Някой купи ли вече първи брой на "Моето дете"?

  • 2 153
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 442
и аз съм от тези с излъганите надежди Sad. очаквах списание за деца над 1г - съвети за възпитание, игри и занимавки..., а то половината брой за бременни, една трета за бебета и съвсем малко за по-големите деца. бременните имат вече 4 списания - стига им толкоз Crossing Arms. искам и аз списание за деца  Tired - нещо средно между `родители` и `инсайт`, да речем.

# 16
  • Мнения: 11
Здравейте мами,искам да ви се похваля
бебето на корица е дащеря ми  Laughing Laughing бебе Никол
Аз ли4но смятам 4е ка4еството е мн добро ,а цената няма конкуренция Peace
и не е за зарибявка (доколкото знам)
Ще предам на редакторката за интереса кам инфо  за по-големи де4ица.
Може да си вземат бележка и да ви изненадат!

# 17
  • Мнения: 1 639
Вчера си купих списанието само срещу  2,49лв !!!!
Много съм впечеатлена от стила на писане, от отношението към майката и позитивният  лайт мотив във всички статии - " майки, вярвайте  в себе си " .

Разгледан е въпроса за кърменето и шишето  и толкова естествено е посочена позицията ,че  което и решение за хранене да вземе майката , тя е дай- добрата за своето дете .
 
Има и разгърнат  план "Научи детето на гърне за 7 дни" , когато то е готово и показва описани признаци за това. Това със сигурност ще го ползвам , когато сме готови  Simple Smile

Има статии за различни въпроси през бременността.
И много примери на реални майки за ситуации от ежеждневието с тяхните деца .
 
Много , много съм очарована  и затова реших да пиша тук .

П.П.Няма да се очудя ако  редакторите четат и пишат тук  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 3 550
И аз като Горска Фея мисля, че доста неща са заимствани от този форум.

# 19
  • Мнения: 489
     Купих го в4ера, и даже про4етах това което ме интересува от предложените статии. Мисля, 4е е с добро ка4ество на добра цена. Списанието предлага статии за деца от 0 до 4г. мисля. Не можем да о4акваме, 4е ще има статии само за определена възраста. Аз ли4но смятам да си го купувам, харесва ми.

# 20
  • София
  • Мнения: 847
И аз вчера го разлистих у една приятелка. Смятам да си го купя, защото ме заинтригуваха някои статии, но за бременни. Що се касае за дечица, темите са за до една годинка. Но за бременни имаше интересни неща, като примерно меню за здравословно хранене, както и рецепти за бременни  Animal Pig
Също с интерес прочетох интервюто с алерголога Мустаков, който лекуваше дъщеря ми, но интервюто ми се стори малко out-of-date, защото доколкото аз знам Здравната каса отново пое хидролизираните млека...

# 21
  • Мнения: 2 214
Освен рекламите на цяла страница има още няколко материала със скрита реклама.
Не е нещо по различно от многото списания от този род.
А така ми се иска да не свършва всичко със Бременност, раждане, зъби, храна.
Бих искала повече съвети свързани със психологията на дете, игри, взаимоотношения "татко дете" "мама дете" "мама татко".
С удоволствие ще прочета за детските градини или ясли в другите държави.
Не е лошо да ни разясняват правата а на някой и задълженията като майки, педагози.
Интересно е да прочета какво съветва психолога как да преодолея различните периоди на детето ми на проблемите във брака които свързани с раждането на дете.
И много други теми.
Засега всички списания които все пак купувам редовно насочени са само за бебета и леко четиво за майката.

# 22
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Благодра на всички, които сте писали.  bouquet
Ами бях много любопитна и го купих, видях, че има дори статия на мама, която преди ряботеше в "Моето бебе", няма лошо, даже е много хубаво.
Бях страхотен фен на "Моето бебе", но.....както се казва няма да задълбаваме стари неща.
Списанието поне е нещо ново, и дано наистина да има материали за по-големи деца.

Аз лично желая Успех на новото списание, защото подобно нещо да се прави си е честно казано предизвикателстзо.


# 23
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 916
Не съм го купила и надали ще си го купя. Но набързо го разлистих при приятелка. Оттам дойде разочарованието и твърдата мисъл да не го купя изобщо. (а бях любопитна и честно казано очаквах нещо и за по-големи деца, подобно на мнозина пишещи тук).
Каква ми беше изненадата, когато видях следната препоръка в списанието. Примерно меню за бременни: филийка хляб, КАФЕ, сок и т.н. Кой нормален лекар би препоръчал кафе?!  #2gunfire Явно е написано ей така, без да се мисли много-много - колкото да бъдат запълнени страниците. И след като в тази рублика дават неадекватни съвети, то какво остава в другите материали? Как да им вярваш?  Thinking
Познавам хората, които пишат в изданията на "Санома Блясък". Сред тях има и много свестни и качествени журналисти, но по-голямата част са момичета без опит, склонни да работят за изключително ниска заплата, което идеално устройва собствениците. Между другото това е една от малкото медии (плюс в. "Новинар"), при които всяко напускане на работното място се отчита с картова система за присъствие и отсъствие. Има строго фиксиран един час обедна почивка, строго фиксирано начало на работния ден - 9.00, и край - 18.00. А журналистиката е все пак творческа професия. Налага да се срещаш с хора и извън редакцията ти, както и да посещаваш прояви, които после да отразяваш. В Новинар доколкото знам правилата не са чак толкова строги, въведени са по-скоро заради техническия персонал. Но в изданията на Санома се следи много стриктно кой кога идва и си отива. Освен товав изданията им  80% от написаното е превод предимно от френски. Няма нищо лошо, но то невинаги е съпоставимо с родната действителност. Това ме прави особено предубедена към всичките им издания.
Наскоро смениха главната редакторка на "Ел", който между нас казано бе под всяка критика и нямаше нищо общо с оригинала. Новата главна редакторка е изключително свестен човек и много добър професионалист - дано оправи нещата, че иначе е резил за списание от такъв ранг.

# 24
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
.........

П.П.Няма да се очудя ако  редакторите четат и пишат тук  Simple Smile

  Четат, четат. И от "9 месеца" също си правят справки с форума  Laughing

# 25
  • Мнения: 3 447
Кой нормален лекар би препоръчал кафе?!  #2gunfire
Ами много нормални лекари смятат, че едно слабо кафе сутрин е допустимо Simple Smile

# 26
  • Мнения: 2 214
Писах по горе че и аз не съм във восторг от списанието.
Обаче аз по време на бременоста единствено с кафе си оправях безкрайно низкото налягане, това беше препоръка от лекар.

# 27
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
"Санома Блясък" издават и NGM.....какво общо имат издателите със съдържанието на някакво списание

# 28
  • Мнения: 705
Не мисля, че ще си купувам следващите броеве.

# 29
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 916
"Санома Блясък" издават и NGM.....какво общо имат издателите със съдържанието на някакво списание

Издателите на всяка една печатна медия имат страшно много общо с издаваните от тях вестник или списание. Именно те са хората, които подбират екипа, който да прави издаваното от тях. И ако хората са под всяка критика или пък поради куп подробности качествените напускат медията им, то в крайна сметка от това страда читателя, който си дава парите, за да купи вестника или списанието. В този смисъл издателите са най-отговорните лица пред читателя.
Що се отнася до препоръката за кафе, признавам че има случаи когато това се допуска от лекарите. Но е строго индивидуално и по-скоро изключение от масовата практика. Не мога да вярвам на хора, които дават подобна препоръка за масова употреба. При това никъде не видях уточнение за слабо или безкофеиново кафе. Да си представим, че една бременна с много високо кръвно или други проблеми прочете този текст и реши да му се довери на сляпо, без да се консултира с лекар, то имате ли идея какво би могло да се случи? Съжалявам, че звуча толкова рязко, но мисля, че безотговорността от страниците или екрана е нещо много опасно.
Малко off: не съм в конкурентна медия (работя във вестник, който засега няма намерение да издава каквото и да е списание), за да имам полза от подобен постинг. Просто изразявам мнението си, което не е задължително да срещне подкрепа разбира се.
А що се отнася до NGM, то това едно от малкото месечни издания у нас на изключително високо ниво. Което показва, че когато издателите решат могат да съберат и добър екип от професионалисти. Аз съм голям фен на NGM, още преди да започне издаването му на български.

Общи условия

Активация на акаунт