Кога се избира педиатър? Преди или след раждането

  • 4 310
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 358
Избрахме педиатърка малко преди раждането. Препоръча ми я моят личен лекар.
Обадихме се на докторката, тя се съгласи да наблюдава бебето и дойде на първа консултация веднага след прибирането ни от болницата.
Не е от районната ни поликлиника.

# 16
  • Мнения: 4 621
Бях избрала педиатъра още преди раждането, а официално попълних необходимите документи след като всех зкта за раждане на малката.

# 17
  • Мнения: 6 461
Бяхме го избрали предварително ,но формалностите са след като се роди детенцето и вече сте изписани от болницата.

# 18
  • Мнения: 105
Преди раждането  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 281
преди раждането се ориентирай кой да бъде, а след това официалната част!  Peace

# 20
  • Мнения: 14 133
Изборът се прави след раждането,като процедурата протича по следния начин: обаждаш се на избрания от теб лекар и той ви посещава у вас и след тази визита вече се разбирате кога да отидете на първа консултация и какви документи са ти необходими за записване при него
Peace
аз обаче предварително се бях ориентирала,кой ще ни е педиатър и след раждането му се обадих.
И аз  Peace

# 21
  • Мнения: 1 520
Ами както искаш.
Аз си бях набелязала преди да родя, казах й, обсъдих с нея желанието си, и след раждането й се обадих. Да дойде на посещение, и въобще да пише още един пациент.  Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 408
Преди раждането, но при мен тя е и жена на брата на мъжа ми, но и да не беше така пак бих избрала преди раждането.

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Хубаво е преди раждането да имаш идея поне при кого ще запишеш бебчо. Така или иначе, докато не се роди и не ви изпишат от болницата, не можеш да го запишеш при педиатър  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 3 271
Бях малко неориентирана по този въпрос  Embarassed. Като родих отидох при мойто GP и я помолих да ми препоръча някое педи. Отидох при въпросната докторка, разбрахме се и така  Hug

# 25
  • Мнения: 2 849
Мисля ,че ще си по-спокойна ,ако си избереш предварително .

# 26
  • Мнения: 5 362
Можеш да избереш преди раждането самият лекар, но процедурата по записване на бебето при определен педиатър става след раждането.

# 27
  • Мнения: 3 248
Планирам скорошно ориентиране към някой педиатър. Не искам да оставям каквото и да било за в последния момент. Twisted Evil

# 28
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Аз лично си избрах педиатър преди да родя. Проучих коя е най-добрата лекарка в кварталното ДКЦ, срещнах се с нея, когато бях в осмия месец. Женат ми обясни, че е рано да избирам лекар, но аз държах да се запозная предварително. В крайна сметка, когато бебето дойде на бял свят, най-малко имаш време да проучваш лекари. А и нали трябва да бъде записано при педиатър веднага. Самото записване направиха близките ми, още докато бях в болницата. А педиатърката идва на свиждане на следващия ден, след като сте се прибрали у дома. Смятам че е важно да бъде избрана предварително.

# 29
  • Мнения: 903
Хубаво е поне един месец преди раждането вече да си наясно с избора си, защото до 24 часа след изписването трябва да дойде педиатър у вас и да прегледа бебока ... Нямаш ограничения от къде да бъде педиатъра ти, но логично е да бъде близо до вас...
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт