На море в Турция - тема 72

  • 83 621
  • 806
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 3 150
Като цяло, спестява ли се нещо с полет от Истанбул? ММ изобщо не се съгласи на такъв вариант, хем с кола, хем после по летища да се мотаем.
Гледах полети, като цени е ОК - около 300 лв излизаше за 2 възрастни + дете + бебе, но ако се спестява 5 часа път, не знам дали си заслужава разправията, затова и не настоявам. Ако пропускам някоя полза обаче, ще започна 😉
Иначе анталийското летище ще ни е съвсем близо, но засега сме на варианта нощувка в Ескишехир, за да видим замъка и аквариума.

Последна редакция: пн, 29 ное 2021, 17:04 от Нелка*

# 331
  • Мнения: 1 323
Ние ще ходим края на май месец и билетит отиване и връщане за 2 възрастни + бебе излязоха 140 лв. И това скъпите с по 20кг багаж на човек и избор на място. Мъжът ми сметна, че към 100-120лв ще изгори колата до Истанбул и обратно.
Не знам като сума колко изгодно излиза, но откъм време със сигурност е по-добре. За тези от нас, дето не можем да си позволим полет от София, де.
А и ще прекараме ден в любим град.
П.с. Ако не бяхме с бебе и имахме достатъчно свободни дни, щяхме да отидем с кола и междинна нощувка, за да разгледаме повече неща. Но първо, че имаме само 7 дни, второ не знам детето как ще понесе толкова дълъг път. И трето, аз не съм шофьор, само мъжът ми да шофира не върви. Той ще се скапе и каква почивка ще има, никаква.

# 332
  • София
  • Мнения: 3 150
Миналата година пътувахме до Кушадасъ, бебето беше на 9 месеца. Никакъв проблем, спа си и в двете посоки. Тя понесе пътя много по-мъжки от брат си, който в едната посока повтаряше "Стигнахме ли", а в другата "Не искам да си ходиииим".
Но ние се сменяме, това е голямо улеснение.

# 333
  • Мнения: 711
Два пъти тази годшна пътувахме до Анталия с колата с дете на 7г и бебе на 5м първото ходене и 1г и 1м второто ходене. Обичаме да пътуваме с колата и аз и мъжа ми, но особено втория път се поизнерви положението с малкото бебе, а имахме междинна нощувка в Истанбул. От Истанбул до Анталия е поне 7ч с 2-3 много, ама много  кратки почивки и сравнително бързо каране и то през нощта. Ако е дневен преход има светофари, дори задръствания в някои населени места, отидоха 10ч.
Та за лято 2022 живот и здраве, решихме със самолет от Истанбул. Като цена - по евтино ще ни излезе, от колкото с колата. За четиримата ни се връзва около 200лв двупосочните билети. Избираме си полети, рано сутринта да сме в хотела и последния ден да напуснем след обяда, така имаме 2 почти цели дни на пристигане и тръгване.

# 334
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 190
Много благодаря!
По всяка вероятност ще оставим колата на паркинга, от там ще идем до летището и с шатъла на Хава бус ще идем до центъра и ще преспим там в някой хотел. На другата сутрин пак с тях към летището. Не ми се разнася бебе, куфари и количка, но май така е най-сигурно, а и мъжът ми какъвто е мрънльо, ще си спестя доста нерви от шофирането му в Истанбул. Още повече, че разчита на мен за навигатор, а там не се наемам.
И последен въпрос. Как се справя офлайн навигацията на Гугъл мепс там? Като цяло трудно ли е влизането в града и стигането до летището през третия мост? Извинявам се, че въпросът ми сигурно звучи супер тъпо, но искам да съм подготвена.

Това ми се вижда доста уморително, ние когато ходихме бяхме с голямо дете на 10 и бебе на 2 години с количка, общо взето избирам най-ранният полет Истанбул - Анталия около 5:00.  Тръгване около 17:00 предния ден пристигане в 3:00 на паркинга, като минаваме през града общо взето вечер е спокойно откъм натоварване,  3:30 на летището, имайте предвид, че проверките са доста тромави на вход в летището скенери багаж всичко, после на гейта същото упражнение.  И пристигаме в хотела да речем 8:00-8:30 ако е в Лара или Белек за закуска Simple Smile Връщането гледаме да около обяд тръгването от хотела за да се приберем в по нормално време.

# 335
  • Ямбол
  • Мнения: 19
Здравейте на всички Simple Smile дойде време за резервацията за 2022г. Тази година съм се спряла на хотел Korumar Ephesus във Кушадасъ. Искам да попитам за отзиви от изминалия сезон Simple Smile

# 336
  • Пловдив
  • Мнения: 153
Здравейте на всички Simple Smile дойде време за резервацията за 2022г. Тази година съм се спряла на хотел Korumar Ephesus във Кушадасъ. Искам да попитам за отзиви от изминалия сезон Simple Smile
През септември бяхме в Корумар, нямам никакви забележки. С влизането има дезинфекция на куфарите, бързо настаняване и абсолютна хигиена. На входовете на ресторанта винаги има маски, храната е изобилна и разнообразна, вечерите са с програми и забавления, плажа е голям, с много шезлонги и чадъри.
Интернет само в стаята можеш да ползваш, не винаги добър.
До центъра се пътува с маршрутки или такси, не е скъпо.
В лобито има машина за еспресо, което беше приятна изненада.

# 337
  • Мнения: 409
Здравейте на всички Simple Smile дойде време за резервацията за 2022г. Тази година съм се спряла на хотел Korumar Ephesus във Кушадасъ. Искам да попитам за отзиви от изминалия сезон Simple Smile
През септември бяхме в Корумар, нямам никакви забележки. С влизането има дезинфекция на куфарите, бързо настаняване и абсолютна хигиена. На входовете на ресторанта винаги има маски, храната е изобилна и разнообразна, вечерите са с програми и забавления, плажа е голям, с много шезлонги и чадъри.
Интернет само в стаята можеш да ползваш, не винаги добър.
До центъра се пътува с маршрутки или такси, не е скъпо.
В лобито има машина за еспресо, което беше приятна изненада.

Ето този коментар чаках,ние точно тия дни запазихме именно за него,дано не съжаляваме и да се променят нещата Simple Smile

# 338
  • Russe, Ruse, Bulgaria
  • Мнения: 152
Здравейте, някой може ли да отговори - кой от двата хотела има по-добър аквапарк за момче на 13 години - Granada Belek или Von Resort - Side. Ясна ми е разликата в категорията и цената на двата хотела, но в момента определящо ми са пързалките.

# 339
  • Русе
  • Мнения: 7 056
За Корумар Ефесус - без колебания. Бяхме там през 2019 г. От тогава следя коментари и мнения. Хотелът поддържа нивото отпреди и по време на "пандемията". Най-силната му страна е по отношение на хигиената.

# 340
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 437
Здравейте, някой може ли да отговори - кой от двата хотела има по-добър аквапарк за момче на 13 години - Granada Belek или Von Resort - Side. Ясна ми е разликата в категорията и цената на двата хотела, но в момента определящо ми са пързалките.
Без съмнение Гранадата в Белек...На Вон пързалките не са нищо особено...Казвам го като майка на момче, което нна 12 г бе във Вон и което обича по-екстремните...
Аз съм влизала в Гранадата - много по-"уау" е от Вон...
Аз, ако ми предстоеше този избор, не бих се замислила въобще - Гранада Луксури Белек...

# 341
  • Russe, Ruse, Bulgaria
  • Мнения: 152
Здравейте, някой може ли да отговори - кой от двата хотела има по-добър аквапарк за момче на 13 години - Granada Belek или Von Resort - Side. Ясна ми е разликата в категорията и цената на двата хотела, но в момента определящо ми са пързалките.
Без съмнение Гранадата в Белек...На Вон пързалките не са нищо особено...Казвам го като майка на момче, което нна 12 г бе във Вон и което обича по-екстремните...
Аз съм влизала в Гранадата - много по-"уау" е от Вон...
Аз, ако ми предстоеше този избор, не бих се замислила въобще - Гранада Луксури Белек...
Благодаря Air

# 342
  • Мнения: 58
Здравейте! В търсене на хотел за лято 2022г съм. Някой може ли да ми каже разликата между хотелите GRANADA LUXURY BEACH AVSALLAR 5*  и GRANADA LUXURY OKURCALAR 5*

Кой е по-добър от двата?


И аз се интересувам от същото, някой може ли да каже кой е по-добър? Мой клоня към BEACH  ,но не съм сигурна .
Доколкото съм започната и двата са супер от към храна и качество. Разликата е в плажовете, и най-съществената е че този в Белек има огромен аквапарк, лунапарк и много басейни, както и един огромен. Тоест перфектен за семейства с деца. Бяхме в него на самото му откриване и сме сууупер доволни ❣

Този в Белек ни е най-любим хотел Heartpulse, два пъти сме ходили.
 Резервирах за лято 2022 GRANADA LUXURY BEACH AVSALLAR 5*  , да видим дали  ще ни хареса като Гранадата в Белек.Wink
 И двата са хубави този в Авсалар е най- нов и най-малък , залепен е до хотел азура , почти без никаква територия , с малък басейн и малък плаж , интериора му е хубав , ние бяхме 20 дена след откриването му през 2019 и обслужването малко куцаше , храната беше разнообразна  . Срещу него се намира самия Авасалар с много магазини и ресторанти . Гранада Окурчалар е най стария хотел от веригата ,  обслужването , храната и хигиената са на високо ниво , от тази година вече има и пясъчен плаж , правени са и реновации на основния ресторант и на територията която също е малка с един басейн . Била съм и в трите Гранади но този в Белек е черешката на тортата не може да се сравнява с другите два , но и цената му е двойна

# 343
  • Мнения: 221
Здравейте,

Родосто - Бандърма има ли ферибот за леки автомобими, и ако да някой знае ли на какъв интервал е?

# 344
  • Мнения: 424
Здравейте, някой пътувал ли е с малко дете 3 г до Анталия с автобус? Как спи детето в автобуса? Ами до тоалетна? Чудя се дали да си го причиним, но и разликата в цената със самолет не е незначима...

Общи условия

Активация на акаунт