Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата ? - 10

  • 37 126
  • 756
  •   1
Отговори
# 750
  • Пловдив
  • Мнения: 5 933
Това със затоплянето не е ли рисково? Аз също бях с болки и лекарят ми забрани изобщо при цикъл да загрявам по какъвто и да е начин, защото мога да си докарам кръвоизлив. Пробвала съм го няколко пъти на своя глава и после не можех да стана от леглото от теч.

# 751
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Това си мислех и аз, че дори горещ душ не е препоръчително да се взема, заради кръвоизливите. Та, не знам и аз вече с тези алтернативни методи...

# 752
  • Мнения: 19 294
За пръв път чувам, че при нормален цикъл не е препоръчително затопляне. Винаги облекчава.  Пиенето на много вода също облекчава крампите и помага с подуването.

# 753
  • Мнения: X
Може би не съм била с толкова болезнен цикъл и затова не съм пила лекарства, но все пак си помня, че дори при силни болки си седях. Пак казвам най-вероятно не са били чак толкова силни, че да не пия нищо…

# 754
  • Мнения: 3 387
Аз като тийн имах нечовешки менструални болки, като последните контракций при раждане. Кошмарно е!
Аз бих дала ибупрофен веднага. Тези болки рядко са повече от 2 дена, така че с 2-3 хапчета на 8 часа е достатъчно и никумо няма да навредят.

Всичките топли компреси и прочее алтернативни неща не помагат достатъчно в така ситуация.
Тарталета, в Исп насвякъде препоръчват топли душове, а в Италия ги отричат..., аз мисля че е пюидва прекрасно един горещ душ, но си трябва и хапче.

# 755
  • Мнения: 11 068
400 мг ибупрофен при първи симптоми. Често е достатъчно и не се налага да се повтаря. Но забави ли се приемът и почнат силни крампи и мускулни съкращения, обезболяването е по-неуспешно. Разбира се, че топъл душ не вреди. Причините за кръвоизливи са различни и не се препоръчва САМО ако вече има история/картина на кръвоизлив.

# 756

Общи условия

Активация на акаунт