До мамите, които ще захранват! Моля, прочетете!!!

  • 1 668
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Важното е че всичко е минало и сега сте добре. Представям си какво ти е било.
Добре си решила да отложиш захранването, не бързай и не се притеснявай  за теглото на детето.Ще си наддава когато то реши.Мойта Габи се роди 1 мес. по-рано, беше 2.5кг.Едва ни изписаха щото не беше наддала нито грам за една седмица в болницата.Като се прибрахме, тя ми заспиваше в мига в който я сложа да я кърмя.Нямаше сили горкото, а и една яка жълтеница ни мъчеше.И...педито ме посъветва да се цедя и да давам в шише за да може да хапва, въпреки че знаеше че кърмата ми е малко.Естествено, аз притеснена че не наддава, я послушах и точно след седмица нямах и капка.Сега съжалявам.Мисля че щеше да почне да си суче с пълна сила и от мен, ама как да не послушаш педито...нали е лекар???
Със сигурност ще имате едно здраво и палаво дете, което съм сигурна че ще наддава яко!!!

# 16
  • Мнения: 1 975
За щастие всичко е минало нормално Hug
Аз започнах захранването със плодови сокчета, а от близо седмица давам и плодови пюренца. Ти защо си решила направо с каша да захранваш? newsm78

# 17
  • Мнения: 721
Галия 82, така ме посъветва педито, щото Йони била качила само 300 грама. Било по-калорично - абе с кой акъл  ooooh!

# 18
  • Мнения: 903
Munichka много съжалявам за случилото се и се радвам, че сте добре...   bouquet

# 19
  • Мнения: 57
Стискам ви палци, че сте се отървали леко, макар че това което си преживяла сигурно е било ад.Аз започнах захранването със плодови сокчета и нямх проблеми, но карай с по-бавни темпове захранването и всичко ще е наред.

# 20
  • Мнения: 601
     Много се радвам на хора като теб,които при възникнал проблем предупреждават околните един вид ,ако се случи на тях,макар че доста от тях си мислят,че на тях такова нещо не може да им се случи Tired .
    Ето сега благодарение на теб доста майки като прочетат ще захранват по малко количество за да няма лоши последствия за детето,защото действително е много опасно.
    Педиатърката ти то е ясно,че е незаинтересована и  носи вината за случилото се,точно заради безхаберието си. Close
    Тук в Кърмаческия има доста изписано как трябва да се започне захранването,един ден като започнеш  да си убедена ,че захранваш правилно,но мой съвет е да изчакаш да навършите 6 месеца и тогава.Аз точно така съм решила за моето дете.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 365
Munichka, радвам се че Йони вече е добре и дано повече не се случва Praynig
Другото е, че сподели с всички, за да сме наясно с проблемите, които могат да възникнат от захранването:bouquet:
Нацелувай малката принцеса Hug

# 22
  • Мнения: 721
Момичета, много ви благодаря за разбирането и подкрепата  bouquet Много ви обичам и се радвам, че го има този форум.
Днес сме по-добре. Снощи детенце не се е будило от колики, което е добре. Днес ще ходя при друг педиатър, за да я сменя моята.
Аз лично вчера бях в ужасен стрес. Постоянно ме е страх за нея, само да кихне и какво ли не ми минава през главата. Днес като я гледам как се хили и си играе, ми е доста по-леко. Както бях много спокойна майка, така се разстроих... ooooh! Сега, обаче съм ок, защото на детето ми му трябва нормална и спокойна майка.
Целувам ви Heart Eyes

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
[Защо да плаша другите??? Това в България, когато искаш да помогнеш по някакъв начин, все ще се намери някой, който да ти намери нещо нередно. Не знам, но смятах, че трябваше да го споделя, защото така, ако недай си боже се случи на друга мама, да знае какво може да е, а не като мене да се побърка, защото не знаех какво може да е! Също така съвсем ясно съм описала, че става въпрос за захранване с бананова каша, тоест това може да се случи на всяко ено дете, захранено с каквото и да е. просто това е реакция на организма, която ние не може да предвидим. Даже е много рядко срещано. Сега ще захранвам от 6 месец, а захраних сега, защото педито каза, че малката е наддала малко и трябва да захраня. Тва е..
Такааа, по същия начин и аз мога да кажа, че когато изразиш мнение, което се различава от другите, ще се намери някой, който да ти намери нещо нередно.. Аз също имам проблеми с малката и знам какво е да се притесняваш за детето си и да се опитваш да предупредиш какво може да се случи. Е, мисля, че заглавието е пресилено, мисля, че можеше просто да обясниш, че явно сте получили алергична реакция към храната. Не ме разбирай погрешно - хубаво е, че споделяш какво може да се случи при неправилно захранване, но е хубаво да обясниш точно къде е проблема - както си го направила после,а не да се обиждаш от малко чуждо мнение, несъвпадащо с твоето.
Желая ти от все сърце да се успокоиш и никога повече да не изпадаш в такава или подобна ситуация, дано като дойде време да захраниш както си решила в 6 месец да нямате и помен от подобни проблеми.

# 24
  • Мнения: 281
Слава богу, че сте реагирали навреме!Що за лекари са това? Радвам се, че бебка е добре

Общи условия

Активация на акаунт