Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 40

  • 25 295
  • 739
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 12 891
Тази пролет кръвната ми захар беше 7.14, като приемах и глюкофаж 500 мг, гликираният хемоглобин ми беше в норма, 5.8% при норма 6, но пък креатининът ми беше на горна граница - при норма 84, моят беше 88. Това накара ендокриноложката ми да ми препоръча да пия повече течности и увеличи глюкофажът ми на 750 мг. Според нея нямам диабет, защото правих натоварвания и инсулин и бяха в норма, но сутрешната кр. захар беше на горна граница, преди да ми изпише глюкофажът въобще. Пролетта и гликирания хемоглобин ми беше в норма. Но при всяко изследване сутрешната захар на гладно ми е на горна граница, аз не я меря постоянно, а само два пъти годишно (според нея, защото не съм пила течности, което е нормално преди изследване на кръв, нали трябва да сме гладни и жадни). Сега вече се старая да пия повече вода и гледам да се храня балансирано, защото повишен креатинин се получава също и при консумация на повече протеини, а бъбреците са ми важни, даже много важни. Сега пак ще правя изследвания и ще видя как ще е.
Не знам за другите ама тая кръвна захар ми избоде очите. И това предполагам е на гладно?  Ако е така, представям си колко се вдига след храна и малко по-късно дали не ти се завива свят от рязкото падане... Не ми звучи добре цялото нещо, ама никак. И гликиран 5,8% не ми звучи добре, това в случай че хемоглобинът като цяло ти е в нормални граници. Тая захар 7 и нагоре също ще ти разкаже играта и на бъбреците, между другото. Не само на тях те, високата захар поврежда всичко наред, само че не боли докато това се случва и накрая човек се чуди от къде му е дошло.
Не знам какви са им нормите, но според тия показатели не е весело положението. Не си писала мерните единици, но понеже са в близък порядък приемам че са в тези, които ползваме и тук. Захар 7 не е на горна граница, а над горната граница при която човек все още се приема за здрав и тя също е завишена леко. Хеле пък редовно ако е.

# 346
  • Мнения: 546
Скрит текст:
Тази пролет кръвната ми захар беше 7.14, като приемах и глюкофаж 500 мг, гликираният хемоглобин ми беше в норма, 5.8% при норма 6, но пък креатининът ми беше на горна граница - при норма 84, моят беше 88. Това накара ендокриноложката ми да ми препоръча да пия повече течности и увеличи глюкофажът ми на 750 мг. Според нея нямам диабет, защото правих натоварвания и инсулин и бяха в норма, но сутрешната кр. захар беше на горна граница, преди да ми изпише глюкофажът въобще. Пролетта и гликирания хемоглобин ми беше в норма. Но при всяко изследване сутрешната захар на гладно ми е на горна граница, аз не я меря постоянно, а само два пъти годишно (според нея, защото не съм пила течности, което е нормално преди изследване на кръв, нали трябва да сме гладни и жадни). Сега вече се старая да пия повече вода и гледам да се храня балансирано, защото повишен креатинин се получава също и при консумация на повече протеини, а бъбреците са ми важни, даже много важни. Сега пак ще правя изследвания и ще видя как ще е.
Не знам за другите ама тая кръвна захар ми избоде очите. И това предполагам е на гладно?  Ако е така, представям си колко се вдига след храна и малко по-късно дали не ти се завива свят от рязкото падане... Не ми звучи добре цялото нещо, ама никак. И гликиран 5,8% не ми звучи добре, това в случай че хемоглобинът като цяло ти е в нормални граници. Тая захар 7 и нагоре също ще ти разкаже играта и на бъбреците, между другото. Не само на тях те, високата захар поврежда всичко наред, само че не боли докато това се случва и накрая човек се чуди от къде му е дошло.
Не знам какви са им нормите, но според тия показатели не е весело положението. Не си писала мерните единици, но понеже са в близък порядък приемам че са в тези, които ползваме и тук. Захар 7 не е на горна граница, а над горната граница при която човек все още се приема за здрав и тя също е завишена леко. Хеле пък редовно ако е.

Какви са мерните единици тук? Погледнах тези, които са за 7.14 ммол/л.
Нямам никакви световъртежи, но аз и не ям по много.
Преди няколко дена си мерих с моя глюкомер сутринта на гладно и ми беше 5.5. Но това си е моя глюкомер, не е в лаборатория. Глюкомерът ми остана в наследство от починал роднина, но не го използвам особено често, даже да не кажа въобще. Изводът на лекарката беше, че леко повишеният креатинин и кр. захар, се дължи на това, че не съм пила вода, което си беше точно така. Но все пак ми изписа Глюкофаж 750 и тези дни като се изследвам, ще видя дали е имало смисъл, пия го от месец март до сега.

Последна редакция: нд, 19 сеп 2021, 18:46 от Lachesis

# 347
  • Мнения: 12 891
5,5 звучи много по-добре, 7 сутрешна си е стряскащо.

# 348
  • Мнения: 546
5,5 звучи много по-добре, 7 сутрешна си е стряскащо.

Сутрешна, сутрешна, колко да е сутрешна? С тези опашки заради Ковида, гладна и жадна (не ям и не пия нищо като стана от леглото и направо марширувам към лабораторията) ако се вредя до 9 ч. да ми вземат кръв, пак е добре...не зная при вас как е, но в лабораторията, където ходя, през месец март т.г. беше ад.
Така че, то си беше направо преди обяд...Smiling Imp

# 349
  • Мнения: 16
Моля да споделите качествена марка глюкомер - мерещ точно, цената няма значение. Референтните стойности при проба от глюкомер какви са?
1 ден седмично гладуване отразява ли се добре?
Благодаря предварително 🙂

# 350
  • Мнения: 31 780
За глюкомер не мога да ти помогна.
Аз все се канех, накрая се отказах.

А иначе 1 ден глад си е хубаво. Ама да не го направиш плодов ден? Само на вода.
Но ако отскоро си почнал режима, изчакай месец поне.

Ако нямаш излишни кила, може и да не го правиш всяка седмица.

# 351
  • Мнения: 18 542
Моля да споделите качествена марка глюкомер - мерещ точно, цената няма значение. Референтните стойности при проба от глюкомер какви са?
1 ден седмично гладуване отразява ли се добре?
Благодаря предварително 🙂
Няма такова нещо като референтни стойности от глюкомер. Мериш и каквато ти я измери, такава. Резултатите се четат като при общите критерии за нива на КЗ.
Вземи си този с най-евтини лентички. Те са скъпото в един глюкомер.

1 ден седмично гладуване е по-добре от нито 1, но колко дни и колко често да гладуваш е според-зависи от състоянието и целите на човек.

# 352
  • Мнения: 27 584
Петко, препоръчвам ти Bayer Contour Plus, лентичките в Субра ги купувам за 19,20 лв/50 броя. В други аптеки ги има и по 25 лв. Моят глюкомер е такъв, изключително съм доволна. Дава ти възможност да добавиш още кръв, ако капката не е достатъчна и така не хабиш лентичка. Показва средна стойност на измерванията от последните мисля 14 дни.

# 353
  • Мнения: 944
И аз съм с такъв. Лентичките периодично ги пускат на промоция и в Ремедуим и Софармаси за около 18-19 лв.

# 354
  • Мнения: 27 584
Близката Субра не съм сигурна дали не я направиха Софармаси...Много съм доволна от машинката. 🙂

# 355
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Аз съм с Омнитест 3, 50 лентички са 22-25 лева. Точен е, поне по мои наблюдения. Льохава е машинката с ланцетите, но те май на всички апарати точно писалките сдават багажа.

За гладуването - много силно ти препоръчвам да прочетеш "Код затлъстяване" на д-р Фънг. Страхотна книга, невероятен лекар! Много, много харесвам всичките му книги и видеа! От него може на научиш всичко за цикличния фастинг.

# 356
  • Paris, France
  • Мнения: 14 039
Моля да споделите качествена марка глюкомер - мерещ точно, цената няма значение. Референтните стойности при проба от глюкомер какви са?
1 ден седмично гладуване отразява ли се добре?
Благодаря предварително 🙂

Глюкомерът на Abott мери и кетони в кръвта, освен КЗ, но лентите са различни и се купуват отделно. Поне при мене е точен.

Нямам представа за референтните стойности. Мисля, че джипитата знаят, а можеш да питаш и във фирмата-производител. По принцип капилярната кръв съдържа малко повече глюкоза от венозната, с 0.5-0.6 mmol/l ще е по-висока стойността или с около 9.6 mg/dl. Ако измериш глюкоза 6 от пръста, венозната би била 5.4 или 5.5. Зависи и от околна температура и какво си пипал. Миеш ръцете с топла вода ако са студени,бършеше хубаво със спирт и бодеш. 

Ако целиш отслабване,често хранене и при затлъстели жени, обезателно закуска, са по-ефективни в началото. Пълен глад не е добър ако ще се чувстваш зле. Нуждата от постене ще дойде сама с времето. Ако можеш да постиш и ти доставя удоволствие - добре, пости.

В началото целта е да махнеш ВХ, заменяйки с протеин. Това за да не губиш мускул. После гледаш да ядеш по 2.5 грама протеин на чисто тегло, мазнина, колкото да не е без хич, фибри от зеленчуци и това е. Не е сложно. Важно е да се чувстваш добре и да не ти се вие свят.

# 357
  • Мнения: 1 431
Здравейте отново.

Това са резултатите ми от изследванията.
Моля за мнение.


# 358
  • Мнения: 18 542
На първи час инсулинът ти скача доста и за това на втори час имаш хипогликемия. Имаш проблем там.
Вит.Д е приличен, но може да го вдигнеш още. Хубаво е да е към 70.

# 359
  • Мнения: 1 431
На първи час инсулинът ти скача доста и за това на втори час имаш хипогликемия. Имаш проблем там.
Вит.Д е приличен, но може да го вдигнеш още. Хубаво е да е към 70.

За ИР ли става дума?
С тази хипоглекимия сигурно затова припаднах на втория час като ми взимаха кръв. Не ми откриваха вени и припаднах- от страх ли от хипоглекимия ли, не знам.
Какъв витамин Д може да ми препоръчате?

Последна редакция: пн, 20 сеп 2021, 14:02 от leia2015

Общи условия

Активация на акаунт