Кюретаж и забременяване след това - тема 86

  • 31 931
  • 776
  •   1
Отговори
# 720
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 400
МД предлага по-малък набор от изследвани мутации. За мен Геника е правилното място за такива изследвания, абсолютно специализирана лаборатория.

# 721
  • Мнения: 2 129
Здравейте, момичета! Отдавна не съм писала тук. Имам две неуспешни бременности в начална бременност и една успешна. Успешната е след установените проблеми. Детенцето ми е на година и четири месеца. С нов ник съм и няма да съм ви позната. Много диагнози имам като много момичета с репродуктивни проблеми. Но с правилна терапия шансът за успех е много голям.
Отдавна се каня да пиша тук, за да споделя на какво според мен трябва да обърнете внимание като едно от изключително важните изследвания, особено жени с хормонални проблеми, поликистозни яйчници и ендометриоза.
Това е изследването за инсулинова резистентност. Инсулинът е хормон, който, ако се освобождава във високо количество, покачва андростендиона, тестостерона и като цяло мъжките хормони. Оттам се обърква и секрецията на естрадиол, ЛХ и ФСХ и грубо казано вместо жената да има хубави, млади яйцеклетки, които да растат правилно и да се превърнат в здрав ембрион, те са дефектни, стареят още в началото на МЦ и ако се оплодят, настъпва нещото, от което всички се страхуваме...отделно и прогестеронът е нисък, пак заради същата причина - високият инсулин. Хормоните в човешкото тяло са като скачени съдове и ако един-два са извън релси, то и останалите се разбутват. Извинявам се, ако стана дълго. Просто исках да споделя нещо полезно, аз извървях дълъг път и правих доста изследвания. Със СПКя съм, ИР, тромбофилия (Фактор 5 + още мутации), но успяхме

Пожелавам на всяка една от тази група никога да не изпитва това отново и следващия път всичко да бъде наред 🍀

Поставям една хубава статия за ИР като причина за аборти. Има хубави схеми и диаграми - сравняват здрави жени с жени с ИР. https://www.medinfo.bg/spisanie/2015/2/statii/reproduktivana-spo … ezistentnost-2076

П.С Интерсното при мен е, че трима ендокринолози не намираха проблем с инсулина. Само една Аг, която има Ир, ме подкепи и ми изписа метформин.
Темата за ИР е много полезна. Там жените споделят, че за нормални стойности на инсулина се приемат на 60минута около 25, на 120минута около 15. С правилна терапия се случват нещата. Успех на всички още веднъж!

Последна редакция: нд, 13 фев 2022, 17:09 от Jupiter sea

# 722
  • Мнения: 2 631
Jupiter Благодаря ти за споделената и-я. Аз имам 1 неуспешна бременностт, след това ми откриха ИР. Ти как се справи с ИР, режим или лекарства?

# 723
  • Мнения: 2 129
Jupiter Благодаря ти за споделената и-я. Аз имам 1 неуспешна бременностт, след това ми откриха ИР. Ти как се справи с ИР, режим или лекарства?

Круела, успях с метфогамма 3 пъти на ден по 500. И нисковъглехидратно хранене, което трябва да продължи и през бременността, защото метформинът от положителен тест нататък се спира. Simple Smile Инофолик не ми помогна, а го пиех над година,.

Успех от сърце пожелавам и на теб!

П.с. Пиех елтироксин, за да докараме и поддържаме ТСХ около 1. Правех и йога за зачеване, колкото и странно да звучи. Има клипчета в ютуб

Последна редакция: нд, 13 фев 2022, 16:19 от Jupiter sea

# 724
  • Мнения: 404
Аз също съм с ИР и пиех Глюкофаж, докато не разбрах,че съм бременна. След това го спрях по препоръка на ендокриноложката ми. Освен това съм и с микроаденом на хипофизата. От началото ме глождеше нещо във връзка с тези проблеми, но гинеколожката ми каза да не пия  нищо. Не искам да обвинявам никой, но според мен неглижира тези два проблема, защото искаше да направим първо регистрацията след 12 г.с, но аз така и не стигнах до това. И досега ме гложди,че може едно от двете да е причина за мисед аборта, въпреки че гинеколожката ми каза,че според нея не е това, но не можело да се каже...много е важно да има назначена терапия при проблеми, но е много трудно да се намери лекар,който се отнася сериозно!

# 725
  • Варна
  • Мнения: 3 251
Това е резултатът от хистологията, но никой не ми обясни какво означават тия неща. Имате ли представа някакви конкретни изводи могат ли да се направят от тоя текст?

# 726
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 400
Диди, получила си инфаркт на плацентата - според хистологията множество инфаркти, в следствие на което кръвотока към бебето е бил недостатъчен. Инфарктите обичайно се причиняват от тромби или иначе казано повишен фибриноген.
Непрофесионалното ми мнение е, че може да има три основни причини:
1. Прекарания ковид, който как знаем причинява подобни васкуларни възпаления и теоритично може да е причина за фаталния край на бременността. Неслучайно на бременни с ковид се изписва терапия с аспирин или НМХ.
2. Да си отключила тромбофилия, ако имаш генетични мутации и да се е насложило с прекарването на ковида, което да е довело до тромботичен инцидент и оттам инфаркта на плацентата.
3. Бебето да е било носител на ген, който причинява васкулитни патологии и бременността да е била предразположена поначало към подобен риск.

Аз клоня към варианти 1 и 2. Изследвай се за тромбофилия, ако не е там причината по всяка вероятност е бил ковид и липсата на съпътстваща терапия, ако помня правилно ти беше пила четвъртинка парацетамол и три пъти авирон, всичко на всичко.

# 727
  • Варна
  • Мнения: 3 251
Да, аз реално 2 дни бях с температура 37.5 - 37.7, само веднъж стана 38 и веднага пих парацетамол и падна на 36. Други симптоми не развих. Нито гърло, нито кашлица, нито задух, нито хрема, дори сатурацията ми беше 100. Точно седмица по-късно изведнъж вдигнах висока температура, пия парацетамол, пада малко и пак се вдига. Аз все още никакви симптоми. В момента, в който ми "разрешиха" да родя температурата изчезна и повече не съм вдигала. Вече и аз не знам кое е яйцето и кое кокошката. Според мен тази температура в неделя вечер нямаше нищо общо с ковид или бактериална инфекция. Имам усещането, че просто беше станало нещо с бебето вече и от това вдигах. Аз питах Папазов какви изследвания да пусна и за какво се касае, той вика че според него не е нещо генетично, а заради температурата се е случило. Ама тая температура ми е супер странна откъде дойде и защо и как така мистериозно изчезна след раждането. Определено ще пусна изследвания, просто страшно много ме измъчват тия неизвестни. Не че мога да върна нещо, не че има смисъл да се обвинявам, но то просто е по-силно от мен и се будя нощем и почвам да прехвърлям сцени от тоя кошмар.

# 728
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 400
Изследванията пусни, за да знаеш за в бъдеще какво може да те очаква. Иначе ковид колкото и леко да минава, вече 2 години се върти достатъчно клинична информация, че има скрити възпалителни процеси, които нямат явна симптоматика като кашлица и температура. За мен е престъпно, че един аспирин не са ти изписали превантивно дори....

# 729
  • Мнения: 308
Здравейте. След преминала през два аборта (8г.с 2020г и 4г.с 2021г) и двата пъти се изчистих сама. Ноември миналата година ми беше втория и ми дойде след 50дни. Имахме контакт 3 пъти след цикъла ми и всъщност не знам кога трябва да ми дойде . Правих изсл. за тромбофилия и там излезе проблем. Доктора каза,че мога да правя опити и при положителен тест ще ми изпише хепарин и утрогест (живея в Германия) от 2дни насам имам болки в гърдите идващи откъм мишниците . И двата пъти от тези болки разбрах,че съм бременна 😁 сега питам дали е възможно????? Пак?

# 730
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 400
Само тест за бременност ще покаже. Ако един от контактите е бил преди 12 или повече дни, може и да има бременност.

# 731
  • Мнения: 955
Това е резултатът от хистологията, но никой не ми обясни какво означават тия неща. Имате ли представа някакви конкретни изводи могат ли да се направят от тоя текст?


Здравейте, Диди

Първо, съжалявам за загубата ви. Аз също съм на мнението на АА, че най-вероятно Ковид или вродена тромбофилия, която се е изострила след Ковида са причината. Според хистологичния анализ плацентата е била с множество инфаркти, което говори за тромбоза, а плодът е бил морфологично незрял, т.е. с изостанало развитие на съответните органи и спрял кръвоток, което вероятно е довело от лошата развръзка. Уникална простотия е на бременна жена да не се изпишат кръворазреждащи от рода на Аспирин, Фраксипарин, Клексан и каквото и да е друго при положение, че сте била с положителен тест за Ковид. За съжаление, едва ли се е случило изведнъж. Наличието на температура продължително време може да е знак за инфекция. Когато ви дойде първия цикъл, пуснете Фертилити тест в Геника за наличие на евентуални бактерии. Както и пакет Коагулация. Друга причина за плацентарните инфаркти е прееклампсията, която е опасно състояние и за майката.

# 732
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 400
Прееклампсията се проявява след 20 седмица, тук беше по-ранен срока.

# 733
  • Мнения: X
Привет, мами,
Много хубаво ми става като вляза тук и прочета за успехи след неуспехите!

Днес бях при АГ, обсъдихме доста неща.
Преди обаче каквито и да било следващи опити и изследвания-ще направим с ММ тест за антитела от Ковид.
Когато резултата е под 120, вече ще направя рутинни женски прегледи-цитозна маска, хормони и щитовидна.
Както първия път, за да знаем че всичко там е ок.
ММ също ще направи спермограма. Тъкмо ще сверим преди и след ковид резултатите.

Като цяло няма аларма или нещо, което да е причина за повтарящ се аборт в нашия случай.
Датите и г.с. са съвпадения според него, но въпреки това е супер странно..

Пия си фолиевата + витамините EVA на Now foods, спокойствие и очакване на чудото.

О, а най- интересното беше, че онова "нещо" в плодния сак, което никой не разбра какво е-вероятно е било т.нар. "изчезващ близнак".
Т.е. близнак, но в много ранен стадии по-силния е победил и за това е останало като "нещо".

Такива истории от опита му чух, че съм изпълнена с надежда!
Природата е уникално нещо, каквото и колкото да изследваме...винаги има онази доза магия, която никой не може да контролира 🌈🌈🌈
А това, което можем-да го направим.

Стискам палци на всички тук, с пожелания да се видим в теми за мами и въпроси в отглеждането на най-прекрасните ни човечета ❤❤❤

# 734
  • Мнения: 1 804
Диди, съжалявам за загубата! Frowning1
До колкото разбирам си от Варна.. Като се посъвземеш опитай да запишеш час при Красимира Желязкова.

Аз да кажа, че на мен с ковида в 33-34 гс не ми изписаха кръворазредащи. Дори се обаждах да питам дали АГ не е забравил просто... Отговора беше, че не е необходимо, че може да прокървя на такъв късен етап и тн. Щото било ковид дай всички да сме си разредили едно хубаво кръвта - преразказвам казаното. 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ През цялото време треперех, както и сега въпреки че изследванията на коагулацията са добри, пуснах ги вече след карантината. Кръвтоците и те уж са добре.

Общи условия

Активация на акаунт