Гърбът на бебето е вир вода!

  • 1 367
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 021
Здравейте,

Изписаха ни миналата седмица от родилното.Забелязвам, че доста често гърбът на бебето е целият мокър. В стаята температурата е около 23-4 градуса, влажността е между 45 и 55%, като то спи с боди с къс или дълъг ръкав и лятно чувалче тънко като чаршаф. Възможно ли е да подгизва така, ако памперсът протича? (не при всеки намокрен памперс гърбът му е мокър, да кажем в 30% от случаите). Сменям му памперсите редовно-на всеки два часа и половина горе-долу. Ползвам размер от 2 до 5 кг (бебето е около 3, 3 и нещо в момента). Пробвах и с по-големия размер от 4 кг нагоре, но и тогава гърбът му се беше намокрил. Също така е доста силен и успява да се завърти напречно в кошарата, доста е нервен на моменти особено нощем. Притеснявам се, че идват студените месеци, как въобще ше излизаме на разходка, ако постоянно подгизва по този начин. Моля за съвет, ако сте имали подобен проблем.

Последна редакция: нд, 05 сеп 2021, 11:16 от mariamp28

# 1
  • Мнения: 11 565
Опитай с друга марка памперси.

# 2
  • Мнения: 1 021
Да, опитах с друга марка от 4 кг нагоре и пак.

# 3
  • Мнения: 6 764
Чудите се дали бебето се поти или дали памперсите пропускат? При положение, че е новородено, при изпотяване дрешката би била влажна, а не продгизнала.
След като не пуска около крачетата, вероятно не залепяте достатъчно стегнато.
И аз имах подобен проблем, заради щипката на пъпчето, която пречеше да се закопчее плътно памперса.
Ще си носите дрехи за преобличане, често се случва памперс да пусне. Няма да настине детето така бързо, все пак е с вас постоянно. Проверявайте често гръбчето, за да го преобличате при нужда и това е.

# 4
  • Мнения: 1 839
Опитайте с по-голямо боди, или с обикновена блузка. Пампесът се надува много, когато поема течността. Ако боди или стегнати дрехи му пречат да заеме положението, в което е проектиран да стои, не е необичайно да пропусне.

# 5
  • Мнения: 1 021
Сега носи боди, което пише, че е от 56 см нагоре, а моя бебок е 50 см, сравнително широки са, остава достатъчно място да се закопчае около памперса

# 6
  • Мнения: 572
памперса пропуска, при нашето момче се случваше същото!

# 7
  • София
  • Мнения: 38 424
Определено памперсите пропускат! Опитвайте различни, докато намерите подходящи.

# 8
  • Мнения: 8 224
И аз съм на мнение, че в памперса е проблема. Пробвайте няколко марки.
Рядко съм ползвала памперс при който дете е било в крайната скала.

# 9
  • Мнения: 4 660
Навлечено е затова се поти. Аз бих оставила по боди с дълъг ръкав щом е новородено и тънка пелена.

# 10
  • Плевен
  • Мнения: 1 611
Най-вероятно е памперса,защото новородените не могат да се потят,поради недоразвити потни жлези.Затова казват да не се претоплят бебетата,поради неработеща охлаждаща система.

# 11
  • Мнения: 4 660
Навлечено е детето даже по схема трябва да е с боди с къс ръкав и чувалче според сезона при тия градуси които казва жената.

# 12
  • Мнения: 1 021
Да де, на 24 градуса е с боди с къс ръкав и тънко като чаршаф спално лятно чувалче, а като е 23 градуса вечер е с памучен ромпър тип пижама и намятам нещо много тънко.

Последна редакция: нд, 05 сеп 2021, 14:34 от mariamp28

# 13
  • Мнения: 4 660
Ами може и неправилно да слагате памперса знам ли? Оправяте ли ластика отвътре стягате ли както трябва?  Може да сте попаднали на кофти памперси.

# 14
  • Мнения: 492
Стягайте хубаво памперса, от него е.

Общи условия

Активация на акаунт