Нова година 2021 на вила под наем

  • 2 826
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 447
Хора и хорища, аз съм в тотален шок тия дни, едно на ръка, че днес и двете ми отрочета са лепнали някакъв вирус и не спират да повръщат като съдрани, ами най-близките ни приятели ме ангажираха да търся къща за гости за Нова година, не за друго ами съм най-красноречива 🙄😁 та....запретнах ръкави в началото на седмицата, направих един списък с къщи, и започнах да звъня, и какво да ми чуят ушите, ми то не стига че 80% заети вече, другите 20% праскат такива цени, ум да ти зайде. За две нощувки на Еленския балкан ми искат в порядъка на 1400-1500лв минимум.... Да не говорим за други места чух цени и над 2500лв. Разбирам, че и вие сте търговци скъпи съдържатели, но според вас кое различава новогодишната нощувка от тази например на 7-ми февруари (ей така я измислих датата), нито приготвяте вечери, нито имате празнична програма, този ток който ще изхарчите тогава ще го изхарчите и на 7-ми февруари, дървата с които отоплявате също.....не знам не ми го побира ума. Само на мен ли ми се струва прекалено завишени цени или....
А и между другото на къде сте се насочили да празнувате таз годишните празници, които пак ще са под мотото на Ковид?

# 1
  • Мнения: 3 730
Абсолютно навсякъде цените скачат по празници.В хотелите е абсолютно същото. На повечето места правят резервации при минимум 3 нощувки. В крайна сметка никой не ни кара на сила.
Не е само по Коледа и Нова година, а и по Великден, 14 февруари и т.н. Например в момента масово по хотелите и къщите за гости този уикенд (заради 6-ти септември) се отдават за 3 нощувки.
В крайна сметка има значение и капацитета на къщата.Може да е за 6 души и да е 1500лв, може за 15 да е 1500.Разликата е огромна.

Последна редакция: сб, 04 сеп 2021, 15:31 от Desi1989

# 2
  • Мнения: 11 566
Здрасти.
Ако не сте претенциозни и сами ще си готвите, мога да ти дам на лични оферта за района на Дряново- вила.

# 3
  • Мнения: 3 730
Във Фейсбук има една група за отдаване на къщи за гости. Постоянно има турсене за Нова година и голямо предлагане.
Групата е : Къщи за гости в България - селски и еко туризъм.
Лично аз, няколко пъти съм запазвала къщи, които се предлагат в групата и съм оставала доволна.

# 4
  • Мнения: 447
Здрасти.
Ако не сте претенциозни и сами ще си готвите, мога да ти дам на лични оферта за района на Дряново- вила.
Да, идеята е сами да си готвим, ние сме осем възрастни с осем деца ( четири семейства сме всяко с по две деца), по принцип ходим през годината, а за нова година се събираме в дома на едното семейство (с най-голямата къща 😂), но тази година решихме, че е време да посрещнем тая пуста 2022 някъде извън дома, белким ни е на късмет и ковидчо си замине. Кротки сме, чистим си, не вдигаме шум понеже мъжете ни не държат на алкохол и след първата чашка си лягат

# 5
  • Мнения: 1 631
Разбирам, че и вие сте търговци скъпи съдържатели, но според вас кое различава новогодишната нощувка от тази например на 7-ми февруари (ей така я измислих датата), нито приготвяте вечери, нито имате празнична програма, този ток който ще изхарчите тогава ще го изхарчите и на 7-ми февруари, дървата с които отоплявате също.....не знам не ми го побира ума. Само на мен ли ми се струва прекалено завишени цени или....


Цената се определя от търсенето.
Ако не се заблуждавам, само цигарите и някои лекарства са с фиксирани цени.

# 6
  • Мнения: 3 730
Видях, че сте уточнили в по-горно мнение броя хора-8 възрастни с 8 деца, демек 16 души (4 семейства) . Е, кое точно му е скъпото 1500 лв за 2 нощувки? Пада се по няма и 200лв за нощувка на семейство.

# 7
  • Мнения: 447
Видях, че сте уточнили в по-горно мнение броя хора-8 възрастни с 8 деца, демек 16 души (4 семейства) . Е, кое точно му е скъпото 1500 лв за 2 нощувки? Пада се по няма и 200лв за нощувка на семейство.

Ами това, че се падаше една тоалетна на цялата къща, или че нямаше никакъв двор, поне на снимките изглеждаше само някаква пейка в средата на едно дворче 3м на 3м, или че пишеше че има определено количество дърва и ако искаме допълнително се заплаща, не ми се рови коя беше къщата, защото толкоква лошо впечатление ми направиха снимките, че директно я изтрих от паметта си. Вярно, за 200лв какво искам ще кажете, ама нека има малко човешки условия.

# 8
  • Мнения: 143
Видях, че сте уточнили в по-горно мнение броя хора-8 възрастни с 8 деца, демек 16 души (4 семейства) . Е, кое точно му е скъпото 1500 лв за 2 нощувки? Пада се по няма и 200лв за нощувка на семейство.

Кое му е скъпото??? Нощувка за 50лв?? Вие сериозно ли го мислите, че какво пък толкова му е скъпото??

Както и да е. И аз следя оферти. Къщи за 150лв по празниците се предлагат за 300лв. Ако е хотел с персонал бих го разбрала - трябва да им се плати за труда. Но къщата? Ако я наема на 10.12. и на 24.12.ще имам едни и същи потребени бельо, ток, вода и дърва. Кое надделява за 2-ната цена??

# 9
  • Мнения: 447
Видях, че сте уточнили в по-горно мнение броя хора-8 възрастни с 8 деца, демек 16 души (4 семейства) . Е, кое точно му е скъпото 1500 лв за 2 нощувки? Пада се по няма и 200лв за нощувка на семейство.

Кое му е скъпото??? Нощувка за 50лв?? Вие сериозно ли го мислите, че какво пък толкова му е скъпото??

Както и да е. И аз следя оферти. Къщи за 150лв по празниците се предлагат за 300лв. Ако е хотел с персонал бих го разбрала - трябва да им се плати за труда. Но къщата? Ако я наема на 10.12. и на 24.12.ще имам едни и същи потребени бельо, ток, вода и дърва. Кое надделява за 2-ната цена??

Абсолютно съм съгласна, ако е ресторант да има програма някаква, сервитьори, готвачи и т.н. разбирам да ти искат повече пари. Но тук освен парите, които ще дадеш за нощувка, трябва да предвидиш и сума за храна, другото което ми прави впечатление, е че в сайтовете са посочени едни цени, а пише: сумите за празниците са по договаряне! т.е. ако аз се обадя може да ми кажат една цена, а на теб - друга! Едни такива неща, които ми навяват поговорката: Ден година храни!
Аз също съм в търговския бизнес, заввършила съм Мениджмънт и съм наясно с тези търговски практики, тип тарикатлъци! Но не се прави така, не се....

# 10
  • Мнения: 12 752
Не мисля, че е точно тарикатлък, а по-скоро търсене и предлагане. Напълно ми е ясно каква истерия се разгръща, защото пък на мен тогава ми е рождения ден и съвсем незаслужено съм затруднена заради всеобщия празник.

Може би ако се насочите към хотел, а не към вила, да излезе повече на сметка. Ние така правим.

# 11
  • Мнения: 447
Не мисля, че е точно тарикатлък, а по-скоро търсене и предлагане. Напълно ми е ясно каква истерия се разгръща, защото пък на мен тогава ми е рождения ден и съвсем незаслужено съм затруднена заради всеобщия празник.

Може би ако се насочите към хотел, а не към вила, да излезе повече на сметка. Ние така правим.

Хотел не ни е вариант, понеже две от дечицата са бебенца и идеята ни е да си ги приспим по стаите като им дойде време за сън, а ние да сме си при другите хора. Скоро говорих с един съсед, който от доста години живее в Испания, с жена си, Испанка, държат малко хотелче в някаква провинция, та скоро го запитах по тази тема, и той отговори, че при тях също имало подобни Къщи за гости по малките села, но цената не е по различна по празници, по почивни дни или Коледа, отдава се под наем и толкова. Хората по скоро търсят хора, които да са в имота им, да обитават имота за да не запустява, а не търсят печалба. Ясно е, че българите сме с друг манталитет.

# 12
  • Мнения: 143

Може би ако се насочите към хотел, а не към вила, да излезе повече на сметка. Ние така правим.

Отказахме се от хотели отдавна, защото: обвързан си с меню и "програма". И най-вече, защото ресторант за 150 човека го натикват с 200 /примерно/. Не можеш да си преместиш стола, за да излезеш. Забравете за отстояние. Сервитьорите ти подават чинии, за да ги прехвърлиш "нататък" по масата или те молят да им подадеш свободните за отсервиране. Това си е активно участие в мероприятие, което не си предвидил. Вечерята започва обичайно в 20 часа, а ние обичайно вечеряме в 18. Пържолите им отдавна са се вкоченили, гарнитурата се е разляла в чинията, в 21 часа започва празничната програма и вече дори и наздраве не можеш да кажеш, ако не крещиш. Децата знаят, че следва нещо вълнуващо - да посрещнем Новата година, но не знаят, че им предстоят часове на скука, трудно издържат "по местата си"...И това за празнична цена от 140лв, заради изискани ястия а за деца 100лв...

На вила: свобода. Децата си препускат свободно, ако има сняг е още по-весело. Баница, пита, десерти, сухи мезета, ядки...има време да се приготвят. Програмата си я правим сами - приятна музика, песни, танци, игри...Не си обвързан с час, не се караш на децата, че пречат на другите гости...И ако това е на приемлива цена, а не за 50лв само за нощувка....е истински празник и почивка...

# 13
  • Мнения: 447
petya91 На същото мнение сме и ние всички, достатъчно сме напрегнати и изнервени, че и по празниците да се нервим, че видиш ли децата "пречат", или им се излиза вън а това "вън" е на триста стъпала разстояние и по-малките деца трябва постоянно да имат придружител.

# 14
  • София
  • Мнения: 284
Здравейте, а дали някой има идея за малка къща за гости или дори хижа за Нова година? Става дума само за нашето семейство (2 възрастни и две деца). Понеже и малкия на 01.01 има рожден ден и имен ден и ни се иска да се разнообразим някъде. Но по-скоро идеята ни е за малка къщичка в планината с много сняг и камина 😊

Общи условия

Активация на акаунт