Избор на прахосмукачка - 5

  • 34 963
  • 730
  •   1
Отговори
# 465
  • Пловдив
  • Мнения: 2 092
A то по-принцип кучето по диваните работа няма,и то не заради космите.Въпрос на възпитание.Килимите са основния проблем.
и от мен + за dyson big ball cinetic ,реших ,че е вертикална преди да я погледна.

Последна редакция: ср, 11 яну 2023, 12:26 от whitefang

# 466
# 467
  • Мнения: 4 574
Филипса ми обира и смуче всякакви косми с обикновената четка. Куче нямам. Имам дълга коса и малък космат килим. Ежедневно чистене събира шепа прах, мъх и косми. Турбо-четката на бош не събираше толкова.

Това за мощността отпреди 10 години не е вярно. Гледа се мощност на засмукване. Старият ми самсунг уж по-мощен чисти по-лошо от новия филипс, както и от по-новия самсунг. При майка ми по-нов самсунг без турбо-четка прекрасно обира косъмчетата на котето. Турбо-четката му ме дразни по описаните причини Simple Smile

Ако диваните имат одеало или нещо отгоре, няма как да се чисти с мощно засмукване. Ако нямат - кучето върху тях влачи страшно количество мръсотия и развъжда акари, което прахосмукачка няма да почисти.

# 468
  • Пловдив
  • Мнения: 2 092
Това за мощността от преди 10 години си е вярно - въпрос и на прахусмукачка.Колкото и ефективни да са новите мотори ,не е повече от 10-12%  от такъв стар със същата електрическа мощност. Къде са 900W x1.1 ,къде 2000+
От Турбо-четка ,до турбо-четка разлики огромни също.

# 469
  • Мнения: 4 574
Добре, ако някой иска мощност - продавам стар Самсунг. Може и замяна за нов, ще си го ползвам с по-малка мощност.

# 470
  • Пловдив
  • Мнения: 2 092
Да ви пратя "Мунчо" за 1 седмица  и след това да се опитате да изчистите  с "новия" самсунг,без турбо четка килима Wink
От косми до косми ,разлика огромна също(като турбочетките на различните марки).Късите,твърди косми се чистят по-трудно.

# 471
  • Мнения: 2 571
Здравейте🙂
Може ли мнение за модела?
 ROWENTA RY8561WH CLEAN&STEAM MULTI.

# 472
  • Мнения: 3 039
Здравейте,евентуално да ме насочите към модел на мощна и максимално безшумна прахосмукачка. С хартиени торбички,без турбо четка , да не е много тежка .И за капак максимум 300 лв. Simple Smile .Има ли изобщо подобно нещо Simple Smile .Преди година се бях зачудила за Ровента сайлънс форс,но като погледнах и децибелите са 66-7 ,а има и други ,които ги предлагат-явно чак толкова тиха не е Simple Smile и бих се радвала на някаква насока..

# 473
  • Мнения: 11 626
Нали знаеш, че хартиената торбичка като се запълни на 30% и мощността (всмукателната) пада значително? Казвам го, понеже търсиш мощност.

# 474
  • Мнения: 3 039
Да знам ...Тази ,която ми се развали дори и при паднала мощност си смучеше чудесно/1800/.Няма да се занимавам и да мия контейнери след чистене.Оттървах се от една такава/подарък/ преди половин година Simple Smile . Просто с тези намалени мощности не знам каква работа вършат изобщо ..

# 475
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Глупости на търкалета. Можем доста да си поспорим. Вие си харесвате циклоните - еми чистете си ги. То не стига че къщата чистим, ами после и прахосмукачката. А като се сдобиете с алергия към прах, тогава става страшно.
Искате да кажете, че хотелите като чистят с прахосмукачки с торбички и на практика нищо не почистват, така ли... Защото една камериерка има норматив днес да изчисти минимум 13 стаи, да не казвам че повечето чистят и над 18-20 стаи на ден. Значи на петата стая тя трябва или да сменя торбичка или нищо да не е почистила... Защо приказвате глупости?  И хотелски управител съм била и знам как се чисти. И торбички забравят да сменят и пак е мощна професионалната прахосмукачка, и стаята е почистена. Просто между битовите прахосмукачки и професионалните има много голяма разлика. При битовите се залага на дизайн, красота, марка... торбичката е макс 2 литра. При професионалните торбичката е минимум 7-8 литра, а да не говорим за двигателя - няма никакво място за сравнение.
Ренинел, препоръчвам ви професионален модел, щом изискването е торбичка и шум. Тук няма да сбъркате с модели като:
Тази е със по-малък двигател от следващата но също достатъчно мощна
моят фаворит е това
Тази и модела DSU 12 също с нищо не отстъпват
Мога да изтъкна само един недостатък - кабелът не се прибира. Но тогава няма как да бъдат и малки, и леки, и мощни, и с кабел който позволява повече от 10 метра радиус на действие, без да се предполага често превключване между контактите.

# 476
  • Мнения: 11 626
Глупости на търкалета.
Скрит текст:
Можем доста да си поспорим. Вие си харесвате циклоните - еми чистете си ги. То не стига че къщата чистим, ами после и прахосмукачката. А като се сдобиете с алергия към прах, тогава става страшно.
Искате да кажете, че хотелите като чистят с прахосмукачки с торбички и на практика нищо не почистват, така ли... Защото една камериерка има норматив днес да изчисти минимум 13 стаи, да не казвам че повечето чистят и над -. Значи на петата стая тя трябва или да сменя торбичка или нищо да не е почистила... Защо приказвате глупости?
 стаи на ден. И хотелски управител съм била и знам как се чисти. И торбички забравят да сменят и пак е мощна професионалната прахосмукачка, и стаята е почистена.
Просто между битовите прахосмукачки и професионалните има много голяма разлика. При битовите се залага на дизайн, красота, марка... торбичката е макс 2 литра. При професионалните торбичката е минимум 7-8 литра, а да не говорим за двигателя - няма никакво място за сравнение.
Ренинел, препоръчвам ви професионален модел, щом изискването е торбичка и шум. Тук няма да сбъркате с модели като:
Тази е със по-малък двигател от следващата но също достатъчно мощна
моят фаворит е това
Тази и модела DSU 12 също с нищо не отстъпват
Мога да изтъкна само един недостатък - кабелът не се прибира. Но тогава няма как да бъдат и малки, и леки, и мощни, и с кабел който позволява повече от 10 метра радиус на действие, без да се предполага често превключване между контактите.
Мадам, по-полека с глупостите! Навсякъде тук става дума битови прахосмукачки...гледай си камериерките, че хотелите масово са кочини под леглата и по кюшетата Wink

reninel, каква беше прахосмукачката с контейнер, от която с еоттърва?

# 477
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Не така моля. Това че под леглата и кюшетата е мръсно е проблем на камериерката, не на прахосмукачката. Показвам модели които прекрасно се вписват и в дома и не са прехвалените ровенти и подобие от които май масово се оплакват.

# 478
  • Мнения: 3 039
Ще погледна и Кархер на живо -благодарq Verano -тъкмо до къщи им е магазина,който пращате  Simple Smile . ....
Петя , Филипс-не помня модела-2 пъти я ползвах и слава богу я продадох-по спомен около 300 лв.,беше.. ползвам съм и друга Филипс/ 2100/ е тя -също с торба и от нея нямам оплаквания... Не искам да кажа лошо за марката-просто не желая контейнер.

Последна редакция: сб, 14 яну 2023, 16:00 от reninel

# 479
  • Мнения: 11 626
Не така моля. Това че под леглата и кюшетата е мръсно е проблем на камериерката, не на прахосмукачката. Показвам модели които прекрасно се вписват и в дома и не са прехвалените ровенти и подобие от които май масово се оплакват.
А тогава защо давате линкове към собствената си фирма?!

Общи условия

Активация на акаунт