Непокорни близнаци

  • 2 833
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
Здравейте, момичета!
Вие сте много спокойни мами след като толкова рядко си изпускате нервите!
По отношението на заспиването в самостоятелна стая от 2 годишни спят сами, голям рай до тогава спяхме четиримата в една стая и беше много тясно.
Не знам какво да правя с моя младеж, изобщо не е слуша. Преди малко така се ядосах че се наложи да го напляскам. От цялата работа сестра му се уплаши, а на него не му направи никакво впечатление. Тръшка се и командва кой какво да прави и къде да ходи и докато не го направиш не млъква и с нищо не можеш да го успокоиш. Усещам че не мога да контролирам положението. Не се издържа. Колко време трае този период? Дайте ми съвет какво да правя?
Много Ви благодаря за мненията, страхотни оптимисти сте!!!
Добре че Ви има.
Поздрави,

# 16
  • Мнения: 3 336
нокога не съм приспивала и никога не е спал човек в тяхната стая. самички спят от както се родиха. режима е така
млякото или вечерерната каша
игра
къпане, не всеки ден
миене на зъби
по леглата
откакто на едно хлапе тук на 20 месеца му извадиха 2 зъба и му правиха кариеси съм още по-упорита

Джъмп, никога ли не се събуждат нощно време с викове и да се е налагало да тичаш от едната стая в другата, за да видиш какво става? Моите така се будят нощно време - с рев и ако не обърна веднага внимание другия се буди също и тогава става стерео Crazy

Не мога да си представя какво би било да спя в другата стая, първо е на 5 метра разстояние и както нощно време не знам къде съм и като нищо мога да се пребия тичайки към другата стая. Освен това нито аз, нито мъжа ми ще можем да се наспим. И проблема с гълтането на езика на Ники остава също.

Просто не знам как ще ги уча да спят сами Rolling Eyes

Явно ще чакам да започнат да спят по цяла нощ и тогава ще се местя обратно в спалянта Thinking

Благодаря ви, момичета и се извинявам, че разводних темата  bouquet

# 17
  • Мнения: 7 803
ами не се будят никога. само че чак ме е срам да изкажа подозренията си защо е така. предполагам, че съм била толкова  уморена, че не съм ги чула като плачат, а после да си свикнали да не стават. тази идея ми дойде, като една сутрин тони се е скъсала от рев и мъж ми е тръгвал за работа, та е взел и успокоил, иначе той спи като пън. интересното е че аз после нямах спомен такова нещо да се случило. оттогава малките спят Наистина непробудно. иначе чак езика да са гълтали не са, но тони така зверски се дереше и посиняваше чак от инат. mishlentze не знам какво да те посъветвам, просто имах късмет и такива проблеми нямам.

# 18
  • софия
  • Мнения: 555
jump аз като теб отказах нощното ядене. мрънкали децата били гладни ама майки им спи като пън и така престанаха да се будят. та всеки си има начин, номера е да го нацелиш.
mishlentze - не се притеснявай. всяко нещо с времето си. бате заспиваше с мен в едно легло (после аз се изнасях посред нощ) докато се родиха близнаците. вече аз лягам да се гушнем и след малко той ми казва лека нощ - което значи айде мамо изчезвай Simple Smile важното е да издържиш докато дойде момента и да не го пропуснеш. пък и до сватбата все ще сте се отучили от навика.

# 19
  • Мнения: 134
И ние все още спим в една стая с децата и аз не виждам нищо лошо в това. Леглата им са долепени до нашите и поне не се налага да ставам, когато се будят. Така сме свикнали и поне докато се будят нощем така и ще остане.

mishlentze мисля, че ако наистина много ти тежи нощното им сьбуждане ти сама ще вземеш мерки повече да не се случва. Аз така и не предприех нищо и сега нещата от само себе си се промениха и взеха да се будят много по-малко, че даже имаме и нощи, в които не са се будили  Laughing

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 446
Момичета, да ви питам кога започнахте да приучавате децата си да  заспиват сами вечер?

Моите имат следната схема - пускам ги да лазят из апартамента до пълно изтощение и като започнат да мрънкат неудържимо им давам вечерното мляко /действието се развива към 8 часа всяка вечер/. Те заспиват на млякото и понякога не успяват и да го зпият цялото. Зая съжаление, ако тръгна да им "Четкам" зъбите/имат по 2 зъба/ се събуждат изнервени и после трябва да ги приспивам на ръце 100 часа. Така че се отказах засега и от миенето на зъби Embarassed

Сами не смея да ги оставям да спят, понеже още се будят по 100 път на нощ, а и Ники веднъж си глътна езика от рев, когато го бяхме оставили сам за малко, така че ме е и страх.

Кажете какво бихте направили в случая и от кога да въвеждаме самоприспиването  и с миенето на зъби как се оправяте и от кога newsm78 Страх ме е да не изпуснем момента Rolling Eyes
Болната ми тема  Sad Заспиването ни вечер е голяма мъка. Искат си мама и това е.
Аз зъбките им ги мия преди вечерното мляко, защото понякога (ако много са уморени) заспиват на шишето, което май не е много правилно  Rolling Eyes
Най-често обаче след млякото като им дойде някаква енергия, започват да обикалят из всички стаи, играят, смеят се, изобщо ще кажеш, че не е станало време за сън. И вече като видя, че на някой му се доспива, го взимам в спалнята и на леглото лягаме, гушкаме се, пея песнички, разказвам приказки... и след известно време заспива, след с това другия същата процедура.
Завиждам на всички, които си слагат децата по леглата и те заспиват сами. При нас не става номера.  И сигурно така ще сме си дълго време.
А иначе вечер понякога се будят по 1-2 пъти, рядко повече, понякога си спят цяла нощ. Спим в една стая все още. Мисля, че е за тях е рано да ги отделим в друга стая.
Малко се отклоних като че ли от темата, но да си кажа и аз мъката. Crazy

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 037
От една седмица и ние влязохме в групата на непокорните.Правят си каквото искат и колкото и да им повтарям не ме слушат,трябва да стигнем до шамарчето за да ми обърнат внимание.Аз по принцип рядко пляскам,но тъй като явно вече са ми свикнали на виковете,само това действа.Колкото и да опитвам да не си изтървам нервите,след повтаряне на нещо 10 пъти не мога да се удържа.Ако не се карат  за някоя книжка ,се бият или ми хленчат за нещо и никакво говорене и спокойно обясняване не действа.Между другото моите са на 3 г. и 3 м.,дали се дължи на възрастта или на градината.Или както казва баща им аз съм ги разглезила

# 22
  • Линдау
  • Мнения: 72
Между другото моите са на 3 г. и 3 м.,дали се дължи на възрастта или на градината.Или както казва баща им аз съм ги разглезила
Май е от възрастта или поне се надявам, защото на мен от детската градина ми казаха че били разглезени, аз обаче не им вярвам по - лошото е че в групата ни има и една двойка момиченца(много кротки доколкото разбрах) и госпожите явно все ги сравняват. 

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Между другото моите са на 3 г. и 3 м.,дали се дължи на възрастта или на градината.Или както казва баща им аз съм ги разглезила
Май е от възрастта или поне се надявам, защото на мен от детската градина ми казаха че били разглезени, аз обаче не им вярвам по - лошото е че в групата ни има и една двойка момиченца(много кротки доколкото разбрах) и госпожите явно все ги сравняват. 
Моите  калпазани в градината са много послушни,много изпълнителни-въобще само хвалби слушам.но до момента ,в който излязат от там,тогава само стой и гледай #Crazy.
Относно момиченцата и аз имам такива наблюдения,че са по-послушни,но всяко дете е различно,така че да си пожелаем здрави нерви.

Общи условия

Активация на акаунт