Магията на изтока - тема 66

  • 21 844
  • 737
  •   1
Отговори
# 150
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Nippon Chinbotsu: Kibo no Hito (2021) - епизод 1

Много силен първи епизод, точно както очаквах. С този чуден каст удоволствието от екранизацията на знаменития научно фантастичен роман на Сакьо Комацу от 1973 г. е двойно.
Финалните думи на Шун - 日本の未来は 我々に かかっているんです。(Бъдещето на Япония зависи от нас.), ме трогнаха. Патосът е на ниво. Нацията е мобилизирана. Японската такава.
И малко на шега, но... Тъй като се очертава бавно потъване на регион Канто (Токио) и целия остров Хоншу, а японците започват да разселват населението в други държави по света, та, няма да е зле да пратят няколко милиона и тук, по нашите земи. Нямам нищо против. Във фантастиката всичко е възможно.

Теруюки Кагава е много добър като луд учен, на който никой не вярва. Начинът, по който говори, интонацията, се връзва много добре с образа.

Този поглед, ах, този поглед... Колко женски сърца е покорил и отнесъл със себе си. За цял живот.



Превюто за тази неделя и епизод 2.

Последна редакция: вт, 12 окт 2021, 11:02 от rossonera

# 151
  • Мнения: 6 767
Пускам Нетфликс значи Hands Thumbsup.
Рос, текуща ще съм с теб. Да се радваме заедно на Шун Hands V.

# 152
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Давай. Шун не се изпуска при никакви обстоятелства.

Доглеждам 3-и епизод на Каме, че снощи заспах, но не защото не ми беше интересно, бях изморена.
Спрях сега на тези негови думи. Напълно съм съгласна с него, точен е. Отнася се и за българската реалност, за съжаление.
Жалко, че този сериал ще е само пет епизода. Трябваше да са поне 10, стандартни за японските. С Нао са чудесна двойка. Тя е прекрасна, толкова ефирна и нежна, а с какви хубави рокли я обличат, ммм. Красавица. С Каме са родени един за друг.

# 153
  • Мнения: 6 767
Шун е страхотен, а и в комбинация с Кеничи ..... Heart Eyes.
Нахвърляха основното, сега ще чакаме развитието и промяната в позицията на Шун, защото определено съмнението в правилността на досегашните му действия е вече налице. Чудно ми е Кеничи дали ще е на негова страна или ще остане при властта.

# 154
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
The King's Affection - епизоди 1 и 2

SF9-красотата най-после се появи! Прелестен е, ауу, с чосонска шапка. Сега чакам и VICTON-симпатягата ми да се включи в историята.
Вчера се изтормозих с първи епизод и досадната детска част с раждането на близнаците, убийството, дворцовите интриги, обичайните корейщинки за "историческите" им сериали, искам да кажа костюмни драми. Това е най-точното определение за тези сериали. Костюмна драма и нищо повече. Фентъзи на квадрат и чосонски дрехи.
Най-после, днес, Роуни влезе със замах в историята.
Поредната досадна муланска-история (не им ли дотегнаха на тези азиатци истории, в които жени се правят на мъже?!?!), но ще прехвърлям епизодите заради любимците, които тук са няколко.
Пак Ън Бин е прекрасна, същинска Мулан и жалко, че Намгунг Мин не е до нея, но той сега е зает да се прави на Хълк в друг сериал.

# 155
  • DE
  • Мнения: 9 068
Как ми липсват определени гласове Rolling Eyes
Lee Honggi - Confession(Im JaeBum) гласа му е станал още по-хубав Heart


Обичам я тая песен.

# 156
  • Мнения: 9 193
Разглеждах инфо за зимната олимпиада.
“Together for a Shared Future” е мототот
Това са плакатите.Над  1500 кандидатури на дизайнери са разгледани.
Тук могат да се разгледат

Китайска бой група.Май е нова.Незнам точната бройка на момчетата които подскачат.

# 157
  • DE
  • Мнения: 9 068
Тези май са финалистите от едно състезание за съставяне на бой група. Слушах няколко изпълнения от предаването, бяха приемливи.
Като каза олимпиада, гледахме ли Сяо Джан с подкрепата за участниците Thinking


Да се надяваме, че дотогава ще е приключила историята К19 Mask и китайците да ни поднесат един чудесен спектакъл с познати имена.

# 158
  • Мнения: 9 193
Нямам си и на идея. Blush
Разбрах за групата,защото един от всичките е от Тайланд,но нямам представа кой.
Пък и ми е трудно да си представя,че група с толкова много хора може да просъществува дълго.

# 159
  • DE
  • Мнения: 9 068
Имаше и двама руснаци и ги коментираха, аз така разбрах за предаването Grin

Това е брутално просто, монголски напеви в Австралийския глас.

# 160
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
2в1, лека нощ.

# 161
  • Мнения: 6 767
Лека, Рос.
Роун ще изчака малко преди да го видя в чосонски одежди, че времето не стига.

# 162
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Еййй, най-после са качили Escape from Mogadishu! Дори излиза директно на английски. Ку Гьо Хуан ще го гледам отново след D.P.
Днес е ден за Любовта в Могадишу. Пренасям се в Сомалия. След толкова похвали за филма съм с големи очаквания.
Най-новата му реклама за Catch, която излезе преди седмица.

# 163
  • Мнения: 467
Благодаря за Могадишу, ще гледам и аз 🤗
Тази седмица съм в Поханг : https://mydramalist.com/683929-mr-hong

Hometown cha cha cha - много ми е приятен този сериал, добре подбрани актьори, мил сюжет, който засяга и други теми освен очакваната любовна връзка на главните герои.

Тази реклама ми е много смешна :
https://youtu.be/Vql3cPk9xqQ

# 164
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Филмът е прехвален. Жалко.

Скрит текст:
Целият този шум, който се вдигна в Южна Корея и голямата гледаемост са само, защото в историята става дума за това как севернокорейските им братя са нападнати и ограбени в посолството в Сомалия, а търсят помощ от южнокорейците. Севернокорейците искат и опитват да стигнат до посолството на Китай, но срещат въоръжени бунтовници и решават да се насочат към южнокорейските си братя.
Вярно по истински случай е филма, но си е жива южнокорейска пропаганда. Уляли са се.

Наполовината съм, не съм го довършила, но... Започна тегаво, бавно, мудно, в типичния приспивен корейски стил, сега с нападенията и бягството историята тръгна, уж.
Ушите ми не се чувстват добре. През голяма част от филма се говори на английски (от корейци и от сомалийци), но ужасен, кошмарен, трагичен английски. Много дразнещо е за ушите. Едва издържам някои сцени, чета субтитрите и намалям звука.

И на финал, братя и сестри от Север и Юг, дружно ще се спасим. Да живеят Чосон Минджуджуи Инмин Конхуагук и Техан Мингук!
Айгууууу, айгууууу....

Общи условия

Активация на акаунт