Любители на котки - Тема 164

  • 25 493
  • 747
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 39 878
АнМари, Проплан основно, така ли? Коя разновидност на Проплан? Има ли биотин в тях? И да те питам за нашийника на Аш - много го харесахме с детето. От къде е?
Сухата храна на Проплан обикновено я купувам от ветеринаря. Мисля имат някакви серии за ветеринари.
Последният път купих от Нечовешкия магазин
Паучовете на Проплан не успях да ги намеря в сайта.
Скрит текст:


Иначе ги купих от там.

Хари също много харесваше Проплан. Паучовете са накъсано месо със сос.
Останалите паучове, които са с елипсовидни парченца месо хич не ги поглеждаха Simple Smile
Хари много обичаше паучовете (и пастите) на Миамор. В Нечовешкият няма от тях, а в зоомагазина няма бебешки, т.е. не ги зареждат.

Като цяло сухата храна на добитъка е Dechra, Schesir и Proplan.
Към 10 ще ходя до ветеринаря и ще купя суха храна. После ще пусна снимки.
Dechra няма в Нечовешкия, а Schesir била само с поръчка.
Dechra не става за съвсем малки котета, защото гранулите са големи.

Аш има много нашийници Joy Този от снимката е от Нечовешкият, със смарт таг, на  Max Molly - намерих го
За България този смарт таг не би вършил работа. Оказа се, че моят не бил регистриран Joy (имаше регистрация).

# 61
  • Мнения: 9 898
AnMary, мисля че в зоомагазини сурикат съм виждала Miamor, ако ти е удобен районът около гео милев/редута провери, защото нямат онлайн магазин, за което супер много ме е яд, много интересни неща продават.
Аз имам още стотина пауча преди да пусна нова поръчка от зооплюс, дано не забравя за пастичките миамор, Ади ги обожава, а ми се ще да им заменя едното хранене с нещо дребно, че и двамата май гонят 7 кила. Или супа някаква котешка, ама всичките са ужасно скъпи

# 62
  • София
  • Мнения: 1 409
Честито на новите котешки "родители"! Благородна постъпка- спасили сте живот!
На всички котките са толкова красиви, охранени, добре гледани-великолепни животни и при това не са конкретна порода!Любовта прави чудеса!

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Не знам да продължа ли да купувам пастета от Лидл(паучовете).
Уж ги яде,но около 1/3 остава и я изхвърлям.
Ако дам половината,другата половина стои в хладилник.След затопляне изобщо не я поглежда.
А Уискас яде,ушите му плющят
Happy cat,която е подобна на Лидлските паучове и като консистенция,и като аромат,яде,изяжда си я.
Направо...

# 64
  • Мнения: 636
По темата за храната, аз имам въпрос. Бебетата вече се хранят много трудно  с шишетата, пада голяма борба, бият биберона, мятат се, цялата съм надрана. Давам и пастет, хапват си и от него. Днес съм сложила в малко вода суха храна. Стана на кашичка. На следващото хранене ще им предложа да я опитат.
Въпросът ми е докога да се боря с тях, за да пият адаптирано мляко, до каква възраст е най-добре?

# 65
  • Мнения: 701
Спокойно вече можеш да им даваш храна за малки котета.

# 66
  • София
  • Мнения: 13 261
Ако дам половината,другата половина стои в хладилник.
Изобщо не прибирам в хладилник. Нищо не ѝ става на храната за няколко часа. Едно време поне в най-горещите дни я слагах на студено, но последните 2-3 лета не го правя. Студена не харесват, а няма кой да си играе да претопля. Аз давам главно консерви от 400 гр. Сипвам половината, а другата затварям с капаче, за да не съхне. Когато огладнеят, сипвам и другата половинка. Това може да се случи след 3-4 часа, но може и да е след 7-8 часа. Няма проблем. Не се променя на мирис, а ако съдя по това, че я ядат със същия апетит, и вкусът не е променен. Ако сипя повече, изсъхва и не я поглеждат. Пробвай да му сипеш 1/2 пауч и остави остатъка на стайна температура. За мен 1 пауч на ядене е непосилно голямо количество. Дори и ламята Рижко би се озорил. Joy

# 67
  • София
  • Мнения: 39 878
AnMary, мисля че в зоомагазини сурикат съм виждала Miamor
То и в нашият локален зоомагазин има Миамор, но само адулт. От пастите имат бебешката и ще взема. Миамор имат нещо като супа, по-скоро енергийна напитка, Miamor Trinkfein Vitaldrink. Скъпи са. Хари ги харесваше и му купувах. Покрай тези напитки започна и друга храна да приема.

Видях, че има Сирикат на Патриарха и ако имам път към центъра ще проверя какво предлагат.

От ветеринарят успях само Проплан и РК да купя. В понеделник щял да получи Чесир, а Дерха чак в четвъртък. Ще минавам да проверявам.

Проплан
Скрит текст:


РК
Скрит текст:


След кастрацията ветеринарят ни подари мостра на Хилс. Хареса им.
Скрит текст:


# 68
  • Мнения: 3 849
Ну заяц,
давай паучовете намачкани с малко мляко, водичка… да мляска бандата Simple Smile
На снимката от 19 Септ по-долу, нашите бяха на 4
Седмици. Вече яко си хапваха. Въпреки, че мама ги кърмеше

# 69
  • Мнения: 7 856
Три улични дами с резнати ушета на обяд

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Ооох,как ги искам тези прояждащи бебета...
Да ги гушкам,да ми щъкат отгоре...

Аз съм малко притеснена.
Котето се скубе много
Досега не падаше козина.
На 21 трябва да става на 7 месеца.
Нормално ли е?
Наистина не падаше косъмче,въпреки,че имаше плешиви петна,знаете.
Аз чистя,но сега направо е много...
Ако е нормално,дайте идея за някаква ръкавица...Да го реша него или да събирам косми...И аз не знам.

# 71
  • София
  • Мнения: 12 279
Шепичка, вече е голяма, цели 200 гр. Днес е вече на 13 дни и очичките почват да се отварят Simple Smile
Мърка много сладко, но почти не се чува.
През ноща се беше измъкнало от кашончето и се беше свряло в ъгъла на дивана, добре че не е паднало долу. Сега му търся по-голям кашон, а междувременно затискам капака на досегашната кутия за обувки.


Клипче - https://photos.app.goo.gl/YmCTpbmMQbut7VL49
Трябва да натиснете на него за да се изпълни.
А това е батко Страх -

# 72
  • Мнения: 15 421
Мила мамина душица. Шепичка е шепичка живот, съвършенство и любов. Тя е свидетелството за това, че живота се побира в капка, но изпълва света и вселената. Прекрасна е. Heart
А този, който е дал шанс на тази шепичка живот да оцелее е човек с безкрайна доброта и огромно сърце. Heart

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Оооо,към Шепичка изпитвам вече почти същата любов като към Бейбо!
Хари...си ми е второто детенце.Абе малко хъскам и яде бой по дупето,но взе много лош да става.Вчера готвим,промъкна се в кухнята.Сграбчих го в момента,в който скачаше на печката.Вряща тенджера,врял котлон...Умрях от ужас за част от секундата,пазя инстинкти от времето,когато синът беше малък.
Доближих го до котлона,казвах му,че има ух и Мяуауууу аууу.
И взе,че ме нахапа.
И го плеснах и изхъсках.
За Шепичка:
Мен би ме било страх да държа дори такова малко коте,просто да не му навредя.

# 74
  • Мнения: 7 856
Шепичка е миниатюрен сладур. Времето минава бързо и скоро ще е чаровно и игриво малко котенце.

Общи условия

Активация на акаунт