Витамин D, децата, майките, възрастните и зимата...4

  • 51 203
  • 753
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 42
Irelia, благодаря🙂
За В12 съм се насочила именно към подезичните от 1000 единици метилкобаламин на Natural Factors, само не знам при този дефицит, който се води умерен, дали всеки ден да вземам таблетка, или само няколко пъти седмично🤔
Може би трябва да вземам В12 предиобяд, защото той нали енергизирал, а вечер да пръскам D3 -спреят с храна ли се приема или няма значение?
Благодаря още веднъж🤗

# 601
  • София
  • Мнения: 337
При мен симптомите изчезнаха. Някои почти веднага, други след време. В това число и главоболие, което имах от 15 години. Но с Вит Д приемам и Магнезий, който ми е почти на долна граница и известно време пих Милгама, заради неврологични симптоми.

# 602
  • Мнения: 42
А какви бяха симптомите(ако е удобно, разбира се) и какъв витамин D приемахте , колко дълго.Питам, защото при мен дефицитът е огромен, а пусках изследвания заради постоянна липса на енергия, затруднена концентрация, отслабване на паметта, мозъчна мъгла и депресивни симптоми.
При мен симптомите изчезнаха. Някои почти веднага, други след време. В това число и главоболие, което имах от 15 години. Но с Вит Д приемам и Магнезий, който ми е почти на долна граница и известно време пих Милгама, заради неврологични симптоми.

# 603
  • Мнения: 2 817
А какви бяха симптомите(ако е удобно, разбира се) и какъв витамин D приемахте , колко дълго.Питам, защото при мен дефицитът е огромен, а пусках изследвания заради постоянна липса на енергия, затруднена концентрация, отслабване на паметта, мозъчна мъгла и депресивни симптоми.

И аз ги имах същите симптоми, ще се оправят нещата. Скоро, след като започнете прием ще почувствате подобрение Simple Smile

# 604
  • Мнения: 42
Ева Николова, благодаря за оптимистичните думи, имам нужда🙂

# 605
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 265
И аз имах същите симптопи. Липса на енергия, умора, сънливост, проблеми с паметта. Определено имам подобрение.

# 606
  • Мнения: 884
За вит. Д не съм усещала разлика нито когато е бил под нормата, нито когато беше над нея от твърде много вигантол. Сега са ми го изписали заедно с вит. К2 и А, днес го получих. Повода да го изследвам беше нисък естрадиол и риск от остеопороза. И беше в комплект с В12, него пък го изследвах заради проблеми с червата. В12 ми го изписаха на инжекции, 5бр., до сега съм сложила 3 и да, от него имам ефект.

# 607
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
Приемам по 10к вигантол/20000IU/ почти всеки ден/понякога забравям 🙄/
Донесоха ми турски,който е 50000IU.
По колко трябва да взимам?

# 608
  • Мнения: 12 712
10 капки Вигантол са 5000 единици а не 20000.

# 609
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
На шишето това пише,а не че толкова приемам.

# 610
  • Мнения: 696
На шишето това пише,а не че толкова приемам.

Този турския не е на сметка. Ако приемате по 5000 IU Вигантол което е 10 капки, турския има 50000 IU в цялото пише от 15 мл-т.е. ще ви стигне за 10 дни.

Има друга концентрация Devit 3 200000/10 ml където 1 капка е 800 IU.

Зимата за мен избрах този турски вариант с К2 / МК-7/. Скоро ще правя изследване и ще видя има ли ефект.

Последна редакция: сб, 27 май 2023, 15:42 от soniapro

# 611
  • София
  • Мнения: 337
Фрезия24, аз съм писала назад в темата, но пак ще кажа. Аз също бях с много голям дефицит, моя беше 5 /за граници 20-100/.
Същите симптоми ги имах и аз, в допълнение с други - получавах и замайване, паник атаки, силен задух, сърцебиене, не можех да спя… в момента в който заспивах, имах чувството, че потъвам. Много силна умора, постоянни целогодишни болки в гърлото и запушен нос, в последствие и неврологична симптоматика…абе направо се бях разпаднала. 5-6 дни след като започнах приема и паник-атаките изчезнаха, което за мен беше знак, че съм в правилната посока. Успях да го кача с вигантол до 25 и повече от това не се качи, но се чувствам по-добре. Всичко малко по малко изчезна.
Сега го пия като се сетя от време на време, или като усетя, че започвам да се разболявам.

# 612
  • Мнения: 42
PC-sun, благодаря за споделеното🤗
Това със запушения нос го имам от ученичка, и имаше периоди, когато не си лягах без капки.
А това с чувството, че потъваш при заспиване направо ме изуми. И аз съм така, и се стряскам, след което скачам от леглото със сърцебиене и треперещи крака. Мислех си, че се дължи на запушения нос и проблеми с врата, от което мозъкът не получава кислород. Никога не бих го свързала с дефицит на витамини😯
Да си пожелаем скоро да говорим за такива състояния само в минало свършено време🤞

# 613
  • София
  • Мнения: 337
Добавям и главоболието с години, което също изчезна. То и аз не знаех кое от какво, но щом всичко си замина, значи витамина е виновен 😉

# 614
  • Мнения: 42
Аз продължавам да имам въпроси🤔 Прочетох и предишните теми, за да се ориентирам, и виждам, че има противоречиви мнения относно приемането на К2 с D3. Какво означава, че вит. К2 трябва да се приема с големите дози D3, над колко IU се приема за голяма доза, т.е. до колко IU дневно може да се приема без К2. Защото аз съм силно внушаема, и ще започна да си откривам плащещи симптоми, които ще приписвам на К2😂
А иначе си купих тези капсули и смятам са вземам по 2 дневно, т.е.4000IU всеки ден.
https://fitnessdobavki.bg/now-foods-vitamin-d-3-2000-iu-120-soft … 8gSRoCcOoQAvD_BwE

Последна редакция: нд, 28 май 2023, 15:15 от Фрезия24

Общи условия

Активация на акаунт