Къдрокоси красавици - 7

  • 56 245
  • 754
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 260
Привет! Има ли доволни от серума на Мади Cellagen? Двоумя се дали да го взема. Появи ми се малко пърхот, нямам обилен косопад, но е наличен Simple Smile кърмачка съм и преболедувах Ковид, така че очаквам положението да се влоши и се чудя на кои продукти да заложа… Ако се включите със съвет ще е чудесно. Ползвам 2 пъти в месеца ДПШ на milkshake , хидратиращия на Меди, протеин на Шфарцкоф Про, балсам хидратация на Джойко .

# 31
  • Мнения: 453
Привет! Има ли доволни от серума на Мади Cellagen? Двоумя се дали да го взема. Появи ми се малко пърхот, нямам обилен косопад, но е наличен Simple Smile кърмачка съм и преболедувах Ковид, така че очаквам положението да се влоши и се чудя на кои продукти да заложа… Ако се включите със съвет ще е чудесно. Ползвам 2 пъти в месеца ДПШ на milkshake , хидратиращия на Меди, протеин на Шфарцкоф Про, балсам хидратация на Джойко .

МарТ,
Много съм доволна от Медисютикъл Целаген и Нуминокс, дори сега обмислям да грабна голямата бутилка.
Имам нови растежи и усещам косата си по плътна. Комбинацията от професионални продукти,добавки, масажи и серума работи,трябва постоянството и упоритост. Прочетох че за да има пълен ефект от продукта трябва да се използва поне 3-6 месеца.
Започнатата навреме грижа и превенция е много добре решение,само провери дали е съвместимо с кърменето.
Другото което съживява косата е маска с розмарин в комбинация с базово масло. Къдравите коси по принцип са по сухи и аз не съм изключение от правилото. Правя преуош с еластисайзъра на Филип Кингсли и добавям масла към него- розмарин, авокадо и черно ямайско рициново масло.

# 32
  • Мнения: 3 354
Здравейте , момичета !
Не знам какво Ви харесва в brave new hair reboot...
Бях я купила тази серия малко преди Коледа. И сега понеже видях, че имам останало количество за поне още 3 къпания,  та реших днес да се изкъпя. Е , толкова отвратителни шампоани и маски , няма другаде ! Косата ми стана толкова заплетена, не мога да я разплета.  Получи се ужасно много фриз. А , само как стърже косата , идея си нямате. И колко твърда стана , дума да не говорим. Отвратих се и се ядосах.  Излезнах от банята и първата ми работа беше да ги хвърля в коша.
40 минути съм си играла после да си оправя косата с пяната на мароканойл,  с олио и масла. Сега е що годе по-добре косата ми. Но повече на тази марка НИКОГА не бих взела каквото и да било !

# 33
  • Мнения: 2 438
МарТ, Целаген сме го коментирали. При мен даде невероятни резултати,никнеше ми коса на места,на които преди почти не съм имала.
Сега съм заредила Нуминокс,като изхабя водичката на ФК го почвам.Надявам се да е даже по-добър от Целаген.

# 34
  • Мнения: 260
А това , че на моя шампоан пише, че почиства в дълбочина и е хидратиращ, означава ли , че е дълбоко почистващ и възможно ли е от него да ми се появи този пърхот- все едно ми е изсушен скалпа- така го усещам…. Може би ще третирам с малко Низорал и тогава всичко останало. А сега ще разгледам за Целаген. Благодаря ви!

П.с. Преди няколко години поради стрес и смяна на мястото на живеене - така си го обеснявам аз- имах много силен косопад - половината ми коса буквално изчезна, а останалата се изправи и никога повече не дойде на себе си. Тогава след ползване на серията на Дюкре и витамини не видях ефект, но правих маска с продукти от вет аптека- тривитаминол , Екзематин и вирбак/ омега/ - слага се малко количество, стои се много малко време- 30 Мин. Косопадът ми спря, което според мен се дължи на маслата, подхранването с омега и Екзематина като борба с най- честата причина за пърхот и проблемен скалп. Сега ще взема Целаген, но може би ако тръгне силен косопад ще пробвам отново тази “помада”  Simple Smile

Последна редакция: сб, 02 окт 2021, 13:16 от MарT

# 35
  • Мнения: 5 419
Butterfly, вместо в коша, да ми беше пратила маската! Трета си купувам и нямам намерение да я сменям въобще, най-добрата маска, която съм ползвала! Косата ми още на изплакването става лигава и жилава, започва да се мята, като жива става! Шампоана не харесвам, но маската не заменям с никаква друга!

# 36
  • Мнения: 449
А това , че на моя шампоан пише, че почиства в дълбочина и е хидратиращ, означава ли , че е дълбоко почистващ и възможно ли е от него да ми се появи този пърхот- все едно ми е изсушен скалпа- така го усещам…. Може би ще третирам с малко Низорал и тогава всичко останало. А сега ще разгледам за Целаген. Благодаря ви!

П.с. Преди няколко години поради стрес и смяна на мястото на живеене - така си го обеснявам аз- имах много силен косопад - половината ми коса буквално изчезна, а останалата се изправи и никога повече не дойде на себе си. Тогава след ползване на серията на Дюкре и витамини не видях ефект, но правих маска с продукти от вет аптека- тривитаминол , Екзематин и вирбак/ омега/ - слага се малко количество, стои се много малко време- 30 Мин. Косопадът ми спря, което според мен се дължи на маслата, подхранването с омега и Екзематина като борба с най- честата причина за пърхот и проблемен скалп. Сега ще взема Целаген, но може би ако тръгне силен косопад ще пробвам отново тази “помада”  Simple Smile
Може ли снимка или линк към Екзематин и вирбак/ омега/ тук или на лични. Нещо не мога да ги открия с точно такова наименование. Благодаря...

# 37
  • Мнения: 260
Нямам снимка на лични Екзематин Ц и Вирбак- купуват се от ветеринарната аптека- екзематина беше в шише, с няква жълта лепенка, а Вирбака е в пакетчета. Но не мога да си спомня пропорциите на маската. Добре ми подейства тогава, но сега заради кърменето се двоумя, защото съдържа алкохол и не само . И знам ли- все си мисля , че ако беше толкова ефикасно много хора щяха да се възползват вместо да изсипват маса пари за различни серуми и може би просто му е дошъл момента за спиране на косопада Simple Smile Но пък - тривитаминол, Вирбак - чудесни препарати за блясък и здравина на косата, а Екзематина загрява доста

# 38
  • Мнения: 5
Здравейте! Случиха ми се някой неща, претърпях операция, доста стрес, отделно си имам хормонални проблеми, в следствие на което получих косопад. Ходих на лекар преписаха ми хапчета, маска за коса и т.н. и леко по леко започнаха да оказват влияние (при къпане все по- малко коса ми падаше). Реших да си сложа пяна за коса преди два дни и при последното къпане отново ми падна доста коса, но пък за сметка не предните дни когато косата ми имаше пяна и не ми падаха толкова. Дали това не е коса и от предните дни която не е успяла да падне заради следването от пяната или просто засилва косопада? При вас как е? Дали да я спра, макар че само така харесвам къдриците си, не бях слагала от доста време.
Извинявам се за глупавия въпрос и за това, ако съм подразнила! 🤗

# 39
  • Мнения: 453
Еmanueellaa,
Каква пяна ползваш?
Процеса на спиране на косопада е дълъг, дори и след прием на медикаменти не е гарантиран бърз резултат. Какви продукти ползваш против косопад?

# 40
  • Мнения: 2 024
Здравейте! Случиха ми се някой неща, претърпях операция, доста стрес, отделно си имам хормонални проблеми, в следствие на което получих косопад. Ходих на лекар преписаха ми хапчета, маска за коса и т.н. и леко по леко започнаха да оказват влияние (при къпане все по- малко коса ми падаше). Реших да си сложа пяна за коса преди два дни и при последното къпане отново ми падна доста коса, но пък за сметка не предните дни когато косата ми имаше пяна и не ми падаха толкова. Дали това не е коса и от предните дни която не е успяла да падне заради следването от пяната или просто засилва косопада? При вас как е? Дали да я спра, макар че само така харесвам къдриците си, не бях слагала от доста време.
Извинявам се за глупавия въпрос и за това, ако съм подразнила! 🤗
Голяма е вероятността да е от слепването и невъзможността да паднат "обичайните и ежедневни" косми. Аз също бях преди години в ужас, че в банята ми пада страшно много коса, но тогава епах гелове и то няма как да паднат космите и след това като е на един път и ти се струва доста.
Бих ти препоръчала да си вземеш балсамчета без отмиване, активатор, масла за краищата, за да обира фриза и да я оставиш косата да си почине малко и да се възстанови.

# 41
  • Мнения: 1 132
Косата си я сресвам само под душа, когато отмивам балсам или маска, мия я два пъти в седмицата. При мен също тогава има много паднали коси. За мен е нормално, при положение, че не я реша всеки ден, наведнъж да падат повече коси.

# 42
  • Мнения: 2 438
Emanueellaa не се притеснявай,вината е в пяната.При мен е по същия начин когато ползвам продукти действащи като пяна.Освен това,почти не си реша косата и космите които падат при миене изглеждат много.
Един корейски трихолог казва,че нормално на ден падат 50-60 косъма,та ако си миеш косата през 3-4 дни,можеш да си представиш шепата косми,а ако е и дълга...
Ако все пак се притесняваш,нанасяй пяната на 1-2см от корена,така ще си сигурна че не тя е причината.

# 43
  • Мнения: 5
Еmanueellaa,
Каква пяна ползваш?
Процеса на спиране на косопада е дълъг, дори и след прием на медикаменти не е гарантиран бърз резултат. Какви продукти ползваш против косопад?

За вътрешен прием лекар ми назначи Ducray Anacaps Progressiv. Лекарката ми гарантира, че ще дадат резултат, тъй като самата тя до скоро беше с реактивен косопад и е изписано от самата нея, но трябва да се приемат поне 3 месеца. Сподели че при много пациенти са дали резултат. Също ми препоръча да Използвам маска с плацента и костен мозък. Иначе преди това сама си бях започнала хранителни добавки на Парусан.
Използвам- шампоани против косопад (Ревалид, Здраве, Алпецин, Herbal care)
Лосион против косопад на Парусан, хининова вода. Домашни маски с тривитаминол и това е.

# 44
  • Мнения: 2 930
За косопада, понеже и аз минавам през реактивен такъв, моята дерматоложка каза, че трябва търпение, това е процес, който се развива с месеци и е небходимо същото време да се прекрати и обърне. И аз пия Анакапс, мажа regrowth серума на Ревалид, каза ми да го редувамс Аминексила на Виши, но не съм ги взела, тъй като лекувам и чувствителен скалп, а те имат страшно много алкохол. Серумното желязо ми беше малко ниско, предполагам това е повлияло също плюс много, много стрес с натрупване. Това ми възпламени и розацеята, но това е друга тема. За чувствителния скалп ми препоръча Сенсинол на Дюкре, помага ми. Аз на Дюкре всичко харесвам.

Общи условия

Активация на акаунт