Пак за захранването

  • 1 109
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 422
Благодаря ви момичета  Hug.
От всичко което прочетох се отказах от сока и картофите остават за по късно  Peace. Вчера купих безмлечна оризова каша на Милупа и накрая реших да започна с нея    chef
Браво!
Така направих и аз без да измествам кърмене ,а само да свиква с вкусове.Почнахме с безмлечна оризова каша на ХИП,после пюре ранни моркови на ХИП.И двете ги разреждам с кърма и давам по 5-6 лъжички,после кърмя.
Четох,четох и реших,че това ще е нашата схема.След моркова,ще дам картоф с морков и тиква с картов ,после плодово пюре от един плод.Поне до 6м няма да измествам кърмене.Педиатърката ми много хареса схемата,чак каза,че трябвало да се учи от мен Embarassed EmbarassedВъзгордях се Hug
Успех с опитването на нови храни  Peace

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Знам че темата е обсъждана много пъти , но аз съвсем се обърках. Четох , четох и ... сега не знам как да започна захранването  newsm78. Първо бях решила да е картофче  Peace, но вчера след консултацията докторката ме съветва да започна със сокчета #Crazy. Искам съвет бебо е на 5 месеца и 1 седмица и в събота трябва да бъде захранен  Blush. Моля помагайте ,че съвсем ще се сдухам от притеснение  Hug
Ами то и аз се сдухах вече. Едно време с каката беше по-лесно първо сокче, после пюре от тиква, картоф и т.н. Сега та каши ли не бяха, та плодови пюрета, зеленчукови с мляко, без мляко и т.н. И аз се шашнах. Рових се в интернет, питах приятелки, но установих, че колкото човека да питам, толкова и различни отговори ще получа. Днес на моето бебче дадох първите 1-2 лъжички пюре от ябълка и картоф. После дадох цицито. Ще видим как е. То бебчо сам си показва. Успех на всички които като мен започват захранването лека, полека!  bouquet

# 17
  • Мнения: 1 091

Ами то и аз се сдухах вече. Едно време с каката беше по-лесно първо сокче, после пюре от тиква, картоф и т.н. Сега та каши ли не бяха, та плодови пюрета, зеленчукови с мляко, без мляко и т.н. И аз се шашнах. Рових се в интернет, питах приятелки, но установих, че колкото човека да питам, толкова и различни отговори ще получа.
Все едно аз съм го писала. Peace
Разписвам се в темата, защото и на нас ни предстои захранване и ще я следя. И аз така - четох, четох...накрая така се обърках... #CrazyРадвам се само, че има много време докато ще почнем да се захранваме.
А тази прословута оризова каша готова ли се купува или се приготвя вкъщи? Май мисля след време да започна с нея.

# 18
  • Мнения: 2 242
А тази прословута оризова каша готова ли се купува или се приготвя вкъщи?
по времето, когато захранвах Зори имаше само Нестле оризова каша, а тя беше с разни добавки. За това предпочетох да си купя кафяв ориз и го приготвях по изпитана форумска технология  Mr. Green . Но става много бавно (с идеята максимално да се запазят полезните съставки на ориза). Като пуснаха Хип Оризова (чиста) минахме на нея.

# 19
  • Madrid
  • Мнения: 514
От всичко което прочетох се отказах от сока и картофите остават за по късно  Peace. Вчера купих безмлечна оризова каша на Милупа и накрая реших да започна с нея    chef
Много добър избор! Peace
Аз също започнах с оризова каша,когато Самуил беше на 5 месеца.Специално аз много уважавам Милупа,защото продуктите им не съдържат захар!

# 20
  • Мнения: 1 440
Като чета, чета и още повече се обърквам, но поне тази оризова каша някак ми се откроява като предпочитана от повечето мами...А тя като се направи с кърма как се дава? Само да опита или като ядене?

# 21
  • Мнения: 4 422
Като чета, чета и още повече се обърквам, но поне тази оризова каша някак ми се откроява като предпочитана от повечето мами...А тя като се направи с кърма как се дава? Само да опита или като ядене?
Аз лично я давам само за опитване по 5-6 лъжички,така 4-5 днш после пюре от морков/купено/ така 3 дни и продължавам нататък.
Но всеки сам си решава. Peace

# 22
  • Мнения: 1 097
Оризовата каша - и аз мислех да почна с нея, даже купих брашно. Обаче бебето ми винаги го мислят за двойно по-голямо, то отначалото така си върви... А кашата дава много калории и се помпат по-слабичките бебенца  Wink
Затова ние започнахме (днес... ни беше първата лъжичка) с морков. После мисля в този ред - тиква, тиквичка, карфиол, ябълка, круша и ... после ще подреждам другите. И аз четох, четох, целия форум изчетох. Свалих си 8 схеми за захранване, 5 от тях за след 6 месеца.
Понеже сме готови по-рано, започнахме по-рано  Peace Мисля, че трябва да се водим по децата, не по другите майки!  Peace

# 23
  • Мнения: 601
Аз утре започвам да захранвам Simple Smile
    Подготвих се отвсякъде още от преди месец купих цял арсенал от бебешки прибори:D
    Досега бяхме само на кърма и исках да имаме пълни навършени 6 месеца за да започна.
    Решила съм да започна с ранните моркови на Хип,след това ще дам моркови и картофи на Хип,след това ще направя почивката 2-3 дена и почваме с плодовите пюрета,кашите съм ги оставила за накрая.Като за начало това ми е схемата.Подлежи на промяна Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 250
А оризовата каша готова ли купувате или домашно приготвена?

# 25
  • Мнения: 171
Аз купувам готова първо, за да си спестя разочарованието, че ако я варя сама мога да не получа подходяща консистенция и второ, защото четох, че готовите каши са допълнително обогатени с полезни вещества, а желязото се усвоява от организма най-лесно в комбинация с витамин С, т.е. готовите каши ми дават по-добра гаранция, че така важното желязо ще бъде по-добре усвоено.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 806
Аз купих готова на Милупа  безмлечна  , че нямам време де се занимавам с домашни . А татито каза че може магазин за детски храни да отворим  #Crazy ама сигурно 100 пюрета на Хип сме взели  Joy нека да има  Peace

Общи условия

Активация на акаунт