Бойлер, от който тече хладка/студена вода

  • 1 076
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 94
Здравейте. От известно време /няколко месеца/ се появява проблем с бойлер Елдом, който ползвам. Проблемът се изразява в това, че когато се пусне топлата вода от смесителя, тече хладка към студена вода /редуват се/, а бойлерът показва, че е загрял и има топла вода. Когато се появи този проблем за първи път повиках техник от фирмата, т.к. бойлера все още беше в гаранция. Техникът дойде и каза, че проблем в бойлера няма......? При въпрос от моя страна защо тогава не тече топла вода, той отговори че може да има проблем с тръбите и си отиде.
На другият ден реших отново да пусна бойлера да загрее и да видя дали ще стане нещо, стана - отново показваше, че бойлера е загрял и има топла вода като вече наистина от смесителя си течеше топла вода. Този проблем се проявява веднъж на два месеца и се оправя незнайно за мен как. Миналата седмица проблемът се повтори, като вече няма оправяне от "самосебе си" и не знам кое е за смяна и кое е повредено. Маркучът /под бойлера/ за топла вода е горещ, когато бойлера показва, че има топла вода, което би трябвало да означава че проблемът не е в загряването на водата, а някъде по тръбите или греша?
Моля за мнение.

# 1
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Или термостата е проблемен, или тръбата за топлата вода която отива до горе вече се е натрошила. Но така от разтояние не става работата.

# 2
  • Мнения: 344
Бойлерът е развален и не топли вода, имахме същият проблем със същата фирма, наложи се да нарушим гаранцията и да извикаме наши техници, за да бъде подменена частта.

# 3
  • Мнения: 12 760
Майстор трябва да види на място. Този, който е гледал по време на гаранцията, или е бил пишман майстор, или не е бил заинтересован да поправи проблема, което е срамота.

# 4
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Още нещо. Този бойлер в момента е непредвидим. Аз не бих го използвал, докато не дойде техник.

# 5
  • Мнения: 11 616
Да имате наблизо хигиенен душ, който да е на отворено положение?

# 6
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Да имате наблизо хигиенен душ, който да е на отворено положение?
Това какво общо има.

# 7
  • Мнения: 40 892
  Имате ли инсталация за ТЕЦ или сте само на бойлер?

# 8
  • Мнения: 94
  Имате ли инсталация за ТЕЦ или сте само на бойлер?
Само бойлер.

# 9
  • Мнения: 40 892
  Имате ли инсталация за ТЕЦ или сте само на бойлер?
Само бойлер.

Тогава няма къде да ходи топлата вода и проблемът е в бойлера.

# 10
  • Мнения: 11 616
Попитах за хигиенния душ, тъй като при едни наши познати се оказа, че когато хигиенният душ е в отворена позиция, нещо става със смесването на водата и в банята от смесителя не може да потече гореща вода, а се редуват порции от хладка и почти студена. Като се затвори хигиенният душ и проблеми няма.
Те също са с бойлер и хигиенният душ е свързан към батерия (друга/отделна) с топла и студена вода.

# 11
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Такова нещо не бях чувал. Само подобно ми се е случвало.
На обществената пералня имаше термостатни смесители на големите машини. Единия се беше развалил и месеше навсякъде. Иначе там водата се смесва по-друг начин и повече има смисъл.

# 12
  • Мнения: 11 616
И на мен не ми се вярваше докато не го видях. Иначе са с нов тръбопровод в нова сграда.

# 13
  • Мнения: 132
За хигиенния душ - същия филм. В момента в който затворихме смесителите към тях положението се нормализира.
Проблемът не е рядък - и от варненския сервиз на елдом им беше първи въпрос дали имаме такива. Та  не боли да се пробва.

Общи условия

Активация на акаунт