Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 40

  • 25 126
  • 739
  •   1
Отговори
# 360
  • Paris, France
  • Мнения: 13 977
Да, за ИР, при това тежка и с лош инсулин във всеки един момент, включая на гладно. Имах същата крива с още по-лоши стойности на инсулин и КЗ.

Трябват ти много магнезий, цинк, омега 3, витамин К1 от листа, всички останали добавки. Изчети няколко пъти първия пост и започни диета. С такъв инсулин на гладно, определено имаш излишни коремни мазнини, още повече и LDH ти е висок.

В първия пост, в скрит текст има идеалните стойности на инсулин и КЗ при ОГТТ.

Ако почнеш да ядеш много на брой,хубави, селски яйца, да приемаш масло от дроб на треска,витамин Д не ти трябва,защото не си в дефицит.

Оправи храненето!

# 361
  • Мнения: 1 429
Благодаря за мнението, Невена.
Аз приемам магнезиев цитрат 400 мг. Това малко ли е?

Според теб да се върна ли на кето режим или да мина на вмнвх?

# 362
  • Мнения: 18 542
Мини на режим, на който се чувстваш по-добре. Оценка обаче може да правиш само след адаптация, тоест след като минеш периода, в който тялото ти се адаптира към новия начин на хранене.

# 363
  • Paris, France
  • Мнения: 13 977
Благодаря за мнението, Невена.
Аз приемам магнезиев цитрат 400 мг. Това малко ли е?

Според теб да се върна ли на кето режим или да мина на вмнвх?

Магнезия ми се вижда малко, макар и самата аз и толкова да не пия (От мързел). Бих удвоила дозата и даже утроила.

Не мога да ти кажа на какъв режим да минеш, защото не зная откъде си почнала, докъде си стигнала и какви са целите ти в близко бъдеще.

Не знам какво разбираш под ВМ, но при ИР има дефект в обработката на мазнини, особено наситени и/или омега 6, та и с мазнините трябва да се внимава. Ако избереш ВМ, мазнините ще са нищожни и задължително ще пиеш омега 3 в съотношение 1:1 С омега 6 и 1:10 С наситени.

ВМ може да е кето, кето може да е ВМ, но си ти трябват по 2-2.5 грама протеин на кг чисто тегло. Всичко останало е глезотия както казваше моето джипи. Пак ще си на ВМ, но ще идват от собствените ти сланини.

Виж добавките като ниацин за LDH!

А какво целиш в момента, какво си направила досега? Имаш ли кила за сваляне, колко, долу горе? Спортуваш ли?

Ако тепърва започваш, стремиш се към кето без много мазнини. Като влезеш в кетоза ще ядеш според това как се чувстваш. Всъщност тогава няма да ти пука яла ли си или не.

# 364
  • Мнения: 1 429
Благодаря за мнението, Невена.
Аз приемам магнезиев цитрат 400 мг. Това малко ли е?

Според теб да се върна ли на кето режим или да мина на вмнвх?

Магнезия ми се вижда малко, макар и самата аз и толкова да не пия (От мързел). Бих удвоила дозата и даже утроила.

Не мога да ти кажа на какъв режим да минеш, защото не зная откъде си почнала, докъде си стигнала и какви са целите ти в близко бъдеще.

Не знам какво разбираш под ВМ, но при ИР има дефект в обработката на мазнини, особено наситени и/или омега 6, та и с мазнините трябва да се внимава. Ако избереш ВМ, мазнините ще са нищожни и задължително ще пиеш омега 3 в съотношение 1:1 С омега 6 и 1:10 С наситени.

ВМ може да е кето, кето може да е ВМ, но си ти трябват по 2-2.5 грама протеин на кг чисто тегло. Всичко останало е глезотия както казваше моето джипи. Пак ще си на ВМ, но ще идват от собствените ти сланини.

Виж добавките като ниацин за LDH!

А какво целиш в момента, какво си направила досега? Имаш ли кила за сваляне, колко, долу горе? Спортуваш ли?

Ако тепърва започваш, стремиш се към кето без много мазнини. Като влезеш в кетоза ще ядеш според това как се чувстваш. Всъщност тогава няма да ти пука яла ли си или не.

Хранех се кето и вмнвх до преди три месеца. След това включих въглехидрати за три месеца. И се появи ИР + стрес.

Спортувам пет дни седмично, кардио и силови.

Целта ми е да овладея ИР и да оправя LDH.

Правя 16 часови фастове всеки ден.

170 см на 60 кг съм.

# 365
  • Paris, France
  • Мнения: 13 977
След като си се хранила кето и ВМ-НВХ е нормално да си се оказала ИР като си включила ВХ. Ако искаш ВХ, трябва да се приучиш да ги ядеш и гориш веднага. Отнема около месец.

Килограмите нямат никакво значение. С подобен ръст съм силно ИР на подобно тегло. Индивидуално е. Ако имаш вътрешни мазнини, трябва да се махнат ако ще да си 45кг.

Фастовете спират да действат след време и трябва да се промени времето на прозореца или продължителността. Ако сега ядеш сутрин и до обяд може да пробваш да ядеш само вечер. Можеш да пробваш и обратното - често хранене с по малко храна. Можеш да комбинираш двете.

# 366
  • Мнения: 27 441
Привет, аз съм на фаст днес, ще се възползвам от Пълнолунието. 🙂
Скрит текст:
  Но след снощната късна вечеря ще ми се отрази много добре. Патладжани с доматен сос, босилек и сирена, ММ ги прави уникално вкусни:
 

# 367
  • Мнения: 18 542
Аз вчера изядох 2 бисквити (шоколад и бисквита, нормален размер от тия в кутии) и нощес сънувах кошмари. Така се бях ядосала на сън, че се събудих. Сега дали има връзка с бисквитите или не, не знам, но не бях сънувала нищо от доста време. камо ли да се събудя от кошмара.

# 368
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Излезе ми резултата за цинк и селен. Според мен стойностите са ми нереално високи, възможно ли е да са "фалшиво" завишени от еднократен прием на витамин, който ги съдържа? Оф, много се ядосах, сега ще трябва сигурно пак да го пускам тоя цинк...

# 369
  • Мнения: 18 542
От еднократен прием надали.

# 370
  • Мнения: 27 441
Snow, и моят цинк беше към горна граница някъде...а аз си мислех, че ще е нисък...🙂 Не мисля, че има смисъл да изследваш пак...

# 371
  • Мнения: 546
Предполагам има връзка с хранителния режим на цинк-съдържащи храни.

https://www.puls.bg/khranene-c-21/khrani-s-visoko-sdrzhanie-na-tsink-n-37253

Аз днес си мерих КЗ 2 часа след хранене, беше 5.8.

# 372
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033

Ето това са резултатите на всичко. Ядосах се за тоя цинк, защото наистина ми беше важен... Мъжа онази вечер преди изследването си рови в шкафа с добавките и си взима витаминче. Викам му "дай един мултивитамин и на мене" (а мултито са едни дето нищо не правят щото са от всичко по малко, ама той обича да ги пие, миришат като Мултитабс-а от едно време). Та мушнах каквото ми даде и на другия ден отидох. Сега му звъня да му кажа резултатите и той "А то дали не е висок от хапчето?" Аз спокойна "То в онова има хомеопатични дози цинк, няма как" и се оказва, че ми бил дал "Цинк, Селен и вит. С" на Витаголд 🤦🤦🤦🤦 Не знам, все пак от прием до взимане на кръв са минали към 12 часа някъде, а се мерят стойности в серум...

Лахезис, 5.8 е високо при твоите лекарства. Кой вариант на хранене реши да пробваш?

# 373
  • Мнения: 27 441
Snow, не мисля, че в тези Витаголд има някакви съществени количества. Пък и те трябва да се усвоят освен това...Б 12 трябва да го вдигнеш (то и аз трябва, но при мен е сложно заради взаимодействието му с желязото). За Д не съм съвсем сигурна, но и него май можеш да добавяш.
Lachesis, като за 2 часа след хранене и с метформин (ако не се лъжа?) можеше да е по-ниска стойността. Аз мерих може би около час след огромно капучино (без захар, обаче с доста мляко и с малко сметана 35%) и беше 5,4. На втори час се смъква още...т. е. 2 часа след хранене е доста време и стойността по това време вече е около тази на гладно (поне в повечето случаи).

Скрит текст:
Изглед към Везувий 🙂


Изглед към Соренто (и моят пръст в горната част 😅):



# 374
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Долче, много е красиво ❤️
Д и Б12 виждам, че трябва да вдигна, това 305 е толкова на границата, че направо влиза в границите на допустимите отклонения на машината. Обаче съм с таласемия, какво си взаимодейства с желязото? Започвам да търся източници и да чета...

Общи условия

Активация на акаунт