Избор/Мнение за комбинирана пералня със сушилня?! №3

  • 45 393
  • 754
  •   1
Отговори
# 225
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 705
Петя, директ драйф моторите са правотокови. Обикновенните са с накъсо съединен (кафезен) ротор. Не са баш същите. Нямат четки и двата вида, но има разлика.

# 226
  • Мнения: 11 444
Петя, директ драйф моторите са правотокови. Обикновенните са с накъсо съединен (кафезен) ротор. Не са баш същите. Нямат четки и двата вида, но има разлика.
Няма нужда да ми обясняваш тези неща- ЗНАМ ги! Наясно съм със всичко що касае електричество и магнетизъм.
Поне веднъж вникни в смисълът, а той беше насочен към нещо съвсем друго.

# 227
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 705
Повярвай, нямам никакво намерение да те обиждам, ама до сега само две потребителки са ми  доказвали, че наистина знаят всичко за електричеството. А за сега, ти не си споменавала, да си учила това. А ще знаеш всичко ако си го изучавала. То е сложна наука! Едната е ел инженер, като проектира производствени инсталации на тежки машини и асансьори, другата мисля, че не иска да издавам коя е! Не те карам да ми се обясняваш, ама така го каза, все едно всички други сме мишки.


Ами има много разлика  реших да я кажа.
Сега относно директ драйв мотора, кусура му не е само мястото. Не мога да разбера, какъв е проблема, като съм казал нещо, свързано с теб. Ами пишеш, че са същите. Не са. То ясно, че искаш да кажеш, че все са без четки но не са еднакви. Нито се захранват еднакво, нито си приличат. Някой ще остане с грешно впечетление. Управлението е по-сложно, не е толкова икономичен, има по-кратък живот и други.
Съжелявам, щом се дразниш, няма да те споменавам повече.

Последна редакция: пт, 03 дек 2021, 16:47 от Васил Василев

# 228
  • Мнения: 11 444
Повярвай, нямам никакво намерение да те обиждам, ама до сега само две потребителки са ми  доказвали, че наистина знаят всичко за електричеството. А за сега, ти не си споменавала, да си учила това.
Аз на теб нямам какво да ти доказвам!

Василе, знам че искаш да покажеш колко знаеш и браво за което, но във въпросния пост се коментираше това, че били ТИХИ и нови.
А що се отнася до образованието ми, само ще кажа, че освен висше образование, което освен всичко останало (няма да кажа кое), включва и електричество и магнетизъм в многото им аспекти. Компетенциите ми се свеждат и до ниво дисертация, защитена още преди 20 години. Това стига ли?!

И да вметна, че жените тук не се интересуват от намотки и херци, образно казано!

Последна редакция: пт, 03 дек 2021, 17:59 от petiaivanov

# 229
  • Мнения: 10
Много сложно стана... 😉 Сега тези мотори на LG имат ли предимства или не? Аз съм прост лекар... 😉

# 230
  • Мнения: 40 310
Много сложно стана... 😉 Сега тези мотори на LG имат ли предимства или не? Аз съм прост лекар... 😉

Аз не ги разбирам в детайли, но въпросът ти е грешен Simple Smile Теб не те интересува дали моторите имат предимства, а дали пералня с такъв мотор има предимства. Не е съвсем едно и също.

# 231
  • Мнения: 11 444
Много сложно стана... 😉 Сега тези мотори на LG имат ли предимства или не? Аз съм прост лекар... 😉
Не, ако друга пералня има "прост" инверторен мотор. Той също ще е тих и икономичен.
Искам само да Ви обърна внимание за 10-годишните гаранции на мотора. Това е трик. Тези мотори имат управляваща платка, без която не могат да работят. Тя е скъпо нещо и няма нито 10 години гаранция, нито никаква, ако изгори от токов удар. За да си предпазите уреда, който и да изберете, го включете през устройство за предпазване от токови удари, прекалено ниско и високо напрежение.

# 232
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 705
Много сложно стана... 😉 Сега тези мотори на LG имат ли предимства или не? Аз съм прост лекар... 😉
.
Нито имат предимство, нито са прости. Имат ди кусури, другине също. Радвайте се на пералнята. Потребителите, не бива да ги интересува, какво е сечението на намотката на мотора, какво е управлението му и други, дето ги описваме. На плактика, вашия мотор е малко по-сложен, защото ротора е направен от постоянни магнити.
Най-честите дефекти са отлепени магнити, изгоряло захранване, претъркани намотки. Понякога са непоправими. Понякога са!

# 233
  • Мнения: 527
Ние си взехме конкретната пералня със сушилня LG , но още не сме в изпробвали. Ще дам мнение скоро, като я избрахме след доста добри отзиви във други групи.
В тази тема единствено се хвали AEG и комбинираните продукти по 2000лв… задавала съм въпроси за препоръки и за по-нисък бюджет е никой не пише…или хранят, както и се вида хаха та общо взето потърсете съвет на друго място.
Успех с търсенето Simple Smile

# 234
  • Мнения: 1 384
Да, за съжаление в темата се препоръчват само АЕГ и електролукс, които са си доста скъпи. Не оспорвам факта, че са най-добрите (и единствените с термопомпа), но за съжаление и назад четох отзивите и рядко се пише за други перални комбо. Даже много често потребителите се насочват към това да си купят отделна. То е ясно, че е най-добрият вариант, но понякога няма как и се търси компромисен.

# 235
  • Мнения: 40 310
Ми то, ако сте забелязали, май повечето пишещи тук сме именно с такива АЕГ. Как тогава очаквате да даваме препоръки и мнения за по-евтините? Първо нямаме впечатления от тях (да пише който има и е доволен) и второ не олеква ли мнението на някой, който след проучване си е взел едно, а после препоръчва друго? Та това е истината, а не някаква вманиаченост. За отзиви за други модели трябва в темата да дойдат други хора.

# 236
  • Мнения: 1 043
Сега очакваме потребителите с комбинираните LG-та да кажат доволни ли са от сушенето и т.н.

# 237
  • Мнения: 11 444
Обаче е добре така от поне година да се ползва и да са съвременни модели, защото докато са новички всички са ОК, но после.... Там е заровено кучето

Аз да оплача:синът ми не си изпразнил джобовете и една двулевка е направила дупка на ребро в барабана. Сега ще му ги удържа от джобните като има пари за пране 😂

# 238
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 735
Обаче е добре така от поне година да се ползва и да са съвременни модели, защото докато са новички всички са ОК, но после.... Там е заровено кучето

Аз да оплача:синът ми не си изпразнил джобовете и една двулевка е направила дупка на ребро в барабана. Сега ще му ги удържа от джобните като има пари за пране 😂
За AEG-то ли става въпрос, ужас! Тъкмо да разкажа за моето старо LG-пералня само, инвертор, наистина супер ТИХА /затова я взех/ от преди 10 години. Та значи- изпрала съм не знам колко левчета, стотинки, 1 мобилен телефон, безжични слушалки за айфон със зарядното, флашки и те така. Joy
Пералнята, която ползвах не переше добре, защото беше с многооооо малко вода и всеки път доливах, колкото и да е невероятно.  Освен това много ми липсваше програма, която завършва само с вода , ама достатъчно, за да не се намачкат дрехите, докато се прибера и да пусна центрофуга.
Сега все още разучавам новата придобивка и усещам, че май започвам да се влюбвам хаха

# 239
  • Мнения: 1 043
Обаче е добре така от поне година да се ползва и да са съвременни модели, защото докато са новички всички са ОК, но после.... Там е заровено кучето

Аз да оплача:синът ми не си изпразнил джобовете и една двулевка е направила дупка на ребро в барабана. Сега ще му ги удържа от джобните като има пари за пране 😂
Как дупка бе, може ли снимка, барабана ли се е повредил нещо ?

Общи условия

Активация на акаунт