ОКТОМВРИЙЧЕТА 2020 - тема 5

  • 19 818
  • 755
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4 856
Pinky, тя ходи. 7-8 крачки сама абсолютно са ходене. А изглежда, че ти не й даваш възможност за повече, как да стане тогава? 😅Според мен е грешка, че не й даваш възможност да се научи, много е различно самостоятелното ходене от ходенето за ръка.
Отвори вратите на апартамента и ще видиш как ще почне да си обикаля сама. И като падна какво стана, освен че порева? Нищо предполагам. Така ще се научи като тръгне да пада, да се подпре с ръце.
Моят например, когато тръгне да пада назад, ако не успее някак да се подпре, повдига главата и пада все едно прави коремна преса 😆 така забавя скоростта и ударът на главата е по-лек. Онзи ден се обърна с една кола на асфалта и падна така, ами порева и спря да реве, после още си игра. Ти явно си прекалено предпазлива и това й пречи да се изяви. Отпусни се, дай й шанс, явно тя има желание. И ела след няколко дни да се похвалиш, че вече си обикаля навсякъде 🙂

Dagny, а от обикновено шише или чаша не става ли? Моят се олива с тях, защото ги вдига директно нагоре, затова аз му ги държа. Като се стопли времето, ще го пускам гол да се учи, че не ми се занимава да го преобличам постоянно. Тогава може и да пробвам с гърнето.

# 691
  • София
  • Мнения: 425
Така се научават децата, с падане и ставане. Баткото все падаше на чело, девойката засега повече се пази. Тя се научи да се катери по дивана и леглото и обожава да се търкаля, та е голямо дебнене да не падне.
Биберона и памперса ще ги мисля на лято, тя и без това само като спи вечер го ползва, та не очаквам да е много трудно. Баткото беше супер пристрастен и чак на 3 го махна, търси го 3 вечери и забрави. Иначе пие вода от шише с накрайник от ДМ. Има и неразливна чаша и шише със сламка, но предпочита накрайника. Вечерното мляко си го пие с биберон. Но май ще го спира вече, защото някои вечери пие много малко.

# 692
  • Мнения: 40
Ама тя си ходи! Според това, което си описвала, тя ходи, явно няма някакъв физически проблем, единствено й трябва смелост.
Ти пускаш ли я да пада изобщо? Ако застанете с мъжа ти на земята един срещу друг, пуска ли се?
А като се държи по мебелите, ходи ли си сама?
Пробвала ли си да я оставиш права без да я държиш, би трябвало да седне на дупе или да се подпре на ръце. Ако тръгне да пада, я хвани или пък я остави да се научи как да пада правилно. А и да падне, нищо няма да й стане. Аз моя го оставям сам да се оправя. Пада, удря се, изправя се и продължава. Тепърва ще има много инциденти, колкото и добре да ходят, все ще са с ужулени колена, няма как да ги опазим от всичко.
И аз съм на мнението на педиатъра, точно това направих- пуснах го, направи една крачка, подпря се на ръце, после направи две, после пет, след няколко дни десет и после почна да си обикаля сам.
Изглежда, че не само на нея й липсва смелост, а и на теб 🙂 А някой, ако пита още ли не ходи, му кажи каквото написа и тук - едни по-рано, други по-късно.
Да 😊 по скоро и на мен ми липсва смелост. Иначе например играе на земята , става сама и ходи чак до вратата на хола, това са около 7/8 крачки и след това аз я държа за ръката и не й позволявам да ходи сама повече. Иначе тя става и  тръгва сама но аз хващам 😁 не знам правилно ли е или не , но съм много страхлива 😂
+ изобщо не я пускам да пада😂 оня ден за пръв падна настрани и беше рев и сълзи от моя страна 😂 а тя продължи на играе😂
Давай по-смело. Утре като тръгне на вън между децата няма как постоянно да си до нея. В началото на нашето несигурно ходене играехме на една игра с таткото. Аз и той сме един срещу друг на разстояние и детето между нас и ту единия го вика, ту другия. Обаче като се доближава към мен и аз правя крачки назад. Беше доста забавно и доста се смя моето момче.

# 693
  • Мнения: 196
Охх и аз се чудя как ще махнем бибата…. Много е пристрастена към нея. Сега ни избиват кучешките и текат едни лиги 😄 Слагам я на гърне и ака там, но не казва кога има ако и пиш. Изкачва стълбите без проблем, сега ще се учим да слиза по тях. Още спи при нас на спалнята и трябва да я отделям вече, но ми се струва мисия невъзможна.. Не пием от шише мляко, спряхме го миналия месец. Водичка пие от сламка сама и от чаша с моя помощ.

# 694
  • София
  • Мнения: 1 791
При нас и без зъбна криза - пак си иска бибата. Инати се.
Аз много рядко го пробвам да пие от чаша и шише, нямам нерви, все се олива.
В яслата са толерантни: и биба му дават и шише с биберон. Та общо взето съм вдигнала ръце май, хаха

# 695
  • София
  • Мнения: 3 569
Мноого бързо пораснаха.
И малкият още от декември не пие АМ и съм махнала всички шишета с биберони. Чашата засега пие нещо там, ако аз му я държа иначе разлива. Иски ми се лятото да се понаучи с нея. Както и с приборите, там също е 50/50. Някои дни се справя супер, други го мързи да хване вилица/лъжица.
Днес видях, че горните кучешки почти са пробили венеца. Поне лигите силно са намалели даже почти спрели. Имам чувството, че точно заради зъбите пак почна да спи при нас повече. Иначе си е в ногавата кошара. Обаче тези дни ни смачка от въртене и будене. 

# 696
  • Пловдив
  • Мнения: 13 600
Малкият пие от сламка, шишето е най-обикновено от Джъмбо. Пазя едно с биберон, заради болницата, че през нощта ми е супер удобно.

# 697
  • Мнения: 1 876
Здравейте, момичета, отдавна не съм писала и си мислех, че няма да ви открия, а вие сте си в темичката, в която ви оставих 😘
Радвам се да ви видя. Надявам се всички да сте добре, а бебоците, които са тръгнали на ясла, вече да са се адаптирали.
Аз работя вече, а Хриси я гледа майка ми. Драма с отделянето не сме имали, но тя е много привързана към баба си. Расте като Гъбка, всеки ден е с нов номер. Станала е гушклива, но само когато тя прецени. Косичка има много рехава все още, двигателно е голяма фурия, разбира всичко, което й кажа, но една думичка не казва още. Иска всичко да прави сама - обличане, обуване, ядене. С първите две помагам, с третото се справя с цапане естествено. Любимо й и да ми помага да разтоварваме миялната. Вади чиниите със замах, подава ми ги, понякога ги облизва преди това...абе голяма скица. Кърменето ни е вечер и през нощта, като се разбужда.Скоро ще се отбиваме, но тя обича и кисело, и прясно мляко, а и АМ да й дам, пак ще й хареса. Тя яде всичко, което ю предложа

# 698
  • Мнения: 534
Махнах АМ преди около месец, но нощем още пие чай, особено при никненето на зъб се буди по 10 пъти и пие по няколко глътки, друго не я успокоява. Не знам как ще го махнем това нощно пиене, явно трябва да удържа няколко вечери да не давам нищо, дори да иска, че да свикне.
Все повече започва да се привързва към мен и да ме търси, когато не ме вижда. Днес я оставих при баба и дядо, там ще е до неделя. Вече сигурно 100 пъти е казала "мама". Поне няма рев за сега, бързо се разсейва.

# 699
  • Мнения: 915
Хах, Amelin, ние нямаме сушилня, но ме накара да си представя как би ми помагал, сигурно с половината чинии счупени по пода Joy иначе много обича да ми помага, с пералнята, разтоварване на покупки, носене на неща.

С думите ние сме на 0, много е шумен понякога, но не е стигнал до дума още. И аз малко се сдухвам като постоянно ме подпитват. За разбирането си разбира много, смея се напоследък, че все едно той ме изпитва - от тея книжките със 100 думи и само разлиства, сочи картинките една по една и ми вика Ъ?, Ъ? Grinning

Супер много е привързан към мен, на никого не го оставям, баба си я вижда веднъж на месец има няма, и започвам леко да се филмирам като, ако, го приемат на ясла, как ще я караме на есен Cold Sweat

# 700
  • Мнения: 739
Здравейте, момичета. Минавам да споделя, че вече станах мама на второто ми синче. 😊💙 Бебе Александър се роди на 07.02.22г. (13 дни преди термин) в 23:58. Роди се естествено, нямаше време и за желаната упойка, защото всичко стана много набързо за около 2ч. Понеже отивах за тонове до болницата, то пък цял ден бях с едни контракции и след проверка на разкритието се оказа, че съм с 5,5-6см. и хопп в родилна зала. Та малкия мишок се роди 3400гр. и 50см. 😊💙 Та сега свикваме всички заедно вкъщи. Ники вече го научихме да гали по главата бебето и да му казва "ооо бебее". Когато го питаме къде е бебето и той сочи към креватчето. 😄
Иначе с говоренето, казва малко думички, даже в повечето случаи не иска да ги повтори. Иначе каквото му говорим ни разбира и то доста добре. Даже вчера ме учуди, как бях приготвила дъската за гладене и ютията и той взе кабела и отиде към контакта да се опита да я пусне. Явно попива с гледане всичко, понеже ме беше виждал само 2 пъти предни дни как я пускам и вече си знае. Обича да ми подава разни прибори и да подрежда все нещо по шкафовете. Иначе за гърнето още се сърди, като реша да го слагам и става. Та за сега съм го оставила на мира и ще видим, като се затопли след някой месец да го поотучвам от памперса. Ако трябва, ще взема седалка, дано му хареса и да почне да си сяда. 😊

# 701
  • Мнения: 270
Мони, честито бебче! Да ви е жив и здрав малкият Александър! Hug
Аз със сигурност искам и второ, но нямам смелост още…може би ще имат 4-5 години разлика.

# 702
  • София
  • Мнения: 1 791
Е на това му се казва да го пуснеш по пързалката!
Честито Моника! Да е живо и здраво, и много щастливо първото ни ново бебе в групата Heart

# 703
  • Мнения: 1 876
Моничка, честит да ви е! Здрав и успешен да расте малкия юнак! 😘

# 704
  • Мнения: 73
Честито бебче и от нас! Нека бебе Александър расте здрав и да радва цялото семейство! 🍀🥳🧸

При нас преминаването от шише към сламка стана много бързо, почти от раз започна да пие от сламка. С яденето самостоятелно още трудно ни се получава със супи, само с храна на парчета, която може да взима с ръце , ама и аз не си давам много зор да я приучавам, понеже ми е приятно да си я храня.
АМ не пие от ноември месец. За бибата, все още не я махам понеже от началото на годината ни избиха 6 зъба ( 3 кътника и 3 странични резци) и просто ми бе не мислимо да махаме и биба по това време. Идните месеци ще действам по този въпрос живи и здрави.

Общи условия

Активация на акаунт