Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 40

  • 25 162
  • 739
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 5 689
ПАЛЕОТО не е да наметнеш кожа на гърба и да хукнеш с копие в ръка след дива свиня.

Не, това е диетата на койота. Ставаш, протягаш се срещу слънцето, изпишкваш се и тръгваш на лов. Ако хванеш, ядеш. Ако не хванеш, чакаш следващата сутрин. Laughing

Конят е животното с най-висок холестерол. А е тревопасно.

# 196
  • Мнения: 31 646
А значи койота фастове прави Grinning

# 197
  • Мнения: 16
Lachesis, яж си маргарина, пий си хапчетата и не се тревожи. Нали ще живееш до 150 и ще бъдеш здрава.
Айде пак пиши след време да споделиш колко си дълголетна и здрава.
Ако се беше хранила както трябва, нито ир щеше да имаш, нито болна щж.
Сега маргарина бил полезен. С това тотално ме изгуби.

Жената от видеото си е много добре. Как пък реши, че е дебела и има бричове? Съблече ли я? До Америка ли  ходи? Grinning
Да те светна, че има пълни хора без ИР. Има слаби с ИР. Килата понякога нищо не значат.
Колкото до глупостта, че щом имаме желание за определена храна, то имаме нужда от нея - това показва тотална неграмотност.
Дори въпросната жена много добре обяснява откъде идва това желание за сладко, тука сме го писали и обяснявали сто пъти откъде идва желанието за сладко и как се спира, ама ти не го стопляш и отказваш да разбереш. Или просто не искаш, не ти изнася. Десетки хора тук и във фейса споделят успехите си с нввмх, ама не.
Яж си, не те спира никой, пий си хапа. Не ми пука.
Но спри да пишеш откровени заблуди. Когато с начина си на хранене постигнеш излекуване, пиши. Дотогава мненията са ти откровено вредни и заблуждаващи.


Я да видим. Значи години ядях каквото ме влече. Стигнах до 115 почти. Купища заболявания. Сбабичосах се тотално.
Свалих над  40 кг. Оправила съм си холестерол, пикочна, кз, щитовидните са в норма, инсулин с този режим.
И продължаваш да твърдиш, че човек трябва да яде сладко,  щото трябвало да е щастлив.


Петко,
Много лекари не са направили нищо за мен и не са ми авторитет. И не само, че не са направили, но са ми навредили.
Честно казано години пиша тук, споделила съм какво ли не, слагали сме какви ли не линкове.
Ако искаш вярвай на лекаря, ако искаш на линковете в първия пост. Твое си е решението.
Ами честно казано поставих конкретното мнение почти веднага под съмнение. Вече съм се убедил, че повечето лекари Не помагат...
Благодаря на всички които споделят опита си - за мен това е важно.

# 198
  • Мнения: 85
Момичета , пия сиофор и ходя по 10 км на ден , като 2 км бягам. Четох назад, че не трябва ? Може ли мнение ?

# 199
  • Paris, France
  • Мнения: 14 014
А значи койота фастове прави Grinning

Всички животни имат периоди на глад и намален прием на храна. Даже и в съвременните човешки общества се случва понякога, като сушата в Мадагаскар в момента, примерно.

Леле, slow angel, с тебе и на ръст и тегло явно сме като близначки, а не само бюст 🤩. Тревопасни кокошки и млекодайни си имате, значи. Не търсите ли квартиранти 🥳? Мога да доя крави и овце ръчно. И себе си доях, хаха. Нищо няма в сутиена, но си произвеждах продукция. Като си имала гастрит, тества ли се за Хеликобактер? Той може да се тушира с диета и да не дава симптоми, но ако седи в стомаха предизвиква ИР.

Ходих да гледам лекарката във видеото. Супер си изглежда, с тънка талийка. Не знам на кого може да се види дебела. Има си мускули жената.

Момичета , пия сиофор и ходя по 10 км на ден , като 2 км бягам. Четох назад, че не трябва ? Може ли мнение ?

Ходенето е ОК. Бягането е безсмислено, но ако те кефи, така си свикнала, давай! Ако всеки ден можеш да ходиш по толкова  можеш даже да включиш едно ВХ хранене с около 40-50гр ВХ и след него да ходиш и бягаш. Така оправяш ИР и КЗ. Много ли имаш да отслабваш?Ако да, пълно кето, глад, повече протеин и лежане са по-ефективни от спорт и Метформин. Ако си кето и пиеш добавките, КЗ е прилична, мижеш да намалиш и спреш Сиофора и ще имаш по-добър резултат. Ако се влошиш винаги може да ги включиш. Аз бих разказала Сиофора, но бавно.

# 200
  • Мнения: 18 542
Ходенето е добре, но бягането, ако е крос, не. Прави спринтове за кратко и като се задъхаш, минаваш в ход и така ги редувай.

# 201
  • Мнения: 546
Скрит текст:
Lachesis, хубаво де, аз не съм била 100 кила. Максималните ми са 70 на 168 височина. Вегетарианка (при това не от вафлените вегетарианци) съм била две години, признавам, че вероятно това е нещото, което ми излекува гастрита от детските години. Но никога не съм спирала млечни и яйца. Винаги логиката ми дали да изям нещо или не е: "това растение ли е?" Не? "Животно ли е" Не? "Гъба ли е"? Не? Ако не е някое от изброените (или част от него, например мляко/яйца) - не се яде и точка. Нищо сложно, нищо ограничаващо. Брашното растение ли е? Не. То е продукт на промишлена преработка, осакатено, модифицирано и напълно ненужно. Между другото братовчедка ми цял живот е супер кльощавка и винаги е можела да хапва каквото иска, точно като теб. Уви, това, че е слабичка не ѝ спести сериозни здравословни проблеми. А не е от хората със стресов живот. Наистина никой тук не би ти пожелал здравословен проблем, но не се заблуждавай - граничните стойности СА проблем. А доза 750 не е никак малка, че да се счита за "застраховка".
При мен се застраховаха с 2*250, но без ограничаване на въглехидратите не става играта. Не знам дали пийваш (не говорим за количества, а дори за 30-50 грама твърд алкохол или чаша вино) - това бърка програмата и то много. Зависи и на колко години си, на 30+ все още се минава що-годе между капките, но над 40 няма шанс...

Извинявам се, сега прочетох поста. Гоня 55 години и естествено, че си пийвам по чаша бяло вино или коктейл. Зная, че това също оказва влияние и за това не мога да сваля прословутите 3 кг. Тъй като в живота си винаги съм държала да съм добре изглеждаща, стигнах до извода, че вече ще си угаждам и няма да се лишавам от хубав коктейл или чаша изстудено сухо бяло вино. Твърд алкохол не пия, не обичам. Истината е, че нямам диабет и докато нямам, ще си позволявам благинки. Ако ми открият, тогава вече ще трябва да започна с ограниченията. Граничните стойности на КЗ естествено, че ме притесняват, но пък хубавата новина е, че все още са гранични. По сладко не си падам, но похапвам по малко, ако ми се прияде. У нас по принцип не се яде много, с мъжа ми сме с хубави фигури и не сме дебели. Търсих връзка между диабет и хипертиреоидизъм, има някаква, не е доказано твърда обаче. По-скоро може да е наследственост, имам родител със старчески диабет, за което лекарката ми каза, че няма такова нещо "старчески", това си било диабет, независимо, че е развит в старческа възраст и е генетично обусловен.

# 202
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Невена, нищо не съм изследвала, то беше преди... Абе много отдавна 😂 А млекодайните ползвам на съседите, аз само кокУшиняци си отглеждам. И две кучета - помиярски гушан дребен и боксер - пазителят на дома ❤️ Разбира се имам и нежелани "любимци" - мишоци, плъшоци 😂 Между другото и аз си имах предостатъчно кърма въпреки скромните размери на млекокомбината 😁

Lachesis, това, да си взела решение да не се ограничаваш, е съвсем различно. И е лично решение, а не лечение. Но наистина напълно приятелски съвет - дръж здраво ПРЕДИ диабета, не после да се чудиш как да го лекуваш. ИР е обратимо състояние.

# 203
  • Мнения: 12 662
Той и диабет тип 2 е в голяма степен обратим, ама междувременно колко поразии прави е отделен въпрос. А и тогава коства много повече ограничения и какво ли не, в сравнение с избягването му чрез недопускане ИР да прерасне в диабет.
На тип 2 са му измислили името старчески по време когато наистина предимно старци са го имали. В днешно време хич не е така. А и това име никога не е било официална диагноза, а само жаргон.

# 204
  • Мнения: 546
Той и диабет тип 2 е в голяма степен обратим, ама междувременно колко поразии прави е отделен въпрос. А и тогава коства много повече ограничения и какво ли не, в сравнение с избягването му чрез недопускане ИР да прерасне в диабет.
На тип 2 са му измислили името старчески по време когато наистина предимно старци са го имали. В днешно време хич не е така. А и това име никога не е било официална диагноза, а само жаргон.

Предполагам старците са се размножили...майтап и не съвсем. Все пак нали се казва, че при диабета има доста голяма доза генетична наследственост.

# 205
  • Мнения: 2 211
Не отговорих сутрин на Невена какви добавки от първа страница пия, че нямах много време да ги опиша.
В момента пия млечен трън и артишок за прочистване на черния дроб. Пия масло от вечерна иглика и див ям, не заради ИР, пия ги от няколко месеца, защото имам хормонани болки в гърдите. Освен това пия пробиотик, магнезий и в момента правя почивка от желязо, че до скоро го пих. Аз съм с таласемия бета минор , на последните изследвания ми беше малко нисичко желязото и хемоглобина, та направих едномесечен курс с желязо и геринсан. Вит Б12 ме превъзбужда и не ми действа добре, затова не искам да го пия. Направо ми десйтва като фат бърнър, почвам да се потя и ми се ускорява ритъма на сърцето. Не съм си мерила ph на урината, но щитовидната ми е ок, включително ехограф ми правиха, така че в това отношениенсъм здрава.

# 206
  • Мнения: 18 542
Все пак нали се казва, че при диабета има доста голяма доза генетична наследственост.
Не лежи ти на тая кълка. Не е наслественост, наследствена е само предразположеността. Спокойно можеш да се сдобиеш и без никой в родата ти някога да е страдал, а ако чакаш да стигнеш до диабет, не се знае какви ядове може да береш междувременно. Може и някое друго заболяване да го изпревари, преди да чуеш диагноза като инсулт например.
Сериозно, не разбирам логиката, ще чакаш да се разболееш тежко преди да вземеш мерки ли? То не става изведнъж "разболяването" ти вече си болна щом имаш гранична захар, просто не си го усетила с пълна сила.

# 207
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Миоки, и аз не го разбирам, но лично познавам такива хора. За съжаление. Години наред повтарях - не искат да чуят, защото "ти не си лекар, лекарите казват, че нищо ми няма". До момента в който осъмна с КЗ 12 на гладно. Наборка на Lachesis е въпросната дама.

# 208
  • Paris, France
  • Мнения: 14 014
Гранична стойност си е диабет според моето джипи. За него всичко над 4.8 на гладно и 5.9 на първи и втори час е проблемно и започва да бастисва кръвоносните съдове. Даже проучване ми беше намерил за КЗ над 6 на първи час. Пускала съм го в стари теми.

Никакъв алкохол не е ОК при ИР. Пушене на цигари, малко ВХ преди спорт, кафе без захар не пречат кой знае колко, но с алкохол не става.

poppy, с таласрмията трябваше да започнеш. Значи на тебе ти трябват много зехтин, маслини, червено цвекло, спанак, риба е ОК, но трябва да внимаваш с наситени мазнини, червено месо и вътрешности. Можеш да ги ядеш в умерени количества, но да не прекаляваш. Wheatgrass било много добро за таласемия (minor).

Аз не вярвам в наследствеността при диабет 2. Ако беше само това, нямаше да има промяна в процента млади диабетици 2 в държави с обогатяващо се население със заседнал живот и възприемане на Western diet.  При наследствени заболявания % болни не се увеличава, а седи статичен ако няма промяна в % близкородствени бракове. Същото със СПКЯ. Четох, че бащите на болните пт СПКЯ били плешиви, ама моят на 89г още не е. Сред поколението на родителите ми, баби и дядовци болни от диабет или СПКЯ няма.

Има наследствени, моногенни диабети, MODY се казват и са 3 типа, но затлъстяването и ИР са от начин на живот. Ако не бяха, Елора, Бледолилава, савина33 и аз щяхме да си ходим болни, дебели и гладни и да се влоши като спрем лекарствата.

Има генетични компоненти, начинът на хранене и КЗ на майката по време на бременност могат да доведат до предразположение, но не е фатално.

# 209
  • Мнения: 27 466
Предпочитам да се ограничавам преди да стигна до диабет. Което не значи, че понякога по повод не мога да си позволя парче торта или малко вино...но моята чаша вино е 50-100 г. А тортата често е възможно най-режимна. Тази вечер ще правя шоколадовите лави, но ще изпека като блат за торта (майка ми има рд на 15-ти) и ще добавя между блатовете бита сметана и малко крема сирене, ще украсявам с вишни. Най-хубавото е, че вкъщи ще харесат тортата дори повече от мен и на никой няма да му хрумне, че е почти режимна 😃 Като компромис просто купих шоколад с по-малък % какао вместо 85%.

Последна редакция: ср, 15 сеп 2021, 17:23 от dolce miele

Общи условия

Активация на акаунт