Любители на котки - Тема 164

  • 25 360
  • 747
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 7 856
Май Барби е най-наясно - както професионално, така и от личен опит. Тя спаси Локумката, прибрана от улицата в много тежко състояние. Сега е щастлива домашна котка.
Дано да влезе и да пише.

# 676
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Да, Калицивироза лекувахме.
Ще намеря антибиотика,мога и да го купя за котетата.Около 4-5 лв струва.
Но...това е вирус...Те трябва да се преборят.
Мога да дам и гастроинтестинал храна,ако имат разстройство.Имам 2 чувала,а тя има срок на годност...
Цялото небце на Хари беше в афти,а езикът черен и на дупки.
Направо...беше ужасна гледка.
Но и той искаше да живее.Първите гранули му падаха от устата,не знаеше как да яде гранули.Научи се за около 2 минути...

10 дни по 1/4 сутрин и вечер.Тежеше 700 грама,не знам твоите колко тежат.Ако са повече,дозата ще е по-голяма.
На третия ден май пооправихме сополи, лиги...Афтите чак към седми-осми взеха да изчезват...След две седмици имаше чиста устичка...А аз бях на седмото небе.И получи микроспорията(явно си я е имал и от антибиотика...)

Последна редакция: нд, 10 окт 2021, 16:23 от mariqivanova799

# 677
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 437
Ако вет ще види котките утре и те се държат нормално за момента, според мен изчакайте.

# 678
  • Бургас
  • Мнения: 225
Ако вет ще види котките утре и те се държат нормално за момента, според мен

BarbieDi,
Ами те може би са така от известно време, три са с афти, двечките нямат, обаче на Пухи му текат лигички вече, а Блеки изхвърли кърваво сополче...

# 679
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Аз не знам дали има тест за калицивироза.
На Хари му правиха тест за панлевкопения,много е гаден...
И за гиардия е такъв,но той пи антибиотик и не би следвало да има.
И обезпаразитяващи пи...

За Оникс се радвам,че е по-добре.
И на мен ми се струва,че последния път дадоха много обезпаразитяваше паста на Харо.
Вече ако се наложи,ще давам хапче...

# 680
  • София
  • Мнения: 39 775
Ще го бъде Simple Smile Прояде и суха храна и се дразни, че се бавим със сипването Simple Smile
Още не съм платила лечението на Оникс. Утре са последния АБ и инжекция.
Грешката за 5лв на единият ще ми излезе 200-300 при другия.

# 681
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ще го бъде Simple Smile Прояде и суха храна и се дразни, че се бавим със сипването Simple Smile
Още не съм платила лечението на Оникс. Утре са последния АБ и инжекция.
Грешката за 5лв на единият ще ми излезе 200-300 при другия.
Ох, много се радвам.Свито ми беше за черното пантерче...
И за Хари горе долу толкова пари трябваха,та се чудя,да взема ли още едно,но обезпаразитено и ваксинирано коте...
Той пък нещо хрипти на моменти моят Харо...
Бяга,щурее,няма задъхване и задух.
Както стои,хрипти.Дали не се пробва да ръмжи,а да не може?Хриптенето понякога прераства в мъркане.Докато спи,няма такова нещо.
Няма сополи,кашлица,мъркоти здраво...
И става все по-нахален,все си държи на своето...

# 682
  • София
  • Мнения: 39 775
да взема ли още едно,но обезпаразитено и ваксинирано коте...
То малкият си има ваксина, мисля че и е обезпаразитяван. Скоро не мисля да го водя на обезпаразитяване.

# 683
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Аз мога да водя Хари,но ще го теглим и хапче вече.
Ами след като не виждам гадини...
Аз си правих паразитология между другото,отрицателна е.Имах друг патогени,но не е от котето.Неведнъж съм имала и без коте.Имам автоимунни заболявания.
Все пак...макар да се гушкаме,не го целувам.Ръце мия преди да пипам каквато и да е храна...
Може би му стигат 2 накапвания и три пъти паста...

# 684
  • Бургас
  • Мнения: 225
Вероятно сме с калцивироза, за съжаление. Докато се върне нашия вет утре, някакви съвети с какво да ги храня? За да не им дразни устната кухина храната, нещо което да е лесно за поглъщане?

# 685
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Вероятно сме с калцивироза, за съжаление. Докато се върне нашия вет утре, някакви съвети с какво да ги храня? За да не им дразни устната кухина храната, нещо което да е лесно за поглъщане?
Хари ядеше без проблем Роял Канин гастроинтестинал гранули,пауч Уискас и Роял Канин гастроинтестинал.Пак предлагам чувал,мога запечатания да изпратя,2 кг е.(Мога да го пратя по приятеля ми,скоро изобщо не е пипан и стои в отделен кашон,с приятеля скоро също не сме се виждали за по-продължително време)...
На Пюрина има големи кутии гастроинтестинал...Моят близна малко и останалото го хвърлих,грижливо увито,за да не зарази друга котка.Поне общината измисли супер кошове за боклук,не могат да влизат ни котета,ни ужасните гларуси.
От днес съм в карантина,десет дни ще се гушкаме и обичаме с Харо.Мама е положителна...
Даже до личната не мога да отида,утре следобед е на работа и ще се разправям с нея по телефона.

# 686
  • Мнения: 7 856
Мария, кофти. Дано майка ти да го изкара леко и останалите да не се разболеете. Надявам се, че сте ваксинирани.

# 687
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Мария, кофти. Дано майка ти да го изкара леко и останалите да не се разболеете. Надявам се, че сте ваксинирани.
Не сме.Никой не иска да ваксинира сина и мен,правили сме и двамата тежки реакции от ваксини.При нас няма избор.
Майка е астматичка...
Ще ѝ бием кортикостероиди...Който е алергичен и има роднина астматик,го научават да бие мускулни инжекции...
Харо може ли да се зарази?
Той е много доволен,че съм у нас,но...да не му стане нещо?
Няма къде да стои за постоянно,освен при мен.Макар че и в другите стаи ходи,в събота вечер много игра с майка и мен...
И да го изолирам,ще плаче и ще се жалва на целия блок.Голям лигльо е.

# 688
  • Мнения: 7 856
Много е рано за кортикостероиди. За момента основното е антикоагуланти - поне аспирин протест. Плюс вит. Д, цинк.
И задължително маски с висока степен на защита за всички в общите помещения. И постоянно проветряне въпреки студа на вън

# 689
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Не е рано.Тя си е с помпичка с кортикостероиди и така ѝ е казала лекуващата пулмоложка,при вирус,винаги кортикостероиди.
На мен в болницата също слагаха от самото приемане,но ми вдигат захарта вече кортикостероидите...Ужас е.
Проветряваме...
Всеки стои отделно...
Но кухнята е обща,така или иначе.
И до вчера стояхме заедно,така че...Можем само да се молим да излезем всички живи и здрави от тази история.
Нали уж котките не боледуваха?
Пренасят,но не боледуват...
Харо също е равноправен член на семейството...

Общи условия

Активация на акаунт