Какво правят жени в менопауза, когато... 9

  • 70 975
  • 728
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 200
... Cool, в Пловдив съм. Ходих при Амалиев, Минев, Матев и Ненев.
Които и да са тези "светила", отиди в София. Сериозна съм. Не знам защо не си го направила досега.
Специалистите са в София, Плевен и един конкретен доктор в Русе.
Когато аз се оперирах, имаше жени от цяла България (включително от Русе Wink )
Това, което прочетох, не е добре. Ти нямаш диагноза. А предложението за хистеректомия, за да спрат кръвоизливите не ми се коментира.

# 691
  • Мнения: 299
... Cool, в Пловдив съм. Ходих при Амалиев, Минев, Матев и Ненев.
Които и да са тези "светила", отиди в София. Сериозна съм. Не знам защо не си го направила досега.
Специалистите са в София, Плевен и един конкретен доктор в Русе.
Когато аз се оперирах, имаше жени от цяла България (включително от Русе Wink )
Това, което прочетох, не е добре. Ти нямаш диагноза. А предложението за хистеректомия, за да спрат кръвоизливите не ми се коментира.
Каква е била вашата операция?

# 692
  • Мнения: 1 432
Arnika montana 9, витамин С с удълж.действие24ч. +цинк,  и кръвоспиращо Циклонамин ми бяха преписали, когато въпреки хорм.спирала не спираше.

# 693
  • Мнения: 181
Хистеректомия се прави и заради кръвоизливи.Аз бях с такива и хемоглобин под 80 и след кюртажа казаха ,че до безкрай не става-матката не се беше възстановила до следващия кръвоизлив-изтънява все пак..обиколила съм 5-6 болници ,събрах достатъчно мнения и се оперирах.Имам 4 операции за 1.7г

# 694
  • Бургас
  • Мнения: 6 330
При мен с хомеопатия не се получава дълготрайно, най-много ефектът е един цикъл.Отдавна съм на хомеопатия и познавам ефекта и, но за този проблем не става.

# 695
  • Мнения: 1 372
Здравейте момичета! Утре става точно една година от датата на последната ми менструация. Вече официално съм в менопауза. Към тези от вас които са на терапия за високо кръвно бих искала да се обърна с въпрос. Възможно ли е (аз си го мисля напоследък ) когато вече сме в менопауза и ги няма бурите , кръвоизливите , нестабилността и всякаквите симптоми на пременото, то и кръвното налягане да се нормализира ? Как мислите? Мисля си че при положение че хормоните са се кротнали вече при настъпила менопауза то няма какво да влияе на кръвното налягане ако хипертонията е била в пряка връзка с половите хормони. След седмица съм на кардиолог за корекция на терапията тъй като в момента съм с много ниско кръвно и ми е  доста трудно, все съм замаяна. От опит знам обаче че кардиолозите много не обръщат внимание на връзката на кръвното с женските хормони. Затова и реших просто да “чуя “ ващо мнение. Интересно ми е какво мислите .

# 696
  • София
  • Мнения: 255
Абсолютно по същия начин зададох въпроса на кардиоложката....да не съм лежала на тази кълка, т.е. много малко вероятно...

# 697
  • Мнения: 40 924
Повечето баби имат проблеми с кръвното, а отдавна са забравили за женските работи. Та не се надявай. По-скоро с годините ще става по-зле.

# 698
  • Мнения: 1 915
Чела Съм,че доста често след спирането на цикъл и навлизането в менопауза,започват проблеми с кръвното ,защото я няма вече защитната роля на естрогена. Освен това с възрастта кръвоносните съдове се втвърдяват и това също е причина за високо кръвно. Все пак,ако не се чувствате добре,би трябвало да Ви направят корвкция...За спиране не знам,едва ли ще рискуват да скочи нагоре изведнъж....Абе, с дъртизма всички ще сме така-лой по рано,кой по късно,но няма да ни прескочи🤔😔

# 699
  • Мнения: 295
Моето кръвно от около 3-4 месеца,започна да става доста променливо, винаги съм била с ниско кръвно или 100/60 или 110/70, това беше ок за мен, сега всеки ден ми е различно, докато съм 100/70, вдигна 130/85, после пак надолу/нагоре и хич не се чувствам ок, на кардиолог все още не съм била, невролога ме накара да си записвам 10 дни сутрин и вечер показателите, но тогава "варирах" в рамките на нормалното, той също каза консултация с кардиолог, но се чудя дали да ходя или да чакам да стане 1 година, откакто нямам цикъл?

# 700
  • Мнения: 22 906
Иди,разбира се.

# 701
  • Мнения: 1 372
Bubeto, точно така беше и при мен кръвното, нагоре надолу, общо взето нестабилно от няколко години в пременото. То затова и съм на терапия. Ама сега се успокои и е трайно ниско. Миналата година през ноември последно имах някакви вдигания. Тогава и ходих та ми смениха терапията. Или наистина ми се е кротнало кръвното, или терапията ми е силна или пък съм минала в хипо. В хипера на ЩЗ беше високо ама в хипо май е обратното. И аз не знам какво да мисля. Вярно е че остаряваме и нещата ще се задълбочават, но би ми харесало да не съм вече хипертоничка😀

# 702
  • София
  • Мнения: 1 714
Момичета, от 3 г. съм в менопауза. Преди месец ме изненада кървене (не беше обилно) почти цяла седмица. Ходих на гинеколог, гледа ме с ехограф и колпоскоп - нищо. Цитонамазката и туморните маркери също са в норма. Няма полипи, миома. Имали ли сте подобно кървене и на какво може да се дължи?

# 703
  • Мнения: 1 167
Здравейте и от мен -- днес намирам темата и се зачетох..ще се радвам да споделяме опит
Аз съм с ендометреоза от 2020 и операция 2021 с последвало лечение 1,3 год и след това цикалът ми не се възстанови..вече 2 год и съм в официална менопауза и всичките и "красоти". Нямам още 48 г
Има съмнение за извънматочна ендометреоза  на диафраграмата, която тепърва се чудя какво как да се доказва на 100 % - май ще трябва да ходя до Румъния ..
От 1 год съм с болки в ставите и като цяло в тялото. Правих замерване на костна плътност преди 1 седмица и имам спад около 5 % от преди 2 год - в граничните стойности съм . Бях на сумати и ревматолози из Варна и невролози и никой не може да разбере има ли ми нещо с точност и от какво се чуствам като бабичка. От много лекраства ми се разби и стомаха и сега и него вардя.

Нямам нощно изпотяване, но от нерви и когато е топло навън на монменти имам вълни - ту ми е мн топло ту студено- ако тръгвам на някъде съм като бебе с торба с дрехи за това и онова Simple Smile

Голям проблем са ми емоциите , които трудно овладявам- много рядко рева и все още е така - но всеки ден ВИКАМ и не мога да се понасям. Нямам вече праг на търпимост за нищо и никого.

Какви добавки взимате за да сте в кондиция


Цитат на: AZZA в нд, 18 фев 2024, 12:53
Здравейте,коя хр.добавка има ефект за топлите вълни,пия Фемибаланс от доста време,но не виждам особен ефект.
Потърсете хомеопатия наистина помага. Това е единственото, което ми премахна изцяло и тотално топлите вълни и почти всички други неприятни ефекти от менопаузата. Изпробвала съм абсолютно всички билки и масла, които ги има по магазини и паланки 🤪

Потърсете хомеопатия наистина помага.- Какви продукти приемате

Последна редакция: пн, 08 апр 2024, 16:57 от desiniko

# 704
  • София
  • Мнения: 1 714
Аз влязох в менопауза на 43… Емоциите - може да са и от щитовидната жлеза/хипофизата. Там нещата в норма ли са?

Общи условия

Активация на акаунт