Отговори
# 30
  • Мнения: 1 428
При мен пък температурата сутрин и през деня е около 36.6-36.7,а вечер се повишава до 37.2.Незнам това нормално ли е или съм болна. newsm78Също съм забелязала,че не се влияе от овулацията-винаги си ми е такава.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 917
момичета сега попадам на тази тема. От половин година се побърках на тази тема. Случайно забелязах един слетобед че темпертурата ми под мишница е 37,1 и така започнах да я меря постоянно от страх да нямам възпалителен процес. Така се шашнах че съм ревала до скъсване (много съм притеснителна). Открих че преди ову ( тоест преди 14 ден от цикъла) Т си е 36,4 след това започеа да се покачва и седмица преди М стига 37-37,1 в слетобедните часове и след наступване на М отново си пада. Питах гинеколога си  и той ми каза че това показва че яйчниците функционират нормално. Аз също като някои момичета тук съм чела че ако Т е около 37 и над ъова говори за нещо нередно и все още се шашкам...Но така или иначе след М ми спада на 36,4. така че и аз не знам какво да мисля...Повчрвайте ми имаше дни, в които само това правех- меря я постоянно

# 32
  • София
  • Мнения: 1 555
Аз ще се възпозлвам от темата, но искам да попитам за Т през първата половина на цикъла. За първи месец меря ректално и в началото на цикъла БТ ми е  доста висока.Sad Даже днес е 9 ден от цикъла, измерих първо около 7 часа  като се събудих и беше 37,2 . Заспах, защото около 7,45 ставам обикновено и тогава меря и измерих пак и беше 36, 9 и това записах в графиката (май не беше правилно, защото все пак не спах непробудно и се въртях, но Т трябва да пада вече  Sad). Сега вечерта пак меря , под мишниците и пак 37. Ректално 37,3. На 23.12 и 24.12 бях болна и имах около 37,6, но отдавна съм добре, само хрема имам. Чудя се някоя от вас имала ли е такава Т , измерена ректално с живачен термометър от началото на цикъла? Миналия цикъл мерих орално с дигитален и стойностите бяха много по-ниски.

Чудя се дали е нормално? Дали може да е хормонален проблем? Или друго?  Миналата година поддържах Т около 37,5 постоянно и се оказа, че имам стрептокок и клебсиела пнеумониа - в урината и от там и вагинално се откриха. Докато лекувах стрептокока, хванах клебсиелата Но се излекувах, даже преди  да започнем бебеправенето (преди около 2 месеца) си направих доста изследвания, включително стерилна урина и микробиология и нищо. Дали може пак да е някаква бактерия? Не ми се ходи пак по-изследвания.  #Cussing out

# 33
  • Варна
  • Мнения: 917
Момичета, извинявам се че дърпам пак тази тема напред, но ми е доста набоялл проблема. Исках да обобщя вашите мнения и да ви питам, ако първите 14 дни от цикъла нормалната ми температура е 36,4 и след ову се покачва 36,9-37,2 ( в определени периоди през деня) до началото на М, това нормално ли е? Много момичета тук споделиха че и техните Т под мишница са така. Мисля си че ако имах някох възпалителен процес, Т щеше да е повишена постоянно, без да се влияе от цикъла?! Но откакто си меря Т все се чудя дали в крайна сметка е нормално да покачваш до 37,2?!?! Извинявам се че пиша малко объркано (дано не се стигне до побъркано Mr. Green)
Искам и да питам, когато кажете на лекарите си за повишена температура на какви изследвания ви пращат?

# 34
  • София
  • Мнения: 36 064
Нормално е. След овулация/това е 14 ден при 28 дневен МЦ/  температурата се покачва. Причината е в това, че се отделя прогестерон  - Той повишава температурата..

# 35
  • Мнения: 191
При мен се качва до 37.1-37.2 телесната температура повреме на овулация и се задържаше така докато бях бременна, но понеже не съм минавала 3 месец незнам докога е това и кога пада Simple Smile

# 36
  • Варна
  • Мнения: 917
При мен се качва до 37.1-37.2 телесната температура повреме на овулация и се задържаше така докато бях бременна, но понеже не съм минавала 3 месец незнам докога е това и кога пада Simple Smile

а без да си бременна так али ти е пак, т.е. след овулация до началото на М?

# 37
  • София
  • Мнения: 36 064
При мен се качва до 37.1-37.2 телесната температура повреме на овулация и се задържаше така докато бях бременна, но понеже не съм минавала 3 месец незнам докога е това и кога пада Simple Smile
Пада, когато се образува плацентата /в края на 3 м.л/

# 38
Моля за вашата помощ.Става въпрос за температурата ми.Тя е различна в различните часове на деня,но е винаги над 37.Преди 2 години ходих на изследвания но нищо не ми откриха.Личната ми лекарка ми заяви че това е нормално и вече не ме изпраща на лекари заради този проблем.Не е висока само заради оволацията,имам я всеки ден от месеца,но различна.Моля ви пишете ми вие сте единствената ми надежда.!
Ако някой иска може да ми пише и на имеила -metropolis77@abv.bg

# 39
  • Мнения: 7 716
Нормално е температурата да е различна през деня.

# 40
  • Мнения: 143
Още нещо - всеки човек е различен. Някои поддържаме по-ниска, други по-висока температура като цяло. Моята лично винаги през деня (следобяд) е около 37 градуса +/- 0.1. И аз си мислех за инфекции, но се оказа, че нищо ми няма - все пак не сме роботи  Peace
Пък има и хиляди причини поради които може да имаш малко по-висока температура - може да не си доспала предната вечер, може да си изпила някое малко, може да си след овулация (което и обсъждате), а и много други фактори влияят.
С моята по-височка температура даже оня ден си казах, че изстивам като си измерих БТ - 36.3. Пробвай и ти с БТ, защото си е най-точна - все пак преди да станеш, преди да пиеш кафе, да се движиш  Hug
Всички сме с различен ритъм на живот и с различни занимания и влияем по различен начин на тялото си, така че в покой, мисля, си е най-добре!

Усмивки!

# 41
  • Мнения: 220
Във втората част от цикъла температурата ми винаги е над 37 градуса- 37,2- 37,3 градуса.

# 42
  • Мнения: 6
Момичета, искам да ви благодря за тази тема. Моята лична лекарка също не смята, че температура от 37,0 , 37,2 е нормална и гледа да изписва лекрства веднага. Ама в цикъл ли си, пред или след - никога не ме е питала, а ето че преди всичко е трябвало този въпрос да ми зададе. И аз случайно си мерих температурата преди 2-3 цикъла и се шашнах За трети път става така (3-ти цикъл), направо се чудех вече какво да правя, още повече че имам изписан антибиотик заради зачервено гърло и температура 37,1-37,2 в следобедните часове. Направо не знам дали да го пия! Ами ако е нормално (цикъла ми е след 2 дни)?

# 43
  • Мнения: 850
  Ами аз не мога да кажа , меря си температурата от 2 години , но по съвет на доки анално , защото иначе не е достатъчно достоверна !

# 44
  • Мнения: 100
моята температура след овулация е доста висока през деня.става въпрос за телесната/ 37.1-37.4/.
Понякога съм се чудила дали не се крие нещо нередно зад това,но тук чета че има доста момичета с такива температури и това ме успокоява донякъде.

Общи условия

Активация на акаунт