В тази тема ще поствамe задачи за НВО 7 клас, които се надявам да бъдат полезни за всички.

За да бъде по-интересно:
  • За всяко различно решение на задача в определения срок ще бъдат давани точки;
  • Точките давани на всяка задача, ще бъдат в зависимост от нейната трудност и в интервала [1,10];
  • Всеки може да се включи само с решение на задача;
  • Точки ще бъдат давани само на решения отговарящи на правилата (по-долу);
  • Всяка седмица в неделя (започвайки от днeс 07.09.21) ще представямe статистика;
Всеки който иска да предложи задача или да реши такава, моля  първо да прочете следните правила:

Поствайте задачи
  • само ако имате решение подръка;
  • решението на които не би трябвало да отнема повече от 2-3 часа;
  • които са от примерни/реални изпити за НВО 7 клас или са подходящи за НВО 7 клас;
  • с пореден номер;
Ако задачата не бъде решена от нито един потребител в определения от Вас срок, напишете вашето решение, за да можем да продължим напред.

Не поствайте задачи преди
  • дадения от потребителя краен срок за последните;
  • да бъдат решени всички нерешени;
Не поствайте повече от две задачи наведнъж.

Ако поствате решение на задача, то
  • да бъдe с необходимите обосновки;
  • ако e планиметричнa/стереометричнa с необходимия чертеж и означения;

Моля, придържайте се към темата, ако имате въпроси, забележки или предложения използвайте системата за лични събощения.

*запазвам си правото да променям правилата, когато е необходимо!

Трябват ми помощници.

Един, който да следи за отношението между потребителите и да ми съобщава на лично съобщение. И още един, който ще прави таблиците в Excel на класирането.

Тези, който искат да изпълняват една от тези длъжности да ми пише на лично съобщение. Надявам се темата да помогне Smiley.