата , вкл. и Б9 / фолиева киселина.

    # 532
    • София
    • Мнения: 7 546
    Да допълня - премери нивата на витамините Б9 и Б12, както и хомоцистеин. При ниски нива на витамините, както е написала Ирен, трябва да приемаш само метилирани форми на Б9 и Б12 и да ги докараш до горната граница преди забременяване. Фолиевата киселина е синтетична форма, на теб ти трябва метилирана, която е л-метилфолат.

    Ниските нива на витамините водят до рискове за теб и за бебето, както и до повишаване на хомоцистеин, а високият хомоцистеин е рисков фактор за сърдечно съдови инциденти.

    # 533
    • София
    • Мнения: 591
    Да допълня - премери нивата на витамините Б9 и Б12, както и хомоцистеин. При ниски нива на витамините, както е написала Ирен, трябва да приемаш само метилирани форми на Б9 и Б12 и да ги докараш до горната граница преди забременяване. Фолиевата киселина е синтетична форма, на теб ти трябва метилирана, която е л-метилфолат.

    Ниските нива на витамините водят до рискове за теб и за бебето, както и до повишаване на хомоцистеин, а високият хомоцистеин е рисков фактор за сърдечно съдови инциденти.
    Цитат на: iren11
    link=topic=1364725.msg43659199#msg43659199 date=1634641059
    dyndla, според това изследване трябва да приемаш метилираните форми на витамините от Б групата , вкл. и Б9 / фолиева киселина.
    Благодаря ви момичета. Изследвала съм б12 и вит. Д. и са по средата, но според ендокринолога ми трябва да са на Горна граница. От м. август пия метализиран Б12. Ще пусна нови изследвания преди прегледа да видя дали имам промяна. Друго нещо дали да изследвам, което може да ми искат докторите? Да съм подготвена. Не да губя време, че е голяма мъка с часовете за преглед при тези доктори.

    # 534
    • Мнения: 5 140
    dyndla, изследват се Б9, Б12 и Д , като се спира приемът преди изследването поне за 10 дни.  Може също и Б6 , както и хомоцистеин.

    # 535
    • София
    • Мнения: 591
    dyndla, изследват се Б9, Б12 и Д , като се спира приемът преди изследването поне за 10 дни.  Може също и Б6 , както и хомоцистеин.
    Благодаря! От утре ги спирам и ще ги изследвам към 5.11

    # 536
    • Sofia
    • Мнения: 6 186
    Да ви попитам, има ли някакви изисквания за Аспи теста? В смисъл преди колко време да е пито последното хапче? Може ли да се пие вода сутрин преди теста или не?

    Питам, защото направих Аспи тест, а резултатът ми се вижда странен.

    # 537
    • Мнения: 374
    Моля препоръчайте ми лекар АГ , който разбира от тромбофилия без Вецев!

    # 538
    • Мнения: 1 688
    Да ви попитам, има ли някакви изисквания за Аспи теста? В смисъл преди колко време да е пито последното хапче? Може ли да се пие вода сутрин преди теста или не?

    Питам, защото направих Аспи тест, а резултатът ми се вижда странен.
    Аз лично не съм чувала за специфични изисквания за Аспи теста, както е за НМХ, правила съм го без да спазвам някакви изисквания.
    Ама нека и друг се включи, ако има повече инфо.

    # 539
    • Мнения: X
    не си спирайте витамините преди изследване , само на инжекции В12 се спира. Ако имате дефицит или понижени нива с това спиране само ще влошавате изследването. Просто не ги пикте в дена на изледването ( ако се пият сутрин ) И си имайте на ум че съвсем леко ще са завишени.

    Общи условия

    Активация на акаунт