има ли мами във форума,родили сс секцио?

  • 2 170
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
И аз родих със секцио и кърмя мисля успешно засега...
Според мен няма връзка, най-важна е настройката на майката. Ако майката се е настроила, че ще кърми, ще кърми, ако не.... и си мисли родих секцио, малки/големи са ми гърдите и тн.... няма да може да кърми. Според мен кърмят успешно и колкото искат само майкте, които са наистина вътрешно убедени, че искат да кърмят и са готови на всичко, за да кърмят и знаят какво да правят де.... Всичко е въпрос най-вече на психика, а не на физика....

# 16
  • Мнения: 781
Кърмих 24 часа след секциото и до ден днешен / да чукам на дърво Simple Smile / си кърмя и порблеми нямам Wink

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Не е по темата (ясно е, че връзка между секциото и кърмата няма, освен че слиза малко по-късно и някой майки бързат да се откажат предварително).

На скоро в чужбински сайт четох нещо шокиращо: в чужбина доскоро (примерно да кажем, по времето на нашите майки) на родилките масово са им биели инжекции за спиране на лактацията още на родилната маса без тяхно знание. Така много жени изобщо не са успели да кърмят, съвсем не по тяхна вина. Зачудих се, дали и тук не са се прилагали такива или подобни лекарства, които подтискат кърмата в зародиш (или лекарства с такова странично действие)? Чувал ли е някой нещо подобно?

# 18
  • Мнения: 684
Родила съм секцио но кърмих до 6месеца.Преди няма месец ходих на мамограф, ей так апрофилактично тя ми каза че съм нямала никаква паренхимна тъкан,т.е. това което е необходимо за да имам кърма,но....уви до 6м. и след секцио се кърмехме.Така че,това че след секцио не се кърми е само мит.Помогна ми може би и помпата на Авент,но кърма имах.

# 19
  • Мнения: 673
Цитат на: boo
Зачудих се, дали и тук не са се прилагали такива или подобни лекарства, които подтискат кърмата в зародиш (или лекарства с такова странично действие)? Чувал ли е някой нещо подобно?

Едва ли дават някакви лекарства. То необходимите лекарства няма по болниците, а за някакви излишни, силно се съмнявам.
Но напълно достатъчно е да се наслушаш на глупостите на акушерки/лекарки/сестри/баби/дядовци/приятелки и да се откажеш тотално от кърменето.
Трябва да си записвам вече бисери и ще издам книга!

# 20
  • САЩ
  • Мнения: 323
Цитат на: boo

На скоро в чужбински сайт четох нещо шокиращо: в чужбина доскоро (примерно да кажем, по времето на нашите майки) на родилките масово са им биели инжекции за спиране на лактацията още на родилната маса без тяхно знание. quote]

Boo, може ли да дадеш адреса на този сайт?

# 21
  • Мнения: 3 379
Аз родих секцио, не съм имала никакви проблеми с кърменето.

# 22
  • Мнения: 4 414
Цитат на: boo

На скоро в чужбински сайт четох нещо шокиращо: в чужбина доскоро (примерно да кажем, по времето на нашите майки) на родилките масово са им биели инжекции за спиране на лактацията още на родилната маса без тяхно знание.


и това с каква цел?

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Нямам представа с каква цел, може би за да 'помогнат' на майките да се избавят от 'бремето' на кърменето?!  Rolling Eyes Нямам идея. Не знам и доколко е вярно.

# 24
  • Мнения: 7 106
Цитат на: boo
Нямам представа с каква цел, може би за да 'помогнат' на майките да се избавят от 'бремето' на кърменето?!  Rolling Eyes Нямам идея. Не знам и доколко е вярно.


Срещала съм го и аз това за инжекциите за спиране на кърмата, бият се веднага след раждането още преди да е "слязло" млякото, после нямало смисъл.Но ако това се прави без знанието на пациентката е много отвратително деяние според мен.
В България едва ли действат някъде по този начин, ама няма и нужда - акушерките в повечето родилни отделения, а след това  педиатрите и част от роднините са една огромна инекция за спиране на кърмата.Даже безпланта.....

# 25
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: Катя (Сливен)
Митко се роди доста едро бебе(4.580) и беше доста лаком.


Малеееей, браво бе! Да ти е жив и здрав! Grinning

# 26
  • София
  • Мнения: 3 664
Два пъти раждам със секцио, и двата пъти кърмя мисля успешно.
Първият път до 6-тия месец на детенце, а сега ще видим.

# 27
  • Мнения: 5 713
Аз също раждах със секцио. На 3-ия ден имах адски много коластра и след 1 ден почна и млякото.
Отделен е въпроса, че аз нещо тотално обърках и реших че кърмата ми спира, а тогава не го знаех форума, нямах и нет в къщи. Та се кърмихме само до 40-ия ден и после минахме на адаптирано изцяло.

# 28
  • Мнения: 1 341
бла-бла-бла
Родих със секцио и кърмя до ден днешен. А имам две приятелки родили по естествен път и на двете кърмата им спря много рано. Едната в третия, другата във втория месец на бебето. Това са пълни глупости!!!!
Има ли желание, има и начин! Еее вярно, че има и майки, които нямат кърма, но аз определно заявявам, че това не зависи от начина на раждане!

# 29
  • Мнения: 2 051
Цитат на: boo
На скоро в чужбински сайт четох нещо шокиращо: в чужбина доскоро (примерно да кажем, по времето на нашите майки) на родилките масово са им биели инжекции за спиране на лактацията още на родилната маса без тяхно знание.  Чувал ли е някой нещо подобно?

Да, на свекърва ми (в Испания) и се е случило  2 пъти (веднъж в края на 60-те и веднъж в края на 70-те години), с малката разлика, че са я "уведомили", че щом кърмата не е слязла до 24 часа след раждането, изобщо нямало смисъл да чака и да се опитва да кърми.  От втория ден и мъж ми и сестра му вече са били с шише в устата.
До колкото знам е било доста масова практика и през 80-те години.

Общи условия

Активация на акаунт