Противогрипна ваксина сезон 2021/22 г.

  • 7 966
  • 220
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 12 696
Мисля си че е по-скоро в зависимост от това какви щамове са във ваксините в съответната година. А те са иднакви и в двете марки ваксина.
Имала съм такива ефекти и от едната, и от другата, както и повечето пъти не съм имала нищо - също и с идната, и с другата ваксина.

# 136
  • Мнения: 54 401
Засега нищо няма. Лека болка в ръката, при допир. Нямам главоболие.

# 137
  • Мнения: 2 480
Преди малко си купихме ваксигрип от аптека Медея.

# 138
  • София
  • Мнения: 6 010
Преди малко си купихме ваксигрип от аптека Медея.

От коя Медея? Аз сега звъннах в кварталната ни като прочетох и казаха, че нямат и нямат информация.

# 139
  • Мнения: 2 480
От тази на Плиска.

# 140
  • София
  • Мнения: 9 532
На мен днес ми звъннаха от кварталната аптека, че до няколко дни ще имат Ваксигрип. Но тъй като вече си купих ваксини, им казах да пренасочат моите 3 заявени бройки към друг. Става въпрос за Аптека Rx в София. Като я напишете в гугъл излиза адрес.
Стана ми малко криво, защото по гласа на дамата, която ми се обади долових разочарование. Може би ги обидих с това, че съм се снабдила вече от друго място след като се блях записала при тях. Но те не ми даваха никаква гаранция за тези ваксини, че изобщо ще ги имат. Много съм доволна от тази аптека като цяло и не ми се искаше да съм некоректна спрямо тях, но ...

# 141
  • Мнения: 12 696
При ситуацията с ваксините последните година-две, направо се учудвам че някой се навива да "записва" за такива. А какво става ако просто не успеят да набавят толкова? А хората разичат, защото са ги записали там на някакъв списък.
Тая година уж не е такава истерия като миналата, освен дето бяха пуснали слух че няма да могат да се връщат нереализирани ваксини към складовете, та аптеките взеха да не смеят да зареждат количества. То и това в крайна сметка не знам дали ще се окаже вярно, ама веднъж като се е чуло, хората си го имат предвид за да не са на загуба.

# 142
  • София
  • Мнения: 9 532
Баща ми се беше записал в аптека Субра ли е , Сеиба ли е - срещу ВМА. И оттам също се обадиха.
За сравнение с миналата година когато от никъде не ни се обадиха и останахме неваксинирани.А не сме спирали да питаме във всяка възможна аптека.
Разбирам, че не навсякъде искат да записват . И за аптеките цялата  тази история с ваксините е не по-малко неприятна отолкото за нас. Затова и ми стана криво, че един вид ги подхлъзнах от Rx, но пък и аз си гледам интереса на семейството и съм парена от миналата година.

# 143
  • Мнения: 12 696
А, те пациентите най-малко вина имат. Те просто искат да се ваксинират и това си е нормално. За аптеките си права че е неприятно, много.
А в колко страни тези ваксини са дори безплатни и здравната система си има грижата за тях, не като тук да се карат хора кой по-напред да си даде парите за тях, че после и да отидат да си платят да им я поставят...

# 144
  • Мнения: 80
Купих и Vaxigrip. Имам в хладилника 3 бр. Vaxigrip
и 3 бр. Influvac. Общо около 150лв. 3 бр. ще изхвърля.
Циркът е пълен. На маймуни ни направиха от здравното
министерство, които забележете са си поставили за
цел да догонят цивилизования свят по отношение на
покритие на населението с противогрипна ваксина.
Нямам думи! Или по точно имам, ама ще ме banнат.

Последна редакция: пн, 18 окт 2021, 17:50 от velika.shiderska

# 145
  • Мнения: 54 401
И кой те кара да купуваш толкова, а после да хвърляш? Правиш се сама на маймуна.

# 146
  • Мнения: 12 696
И как точно здравното министерство кара някого да купи двойно повече ваксини отколкото му трябват, че и да ги хвърля после? Те че никакви ги няма в планирането, така си е, но точно в този случай ми убягва връзката.

# 147
  • Мнения: 4 787
Купих и Vaxigrip. Имам в хладилника 3 бр. Vaxigrip
и 3 бр. Influvac. Общо около 150лв. 3 бр. ще изхвърля.
Циркът е пълен. На маймуни ни направиха от здравното
министерство, които забележете са си поставили за
цел да догонят цивилизования свят по отношение на
покритие на населението с противогрипна ваксина.
Нямам думи! Или по точно имам, ама ще ме banнат.

Подарете ги на някого. Ако живеете в блок - оставете бележка долу, че давате 3 ваксини. Ако не - има Фейсбук, OLX, та дори и тук във форума. Някой ще им се зарадва.

# 148
  • София
  • Мнения: 9 532
Купих и Vaxigrip. Имам в хладилника 3 бр. Vaxigrip
и 3 бр. Influvac. Общо около 150лв. 3 бр. ще изхвърля.
Циркът е пълен. На маймуни ни направиха от здравното
министерство, които забележете са си поставили за
цел да догонят цивилизования свят по отношение на
покритие на населението с противогрипна ваксина.
Нямам думи! Или по точно имам, ама ще ме banнат.

Подарете ги на някого. Ако живеете в блок - оставете бележка долу, че давате 3 ваксини. Ако не - има Фейсбук, OLX, та дори и тук във форума. Някой ще им се зарадва.

И аз това щях да напиша. Има хора, които не биха могли да си позволят покупката на ваксина, а биха си сложили, ако имат възможност. Сигурно по ФБ групите лесно ще се открие такъв човек.

# 149
  • Мнения: 1 226
Тези, които си сложиха вече, забелязахте ли дали аспирират при поставянето?

Общи условия

Активация на акаунт