Любители на котки - Тема 164

  • 25 314
  • 747
  •   1
Отговори
# 690
  • Бургас
  • Мнения: 225
Миме, дано се размине и не се заразите и вие, а майка ти да го изкара леко Hands Pray
Четох някъде, че любимците не боледуват, но е възможно да пренесат зараза, не е доказано, но се пазете все пак, най-добре Хари да си седи при теб. Аз като боледувах, стоях в една стая, храната пред вратата, дезинфекция на всичко, което пипам, тоалетна, баня, всичко се бърше с препарат ако го пипна.
Малките котачета ще ги види утре вет, и според описаното от мен, мисли че е калцивироза. Поръча да му звънна довечера, за да му разкажа как е положението, но каза, че ще ги оправим и щом играят и се хранят, ще ги оправи и да не се притеснявам. Щеше ми се да не им давам гранули, ама Чопи не яде друго...

# 691
  • Мнения: 7 856
Не се притеснявай за Хари. Няколко в тази тема изкараха вируса, няма заразена котка.

# 692
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Този тъп вирус...
Го карах първия път в болница.
Втория път вкъщи.
Дано сега да е пак вкъщи и да е почти безсимптомно.Главоболие,болки в мускулите имам,но друго нищо...И щастлива котка,която досега спа,сега стана и се гушка,и си играе...Дано както техните вируси не са заразни за нас,така и нашите да не са заразни за тях.
Иначе е много доволен и спокоен,че съм вкъщи.
Той и не е свикнал да стои дълго в друга стая(кухнята е стаята за игра,в коридора стои колкото си иска...),но ако си затворя вратата,драска отвън.Затваряла съм,защото става течение.

icicletdq,можеш да снимаш някое по-кротко коте...и да пратиш на вет снимката...Моят даваше да отваряме устата,беше така кротък и добричък...Те са още малки,ще слушат.
Щом не се отпуснати и апатични,няма страшно.Харо малко беше отпуснат,но...ми се струва,че и многото любов лекува.Толкова го гушках и се молих да се оправи...Сега ме пердаши същата тази гад.Че и на майка ми(целият род се страхува от нея),посяга.Тупна го онзи ден,но леко,че за сина и котката е изрично предупредена.Избяга наш Харо,след малко се връща в галоп и я плясва по ръката(за щастие без да вади нокти,че не знам как щях да го спасявам)...
Освен това аз много обичам да го щипна по д-то докато дебне нещо.И майка прави така.В резултат,когато ние сме се зазяпали нанякъде,минава и ни удря по няколко лапи по д-тата,не дере силно,но да се усети,все пак пуска малко нокти...

# 693
  • Мнения: 10 581
Калицивироза съм лекувала успешно няколко пъти със Zodon. Това е течен антибиотик за рани в устната кухина.

https://www.ceva.bg/Produkti/Produktova-lista/Zodon

Дозира се и се дава изключително лесно със спринцовката в кутийката. Може да престои в хладилник цяла година, след като бъде отворен и нищо му няма.

Сълзенето на Блеки е било признак. Пази другите. Афти стават не само в устата и носа, но и в клепачите на очите. За очите може да се капе Тобракулин и Тобракулин-Д. Тобракулин-Д обаче щипе повече и се дърпат. Аз капя по капчица и в нослетата. В момента има епидемия.

Радвам се, че майка ти е приела да остане цялото котило. За съжаление, за да не боледуват често, вариантът е само ваксина. Да се ваксинира цяло котило е трудно - и финансово и от към ресурси за отделяне.

За храненето - пастет в устата, бульони, варено пилешко, може пасирано, леко затоплено, да се стимулура обонянието и апетита... Лакомството от ДМ с черен дроб е идеално като консистенция. А, за имунитета - Ветомун на Ветексперт. Не се чуди за друго. Аз съм много доволна и от други капсули на Ветексперт. Витаминните пасти трудно ги харесват, но капсулите са много лесни за даване. Късаш и стискаш между зъбките.

Последна редакция: пн, 11 окт 2021, 19:16 от amy_nka

# 694
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ами...ваксината на Хари включва калицивироза,аз се страхувах да не му стане нещо,при положение,че е карал.
Всичко му беше наред...
За домашни котки е почти невъзможно да хванат нещо и все пак...
Когато навремето прибрах Сузана,имаше бълхи.Глисти не съм виждала,ваксини не съм слагала...През деветдесет и някоя не е било на мода...То ветеринари почти нямаше...Имало е по селата,но не и за домашни любимци...
Те са дворни котета,за тях трябва петвалентна ваксина...
Има такива изключения като бабината Моли,но са рядкост.
Не знам и с онези мъници при баба какво ще става,тя надали ще ги пусне вкъщи,а и те са доста диви...

# 695
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 174
Момичета, мнение за феромоните фелиуей? Знам, че доста от вас са ползвали и помня разнопосочни мнения. Гледам, че има спрей и уреда за контакт, кое бихте препоръчали?
Пиги последно време пак започна с пишкането 😥 Последната седмица ако броим и днес стават 3 пъти. Леко се отчайвам. Чух се с вет, той предлага да ползваме феромони заради Буки. Те както се гушкат и мият, така и често се ступват. Имам чувството, че я тормози 🙄 Игрив е и понякога играта става брутална, а тя по принцип е по- спокойна и може би именно той наистина я изнервя. Много ми е мило за нея и не искам да се чувства зле.
Ще ми е полезно да чуя мнения от ползвали.

# 696
  • Мнения: 10 581
На Меги клепоушка бих препоръчала за ставите Yumove Cat - това е най-добрата и скъпа добавка на пазара. Разгледай в нета различните варианти на тази добавка.

# 697
  • София
  • Мнения: 13 126
bubalesa, ползвала съм за Наско. Той беше дворно коте, родено от котка на починала баба. Нито беше свикнал с хора, нито със затворени пространства, а беше големичък - 6-7 месечен. Като се скри в хола, изобщо не смееше да се покаже. Само сменяше едно скривалище с друго и се показваше нощем, за да яде и да ходи до тоалетна. Затова купихме първо Фелиуей с майчин феромон, после и класическия за сприятеляване. Бърз резултат нямаше, а в един момент започнахме да включваме и двата едновременно. По препоръка на ветеринар купихме и храна на РК с успокояващо действие, но и тя действа с натрупване. След 3-4 седмици се отпусна. В крайна сметка не разбрах кое подейства - храната, изпарителите или времето. По-скоро е последното. Joy Но тогава четохме много отзиви и почти всички бяха на мнение, че ако изобщо действа на конкретното коте, то е след минимум 3 седмици, най-често след месец.

И на мен ми е много мъчно за Боги и Преслава. Последните "дупки на кавала" са. Wink Винаги са потърпевши.

# 698
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 174
Танче, и аз съм останала точно с такова впечатление - че ако изобщо действа, ще подейства след няколко седмици. Направо не знам... Че и последните пъти върху спалнята го прави-шалте, чаршафи, протектор- 3 перални и сушилни и след два дни пак 🙄
Аз съм хоумофис от мин седмица, през деня съм тук, не страдат от липса на внимание и прочие. Освен наистина Буки да я дразни или да и е останало нещо от периода на разгонването 🙄
Също си мислим дали защото е мъжки той и това да я активира. Ето сега са в различни стаи и тя кротко си почива



Притеснявам се вече освен пишкането да не отключи нещо от стрес. Ако изобщо е стрес де, може и да си внушавам. Факт е, че откакто той дойде вкъщи тя е по-неспокойна

# 699
  • София
  • Мнения: 39 744
Направих поръчка от зооплюс - царевичната постелка за тоалетна, две играчки с котешка трева и фонтан.
Дано дойдат скоро.

Аш има петно под формата на сърце. Дъщеря ми каза, че и Оникс имал същото, но може би от другата страна на тялото. Не знам как го е видяла при положение, че неговите петна едва се забелязват. Ако беше със стандартна бенгалска окраска щеше да е много красив. (не че сега не е Simple Smile) Петната най-вероятно са от майката.

Малчо яде. Дъщеря ми клекнала до него, слуша го как мляска и казва "музика за ушите ми" Simple Smile

Моите рядко вече си съскат. Само Аш ръмжи ако яде нещо и Оникс е около него.

# 700
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Младите мъжки котета са много игриви и много прекаляват.
Цялата ми дясна ръка е драна,хапана...от игра.Не си преценява силата,скача през глава да играе.
Някой има ли идея защо ме меси точно тук:


И когато ми е зачервил хууубаво врата,си ляга доволно до мен:


Навремето имах и папагали.Сузана искаше да ги яде...Не давах.
Тя беше малко лошичка,не се гушкаше,не дереше много,повече се махаше,съскаше...
И пишкаше навсякъде...и другата работа понякога така я вършеше,където ѝ падне.
Мислех,че е зла...Може да е била изнервена и да се е чувствала пренебрегната...

# 701
  • София
  • Мнения: 13 126
bubalesa, aко искаш прочети какво пише за храната Royal Canin Veterinary Diet - Calm. Дали няма да свърши работа?

Имам рекламен имейл от Петмол, че бил ден на лакомника. Joy По този случай има някои лакомства и пастетчета с намаление. Нищо не харесах, но да ни е честит деня на лакомника! Joy

# 702
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Хора...този простак непрекъснато си обръща водата...
Смених съда...
Сложих минерална...
Обръща гадта...
А си е доволен от живота.
Какво иска,не знам.
Просто му е кеф да ходя да бърша,за не ми се надуе ламината ли?

# 703
  • София
  • Мнения: 16 174
Иска водата да се движи (демек, да е прясна), затова я катурка. И моят така прави. Затова - метална паничка под душа в банята, да си я обръща на воля.

# 704
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Сигурно това иска...
Ама не може в банята да е мокро нон стоп.Ние нямаме прозорци,нямаме отдушници...Мухлясва.
Не знам що за план е било,просто няма нищо,една шахта,в която са тръбите,която в никакъв случай не е отдушник.
Аз направо не знам откъде да му сипя вода.
Днес имаше повреда и за съвсем кратко спря водата.Потече после...мръсна вода.
Та му сипвам минерална,от току-що отворено шише ...
Не пие.
Нямам друга чиста вода.

Общи условия

Активация на акаунт