Нашите кухни - тема 88

  • 42 109
  • 737
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 41 079
Препоръчвайте фирми за изработка на кухня по поръчка, които да имат и някакъв шоурум, за да мога да видя различните модели на място.

Трудна работа. Много държат в офисите си по 1 или 2 мостри, но като цяло те работят по поръчка, тоест различни неща, а не типови и стандартни и всичко им е в единични бройки. Не са магазини с голям шоурум и готови модели. Имат големи портфолия, ама със снимки.

# 436
  • Мнения: 74
Препоръчвайте фирми за изработка на кухня по поръчка, които да имат и някакъв шоурум, за да мога да видя различните модели на място.

Трудна работа. Много държат в офисите си по 1 или 2 мостри, но като цяло те работят по поръчка, тоест различни неща, а не типови и стандартни и всичко им е в единични бройки. Не са магазини с голям шоурум и готови модели. Имат големи портфолия, ама със снимки.

Отворен съм към препоръки и за такива без шоуруми.

# 437
  • Мнения: 41 079
Мсив, МДФ, ПДЧ?
За масив мога да препоръчам Цвети:
http://www.mebelicveti.com/massive-wood-kitchens
И с тези съм работила, по-евтини и по-бързи са (бяха преди 3 години), но не изпипват толкова нещата. Обаче ако не искаш екзотика, а нещо, което са правили, мисля че са ОК.
http://www.mebeli-oniks.com/new/index.php/portfolio/kitchen/

# 438
  • Мнения: 19 317
Прего имат доста мостри. На околовръстното са.

# 439
  • София
  • Мнения: 10 324
Здравейте, предстои ми ремонт на кухня и си мислех да вградя фурната по този начин, може ли да ми кажете плюсовете и минусите при това разпределение, винаги фурната ми е била под стъклокерамичния плот и се чудя дали ще ми е удобно с това разпределение. Гледайте, само фурната и плота, шкафовете, няма да са така, начертах го набързо.

# 440
  • Мнения: 13 191
Не може ли плота да е по-близо до фурната? Така ще може аспиратора да е по-близо и ще е по-удобно, вадейки тава от фурната да се слага върху стъклокерамичния плот.

# 441
  • София
  • Мнения: 10 324
Не може ли плота да е по-близо до фурната? Така ще може аспиратора да е по-близо и ще е по-удобно, вадейки тава от фурната да се слага върху стъклокерамичния плот.

Никога не слагам горещо върху студен плот, не знам доколко е ок, май е въпрос на навик.

По-скоро въпроса е, доколко е удобно използването на фурна на тази височина, дано се включи някой с така монтирана фурна или поне да го е обмислял.

Мъжът ми ще прави кухнята, насочила съм се към механизми и плотове от Салекс, от плотовете съм много доволна, на вилата направихме един Г образен със скрита сглобка, вече 6та година не е мръднала, а е точно до мивката. Някой с  отзиви за механизмите от там?

# 442
  • София
  • Мнения: 36
Здравейте, предстои ми ремонт на кухня и си мислех да вградя фурната по този начин, може ли да ми кажете плюсовете и минусите при това разпределение, винаги фурната ми е била под стъклокерамичния плот и се чудя дали ще ми е удобно с това разпределение. Гледайте, само фурната и плота, шкафовете, няма да са така, начертах го набързо.


При мен е точно така, от година и нещо. Удобно ми е, нямам проблеми. Преди това мечтаех фурната да ми е нависоко и да не се навеждам. Така ястието се слага и вади по-лесно, наблюдава по-лесно,  а чистенето пък е мноого по-лесно.

Като минус мога да посоча единствено това, че ако нещо във фурната пуши повече от обичайното (ако се е разляло или окапало например), при отваряне пушекът отива право нагоре и на аспиратора му отнема малко повече време да го изтегли. При нормално готвене без такива инциденти, няма никакъв проблем.

# 443
  • Мнения: 13 191
Удобно е на тази височина, даже много.

# 444
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 711
И на мен, като видна не кулинарка ми е удобно! Обаче, на мен горния ръб на фурната ми е там, където е отбелязано на чертежа.

# 445
  • София
  • Мнения: 10 324
И на мен, като видна не кулинарка ми е удобно! Обаче, на мен горния ръб на фурната ми е там, където е отбелязано на чертежа.
Може и да я сваля с едни 20см. на долу и ще стане с перфектната височина Mr. Green

Иначе, май и стила ще е същия, като на вилата, просто с повече механизми и големи чекмеджета с по-малки скрити. Много ми харесват ето тези вратички на дупки, но май не са много удачни за града, че е по-прашно. Не и гледайте косурите на долната, беше първи опит на половинката, превърна гараж в кухня, та имаше доста ограничения.... втората ще е по-добра Mr. Green

Последна редакция: ср, 27 окт 2021, 21:13 от nad_tab

# 446
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 194
винаги фурната ми е била под стъклокерамичния плот и се чудя дали ще ми е удобно с това разпределение
Височината ли те притеснява или отдалечеността от плота? За височина е практично фурната да е така сложена, че да може да виждаш манджата в тавата дали е загоряла, за мен това е мярката. Хубаво е също да имаш наблизо къде да оставиш топъл съд, естествено не  е задължително да е на стъклокерамичния плот.

# 447
  • Мнения: 6 297
nad_tab, моята почва на височината на работния плот. Идеална ми е. Само при липса на работна повърхност бих я върнала пак долу.
Механизмите на Салекс са едни от най-добритe - Hettich. С Blum също няма да сбъркате. Предлагат ги Интериор И. Другите добри са Grass.
Имах такива вратички с решетки до абсорбатора точно. Вътре не се зацапваше повече от другите шкафове с плътни вратички. Бяха ми любими сега съжалявам, че няма да имам такива, защото не ми се занимава с поръчка за изработката им.

# 448
  • София
  • Мнения: 10 324
nad_tab, моята почва на височината на работния плот. Идеална ми е. Само при липса на работна повърхност бих я върнала пак долу.
Механизмите на Салекс са едни от най-добритe - Hettich. С Blum също няма да сбъркате. Предлагат ги Интериор И. Другите добри са Grass.
Имах такива вратички с решетки до абсорбатора точно. Вътре не се зацапваше повече от другите шкафове с плътни вратички. Бяха ми любими сега съжалявам, че няма да имам такива, защото не ми се занимава с поръчка за изработката им.

Много благодаря! Наистина създават неповторима атмосфера Simple Smile
Височината ли те притеснява или отдалечеността от плота? За височина е практично фурната да е така сложена, че да може да виждаш манджата в тавата дали е загоряла, за мен това е мярката. Хубаво е също да имаш наблизо къде да оставиш топъл съд, естествено не  е задължително да е на стъклокерамичния плот.
Височината ме притесняваше, не съм имала до сега фурна с подобно разположение и не знаех до колко е удобно, все пак 99% от кухните са с фурна ниско долу, едва ли щеше да е така ако е по-удобно, високо. Плот ще има точно до нея.

# 449
  • София-Младост
  • Мнения: 23 363
Напълни една тава с вода и се направи , че я поставяш във фурната...сама прецени горе-долу на каква височина ще ти е удобно да го направиш.

Общи условия

Активация на акаунт