Възпитание на децата

  • 3 991
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 634
Естествено, че е семейството.
Всъщност, приятелите не възпитават. Те могат да ти помогнат да запазиш ценностите, които си възприел в семейството, може да те подведат да ги отречеш, но това не е възпитание.
Има приятели, които те тикат нагоре. Други те дърпат надолу. С трети търсите пътя си заедно. Възпитанието, получено в семейството би трябвало да научи детето да ги различава и подбира.  Peace
Обикновено "приятелите" е синоним на "улицата". Трябва ли да оставим улицата да възпитава децата ни?  newsm78

# 16
  • Мнения: 3 342
Несъмнено семейната среда.
Тя поставя началото и основите във възпитанието на детето. Всички останало ще му повлияе дотолкова, доколкото е заложено във вече изграденото.
Трудно бих повярвала, че дете, което среща абсолютно разбиране и любов в семейството си, би попаднало в лоша компания например или би позволило на училището да му повлияе дотолкова, че да промени из основи светогледа му.
А и не само първите седем години са важни. Семейството възпитава цял живот...

# 17
  • Мнения: 1 181
На първо място семейната среда. Най-важния фактор. Ако трябваше да ги подредя по важност: на второ място са приятелите, на трето - училището, след това обществото и на последно религията.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 300
Защо религията е посочена като фактор, оказващ влияние върху съзнанието и възпитанието на детето...по-скоро религиозното възпитание /и начинът, по-който религията ще окаже влияние на развитието на даден човек/ е нещо, което се формира в семейството и обществото...само по себе си религията не може да бъде определящ фактор...

А иначе на въпроса - семейната среда.

# 19
  • София
  • Мнения: 13 206
Според мен няма основен фактор....
Всички са важни, с изключение на религията (атеист съм! моля това изречение да не предизвиква отговори на религ. теми)
Първото, което формира човек е семейната среда. Според мен тя дава основата. В повечето случаи дори тя определя и средата, в която ще се движиш в живота си.  Приятелите са много важни, но не съм съгласна, че те са възпитателен фактор. по-скоро обратното... в зависимост от семейната среда, човек избира приятелите си. В крайна сметка не ставаме приятели с всички, който срещаме по пътя си. Има хора, с които си допадаме заради еднаквите ценности, което пък идва от възпитанието. Училището също е много важно, но не съм съгласна и с хора, които смятат, че децата им трябва да придобият някакви навици в училища, а не вкъщи...

# 20
  • Мнения: 1 520
Все ми се се струва, че семейството. Особено докато е малко. И се чуи да разбира. Важно е тогава да покажем верния път за общуване и игри. Старая се за това. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 2 700
За мен основното е семейството.
С ръка на сърце мога да кажа, че съм карала тежък пубертет и от сегашна гледна точка се възхищавам на родителите ми как са ме издържали. В тези години естествено приятелите и средата са ми влияли повече. Но след това основата, която съм получила в семейството ми ми помогна да стана това, което съм.

# 22
  • Мнения: 4 621
На първо място е семейната среда, след това идват приятелите, училището и т. н.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 679
На първо място поставям семейната среда, но и останалите фактори не са за пренебрегване, освен религията - не съм вярваща.

# 24
  • Мнения: 891
Според мен е семейната среда, не че у-щето и приятелите не оказват влияние, но все пак основното е семейството. Peace

# 25
  • Мнения: 2 818
Семейната среда.

# 26
  • София
  • Мнения: 676
Семейството! От това се определя и доколко ще позволиш да ти влияят в последствие други фактори, с които се сблъскваш в живота!

# 27
  • Мнения: 2 196
Семейната среда  Peace

# 28
  • Мнения: 1 117
Според мен в по-голяма степен 80% семейната среда и 20% други фактори

# 29
  • Мнения: 14 133
Колкото и да влияят приятелите, основата се получава в семейството. Там се залагат базовите ценности.
И аз мисля, че водещо значение има семейната среда.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт