Противогрипна ваксина сезон 2021/22 г.

  • 8 007
  • 220
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 12 909
Питайте по аптеки дали биха ви заявили, не вярвам някъде да държат налични тепърва, но по складовете още се намират. По това време на годината вече аптеките не смеят да зареждат противогрипни ваксини, защото рискуват да не ги продадат. Ако знаят че имат купувач обаче няма да откажат да поръчат за него.
Най-много да поискат капаро евентуално, за да разчитат че няма да се откажете. Ако си дадете заявката още сутринта, може и още утре следобед да са ви набавили ваксината.

# 196
  • София
  • Мнения: 6 010
Намират се.

# 197
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 796
Някъде дали са останали противогрипни ваксини?
Не знам, но можеш да попиташ в големите вериги аптеки от сорта на Марешки, Медея, Субра и т.н. които имат информация за наличности в мрежата си, могат да влязат в компютъра си и да проверят дали има някъде останали.

# 198
  • Мнения: 2 078
според мен има по аптеките, синът ми си купи съвсем спокойно от една Субра в Благоевград преди две седмици, в нашата квартална аптека - Rx в София, също има бележка, че разполагат с Ваксигрип

# 199
  • Мнения: 157
Останах изненадана - в първата аптека, в която попитах - Субра - имаше и от двата вида.
Купих и сега съм по-спокойна.

Та, ако се чудите, направо питайте, има голям шанс.

Благодаря за отговорите. Simple Smile

# 200
  • София
  • Мнения: 16 070
За софиянци - днес бях по друг повод в аптека Ремедиум на пл. Славейков.  Над касата имаше надпис, че разполагат с ваксини.
Чудя се да си купя ли? После кой да ми я сложи, къде да го търся?

# 201
  • Мнения: 4 798
За софиянци - днес бях по друг повод в аптека Ремедиум на пл. Славейков.  Над касата имаше надпис, че разполагат с ваксини.
Чудя се да си купя ли? После кой да ми я сложи, къде да го търся?

В медицинските центрове има услуга “поставяне на мускулна инжекция”, която възлиза на 3-5 лева. Друг вариант е, ако имате близък/съсед, който е медицинско лице, да помолите него/нея. Трети вариант е ЛЛ.

# 202
  • Мнения: 54 500
На мен ЛЛ ми я слага, сестрата всъщност.

# 203
  • София
  • Мнения: 16 070
При моята ЛЛ сложно - работи сама, не записва часове. Отиваш и  чакаш докато ти дойде реда в общо помещение с друга ЛЛ. А ако е в отпуска или болна ще разбера чак като отида. Тогава и заместник няма. Другата ЛЛ само болни деца поглежда.
Ваксината нали трябваше да се държи в хладилник преди поставянето?

# 204
  • Мнения: 54 500
Да, в хладилник. Но преди поставянето може да стои няколко часа извън. Аз я извадих 2 часа преди да тръгна за ЛЛ.

# 205
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз ги носих в хладилна чанта.

# 206
  • Мнения: 13 825
На мен ми я сложиха в МЦ в кабинет Аз не я носих в хладилна чанга. Нали така или иначе трявба да се темперира. Центъра е на 10 мин  път пеша от вкъщи.

# 207
  • Мнения: 54 500
Темперира се. Не може да ти я сложат студена.

# 208
  • Мнения: 2 078
нещо набързо така не мога да намеря актуалната листовка на Ваксигрип, искам да видя какви щамове съдържа, предполагам, че същите като Инфлувак, но все пак - ако някой я намери, моля да даде линк или информация

слушах преди малко, че в Европа вече са нараснали случаите на щама Камбоджа, който е с потенциал на сезонна епидемия, и в тая връзка исках да проверя, в Инфлувак го има

# 209

Общи условия

Активация на акаунт