Нашите кухни - тема 88

  • 40 476
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 40 310
Напълно подкрепям последните мнения - всичките ни мебели са правени така. Набелязваш си каква функционалност искаш и после с рулетка в ръка мериш как да я напаснеш с действителността. Това включва например колко са ти тенджерите, колко високи и широки и проектираш чекмедже, което да ги побира, а не после да се окаже, че 5 см не стигат. И така за всичко, а накрая гледаш и естетика да има все пак. За правила и стандарти не се бой, стандарти няма, каквото искаш, това се прави, а ако нещо все пак не може майсторите ще ти кажат. Не забравяй, че правиш идеен проект, а не екзекутиви. Тях ще си ги направят те.

# 721
  • Мнения: 3 100
Сиси, навсякъде ти правят проекта безплатно, но просто не ти го дават, поне докато не поръчаш при тях. По фирмите ходиш с чертежа на помещението - размери, къде точно са изводите за вода - и съпоставяш това, което ти предложат като цени. Още след първата оферта ще се ориентираш.
Може и в темата да дадеш размерите на помещението  и да кажеш какви уреди искаш да имаш. Поне ще те ориентираме, какви са вариантите и върху какво да помислиш.

# 722
  • Мнения: 3 916
Можете ли да ми препоръчате мелница и ситема за пречистване на водата?

# 723
  • Мнения: 785
Кое скосяване ви харесва повече?



Аз съм твърдо за номер 2, под 45 градуса, докато ММ гласува за 1 (U образна форма). Неприятното е, че се предлагат от различни фирми, тоест фирмата, на която съм се спряла за сега, не предлага скосяване под 45 градуса, а според  мен стои по-съвременно.

# 724
  • Мнения: 1 208
За да те объркам повече има вариант и без скосяване, а с метална бленда(май така се казва).

# 725
  • Мнения: 785
Вариантът с металната бленда (профил) е много красив и удобен, много ми допада, но доколкото знам го има само в два цвята- инокс и черно или много тъмно сиво и не ни се вързва цветово  Simple Smile

# 726
  • Мнения: 1 208
Блендта може да се боядиса във всеки един цвят по RAL. Нашата в случая е сива, прахов боядисана.

# 727
  • Мнения: 898
Нашата също е метална и я боядисаха в бяло.

# 728
  • Мнения: 3 746
Можете ли да ми препоръчате мелница и ситема за пречистване на водата?
По-напред бях описала доста подробно омекотителна за вода + филтри. Единственото по-добро е обратна осмоза. Ще си намеря личното съобщение до някоя друга дама, беше, и ще го пратя.

# 729
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Идвам за съвет и мнение относно плоскостите на AGT, МДФ с PVC покритие. Днес обикаляхме финално и се спрях на тях за кухнята. Просто на външен вид залепнах за една бяла перла и реших, че ще е тя. Знаете ли как са като качество? Доколкото разбрах са турски.

Плота, който избрах е на GETALIT и там нямам притеснения. Сегашния ни е такъв и вече 5 години и половина не е мръднал. До другата седмица трябва окончателно да съм решила и да започват работа по кухнята.

# 730
  • Мнения: 849
Сиси, навсякъде ти правят проекта безплатно, но просто не ти го дават, поне докато не поръчаш при тях. По фирмите ходиш с чертежа на помещението - размери, къде точно са изводите за вода - и съпоставяш това, което ти предложат като цени. Още след първата оферта ще се ориентираш.
Може и в темата да дадеш размерите на помещението  и да кажеш какви уреди искаш да имаш. Поне ще те ориентираме, какви са вариантите и върху какво да помислиш.

Това звучи супер, мислела съм си го за по нататък, но все още не мога да си намеря хубава и лесна програма (за телефон), където да си визуализирам идеите като за пълен аматьор.

Иначе помещението е това, съответно по дългата стена дължината варира.



За сега как си го представям :
Хладилник, свободно стоящ, 60 или 80 см в ъгъла зад вратата. Миялня. В края на тази стена мивка за долно вграждане. Нямам идея още какъв материал да е мивката, като размери може би 55/55. Може би някъде по този плот да стои кафе машината, не знам как е най-добре, до мивката или до хладилника (хем да не заема много от работния плот, хем все тече нещо около нея, да е в близост до мивката).
- След колоната в ъгъла котлон, който още не знам дали да е 2ка или 3ка. Другото, което много се чудя, около него колко разстояние да има, дали само от едната или и от двете страни. Под него или изцяло чекмеджета или част чекмеджета, част издърпващ шкаф за бутилки. Единия вариант е 80 или 100 см широки чекмеджета, като най-долното да е за тенджери, а най-горното за подправки, но пък ние не ползваме толкова подправки като цяло.
До котлоните шкаф колона, в който е фурната, на височина горе долу средата и да идва на височината на плота. А над нея си мислех, ама не знам дали е практично и възможно това, шкаф с вдигаща се врата, където да седят включени да кажем робот, сокоизтисквачка и разни подобни уреди.
- Първо мислехме да има островче (мъжът ми искаше да продължим кухнята на П с плот), но за сега сме се отказали, мисля че много ще теснее помещението. Съответно трапезна маса между кухнята и дивана. Искам да измисля така дължината на кухнята, че хем да е максимално удобно на котлоните и за работен плот, хем да не се отнема от холовата част.
- Горните шкафове не съм ги мислила много, визуално ми харесват тези на 2 реда, дето долния е по-плитък, но не знам нито ширина, нито как да се отварят или какво особено да имат вътре, предполагам просто по 1/2 рафта.
- Иска ми се плота да е гранит/технически камък, но не съм сигурна, че ще ни стигне бюджетът за това. За гръб може би закалено стъкло в бяло, млечен цвят.
- Цветът също още е неизвестен, исках бяла, но мъжът ми категорично отказва, щяла да пожълтее с времето. Сигурно светло синьо, сиво. Но наистина още не си го представям това.
- За осветление мислех лед лента със сензор за близост примерно, не знам това може би допълнително ние ще си го монтираме, не знам дали фирмите го правят.
Това май се сещам като особености.

# 731
  • гр. София
  • Мнения: 4 734
Струва ми се, че мястото е малко за толкова много неща. Щом и фурната ще е в колона - оставаш без плот. Другото, което според мен е трудно да се получи е хладилника зад вратата. Предполагам имаш в предвид на мястото с въпросителните. Свободностоящ хладилник обикновено е с дълбочина около 70см и не трябва да е долепен до стената, за да циркулира въздух, отгоре също. Ако някой отвори вратата на кухнята и в това време е отворена и вратата на хладилника и има човек....ще се ударите.

# 732
  • Мнения: 19 272
И мен ми се струва малко мястото. Може да сложите  масата за хранене пред дивана и така ще има място да удължите кухнята по стената или да я направите на П. Има маси, които са с механизъм. краката се смъкват и стават на холни.

# 733
  • Мнения: 1 896
Как ви се струва идеята гърбът на П образна кухня да е от тухлички само по хоризонтала, а по вертикала, където ще е печката да е от друг, не толкова претенциозен за почистване материал?

# 734
  • Мнения: 3 100
Сиси11, за приложение на телефона пробвай Planner 5D. Много е лесно, синът ми беше в 4 клас, когато го видях, че си "играе" на него - смяташе го за игра за строене на къщи. Аз ползвам същия продукт, но като програма на компютъра, макар че много орязаха безплатната версия.
Според мен разпределението на уредите в кухненската част, така както е дадено на проекта, е много добро.
Твоите идеи също са добри. Действително няма възможност за бар или остров, защото ще застане точно на линията на движение от мивката и печката към масата и буквално ще пречи. А и е малка стаята. На скица изглежда, че ще може да се смести, обаче ще се загуби всякакъв простор.
Споделям мнението по-горе, че шкафът-колона не е много удачен в случая. Първо, че ще загубиш плот, и то точно до котлона, където ще ти трябва. Второ, хубаво е да имаш плот в близост до масата - удобно е за сервиране, а и като помощна масичка един вид.
Хладилникът зад вратата не е проблем - ще ѝ се сложи един стопер и няма да се отваря докрай. Пред него има достатъчно място за отваряне, а и няма къде другаде да се сложи.

Може да се премести масата до стената и леко да се скъсят шкафовете на същата стена - пак с оглед на повече простор и въздух в стаята.

Общи условия

Активация на акаунт