Тиквен сладкиш с карамел !

  • 18 548
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 474
Не се шашкай, другия път ще е успешен, ама прави само него.
1. Карамела се прави на бавен огън и се бърка непрекъснато и не спирай котлона.Маслото и захарта се слагат заедно. Когато се разтопи захартта и започне да покафенява ,маслото се отделя наистина, важното е да не стане захарта на бучки.
2. Слага се целият бакпулвер и печеш не до зачервяване (тук грешката е моя, че не писах времето, затова дадох линк към ябълковия, че там по-подробно го обсъдихме) , а около 40 мин.
3. Карамела е останал в тавата, защото малко си го пекла вероятно.

Дано другият опит е успешен Hug

# 31
  • Мнения: 2 126
Аз правих подобен,но с ябълки и без сиропиране - стана страхотен.А този с тиквата ще трябва да го пробваме непременно.
По повод карамела,аз предният го направих така.Карамелизирах само захарта отгоре наредих ябълките сложих орехи с канела и върху всичко това сложих масълцето.После във фурнат да поомекнат ябълчиците и отгоре полях тестото.Страхувах се че може да не ми се отлепи после ,но стана перфекциозно Peace
Дали по същата технолигия ще стане и с тиквата newsm78
Лео,снимката на сладкишът ти е невероятна,а ти за пореден път обираш точките докрай  bouquet

# 32
  • Мнения: 7 474
Дес    bouquet
Тя рецептата е същата , аз затова дадох линк към ябълковия сладкиш, но си направих експеримент с тиквата и стана хубаво  Crazy Може да се прави и с други плодове-круши, банани , от компот, но за мен с ябълки е най-вкусен Laughing

# 33
  • Мнения: 6 461
Майка ми го приготвя.....................ммммммммного е вкусен  chef

# 34
  • Мнения: 239
Преди като писах, никой още не беше опитал от подобието на сладкиш, което направих Mr. Green. Но да ви кажа, печен недопечен, карамелизиран недокарамелизиран отнесе овации. Даже свекървата учудена ме попита - с целувки ли съм го правила, това бялото какво е. Ябълки са. Сега и аз хапнах, като е поизстинал. Много е вкусен.
Следващия път ще го издокараме.
Благодаря и до скоро!  smile3525

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Лео,тиквата всъщност сварена ли я слагаш върху карамела или сурова настъргана?

Вчера правих тиквен пай и имам доста останала тиква за импровизации  Simple Smile
Мисля да пробвам домочадието и с една крем-супа от тиква  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 7 474
blekuta , варих я 15 мин. , защото не посмях да я сложа сурова  newsm78

# 37
  • Мнения: 3 268
Това чудо го правя с ябълки.Много бързо и вкусно става.Идеята на Лео за тиква обаче е супер.Абе затова те номинирах аз теб! Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 7 474
Това чудо го правя с ябълки.Много бързо и вкусно става.Идеята на Лео за тиква обаче е супер.Абе затова те номинирах аз теб! Heart Eyes

 Hug   bouquet

# 39
  • Мнения: 1 427
Направих го!Изглежда чудесно, като го изпробваме и на вкус пак ще пиша.Нарязах тиквата,не я настъргах и сложих 100 гр. масло, вместо 125 гр.Ето го-
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=78693
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=78693&photo=2

# 40
  • Мнения: 7 474
Направих го!Изглежда чудесно, като го изпробваме и на вкус пак ще пиша.Нарязах тиквата,не я настъргах и сложих 100 гр. масло, вместо 125 гр.Ето го-
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=78693
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=78693&photo=2

Силве , строхотно изглежда Hug

Препоръчвам на всички да нарежат тиквата като теб, защото като е настъргана,  карамела не може да попие в блата.  Peace

# 41
  • Мнения: 1 427
Опитах го-не се сдържах до вечерта!Вълшебен е!Благодаря,Лео!!!  bouquet

# 42
  • Мнения: 295
Едно време майка ми правеше този сладкиш, но с ябълки. Аз отдавна търсех рецептата и се радвам, че попаднах на вашите във форума. Имам чисто технически въпрос - тъй като там, където живея, няма обикновени тави с дебело дъно, каквито са в България, има само обикновени ламаринени форми за торта с подвижно дъно. Ако предварително стопя карамела и после го излея, дали ще стане, дали после няма да имам проблем с отлепянето на сладкиша. Дали става рядък този карамел и няма ли да ми потече през формата?Мога ли също да го залея накрая с вряла вода (не виждам как да сложа тази тънка форма върху газовата печка)?

# 43
  • Мнения: 7 474
Време е за този сладкиш  Crazy Crazy Crazy

# 44
  • Мнения: 22 867
L е о , мислиш ли, че ще се получи сладкишът с олио вместо с краве масло. Пита ме приятелка, на която съм дала рецептата ти, пък по не знам какви си причини не използва краве масло. Сигурно вкусът му няма да е същия. Всъщност въпросът беше относно ябълковия ти сладкиш, но понеже и копвам и тази рецепта, питам тук. Може би олиото трябва да е по-малко като количество newsm78

Общи условия

Активация на акаунт