До ОКТОМВРИ време не остана, сладко бебенце ще гушка мама! - Тема 15

  • 30 023
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 703
Честита Теодора! Да бъде здрава! 🎀

Отчет от мен. Бях на тонове и след многобройни часове от болка точно там поутихнаха нещата. Спря да ме боли, дори бях на косъм да си дремна, предвид безсънната ми нощ. АГ ми се скара, че не съм се свързала с нея веднага, а съм изчакала вкъщи с болки, независимо от какъв тип.
Та… тоновете са добре. Каза, че контракции не се отчитат кой-знае-какви, като и обясних, че аз и не съм изпитвала кой-знае-какви по време на тоновете. Така.. за няколко часа обаче имаме вече 2 см разкритие и още по-изгладена шийка. Чудеше се дали директно да ме прати в болницата, но каза, че “не съм за раждане” още.  Решихме въпреки хубавите тонове утре пак да отида, за да сме спокойни. Като ми каза час 18.00 ч. и на няколко пъти подчерта, “ако не съм родила до тогава” 😳.
Бързо отклонение - ако до преди 2-3 дни се чудех дали ми е паднала тапата, днес съм сигурна, че се случи (или поне част от нея). Точно преди да отида на тонове по хартията имаше белезникава слуз с примесени кафеви нишки (извинявам се, но описвам понеже имаше чудещи). Вагинални овули не съм слагала.
Та… последно. Около 30 мин след прегледа пак се почна една ужасна болка в кръста, към гърба, най-вече от едната страна. Точно в този момент чета тук в темата да не е бъбречна криза. И като се стреснах, май си предизвиках още по-голяма болка 😭 Имах няколко задачи и докато се прибера вече умирах от болка. Пих спазмалгон, нещата се пооправиха и си дремнах.
Сега имам лека болка, но се е смъкнала надолу и от двете страни на кръста, което ме навежда на мисълта, че не е бъбрек (пу-пу, дано не е 🙏🏼), а и предвид напредналите симптоми, които АГ спомена май си говорим за контракции. Вие как мислите?

Извинявам се за дългия пост, но всички познати около мен са със секцио и не са “дочакали” контракции. Майка ми е нямала никакви болки, а други мами казват “ще усетиш”. Ми, не знам какво усещам 😞
Направо ме е страх какво предстои тази нощ, предвид миналата.


Няма от какво да се притеснямаш според мен, щом тоновете и бебчето са добре, не го мисли.

Ако е решило да излиза, ще дойде💕важно е да не се притесняваш и да не се стресираш.

И аз не знам какво е, но наистина всички казват, че ще се усети.


Всичко ще е наред, ти само запази спокойствие💕

# 721
  • Мнения: 64
Честита Теодора! Да бъде здрава! 🎀

Отчет от мен. Бях на тонове и след многобройни часове от болка точно там поутихнаха нещата. Спря да ме боли, дори бях на косъм да си дремна, предвид безсънната ми нощ. АГ ми се скара, че не съм се свързала с нея веднага, а съм изчакала вкъщи с болки, независимо от какъв тип.
Та… тоновете са добре. Каза, че контракции не се отчитат кой-знае-какви, като и обясних, че аз и не съм изпитвала кой-знае-какви по време на тоновете. Така.. за няколко часа обаче имаме вече 2 см разкритие и още по-изгладена шийка. Чудеше се дали директно да ме прати в болницата, но каза, че “не съм за раждане” още.  Решихме въпреки хубавите тонове утре пак да отида, за да сме спокойни. Като ми каза час 18.00 ч. и на няколко пъти подчерта, “ако не съм родила до тогава” 😳.
Бързо отклонение - ако до преди 2-3 дни се чудех дали ми е паднала тапата, днес съм сигурна, че се случи (или поне част от нея). Точно преди да отида на тонове по хартията имаше белезникава слуз с примесени кафеви нишки (извинявам се, но описвам понеже имаше чудещи). Вагинални овули не съм слагала.
Та… последно. Около 30 мин след прегледа пак се почна една ужасна болка в кръста, към гърба, най-вече от едната страна. Точно в този момент чета тук в темата да не е бъбречна криза. И като се стреснах, май си предизвиках още по-голяма болка 😭 Имах няколко задачи и докато се прибера вече умирах от болка. Пих спазмалгон, нещата се пооправиха и си дремнах.
Сега имам лека болка, но се е смъкнала надолу и от двете страни на кръста, което ме навежда на мисълта, че не е бъбрек (пу-пу, дано не е 🙏🏼), а и предвид напредналите симптоми, които АГ спомена май си говорим за контракции. Вие как мислите?

Извинявам се за дългия пост, но всички познати около мен са със секцио и не са “дочакали” контракции. Майка ми е нямала никакви болки, а други мами казват “ще усетиш”. Ми, не знам какво усещам 😞
Направо ме е страх какво предстои тази нощ, предвид миналата.



В коя седмица си? И аз днес усещам болки биско долу, не са много силни, но са точно като при цикъл и са на интервали. Коремът обаче не ми се втвърдява или поне не усещам.

# 722
  • Мнения: 2 029
Моите отоци се оказа, че се дължат на липса на белтък, затова ми предписаха протеинови шейкове. Дано ми помогнат, без да се отразят на кръвната ми захар.
Голямата ми дъщеря от лиготия ме ритна в корема, не беше много силно, но определено го усетих. Сега нямам болки, усещам добри движения на бебето, когато си раздвижа корема, тъй като обича да стои с гръб към коремната ми стена и затова щом искам да проверя всичко наред ли е, го побутвам лекичко, за да ми отвърне. Сега обаче се чудя имам ли повод за притеснение. Звънях на АГ, но не ми вдига, не знам дали ще ми върне обаждане. Знам, че трябва да следя за болки, контракции, кръвотечение, прилошаване и прочие, но все пак. Знам, че има сред вас такива с големи деца, случвало ли ви се е нещо подобно?

# 723
  • Мнения: 381
Случвало ми се е 2-3 пъти. Всеки път ми се казваше, че бебето е добре защитено да не се притеснявам, но ако ще си по-спокойна все пак се чуй с АГ си.

# 724
  • Мнения: 398
Момичета болят ли ви гърдите при допир ?

# 725
  • София
  • Мнения: 126
Здравейте, момичета!
Лека настинала съм ( гърло и хрема), без температура. АГ ми препоръча фервекс, стрепсилс, и капки за нос.

Когато мъжа ми е купувал фервекса от аптеката са му казали, че не се препоръчва за бременни жени.

Не се съмнявам във опита и знанията на лекаря ми, но дали някоя е приемала фервекс?

# 726
  • Мнения: 49
Здравейте, момичета!
Лека настинала съм ( гърло и хрема), без температура. АГ ми препоръча фервекс, стрепсилс, и капки за нос.

Когато мъжа ми е купувал фервекса от аптеката са му казали, че не се препоръчва за бременни жени.

Не се съмнявам във опита и знанията на лекаря ми, но дали някоя е приемала фервекс?


Здравей! Фервекс е със съдържание на парацетамол, който не е противопоказен при бременност. Аз пих в началото на бременността също по предписание на АГ. Няма никакъв проблем.
Има доста неприятни грипове в момента. Хубаво е, че не си с температура. Пий повече чайчета с мед и лимон също. Бързо оздравяване! Blush

# 727
  • Мнения: 3 235
Фервексът има и други съставки обаче, не е само парацетамол. Гледах листовката, не мога да преценя.

Честито на двете лъвчета Animal LionAnimal Lion, принцеса Матеа и принцеса Теодора Flowers HibiscusFlowers Hibiscus

# 728
  • Мнения: 452
ДаниелМиткови  кажи им утре да му видят ушите . Може да е от ушите високата температура. Аз давам Само и единствено панадол , ако стане много зле му слагам кърпа с оцет , но в никакъв случай не го къпя под душа когато гори -може да направи гърч .
Моя батко беше на 1.8 г когато почна с отити ,възпаление на уши и тн и висока темп ми е вдигал само от това . От вирус е било винаги до 38 и до 2 дни почти нямаше.  Деца са  нормално е да боледуват , и сезона сега е такъв . Не се тревожи че така по -зле . Има оправия от всука ситуация ,но нека му видят ушите .

# 729
  • Мнения: 316
Днес някоя попита за падането на корема преди раждането. Аз не знам какво ще означава това, но днес моето момиче е особено активна и усещам ударите около пъпа и 2 пръста над него, което ме навява на мисълта че май е слезнала по надолу. Аз съм в 36+4 дни, но вече взех да си мисля че скоро наближава.Всичко за болницата ми  е купено и разхвърляно из стаята в очакване да се прибера в куфара, но утре съм на преглед и съм си поставила за задача да го подредя и той да е готов.

# 730
  • Мнения: 162
Честита да е Теодора! Здрава и любопитна! 🤗
ДаниелМиткови, и моят син отлепяше от нищото до 40 почти, редувах също нурофен с хексалгин (не помня обаче долната възраст за хексалгина, по-добре се консултирай, че е малко критичен при първия прием) или панадол през 6 часа. Кърпички с вода и оцет на челото и чорапки също съм ползвала, моментно поне облекчаваха. И да пие течности е важно, че децата се обезводняват много бързо, ако не яде 2 дни нищо няма да му стане, не го насилвай ако не иска.
Lollita, може да пробваш само с чист парацетамол и вит. Ц вместо Фервекс за всеки случай и ако няма резултат 2-3 дни, тогава него, че има и други съставки.
Ina-mina, с предната бременност се изтърсих на едни стъпала (качвах се нагоре, спънах се и директно върху ръба по корем се изплясках), в 8 месец, нищо му няма на младежа. Едва ли толкова силно те е ритнала, че да направи нещо на бебето. Ако те притеснява нещо, естествено винаги консултацията е опция, но бебчетата са защитени.

# 731
  • Мнения: 398
Viala  казаха , че не е от ушите , аз също на душа в такова състояние не бих го вкарала , свекървата се опита такива акъли да дано но бързо я отсвирих .
MamaAnna Панадол немога да му дам защото го плюе и ни изписаха да редуваме Ефералган и Панактив Бейби . Благодоря ви момичета за съветите ! ❤❤❤

# 732
  • Мнения: 1 839
При нас пък, когато баткото е вдигнал много висока температура и не му е действало никакво температуропонижаващо съм го вкарвала точно под душа, но водата с 1-2 градуса по-ниска от телесната!! Винаги му е помагало, но пак казвам, че това е при положение, че ен смъква от нищо и то под висока разбирай 40... Ох като се сетя какви притеснения и че рано или късно ще минем пак през тях и с малките... 😢

Искам да питам аз вече родилите и тези с по-големи деца. Кога сменяте памперса на бебето😀 С баткото педиатър ката беше казала преди ядене, за да не повръща след това. Бях започнала така, но той пълнеше след всяко ядене. Сега с бебето пак така, гледам да го сменям преди ядене, да не връща след това, ама той го пълни дори още, докато яде. Според вас как е правилно да се прави?

# 733
  • Мнения: 598
Искам да питам аз вече родилите и тези с по-големи деца. Кога сменяте памперса на бебето😀 С баткото педиатър ката беше казала преди ядене, за да не повръща след това. Бях започнала така, но той пълнеше след всяко ядене. Сега с бебето пак така, гледам да го сменям преди ядене, да не връща след това, ама той го пълни дори още, докато яде. Според вас как е правилно да се прави?

Не мога да кажа от опит, но изчетох и изслушах много през цялата бременност, навсякъде се казва, че по време на или след хранене задължително се изхождат

# 734
  • Мнения: 1 111
С каката сменях памперса веднага щом се изака, обикновено по време на хранене ставаше.
Сега обаче с този бебок, ами той не спира да ака! Заспи хубаво и свърши работата, един път, след малко втори път, преди хранене, след хранене... Ами да стои наакан Grinning сменям го като е пълен памперса и е буден. Иначе не го будя. Мисля, че като мине още някоя седмица ще се поредуцира това акане.

Общи условия

Активация на акаунт