Знаете ли си корените??

  • 1 505
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Да, преди около 4 години направих сериозно прочуване и си направих огромно, много разклонено родословно дърво. За съжаление, само до 4-то коляно стигнах назад, съжалявам, че не съм се сетила по-рано  Sad

# 16
  • Мнения: 6 167
Познавам нещата с подробности до ниво прадядовци/баби.  ( От разкази на дядо/баба)
тоест,3 генерации назад.

преди това трудно ще ми е и да искам, защото понятието регистри е било .. затормозено и хората не са знаели нито кога са родени , нито на колко са години.
на в-с На колко си години отг. е бил нещо от сорта на " Ами мама ми е казвала,че е било дълбока зима ... " Затова и в БГ са се празнували именните, не рожденните дни.

та, малко е трудно да проникна в дълбочина на корените си, но каквото съм могла съм направила. знам си ги. 

# 17
  • Мнения: 1 277
По майчина линия дядо ми е от Одринска Тракия, някакво село до Лозенград. На мъжа ми дядо му също е някъде от там. Баба ми била от с.Равна. На татко предците по баща са от врачанско, а по майка от с.Струйно. Иначе майка ми и родителите и са родени в с.Белоградец, Варненско, а татко и неговите са от с.Памукчии, до Нови Пазар.

Делта, знаеш ли името на селото? Родителите на моя дядо също са от Одринска Тракия- от някакви села до Лозенград.

# 18
  • Мнения: 229
Наскоро се опитах да правя родословно дърво , но ударих на камък. Иначе знам всичко за рода до прабаби и прадядовци. Даже някои от тях имах честта да ги познавам. Четирима от прадядовците ми са участвали в боевете на Шипка, имала съм дядо , който е бил войвода на чета, имала съм дядо, който е загинал в Балканската война. По майчина линия корените ми идват от подбалканските възрожденски градчета и то от тези, които са участвали активно във борбата за освобождението на България.

# 19
  • Мнения: 1 639
Да знам ги .
Фамилиите са рядко срещани и истински  .
 

# 20
  • Мнения: 2 040
Само до прабаби и прадядовци ги знам ... натам вече ми е тъмна Индия .. Wink
Като се прибера при нашите, непременно ще карам баба да ми поразкаже за нейната баба и прабаба .. никога не ми е идвало на ум да я питам, а определено ще ми е интересно  .  Grinning

# 21
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Знам ги.  GrinningСкоро писах в една подобна тема и сега не ми се пише пак.  Stop

Общи условия

Активация на акаунт