За или против измиването след бебеправене

  • 21 014
  • 57
  •   1
Отговори
Здравейте на всички от много време ви чета ама чак сега се решавам да се регистрирам и да ви питам един много тъп въпрос?
След бебеправене съм чела тук,че са необходими 15 минути да лежиш и тогава да си се оправиш,но миете ли се отвътре Embarassed

# 1
  • Мнения: 9 103
Повече от 15 трябва, колкото повече, толкова по-добре.
Това за миенето отвътре не го разбрах Rolling Eyes
Защо да се миеш ??

# 2
Това за миенето отвътре не го разбрах Rolling Eyes
Защо да се миеш ??
[/quote]
Може да ти е странно,но след като свърши вътре и на другия ден немога да се понасям имам впредвид,че ми мирише отвратително,а нямам нищо дори и бяло течение и на прегледи съм ходила преди бебеправенето.
И така ако не си направя промивка... Embarassed

# 3
  • Мнения: 560
flitsksa18 , когато бебеправим вечер, не се мия въобще. Заспивам така. Трудно свикнах и в началото ми беше неприятно, но в името на "каузата" го правя. Също така си вдигам и краката на стената, ама това не е по темата Embarassed. След бебправенето сутрин се мия, но преди това лежа задължително поне половин час, дори съм закъснявала за работа заради това. А ти какво имаш предвид под "вътрешно" миене - ако питаш за промивка с дамски душ - в НИКАКЪВ случай, ако искаш да имаш бебе! Stop Макар че моята съседка от един път и след такава промивка забременя, ама това за мен направо си е чудо  Shocked newsm78
Сега прочетох, че ти "мирише". Аз не съм толкова компетентна, но щом има мирис - може да има проблем. За мен е невъзможно да забременееш, ако си правиш промивки всеки път след бебеправене, сори. По - добре отидете на лекар с твоята половинка и разберете откъде идва проблема, отколкото да си правиш промивки всеки ден, примерно. Освен всичко друго - това не е полезно - променяш си киселинността и направо не виждам как ще забременееш Thinking

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Ами, явно си по-чувствителна към миризми; те, спермитата, си имат специфична миризма, аз дори и след като се изкъпя, известно време ми мирише на секс. Може смешно да звучи, но е точно така. Друг е въпросът, че на мен не ми е неприятно, просто имам чувството, че се усеща отдалече, че съм правила секс, но явно това е само в моята глава, защото съм се допитвала до половинката  Rolling Eyes Embarassed
По въпроса с лежането - и аз съм като Миа. През почивните дни, ако сме кексили сутрин и не ми се очертава излизане, също не се мия и лежа доста време с вдигнати крака, и мъжът ми току се провиква "Ало, гимнастичката, няма ли да пием кафе вече  Blush"
Ако миенето отвътре означава дамски душ - никога в живота си не съм ползвала такова чудо и не знам, но по принцип мисля, че отдавна се отричат тия промивки. А ако означава да се измия добре с ръка и отвътре  Embarassed, правя го ако трябва да ходя на работа, защото както казах аз мириса си го усещам, по тази причина и не обичам бебеправенето сутрин  Naughty, т.е. заради миенето, а не че ми пречи мириса на секс

Последна редакция: чт, 26 окт 2006, 12:29 от Goldie

# 5
  • Мнения: 4 546
честите промивки не са полезни по принцип. въобще не бих те съветвала да ги правиш. от този месец не ставам въобще след кекс - чак на другата сутрин ставам и се измивам. преди да се измия наистина има доста силен мирис, но след това почти изчезва. а като не чаках цяла нощ, за да се измия - не усещах мирис

# 6
  • Мнения: 674
Аз също съм така ако се измия вечерта няма мирис,но като остана така до сутринта е много силна миризмата,незнам и аз на какво се дължи?

# 7
  • Мнения: 820
Заспивам след кекс, обикновено се будя по някое време и тогава ставам да се измия. Промивки не съм си правила никога. Вярно е че спермата има някакъв мирис, но чак пък толкова неприятен не бих казала.
А на теб мирише ли ти на нещо определено? Чела съм, че миризма на риба е признак за бактериоза. newsm78

# 8
  • Мнения: 2 120
Е, чак пък толкова. Спермата си мирише на секс, не я подушват хората около теб, само ти си знаеш.

# 9
  • Мнения: 2 019
естествено,че против.аз не съм ставала

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Не се мия вечерта направо си заспивам.Суртинта ссамо повърхностно.От тия вътрешни промивки ми настръхва косата и аз незнам защо(не че някога съм си правила де.

# 11
  • Мнения: 674
Да нещо като миризма на риба е,но как така я има само след кекс?
А какво е бактериоза?

# 12
  • Мнения: 4 546
и аз само външно се измивам. вътрешно - само, ако имам някакъв проблем и то рядко . спермата си мирише - на мен ми мирише на белина. мисля, че като си седи вътре по-дълго време, става някаква химическа реакция и от там идва миризмата.

# 13
  • Мнения: 498
Според мен може да се правят промивки с ЛАКТАЦИД , но на опаковката пише , след цикъл, след секс, newsm78 то е ясно , че не веднага след това , ами да речем на сутринта , НО newsm78 newsm78 пише и че не е за  всекидневна употреба , а като се прави бебе си е почти всекидневно  newsm78, тогава това - СЛЕД СЕК ОТПАДА. Но лично аз мия отвън с Лактацид за външна употреба , а отвътре с ръка колкото мога и само с вода.

Последна редакция: чт, 26 окт 2006, 13:37 от BLACK_R

# 14
  • Мнения: 820
Да нещо като миризма на риба е,но как така я има само след кекс?
А какво е бактериоза?

Виж тук

# 15
  • Мнения: 560
Аз знам, че промивка е хубаво да се прави най - много веднъж - два пъти в месеца. Ама моето мнение е, че ако има проблем с мирис или гъбички - не можеш да се оправиш с промивка. Пък ако си правиш всеки ден, просто не мога да си представя такова нещо  Shocked. Аз ще се "изсуша" просто /трябва и вазелин да си купя/ Crazy Mr. Green. Освен това не мога да си представя как ще оцелеят спермчетата вътре newsm78....
Аз също се чувствам добре след промивка, но я правя веднъж в месеца - обикновено след цикъл. Peace
А иначе, аз имах такова течение с миризма на риба след аборта преди три години и при мен периодично се появяваше този "мирис на риба" почти две години - бях откачила. #Crazy Излекуваха ме с ударна доза антибиотици /ама не си спомням какви newsm78/ и от една година /да чукна на дърво/, няма такова нещо. Много е неприятно, но трябва да се лекува. И ако е това при теб, flitsksa18, и като казваш, че нямаш проблем - когато има инфекция се лекуват и двамата партньори, не само единия Peace.
Виж аз какво намерих за бактериозата:
Резюме. Прави се преглед на връзката между бактериалната вагиноза и бременността. Бактериалната вагиноза е свързана с преждевременното раждане или с преждевременните контракции, с инфекцията на околоплодната течност, хориоамнионита и с постпарталния ендометрит. Бактериалната вагиноза е най-честата вагинална инфекция при сексуално активната жена. При бременните тя е най-малко толкова честа, колкото и при небременните жени в активна репродуктивна възраст. Диагностиката й не се влияе от физиологичните промени през бременността. Лечението обаче се променя поради съображението, че медикацията може да влияе на плода.
През последните няколко години се доказа, че микроорганизмите в гениталния тракт влияят върху преждевременните раждания и преждевременното спукване на околоплодния мехур [8], като на бактериалната вагиноза се отделя първостепенно значение. В бъдеще бременните жени трябва да бъдат изследвани за тази инфекция, ако категорично се докаже причинно-следствената връзка между нея и прематурията.
По данни на различни автори честотата на бактериалната вагиноза през бременността е от 15 до 20% [2, 4, 5]. Симптомите на инфекцията са увеличеното количество флуор и неприятната миризма на риба при незначителни или никакви оплаквания. За това точната преценка на честотата на бактериалната вагиноза може да се направи само при комбиниране на симптомните и асимптомните случаи. Асимптомните пациентки имат подобно увеличение на бактериите във флуора, както симптомните и затова ефектите, които могат да се очакват, са еднакви и в двете групи.
За разлика от другите вагинални инфекции бактериалната вагиноза не се предизвиква от един патогенен микроорганизъм. Симптомите, свързани с нея, са резултат от увеличеното преобладаване и концентрацията на някои факултативни и анаеробни бактерии, които нормално се доказват във влагалищната микрофлора: увеличава се преобладаването на Gardnerella vaginalis, някои анаероби (Bacteroides sp., Peptostreptococcus sp. и Mycoplasma hоminis) и е намалено съдържанието на Lactobacillus sp. [7]. Освен това стократно е увеличена интравагиналната концентрация на G. vaginalis и хилядократно - на анаеробите. Така че диагнозата не зависи от откриването на някакъв микроорганизъм във влагалището, а изисква установяване на променена влагалищна микросреда [4, 5, 8].
Диагноза
Диагнозата бактериална вагиноза може да се постави клинично или чрез оцветяване по Грам на вагинален секрет. Стандартната клинична диагноза е добре установена и включва наличието най-малко на 3 от следните 4 клинични характеристики на вагиналния секрет: хомогенен вид, рН над 4.5, неприятна миризма на риба при алкализиране с 10% КОН и наличие на clue cells. Последните са вагинални епителни клетки, покрити с бактерии така, че границите им са неясни. Оцветяването по Грам се основава на идентифицирането на определени бактериални морфотипове [3]. Диагнозата чрез оцветяване по Грам корелира добре с диагнозата, поставена по клинични признаци [3, 4]. Количествени вагинални култури, газово-течна хроматография и пролинаминопептидаза могат да се използват за диагностициране на бактериалната вагиноза, но тези методи не са лесноприложими и прости, а клиничните критерии и оцветяването по Грам не са точни.
Стана много дълго, но трудно се отваря линка и затова го пейстнах. Ето, ако някой може да го отвори: http://209.85.135.104/search?q=cache:X2obW_s_6oUJ:www.medinfo.bg … ;ct=clnk&cd=6





# 16
  • Мнения: 2 015
Аз забременях, когато една вечер бурна цяла нощ бях с вирнати крака и не съм си и помисляла да се мия, само и само бебчо да стане.В името на каузата ще търпиш, но и според мен има някакъв проблем щом ти мирише Thinking.

# 17
  • София
  • Мнения: 36 043
Аз също съм така ако се измия вечерта няма мирис,но като остана така до сутринта е много силна миризмата,незнам и аз на какво се дължи?
Има мирис и го оприличават на цъфнал кестен  Wink / на теория/

# 18
  • Мнения: 780
и аз също съм много против това може да ти е неприятно но потрай и сутринта се измий но не и от вътре както Мия е казала и повечето момичета /някой да не ми се обиди нея прочетох последна/ не е много хубаво да се измиваш така всеки ден наистина ще се изсушиш Mr. Green
аз лично се измивам сутрин а за вътрешна промивка след цикъл задължително Crazy

а и още нещо искам да ви кажа с риск да ми се смеете на мен спермчетата ми "миришат" на тухлите ютонг или там както се казваха Blush

# 19
  • Мнения: 2 700
Не съм 100% сигурна в цифрата, но доколкото си спомням оплождането може да настъпи до 24 часа след половия контакт, т.е. промивката, освен ако в действието не участват спринтьори, може само да обезмисли мероприятието.

# 20
  • Мнения: 560
Не съм 100% сигурна в цифрата, но доколкото си спомням оплождането може да настъпи до 24 часа след половия контакт, т.е. промивката, освен ако в действието не участват спринтьори, може само да обезмисли мероприятието.
И повече, и повече от 24 часа Mr. Green Laughing

# 21
  • Мнения: 6 461
Защо пък ще правиш промивки от вътре  newsm78,след като ще правите бебче Wink

# 22
  • Мнения: 674
Mia_28супер е това което си дала като информация,много полезно Hug,но и много ме спече #Crazy
Незнам как да си го обясна даже има моменти в които нарочно се пазим за да видим дали ще има мирис и няма,но само като свърши на другия ден не ме питай Embarassed
Незнам май ще трябва да ходя на лекар ли..... ooooh!
Леле как ме спекохте Shocked

# 23
  • Мнения: 560
audulina , недей така  Hug!
Не сме тук, за да се спичаме взаимно - аз тази информация съм я търсила в нета, не само зари теб или заради авторката на темата, ами и заради мене си Rolling Eyes. Просто отиди на лекар - щом имаш такова течение е ясно, че нещо не е наред. А това "нещо" /особено в този случай/ се оправя след правилно лечение с антибиотици. Спокойно, просто ще се пазите известно време, но пък ще знаеш, че всичко е наред! Успех!  Peace  bouquet

# 24
  • Мнения: 7 640
сперматозоидите са в тръбите за около минута, при наличие на условия. С немиенето или миенето (външно или с промивки), това не се променя.
Не знам, аз лепкава не мога да стоя.

# 25
  • Мнения: 9 103
сперматозоидите са в тръбите за около минута, при наличие на условия. С немиенето или миенето (външно или с промивки), това не се променя.

Не знам, щом ти го казваш значи е вярно Blush
Ама не ми побира главата как след секс ще ида да си правя промивка с дамски душ...Неестествено ми се струва някак си...

# 26
  • Мнения: 674
audulina , недей така  Hug!
Не сме тук, за да се спичаме взаимно - аз тази информация съм я търсила в нета, не само зари теб или заради авторката на темата, ами и заради мене си Rolling Eyes. Просто отиди на лекар - щом имаш такова течение е ясно, че нещо не е наред. А това "нещо" /особено в този случай/ се оправя след правилно лечение с антибиотици. Спокойно, просто ще се пазите известно време, но пък ще знаеш, че всичко е наред! Успех!  Peace  bouquet
Ама нямам течение просто това е само след кекс инече нищо ми няма нито мирис нито нещо нередно:-{

# 27
  • Мнения: 4 546
ама нормално е да има миризма. тя самата сперма си мирише. и като стои по-дълго време вътре се променя миризмата и наистина никак не е приятна. ако е само след секс мисля, че няма защо да се притесняваш. ако имаш течение или лоша миризма по принцип, отиди на лекар. а промивки по-добре незей си прави - независимо дали вредят или не на бебеправенето, могат да навредят на теб, ако ги правиш често

# 28
  • Мнения: 7 640
Стеф, моля ти се Embarassed

Чела съм го и винаги съм се чудила защо някои жени заемат пози свещ и подобни след акта

# 29
  • Мнения: 674
И аз мислех като PolarFox че няма значение дали се миеш или не,ама вие ме ошашкахте
почнах да си мисля,че ми има нещо ама пу пу да ме посерат кокошките.Хи-Хи

# 30
  • Мнения: 9 103
А, ами какво, айде сега не се засрамвай, което си е истина си е истина, специално на тебе и на Лали имам 100% доверие Wink
Иначе, тази поза се заема уж с цел да се улесни придвижването на спермитата.
Не знам до колко помага Crazy

# 31
  • Мнения: 2 825
А, ами какво, айде сега не се засрамвай, което си е истина си е истина, специално на тебе и на Лали имам 100% доверие Wink
Иначе, тази поза се заема уж с цел да се улесни придвижването на спермитата.
Не знам до колко помага Crazy

Аз една година лежах, вирих крака и нищо, бебето стана в банята - прави под душа  Embarassed
От тогава хич не вярвам на това с лежането, но едва ли на някого му пречи да полежи 20-30 мин  Wink

# 32
  • Мнения: 7 640
а именно  Grinning

# 33
  • UK
  • Мнения: 1 351
Аз вече свикнах, като гледам тук сме си от един отбор  Mr. Green
 Вече близо 9 месеца не ставам от леглото след кекс, дори и през деня да е само и само за да лежа си заспивам за да не ми хрумни да ставам някъде. Дори си навивам телефона да ми звънни примерно след 1 час през деня за да съм сигурна, че съм лежала достатъчно. Аз почти нямам нюх така, че не ми пречи мирис, а и съм чувала, че вкуса и мириса на спермата много се влияе от това каква храна е приемал през деня мъжа но това но това е страничен въпрос.
 Аз съм твърдо против вагиналните промивки дори съм ги правила 2 месеца нон стоп и се чудих защо не става ама направо бях станала като гума отдолу, суха и отвратителна. Дори и гъби си бях докарала с тях.

 Така, че за лежането да знаеш свиква се и дори не ти прави и впечатление когато привикнеш  Peace

# 34
  • Мнения: 2 309
Полежавам си хич да не е...ама не мога да се търпя,понякога ми щипе!
Промивки не си правя,не е препоръчително Peaceособенно,когато правиш бебе...
Веднъж пробвах и като вкарах душа,стиснах и пуснах,стана вакум и омрях от страх.Помислих си,че си измуках яйцата.От тогава никакви промивки Naughty.Просто трябваше да ми дойде на време на акълеца Embarassed Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 287
ама нормално е да има миризма. тя самата сперма си мирише. и като стои по-дълго време вътре се променя миризмата и наистина никак не е приятна. ако е само след секс мисля, че няма защо да се притесняваш. ако имаш течение или лоша миризма по принцип, отиди на лекар. а промивки по-добре незей си прави - независимо дали вредят или не на бебеправенето, могат да навредят на теб, ако ги правиш често
   Peace
От както съм започнала полов живот ми се драйфа от спермата,от ужасната й миризма на белина и от консистенцията й !!! ConfusedОт както бебеправим се опитвам да свикна с това ,но винаги като се избърсвам по-късно ,си запушвам носа!О ,ужас ...само разказвам и стомаха ми започна да се повдига нагоре! Sick  apchih
Иначе прочетох ,че спермата е мощен афродизиак ,поради което (тук вече става много смешно )" жената след секс привлича като магнит другите мъжки индивиди"!!! Mr. Green

# 36
Мале момичета колко сте писали Hug
Бляагодаря на всички за подкрепата и съветите наистина ще са от полза  bouquet  bouquet  bouquet

# 37
  • Мнения: 4 399
Е, чак пък промивка, много ми се вижда. Но селд около 20 мин можеш да се измиеш отвън. Даже е много препоръчително защото в противен случай рискуваш да си докараш цистит.

# 38
  • София
  • Мнения: 193
Не е хубаво да се правят промивки особено когато се прави бебе.Измий се отвън.Аз знам ,че бебето става най лесно, когато се прави сутрин, защото тогава тялото е затоплено Simple Smile

# 39
  • Мнения: 287
nelkin,това за сутрешното бебеправене беше много полезна информация!!! GrinningАко този месец не е станало ,ще приложа метода! Laughing

# 40
  • Мнения: 560
PolarFox , и аз много доверие ти имам и много добри съвети си ми давала, за което ти благодаря от сърце  Hug Heart Eyes. Сега, това за челната стойка след бебеправене и мен ми беше чудно, ама много момичета го казват, та започнах и аз да го правя  Embarassed Rolling Eyes. Нали знаете "Видяла жабата, че подковават коня и вдигнала и тя крак"  Embarassed Mr. Green... Във всеки случай, дори и да не помага, според мен не вреди. А и донякъде има логика newsm78. А за миенето след бебеправене - аз не мога да не се измия, когато бебеправим сутрин. Но се мия външно - с интимен гел Лактацид. А вечер не се мия Embarassed /след бебеправене, де Mr. Green/, просто моя щурчо бая ме изтощава и си заспивам като къпана Mr. Green. А промивка си правя веднъж месечно, след МЦ. Колкото до миризма, ми незнам, аз не усещам такава newsm78.
audulina , споко, щом нямаш по - особено течение, няма страшно. Peace Лошото е, когато течението е по - особено на цвят и има лоша миризма. Peace

# 41
  • Мнения: 674
Mia_28благодаря ти много за всичко и всички съвети Hug
Е първо малко ме ошашка,ама сега ми хареса  bouquet Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 497
След като изчетох всички мнения ми се струва, че не е много нормално да има неприятен мирис (подобен на риба или нещо такова), макар, че на някой и  мириса на сперма им е неприятен, но това е друг въпрос.  Thinking И на мен малко ми се повдига от този специфичен мирис, но ако е само той - според мен е нормално, НО ако има някакъв друг какъвто и да е според мен има проблем и трябва да се отиде на гинеколог Thinking
Това е моето мнение.
А по темата: на мен не ми пречи да не се измия веднага, а промивките доколото знам не са полезни, ако се правят често, защото нарушават микробилогичната среда във влагалището, т.е. може да предизвикат проблем Naughty
Всичко е въпрос на лично решение.

# 43
  • Мнения: 634
Не се мия!Стоя около 20тина минутки на стената и после директно заспивам(е,не в тази поза,де Laughing)На следващия ден се мия-само с ръка!но пак усещам миризмата,не ми пречи,но наистина имам чувството, че всички около мен разбират,че съм правила секс Embarassed

# 44
Аз лично никога не си правя промивки вътре. Пробвала съм, но го намирам за наитина отвратително. Променя се и киселинната среда, което е вредно за теб самата. При бебеправене -  В НИКАКЪВ СЛУЧАИ отвътре!!!! Лежа в леглото 20 мин. с вдигнати крака или притискати към корема (по гръб) и после се измивам отвън, а понякога, ако съм много узморена се избърсвам с интимни мокри кърпички. При мен още не е ударила празничната камбанка, но се надявам да е скоро. Успех!

# 45
  • Мнения: 11 018
Сутрин не мога да не се измия, това е положението. Мога да лежа и половин час, но после задължително в банята!

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 37
Здравейте и от мен! Аз забременях през втория месец от началото на опитите ни. Първият месец чаках 15-20 минути, ставах и се измивах. Вторият заспивах без да се мия. Сигурно е случаност, но си заслужава да се опита...

# 47
  • Мнения: 701
относно "вирнатите крачета"-казват че помагало,но веднъж заспах в тази поза и после се чудих аз имам ли крака или тези изтръпналите пред очите ми са нечии чужди.... Laughing Laughing Laughing
оттогава се старая да будувам.Лекарката ми препоръча точно тази поза защото била подходящата за "обърната матка".
Относно измиването-КОЛКОТО СЕ МОЖЕ ПОВЕЧЕ ВРЕМЕ ТРЯБВА ДА СЕ ИЗДЪРЖА!отначало ми беше неприятно но в името на онова малко същество което може да се появи от тази ми жертва - заспивам и чак на сутринта / и то само външно/

# 48
  • Мнения: 7 640
миа28, ами реално няма логика с вирнатите крака Laughing. Шийката на матката е обикновено ориентирана назад и е натопена в задния форникс и съответната сперма ако лежиш по гръб Wink.
Ако матката е в ретроверзио- съответно по корем.

Може да пуснете анкета някаква в незабременелите по-дълго време и в настоящите майки, макар че това не е критерий.  Освен това спермата си седи в задния форникс дни наред след акта и това се вижда идеално при гинекологичен преглед Crazy

# 49
  • Мнения: 2 759
    Няма спор, че спермата мирише по специфичен начин...
    Обаче, ако миризмата е на риба, според мен се касае точно за Гарднерела (както подробно е обяснила Миа). Едно време ми бяха намерили, при това само по упоритите ми оплаквания от миризма след полов акт... Упорито обиколих сериозно количество доктори, като повечето твърдяха, че съм съвсем здрава, докато накрая на един му светна гениалната идея за тези бактерии... Миризмата се появяваше обикновено след секс и през повечето друго време липсваше напълно... Излекувах се бързо и лесно за около 10 дни, но нямам спомен как точно беше...

Диагнозата бактериална вагиноза може да се постави клинично или чрез оцветяване по Грам на вагинален секрет.
    Това дали значи, че бактериалната вагиноза може да се 'хване' чрез ръкавиците за измерване на влагалищно Ph? Те на този принцип на оцветяване ли са? Предварително се извинявам, ако въпроса ми е твърде тъп Banghead и че не е съвсем по темата cry...   

# 50
  • Мнения: 7 640
ми не точно- с ръкавицата е възможно да засечеш отклонение от нормата, но какво точно е- докторът ще разбере

# 51
  • Мнения: 9 103
Хубави са тия ръкавици, ама не те спасяват от преглед Simple Smile

# 52
  • Мнения: 2 759
    10x, PolarFox i Steff!
    Аз се позачетох по-внимателно и сама си отговорих:

Диагноза:   Диагнозата бактериална вагиноза може да се постави клинично или чрез оцветяване по Грам на вагинален секрет. Стандартната клинична диагноза е добре установена и включва наличието най-малко на 3 от следните 4 клинични характеристики на вагиналния секрет: хомогенен вид, рН над 4.5, неприятна миризма на риба при алкализиране с 10% КОН и наличие на clue cells...
    Сега обаче друго се зачудих... Спермата ли беше алкална, или как става алкализация по време на акта (във връзка с миризмата на риба при алкализиране) newsm78 ...

# 53
  • Мнения: 674
Хубави са тия ръкавици, ама не те спасяват от преглед Simple Smile
Извинете ме за тъпия въпрос,ама за какви ръкавици говорите и какво може да се изследва с тях?

# 54
  • Мнения: 4 546
спермата е алкална, средата във влагалището - киселинна

# 55
  • Мнения: 2 759
     Много благодаря, Herelina  Hug! За мен това напълно изяснява въпроса с Гарденерелата и миризмата на риба след акт...   Peace

# 56
  • Мнения: 674
     Много благодаря, Herelina  Hug! За мен това напълно изяснява въпроса с Гарденерелата и миризмата на риба след акт...   Peace
Мечо пух пиши нещо повече за Гарденерелата и миризмата на риба или ако имаш някое линк за това,че ми стана интересно.
Предварително ти благодаря Simple Smile

# 57
  • Мнения: 820
Хубави са тия ръкавици, ама не те спасяват от преглед Simple Smile
Извинете ме за тъпия въпрос,ама за какви ръкавици говорите и какво може да се изследва с тях?

Тест ръкавица за определяне на вагиналната рН стойност

Общи условия

Активация на акаунт