ДЕВЕТИ клас 2021/2022 - На прага на девети клас ударно засипаха ни с тестове завчас! - 2

  • 35 423
  • 740
  •   1
Отговори
# 75
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Бисе, жичка - ток е : стълбче - пръст по грабнала, жичка - от едното рамо до другото и ток - с два пръста от двете страни на талията. При това аз подскачам от гъдел и ужас. И на детето съм го правила и той мрази.

# 76
  • Мнения: X
Тоест ти си ударила някого заради това, но си го правила на детето си?

# 77
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Тоест ти си ударила някого заради това, но си го правила на детето си?
На детето съм го правила веднъж, хем се смя ( беше малък), хем каза че не иска повече.
Докато другото си беше системно и имаше предупреждение преди шамара. Аз бях от много тихите, кротки и дори смотани ученици. Явно много ми е дошло, за да реагирам така.

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 1 850
Момчетата от онова време, на тази възраст, бяха многоооо смотани😂

# 79
  • Мнения: 6 641
Децата на нашите деца, и те така ще казват след време😃

# 80
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 473
Нова цел - стипендия за университет в Испания. От посолството са обявили, че от тази година ще дават стипендии за деца, изучаващи испански в някои училища. Едно от тези училища е нашето. И идва дилемата - дали ще може да учи испанска филология там, а магистратура "Журналистика" тук. И четвъртия профил е избран - история. Хайде да ни е честито.
На теб ти е лесно..готова си..няма да отговаряш на евентуални въпроси - "накъде да поема?" 😉
Чудесна е идеята на щерката..Пфуу, защо и на моят не му бяха страст езиците. А за испанския ми е мъка, любим, любим език, но така и не ме наследи, а в училището му не го предлагат за изучаване 😢
Момчетата от онова време, на тази възраст, бяха многоооо смотани😂
Аа, не беше баш тъй 😉

Последна редакция: пт, 17 сеп 2021, 22:27 от AIR

# 81
  • Sofia
  • Мнения: 1 850
Добре де, 99% от тях бяха смотани...

# 82
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
То сигурно и ние сме им изглеждали смотани. Като си спомня, че бяха на мода черно- кафеви червила, тупирани бретони с много лак, разни, безобразни обувки на платформа и други модни извращения 🤪 И на момчетата не им е било лесно . Аз бях много слаба, а носех тениски XXL, грозни клинове в комбинация.

# 83
  • у дома...
  • Мнения: 3 103
Госпожата по химия е съставител на учебниците за осми и девети клас на едно от издателствата. Не знам дали е за добро.

По биология всяко дете щяло да си има портфолио. Някаква папка с нещо си вътре, ама не е разбрала съвсем.
От втория срок ще ползват и СТЕМ центъра.

А, и театър на испански ще правят. Има такъв фестивал февруари, март всяка година - за ученически театри на испански. Чак на мен ми се приходи на училище.

# 84
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 473
Впечатления днес от БИО, ГЕО, Химия - готини учители...До това се сведе инфото, което ми се даде 🤣
- Входни ще имате ли?
- Да, май
- Кога?
- Не знам...Влизам да се къпя...

Типичен разговор с "мъж" 🤣🤣🤣 И пак като типичен мъж ми се умилкваше и ме целуваше, само, където подарък и цветя не ми донесе, защото се прибра половин час по-късно 🤣

# 85
  • София
  • Мнения: 1 543
Впечатленията днес са от много строга учителка по физика. Взела им е страха.
По история не искала тетрадки, а папка с листа и разделители+ 3 цвята химикалки.

Моята пък днес не разбрала че има нулев час. Успяла все пак да стигне за последните 15 Мин от часа. Време е да започне да отваря това Школо по-често…

# 86
  • София
  • Мнения: 7 213
Малко ви завиждам. Ние нищо не знаем. Впечатления - от понеделник нататък. Засега по преразказ изглежда малко страховито по един предмет, май беше химия, но не помня точно.

# 87
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Просто Майка, дано всичко което мечтае Ани за Испания се сбъдне. Дано реалността не я разочарова след толкова чисти, детски мечти. Прекрасно е, че е толкова целеустремена, направо съм възхитена от нея, още като четох, че става посред нощите , за да пътува и учи където иска.
Като чета колко са ни хубави децата се стряскам, сякаш не сме представителна извадка. Дори оня ден мъжът ми много притеснен сподели, че се страхува как нашия ще си намери приятелка, която не пуши, пие и др. Успокоих го, че има съфорумки с нормални деца и той не е единствен.

# 88
  • София
  • Мнения: 922
Честит празник, момичета! Нана, радвам се, че всичко е минало добре! бързо възстановяване!
Дона, тези подаръци - момчето може да си няма приятели и много да иска Стиви да му стане приятел. Просто не преценява стойността на подаръците. Моя син трудно задържа приятели, поне до скоро беше така, и също беше склонен на по-скъпи подаръци за да се хареса на другото дете. Сега вече има двама приятели и нямам наблюдения как стоят нещата от тази гледна точка. Времето ще покаже.

# 89
  • Бургас
  • Мнения: 3 083
Завиждам ви колко са споделителни децата ви. У нас и при двамата удряме на камък, абсолютни партизани си вървят от малки. На вечеря баща им приповдигнато ги пита: деца, как  беше на училище? Разкажете нещо забавно или не толкова забавно." Споглеждат се и още по-концентрирано започват да се хранят.
Бях на родителска среща преди 2 дни: започна в 17.45 точно. В 19.30, след никакви изгледи да приключи се изправих и попитах дали мога да тръгна. Останалите родители ме погледнаха с благодарност.

Искам да се оплача: много ми е трудно ставането сутрин. Лелеее, тотално сме отвикнали всички с организацията по потеглянете навреме в тези часове.

Общи условия

Активация на акаунт