Избор на прахосмукачка - 5

  • 34 268
  • 730
  •   1
Отговори
# 480
  • Бургас
  • Мнения: 1 223
Няма логика да дам линк към конкурент. Но аз не казвам купи си това. Давам съвет, че има и много по-добри модели от циклоните. Защо анатемосвате прахосмукачките с торбички? Разглобявали сте прахосмукачка? Ремонтирали сте? Имате личен, професионален опит с кой модел? Не се заяждам. Защото аз съм имала и професионален и откровено го казвам. Вие защо масово посочвате профитшеър линкове? Имате личен опит с всички модели или целите друго - да цъкаме линкове. Да не говорим, че потребител малко по-рано тръси мнение за модел с профитшеър линк.
Много лошо впечатление ми направи например консултант в Техномаркет, който разпалено обясняваше на клиент че "тази прахосмукачка има цели три хепа филтъра".

# 481
  • Мнения: 6 777
Контейнера няма нужда да се мие, просто се изхвърля и толкова. Филтрите нямам представа колко често се налага да бъдат мити на ровентите и филипсите, но надали е всеки път. Аз всеки път изхвърлям контейнера и това ми отнема под минута. При тези с торбите боклука стои в прахосмукачката и всеки път като се пусне след като е престояла излита облак смрад от разлагащите се акари. При по-големите торби по-дълго време и по-голямо количество боклук ще се съхранява. В хотел по-често се сменят, но у дома сигурно ще стоят по половин година, а може и повече.

# 482
  • Мнения: 11 444
Ще погледна и Кархер на живо -благодарq Verano -тъкмо до къщи им е магазина,който пращате  Simple Smile . ....
Петя , Филипс-не помня модела-2 пъти я ползвах и слава богу я продадох-по спомен около 300 лв.,беше.. ползвам съм и друга Филипс/ 2100/ е тя -също с торба и от нея нямам оплаквания... Не искам да кажа лошо за марката-просто не желая контейнер.
Аз разбрах и затова не ти предложих нищо, а само напомних за мощността, но търговците във форума не спят.
Иначе нямам отношениекъм прахосмукачките на Филипс-аз не използвам, защото не ги харесвам....

Няма логика да дам линк към конкурент.
Скрит текст:
Но аз не казвам купи си това. Давам съвет, че има и много по-добри модели от циклоните. Защо анатемосвате прахосмукачките с торбички? Разглобявали сте прахосмукачка? Ремонтирали сте? Имате личен, професионален опит с кой модел? Не се заяждам. Защото аз съм имала и професионален и откровено го казвам. Вие защо масово посочвате профитшеър линкове? Имате личен опит с всички модели или целите друго - да цъкаме линкове. Да не говорим, че потребител малко по-рано тръси мнение за модел с профитшеър линк.
Много лошо впечатление ми направи например консултант в Техномаркет, който разпалено обясняваше на клиент че "тази прахосмукачка има цели три хепа филтъра".
Именно де, но няма нужда да си рекламирате собствения магазин и сервиз, нали?!
"Консултант" в магазин за техника аз не съм виждала. Най-обикновени магазинери....

Последна редакция: сб, 14 яну 2023, 16:28 от petiaivanov

# 483
  • Мнения: 2 901
Прах остава и по стените на контейнера ако не се измие-само с едно изсипване -не става още на 1-вото ползване на тази,която махнах беше полепнал по стените. А торбата си я сменям на 2-3 месеца независимо пълна или не и никога не съм имала миризма никаква/а съм с кучешко Simple Smile  обоняние/
Съжалявам,че предизвиках  спор Simple Smile /с контейнер или торба/-не беше това целта .

# 484
  • Мнения: 6 777
Е какво като е полепнал по стените?

# 485
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 066
Имала съм и с торба, и с контейнер. Контейнера се чисти хиляди пъти по-лесно и като цяло е по- хигиенично, предпочитам го и ще го избера хиляди пъти преди торбите.

# 486
  • Бургас
  • Мнения: 1 223
Нека да има дискусия. Но често срещам определени обяснения тук, които не са особено релевантни, въпреки че не съм се месила.
The_Third - моя опит е, че за акарите не се замисляме докато не се срещнем с алергията лице в лице. Но си мисля че и не трябва чак толкова да им робуваме, защото започваме да растем в саксии. Трябва да е чисто, да няма допир с мръсотията, но не можем да избягаме на 100% от алергените. Можем да повишим имунитета си. И двете ми деца и аз сме алергични до степен подуване.
Изхвърлянето на контейнера не е достатъчно. Праха се набива и по другите филтри - щем не щем. И също пада мощността. Идвали са ми с неработеща прахосмукачка само защото не са си почистили филтрите или толкова са се задънили, че е нужно да се сменят с нови (не става с пране). Пак си е консуматив и пак пада мощността от задънването на филтъра. Предимството на торбичката е, че няма досег с мръсотията (за алергични като мен). Има и евтини торбички и винаги може да се сменят често. Със един умрял зелмер флип съм, за срамотиите, и хепа филтър няма, но сменям често торбичката, изобщо не се замислям пълна или празна е. Решавам че ще я изхвърля и толкова. Реално усеща се задънване и падане на мощността когато съм изсмуквала фин прах от мазилка. Този прах убива всяка прахосмукачка, спор няма. За нормално ползване няма проблем. Акарите е известно че преминават през водния филтър (водата), после през предфилтрите (хартиени и др.) и се задържат единствено от хепа филтъра. Така че ако една прахосмукачка на изхода си има хепа не мисля че торбичката е драма.

# 487
  • Мнения: 6 777
Може би има известна вероятност при изхвърлане на контейнера да се вдигне облак прах, който да бъде вдишан и да причини алергична реакция, но ако се изхвърля внимателно рискът е минимален. Евтините хартиени торбички по-лесно ще се задръстват и също така ще пропускат, което ще доведе до по-лесно задръстване на филтрите. Колкото до консумативите и акарите зависи от това каква е прахосмукачката. На моята за 11 години ползване филтри не са сменяни и няма никакъв спад в силата на засмукване. Предмоторния го мия по веднъж напролет и есента. И гарантирано акари не преминават през циклоните, твърде големи и тежки са.

# 488
  • Мнения: 2 901
Полепнал по стените прах -си е прах в прахосмукачката-точно така както и в торба повече или по-малко си е прах.. За мен пък ако не се измие контейнера е точно толкова чисто колкото и торбата.Но това си е лично мнение и предпочитания на всеки.
 Благодаря на включилите се по темата .. Simple Smile

# 489
  • Мнения: 4 242
На моята Ровента пише, че единият филтър се сменя всяка година, другият май може да се мие. Иначе от Самсунг не съм доволна, Ровента като че ли доста по-силно засмуква за начало, но ще се види след 2 години дали няма да свърши в кофата.

# 490
  • Мнения: 6 777
Полепнал по стените прах -си е прах в прахосмукачката-точно така както и в торба повече или по-малко си е прах.. За мен пък ако не се измие контейнера е точно толкова чисто колкото и торбата.Но това си е лично мнение и предпочитания на всеки.
 Благодаря на включилите се по темата .. Simple Smile
Не е същото. Праха по стените си е някакъв тънък слой, докато иначе в торбата имаш 1-2 кг акари и какво ли не дето се разлага. Просто ми е направило впечатление как ако е пълен контейнера или торбата и е постоял известно време от чистене до чистене при включване на прахосмукачката излиза една миризма. Ако контейнера е празен я няма независимо, че не е чистен. Например Миле слагат и филтър от активен въглен на прахосмукачките си с торби за да филтрират миризмата от събрания боклук.

# 491
  • Мнения: 2 416
Здравейте! Имате ли наблюдения дали правят някакви намаления на Dyson, тук или в чужбина? Но в страни с лесна достака. Има ли смисъл да се чака? Ползващите, откъде се сдобихте с Вашите?

# 492
  • Мнения: 11 444
Здравейте! Имате ли наблюдения дали правят някакви намаления на Dyson, тук или в чужбина? Но в страни с лесна достака. Има ли смисъл да се чака? Ползващите, откъде се сдобихте с Вашите?
https://www.tehnomix.bg/prahosmukachka-dyson-bigball-alergy-228564-01
https://www.tehnomix.bg/prahosmukachka-dyson-cinetic-bigball-absolute-pro

# 493
  • Мнения: 2 416
Ще дам един отчет аз. Все пак взехме това Miele и турбо четка допълнително.
https://www.tehnomix.bg/prahosmukachka-miele-boost-cx1-powerline-snrf0
Много съм доволна!

# 494
  • Мнения: 40 310
Това и на мен много ми хвана окото като дизайн, ама не ми трябва.

Общи условия

Активация на акаунт