Професионални серии за коса- тема 150

  • 48 750
  • 755
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 453
Момичета,  дайте отзиви за продуктите на Сериоксил.  Пуснали са ги на добра цена. Дали има ефект от тях. Ако може и сравнение с обсъжданите тук Медискюлс Нуминокс и останалите продукти за скалп?


Лора,
Използвах 3 опаковки от Сериоксил, бях доволна. След курса започнах Медисютикъл Целаген и Нуминокс определено ще продължа с тях. Усещам ги по силни и работещи. Има и видим резултат от Медисютикъл. Препоръчвам комплекта от Ш, Б и серум. Отделно от комплекта си купих и ДПШ  Вивид от марката за използване два пъти месечно.

# 166
  • Мнения: 605
Момичета, няколко пъти използах домашния еластисайзър, добре се отразява на косата ми, но загубвам от обема си след него, може ли да ми кажете и при този на Philip Kingsley ли може да се очаква същия ефект с отнемане на обем от косата?

# 167
  • Мнения: 129
Домашния к при мен идва тежък. С този на ФК нямам такъв проблем. Особено ако не третираш много косата и нямаш нужда от Екстрийм, другият е много лек, след отмиване не следва косата

# 168
  • София
  • Мнения: 1 783
Минах през xpert beauty в Парадайз, и ми се сториха много прилично намалени доста неща. Взех пяната за къдрици на Марокан за 25 лева, Джойковците около 20-25 Ш,Б и М. Сега им разгледах сайта, също доста намалени неща имат.

Кой шампоан Генезис хвалехте? Прозрачния или плътния? Косата ми е суха, средно гъста, къдрава, боядисвана, с леко изсветлени дължини.

# 169
  • София
  • Мнения: 769
Понеже ми привършва Олаплекс 3-ката (други не съм пробвала) кой още освен него е подходящо да си взема за руса третирана и суха коса?  3-ката ми допада като за преуош, но с другите не съм запозната..

И още един въпрос, може да е малко смотан, но..Smile сега забелязах ,че на едната серия на Керастаз на самата капачката отгоре (на Ш и М) има буквичката ,, К,, отгоре, а на другите две серии,които имам не е имало такава. Въпросът е дали сред тях има и някое фалшименто Smile  и кое точно е било-  с буквичката или без. На Вашите има ли я?

Последна редакция: ср, 22 сеп 2021, 17:09 от LoLo30

# 170
  • Мнения: 142
LoLo30  Би ли споделила какъв е резултата при теб след употребата на 3- ката? Колко често си го ползвала? Чудя му се от известно време. Благодаря предварително Simple Smile

# 171
  • Мнения: 9 195
Момичета,за тънка боядисана коса,с леко сухи краища,коя от тези двете серии ще бъде по подходяща?
Много благодаря

Moroccanoil Hydrating хидратираща
или
Възстановяващ комплект Moroccanoil Moisture Repair


+1 за Възстановяващ комплект Moroccan oil Moisture Repair в арлена има -30% в момента до края на септември

# 172
  • София
  • Мнения: 769
LoLo30  Би ли споделила какъв е резултата при теб след употребата на 3- ката? Колко често си го ползвала? Чудя му се от известно време. Благодаря предварително Simple Smile

о, ами аз определено не мога да бъда критерии в случая, понеже го ползвах много рядко. А и на моята коса трудно се вижда резултат от каквото и да е било Smile понякога сякаш каквото и да сложа не виждам особена разлика.. Най-много да е малко по-мекичка на допир и до там. Визуално- нищо. Специално за олаплекса- харесва ми аромата и ефекта точно по време на измиване на косата - много е лъскава и една такава гланцирана, хлъзгаща се , след това вече като се изсуша не мога да кажа,че съм го ползвала, няма нищо видимо.  Но се оставям да си мисля,че все някакъв ефект има, макар и да не го виждам и затова упорито продължавам Smiley  с еласитайзера съм  по същия начин. Ако някой има повече и по-точни наблюдения от Олаплекса,  нека той каже по-добре  Relaxed
Иначе в момента е намален в Нотино.

# 173
  • Мнения: 142
Благодаря, ще го пробвам и аз Simple Smile

# 174
  • Някъде там
  • Мнения: 4 831
Препоръчайте нещо за омекотяване на връхчета и също така да приглажда косата.
Косата на голямата ми дъщеря е до кръста.
Имаме олиото на марокан(леката версия, крем ми аманте, олио олаплекс, коприната на биосилк и на чи, олио на керастаз и термо напура) всичко трае ден и след това косата става твърда и по хвърчаща в краищата.
Подстригана е преди две седмици и няма изтощено по върховете.В чудо се виждам и не знам  какво да я правя и да слагам вече.

Последна редакция: ср, 22 сеп 2021, 18:19 от Искрица

# 175
  • Мнения: 142
Препоръчайте нещо за омекотяване на връхчета и също така да приглажда косата.
Косата на голямата ми дъщеря е до кръста.
Имаме олиото на марокан(леката версия, крем ми аманте, олио олаплекс, коприната на биосилк и на чи, олио на керастаз и термо напура) всичко трае ден и след това косата става твърда и по хвърчаща в краищата.
Подстригана е преди две седмици и няма изтощено по върховете.

Здравей, пробвали ли сте с продуктите на Макадамия- олиата или пък серията Smoothing за изглаждане?

https://www.zlatnaribka.com/macadamia-natural-oil/smoothing-za-izglazhdane

# 176
  • Мнения: 68
Скрит текст:
Понеже ми привършва Олаплекс 3-ката (други не съм пробвала) кой още освен него е подходящо да си взема за руса третирана и суха коса?  3-ката ми допада като за преуош, но с другите не съм запозната..

И още един въпрос, може да е малко смотан, но..Smile сега забелязах ,че на едната серия на Керастаз на самата капачката отгоре (на Ш и М) има буквичката ,, К,, отгоре, а на другите две серии,които имам не е имало такава. Въпросът е дали сред тях има и някое фалшименто Smile  и кое точно е било-  с буквичката или без. На Вашите има ли я?
В момента имам 4 шампоана и 1 маска, всички са различни серии, на всички има буквичка Simple Smile
Обаче, по въпроса за фалшиментото не мога да дам отговор.


След известно време употреба, бих искала най-сърдечно да благодаря на Casual за подстрекателството относно четката iDetangle. Страхотна е! И детето вече не бяга като ме види с четка в ръка Grinning

Също така, бих искала да благодаря на всички, които споделиха за Joico. Мисля, че това е новата любов на косата ми. Взех дпш, реконструктор и хидратор от серията K-pak, както и шампоана moisture recovery. Чувствам косата си жива след тях.

# 177
  • Мнения: 4 247
Искрица, продуктите които аз харесвам за заглаждане са нектарът на Екрю, олиото на Напура, сухото масло на Чи с черен кимион, лекото на Марокан, олиото на Наши.
Но каквото и да сложа косата ми също на другия ден не е както веднага,  след като съм го сложила, все пак косата се търка в калъфката ..
Пробвали ли сте копринена калъфка?

# 178
  • Мнения: 1 111
Най - сетне успях да се докопам до лаптоп и се впускам по темата Flowers Tulip
Най - често посягам към Нектар термик. Открих този продукт от травъл сет на Керастас, включващ шампоан, маска и термозащита. Имах известни притесния дали серията ще ми допадне, тъй като косата ми е тънка и се опасявах, че съвсем ще клепне. Шампоанът дори не пробвах, а размених, тъй като не вярвах да стигна до него при наличните количества, а маската бе приятна, но не е уау и не бих я купила отново. Термикът се оказа разкош за моята коса и се превърна в неизменна част от рутината ми. Подхранва, омекотява, разплита. Не утежнява косата, а я прави лъскава и подвижна. Харесвам плътната консинстенция, ароматът, изобщо няма какво лошо да кажа Joy Имам и други термозащити, но посягам най - често, да не кажа основно към Нектар термик.
На Шварцкопф съм ползвала единствено дрогерийните продукти преди години. Имам толкова сериозен wish list, че не знам дали ще стигна до тази марка.
Ако мога да променя първият въпрос на темата на "Към кой продукт искате да посягате най - често?" то това за мен се оказа терaпевтичната преса! Взех бюджетна преса, тъй като не бях сигурна дали ще видя ефект от употребата и дали ще ми се занимава да я ползвам до степен, оправдаваща по - голяма инвестиция. Пробвах я с Олаплекс 3 и 8, Еластайзер, маската от серията за дълга коса на Керастас и Нектар термик - всеки път бях изключително доволна от резултатите. Ефектът беше най - добър с продуктите на Олаплекс. Измих с Фолинген, сложих 3 - ката, минах косата с пресата, на следващия ден измих отново този път с шампоан 4 и сложих маската 8. Някой по - нагоре бе сравнил косата след преса с водопад от коприна - е точно това се получи и при мен! Чувствах косата си плътна, подхранена и лъскава. Използването на преса също така дисциплинира човек ( или поне мен) да бъде по - старателен в нанасянето на продукт на всеки кичур, което неминуемо води до по - добри резултати. В тази връзка искам да редактирам предишното си мнение по повод маската номер 8, а именно първоначалното ми впечатление, че трябва да се слага много по - голямо количество от указаното от производителя. Всъщност с доста скромно количество успях да си направя терапията с уау ефект. Мисля, че комбинацията 3 и 8 е страхотна. В Парфимо са пуснали новата маска на Олаплекс, която доколкото разбрах е първият продукт за професионална употреба след представянето на 1 и 2 - https://www.parfimo.bg/olaplex-4-in-1-moisture-mask-maska-za-kosa-za-jeni-370-ml/ Цената съотнесена към количеството ми се вижда добра, попаднах и на добри отзиви, но на този етап няма да я купувам.
Връщам се малко назад към терапевтичната преса. Единственото, което не ми допада при употребата й е, че трябва да разресвам мократа коса, за да мога да я мина старателно, което в период на косопад води до сериозно количество паднали косми при все, че се старая да съм максимално деликатна, да започвам от края на кичура към корена, ползвам четка за разплитане, но явно трябва да се задълбоча как точно да го правя.
Вървя към приключване на Фолинген и стимулиращата маска на Меди. Знам, че тези продукти имат много почитатели в темата, но аз съм една идея разочарована от тях. Както бях писала преди - шампоанът измива чудесно без да премива, косата е лъскава и жива, маската не ми слепва корените, приятно охлажда скалпа. Ще питате - какво не ти харесва тогава. Всъщност от козметична гледна точка съм доволна от вида на косата си, но не мисля, че намаляват косопада или стимулират растежа на нови косъмчета, а аз точно заради второто ги купих. Та от тази гледна точка съм леко разочарована защото се надявах да видя много нови растежи. Фолинген е основният ми шампоан от началото на август, маската на Меди съм ползвала също на всяко миене и честно не видях нови косъмчета. Ще ги свърша и ще се насоча към Напура. Всъщност купих кутия Стаминген и две ампули против косопад за нормална коса. Днес за пръв път ползвах продуктите и ми направи впечатление, че течността и в двете ампули е плътна и всъщност са доста икономични. Доволно минах скалпа с по половин от всяка. Започнах със Стаминген на мръсна коса за няколко минути, после измих два пъти с Фолинген, маската на Меди и сложих ампула против косопад, която мирише много неприятно и натрапчиво. Струва ми се, че все още усещам специфичният й аромат, а мих косата си сутринта. По - натам ще дам отзив как са се отразили на косата ми тези продукти, а и щом свърша Фолинген мисля да взема шампоан Анаген.
Продукт, който започнах да ползвам наскоро е маската Résistance Masque Extentioniste. Допада повече от балсама от серията, който също е много приятен продукт, тъй като напоява дължините по - силно и придава много готин гланц на косата. В момента в Нотино излиза около 50 лева и според мен си заслужава.
Заредих се с няколко нови неща освен ампулите на Напура - реконструкторът на Меди, хидратиращ балсам на Филип Кингсли, витамин Ц терапия отново на Филип Кингсли и матираща маска на Лакме. За всички тези неща рибите не ми изпратиха дори една мостра на така силно рекламирания филър за коса Joy
Имате ли препоръки при употребата на реконструктора на Меди https://www.zlatnaribka.com/mediceuticals/rekonstruktor-za-slaba … d-strength-250-ml ?

# 179
  • Мнения: 1 227
mechetaishan от къде се сдоби с бюджетна терапевтична преса, може ли линк?

Искрица защо не пробвате по скоро някой кремообразен спрей от тези за разплитане и отгоре малко олио?
Изхождам от там, ч еолиото само по себе си сложено не хидратира, трябва да се сложи продукт отдолу и отгоре олио за да "запечата" вкараната хидратация. Спрея на Маракеш според мен би вършил работа или нещо от този род..

Общи условия

Активация на акаунт