Липса на овулация

  • 631
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Здравейте момичета! На 30 години съм и вече си имам едно детенце на 3 год и 5 месеца. Със съпругът ми решихме да имаме и второ, но към момента не се получава. Преди да имам първото си дете имам 3 спонтанни аборта поради тромбофилия и високи NK клетки, слаба маточна шийка, но никога не съм имам проблеми със забременяването. След раждането на сина ми цикълът ми стана оскъден, за което посетих лекар и имам правени изследвания - натоварване с глюкоза, хормони на щитовидна жлеза и съответно консултация с ендокринолог. Нарушения/отклонения не са открити. От гинекологичния преглед (март тази година) се установи, че в левия яйчник им низ от кистички, но десния е напълно добре, дори в десния имаше фоликул. От 3 месеца правя домашни тестове за овулация в голям интервал от време, но нямам нито един положителен. Въпреки това имаме контакти с надеждата,че тестовете не показват вярно, но за съжаление бременност няма. Цикълът ми варира между 27 и 31 дни (което смятам, че се брой за редовен цикъл). Във вторник отново съм на преглед при гинеколог. Искам да ви попитам дали има момичета, които са се сблъсквали с такъв проблем - редовен цикъл, а липсваща овулация и какво сте предприемали - изследвания, медикаменти и разбира се какъв е бил резултата? В момента съм на терапия с инофолик и витекс, но тъй като те са хранителни добавки трябва да се приемат дълго време, а аз ги приемам от около 3 седмици. Очаквам коментарите ви! Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 12 006
Предполагам има нужда да си изследваш полови хормони на 3ти ден от цикъла. Възможно е да е от висок пролактин, регулира се с хапчета. Може и друга да е причината - лекар трябва да каже. Тромбофилия и NK клетки пак трябва да пускаш, но всичко това ще го обсъдиш с лекаря си и той ще те насочва кое кога, гледай да е репродуктивен специалист иначе няма смисъл.

# 2
  • Мнения: 5 139
Димитрийка, лентичките за овулация са много капризна работа и аз след третия месец тотално спрях да им вярвам, по-лесно се ориентирам по базална температура ("ориентирам", не "със сигурност предвиждам").
Най-сигурно е да отидеш на фоликулометрия Simple Smile хубаво имаш фоликул, но е важно и дали се е спукал. Подкрепям Афродита - едни женски хормони и може би щитовидни, нека док ти разясни кои кога Simple Smile

# 3
  • Мнения: 41
Предполагам има нужда да си изследваш полови хормони на 3ти ден от цикъла. Възможно е да е от висок пролактин, регулира се с хапчета. Може и друга да е причината - лекар трябва да каже. Тромбофилия и NK клетки пак трябва да пускаш, но всичко това ще го обсъдиш с лекаря си и той ще те насочва кое кога, гледай да е репродуктивен специалист иначе няма смисъл.

NK клетки изследвах - резултатът е добър. За тромбофилията имам назначена терапия - спазвам я от 5 месеца стриктно. Полови хормони не съм изследвала никога, защото не съм имала проблеми със забременяване и четирите ми бременности са от раз. Дали и защо е възможно нещо да се е объркало в това отношение?? Със сигурност ще изследвам полови хормони, ще попитам във вторник кой кога се пуска. Ако можете обяснете ми вие! А какво мислите за пролактин - има ли симптоми по които би могло се съди дали новото му е високо?

# 4
  • София
  • Мнения: 12 006
На трети ден от цикъла се пускат LH, FSH, Пролактин, Естрадиол, Прогестерон. По преценка лекаря може да включи и тестостерон или каквото прецени. Симптоми за висок пролакти могат да бъдат: промяна в менструалния цикъл (закъснения, количествено намаляване), липса на менструация; безплодие; галакторея (появата на млечна секреция извън период на бременност или кърмене); болки в гърдите; главоболие. Всички тези симптоми са относителни и не е задължително да са провокирани от висок П-н. Имай предвид, че преди да пуснеш проба, следва около 30 мин да си в покой, а не от вратата и да седнеш да те убодат, т.к. се влияе от физическа активност и може да даде грешен резултат (висок, както е и ТСХ). Първо обсъди всичко с лекар и той да ти назначава кое кога да пускаш.

# 5
  • Мнения: 41
Благодаря! Ще обсъдя изследванията с лекарката ми. Предполагам, че ако има отклонения в един или няколко от тези хормони има изпитани терапии, които да ми се назначат и да дадат положителен резултат? Положителната ми нагласа ме кара да мисля, че щом съм успяла четири пъти, ще успея пак, но и притеснението ми е голямо! Не е лесно да си жена Simple Smile

# 6
  • Мнения: 5 139
Разгледай първия пост тук, има доста информация
https://www.bg-mamma.com/?topic=1347129

Общи условия

Активация на акаунт