За лъжата... Продължение

  • 1 690
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 238
Моята дъщеря е точно колкото твоята. РЕдовния номер е да се наака и като я попитам "Аки ли направи" , тя само ме поглежда и вика "Неееее, само пръцнах...."
И аз обяснявам за лъжата и за истината, ама мисля че не чатка още...

# 16
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Според мен ако вие не лъжете детето и то няма да се научи да лъже......дори за дребни неща....трябва да помните и да изпълнявате........

# 17
Това е сложна тема.

Онзи ден слагам чинията с филията на масата пред дъщеря ми (на 5 годинки) и бързо се тропвам пред компа Mr. Green
След 5 минутки тя цъфва пред мен - "мамо, изядох я". Потърсих в боклука - няма я. Търсих по шкафове - същото.
Следващата сутрин мажа филия с мед. След 5 минути тя пак при мен - готова била. Почвам със заплахи - няма да гледаш телевизия и т.н., докато не ми покажеш филията. "мамо, аз я изядох" #Crazy

Две минути след това - мие джапанката си в банята (в къщи ходи по джапанки) . Питам аз откакво я мие, а тя ми казва - мед....
"Къде е филията?" - мълчание...
"Ако не ми кажеш, аз ще я намеря, може да не е днес, да не е утре, но рано или късно ще я открия, и тогава 1 месец нито телевизия, нито филмче на компютъра, нито на Барби ще играеш!"
Отиде в спалвнята детето и се върна с филията с мед Thinking
Питах я и за другата филия, от предния ден, и нея донесе.
Накрая ми призна, че ги е криела под моето легло  Shocked

Та лъжата я има, ако не вие, то други ще ги лъжат и децата пак ще се научат. Ако някоя майка си мисли, че детето никога не я е лъгало, то тя 99,9% греши!

Относно ревността - има я. Когато въпросната лисичка беше на 1-2 месеца Кронки ми обърна внимание, че баткото започва да си мисли, че не го обичам. Основната причина е, че допреди раждането съм отделяла цялото свободно време на него, а след раждането почти нямам такова време. Колкото и да му говориш на детето за обич, то вижда друго.
Тогава Кронки заяви, че 2 дена той ще бъде мама и тати за бебока, а аз да бъда САМО майка на баткото. Е, сработи, детето ми повярва че още го обичам. Тази идилия продължи, докато не дойде време да учим уроци и пишем домашни   Twisted Evil

# 18
  • Мнения: 2 818
Не мисля, че думата лъжа е точна за тази възраст. Те по-скоро не правят конкретна разлика между измислиците си и реалността.

# 19
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз внимавам с моите реакции, засега действа. Тоест, не правя от мухата слон, гледам да съм спокойна, каквото и да е станало. Да поговорим за нещото най-изчерпателно, да го изслушам. Така той (засега, разбира се) няма причина да ме лъже.
Смятам, че ако родителят много се кара, наказва прекалено сурово и пр., най-вероятно ще бъде излъган.
Но пък има и друго нещо - някои деца просто обичат да послъгват и без причина. Това се е техния начин да фантазират, не го правят от нужда или от лошо. Мисля, че и това трябва да се взема под внимание...

# 20
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
Maktub, лъжат та им плющят ушите. Щото са още глупавички и наивни милите. Още малко като пораснат и ще лъжат така, че няма да ги хващаме.
Фантазиите са си друго нещо. Лъжа е неистина, която казваш съзнателно за да извлечеш някаква полза, или да си спестиш някоя беда. Фукането (от сорта на 'Аз пък имам 1000 колички', също е лъжа.
Моята лъжи до сега не съм я хващала да изрича. Но (се опитва да) мошенничи на карти и зарове  Wink Когато много й се прави нещо забранено, ме убеждава: 'Мамо, не ме гледай сега. Иди в другата стая.' Също така премълчава. Ти я питаш нещо, което не ще да каже, тя мълчи. Или се прави на 3 1/2 и разказва за всичко, само не за онова, което я питаш.

ansam, неговото е защитна лъжа. Не го прави с лош умисъл. Обясни му, че думите му тежат. И че ако наистина го е ударил, баткото ще си има много сериозни проблеми. Да си помисли добре дали точно така е станало. Много държиш да можеш да му имаш доверие. И, ако те излъже за нещо толкова сериозно, ще ти е много трудно да му вярваш в бъдеще. Преди това можеш да го подготвиш, като му разкажеш за някой твой неуспех. Как си се срамувала, но си го преодоляла и нещата са се оправили.

# 21
  • Мнения: 25 620
Отиде в спалвнята детето и се върна с филията с мед Thinking
Питах я и за другата филия, от предния ден, и нея донесе.
Накрая ми призна, че ги е криела под моето легло  Shocked


Извод: Кронки не е ревнив - цели 2 дена да не погледне под леглото на жена си!   hahaha
Моят съвет: Хвани си любовник, за да не става зян храната!  Joy
Съжалявам за офф-а, не се стърпях пред тази детска изобретателност, а си мислех, че криенето на храна е мой патент!   bouquet

# 22
Сори за ОФФа, ма трябва да се грижа за реномето

Како Сийке, любовниците ги крия в гардероба, че там има повече място.

Мани, плаша се направо, защото почти и бях повярвала, толкова убедителна беше. Батко и не беше такова дете, той започна чак първи клас, ама не ходеше на градина.  newsm78 Като си помисля как още в първа група ми довери тайна, която не бива да казвам на госпожата....
Не че госпожите ги учат да лъжат, просто много са наблюдателни и се учат едно от друго много бързо.

# 23
  • Мнения: 6 461
Не знам  точно как сме го постигнали ,но моя син казва така:"Детенцата,мамо не лъжат,Аз малко .....обърках се"
Винаги  така му казвам когато нещо се опита да ме спретне,че децата никога не лъжат ,и започвам да го питам,защо така се е объркал и ми е казал така а не така.
По този начин  стоят нещата при нас. newsm78

# 24
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
И ний сме в отбора на начинаещите в лъжата.
И аз не знам защо лъже. Май, за да види какво ще направим ние.

Днес прекара 10 мин в банята, да пишка. Появява се и баща му пита "Какво прави толкоз време?" "Пишках" "Е цялото време ли?" "Ми да, голямо пишо беше" След посещение в тоалетната се оказа че е разглобил дръжките на пкафчето.
Не е кой знае какво, но защо?

# 25
  • Мнения: 6 461
И ний сме в отбора на начинаещите в лъжата.
И аз не знам защо лъже. Май, за да види какво ще направим ние.

Днес прекара 10 мин в банята, да пишка. Появява се и баща му пита "Какво прави толкоз време?" "Пишках" "Е цялото време ли?" "Ми да, голямо пишо беше" След посещение в тоалетната се оказа че е разглобил дръжките на пкафчето.
Не е кой знае какво, но защо?
Е ,това за голямото пишо ме уби..... Joy Joy Joy................ Mr. Green
Моя Тошко подобни ми ги спрята ..................... ooooh!

# 26
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Е, не забравяйте, че понякога децата си измислят разни истории, за тях това е игра. Нали трябва да правим разлика между лъжа и измислица?

# 27
  • Мнения: 25 620
Ама много сте ми интересни!  Laughing
Мислите ли, че има толкова глупаво дете, което на въпроса "Какво правиш?" да започне подробно да изброява какви белички е свършило???  Shocked
Все едно вие да си признаете пред шефа някой гаф, преди да се опитате да го замажите.  Mr. Green
Нормално е дете, което осъзнава, че е направило нещо нередно или очаква да му се скарат, да излъже, за да се защити. Просто рефлекс на самозащита.
Виж, ако почнат да лъжат с цел облага някаква - тогава вече е за притеснение!  Naughty
И накрая - хайде сега всички, които ползват служебния нет за четене и писане в БГ-мамма, да отидат и да се похвалят на шефовете си!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
 Joy

# 28
  • Мнения: 2 214
Много е важно за какво те лъже детето ако само за това което пишеш, означава едно - тя се чувства пренебрегната (искам да уточня че, не казвам че я пренебрегваш) а така се чувства намери причините и ги елиминирай.

# 29
  • Мнения: 512
И накрая - хайде сега всички, които ползват служебния нет за четене и писане в БГ-мамма, да отидат и да се похвалят на шефовете си!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
 Joy

Ей, отдавна не се бях хилила така! Благодаря ти!
Само дето и шефката ми рови из форума, та сме си ясни двенките... Joy

А това за "пишото" по 10 минути - явно трябва да си отворим клуб, и нашият ги къдри такива...  Outta Joint И после цялата баня е омотана в тоалетна хартия..., но като му видя светналото от удоволствие личице - разсмивам се и аз!

Общи условия

Активация на акаунт