Търся мнение, да се откажа ли

  • 11 904
  • 282
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 508
Е, хайде сега, човека може да е с болки в гърлото и хрема, които не са задължителен знак за Ковид. Надали кякой бяга да прави тестове за всяко неразположение ...

Относно това къде е - нормално е да решим, че е някъде по работа, а не че е при родителите си, ежедневно пътува до работата си, а уикенда пътува и до авторката.

# 76
  • Мнения: 5 832
Е, хайде сега, човека може да е с болки в гърлото и хрема, които не са задължителен знак за Ковид. Надали кякой бяга да прави тестове за всяко неразположение ...


Карала ли си го, че си така категорична? Защото аз в момента го карам и точно хрема имах. Заразих двама преди да разбера, че е ковид. Един тест от аптеката струва 15 лева, можеше поне това да направи господинът, щом не иска лабораторен тест.

# 77
  • Мнения: 15 167
Стрино, извинявай, но не може при всяко кихане да те наричат егоист, понеже искаш да се прибереш у дома. Добре, че като съм кашляла и кихала 4 години преди ковид, не живеех с мъж, та нямаше кой да ми развива теории за прибирането на болен.

# 78
  • Мнения: 18 386
Ако си пътувала с градски транспорт, ходила на заведения и на работа в офис, може и повече да си заразила. За млад и здрав човек - минава и заминава. Личен опит.

# 79
  • Мнения: 12 923
ММ летя със самолет миналата година по време на най-върлия ковид и се карантинира в отделна стая за седмица, за да не ме зарази. Аз протестирах много енергично, но той си беше решил.
Сега за делтата казват, че ако си с някого в едно домакинство, и се пазите взаимно, пак и другите ще се заразят, много било заразно. Но какво да се прави, на пейка в парка ли да спи болният? Или под пейката, че да е на сушина?

# 80
  • София
  • Мнения: 17 900
Поантата не е кой колко жилища има и дали ще плаща наем или не. Ако ще и в отделна стая да е, инициативата на болния да НЕ се бута при здравите е нормалното нещо. Да се бута непременно при другите при положение, че има къде да остане и е другаде в момента е неадекватно.
Ако си на крак, не се бухаш преко сили в лицето на другите, независимо дали е грип, ковид или друго. Колкото искате чопкайте парички и имоти, аз говоря за намерението зад действията. В случая според мен си личи, че иска на инат. Познавам такива егоисти, като се разболеят, сякаш искат толкова да вкарат в съпричастност близките си, че и те да боледуват с тях. Да не са самички. И правят всичко възможно да си пуснат бацилите, нарочно се вкарват в ситуации, които без проблем могат да се избегнат.

А който си има дом, не кеси с месеци при мама и тате. Или като трябва да гради семейство, не му е точно дом, щом прекарва толкова време при родителите си, ама като трябва да си пусне бацилитр, веднага да мине през 9 планини, че да се прибере в семейния дом, пристан. Айде бе Joy

# 81
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 186
Синът ми изкара ковид пролетта. У нас си беше. Давах му лекарства, смъквах температура, готвих му, правих чай, дезинфекцирах... Сега се чудя що не го изгоних... Апропо, не ни зарази мен и баща си.

# 82
  • Мнения: 1 189
На първо четене ми се струва, че проблемът е в теб. Явно смяташ, че щом живее в твое жилище трябва да е по- нисък от тревата и да няма мнение. А това е грозно. Много се набляга на сметките и битовизмите, а нищо за отношенията като такива.

# 83
  • Мнения: 20 331
Факт. Може да не се заразиш от ковид от човека до теб. Познати семейство медицински лица и двамата. Единият с ковид, спят двамата и всичко заедно постоянно. Единият го мина, другият не се зарази.

# 84
  • Мнения: 15 167
Поантата я разбирам. Нормално е ори липса на други възможности да се отиде там, където ще са по-малко хора на квадратен метър. И където няма да има възрастни, че нали са рискова група. При почти всички положения по-нормалното ще е лирическият да иде в дома на лирическата. Освен ако домът ù не представлява студио с кухненски ъгъл и всичко-в-едно в Студентски град и просто втора стая няма.
Иначе може и да иде при лирическите свекъри, вярно, таман по-бързо да ги загроби, да наследи имота и да минем на следващия том.
Еми нагло си е.
Декември брат ми даде положителен антиген и се прибра при нашите. Бая хейт отнесе. И той, завалията, е един хипохондрик, не знам отде се пръкна такъв. Уплашил се да не пукне сам в квартирата във Варна. А то нищо му нямаше! Кихнал два пъти, хукнал да се тества и се оказал актуалният вирус. Тогава му казах - да беше дошъл в София при мене, не да ходи при хашимотото и диабета 'на село'! Накрая стана така, че и той, и родителите ни го изкараха, само аз - не. А аз съм най-много сред хора.

Последна редакция: сб, 18 сеп 2021, 13:48 от -Narcissa-

# 85
  • София
  • Мнения: 17 900
АИДА, съвсем друго е да се грижиш за детето си Simple Smile Защо смесвате нещата.
Освен това инициативата идва от грижещия се, в случая майката. И за мен са се грижили, и аз съм се грижила, в дворци не сме живели, но винаги е имало от страна на обгрижвания предпазливост (хайде хайде, не се върти много около мен). Поне на мен ми идва отвътре за близките ми.

Гал, има логика, признавам. Но пак си е гадно настояването му за мен точно сега да се вдигне.

# 86
  • Мнения: 5 508
Е, хайде сега, човека може да е с болки в гърлото и хрема, които не са задължителен знак за Ковид. Надали кякой бяга да прави тестове за всяко неразположение ...


Карала ли си го, че си така категорична? Защото аз в момента го карам и точно хрема имах. Заразих двама преди да разбера, че е ковид. Един тест от аптеката струва 15 лева, можеше поне това да направи господинът, щом не иска лабораторен тест.
С кое съм категорична? 'Не е знак за Ковид' съм написала, а не 'в никакъв случай този не е болен от Ковид'.
А ние всъщност дори не знаем какво му е на човека. От 'болен' до 'болен' има милион неща, които могат да са. Това, че някои хора ги гони параноята и смятат всяко неразположение за Ковид не означава, че реално е това.

# 87
  • Мнения: 3 505
Поантата е хипохондрясала!  На всеки сопол - тест, на всеки кашлюк  - рентген, не е шега работа туй, моИе да си ковидясал, моИе да си еболясъл.

# 88
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 186
Да, колко добре го каза - идва ти отвътре за близките ти. Точно така.

# 89
  • Мнения: X
Не е въпросът в ковида. Въпросът е, че тия двамата се надцакват един друг. Тя му нарежда за всичко, третира го като гост в дома ѝ, той пък иска да се докаже, че е някакъв фактор...а в спалнята цари тишина или по-лошо. Такива връзки издържат, и то рядко, само ако има бизнес интерес или дете в картинката. Ако нещата бяха ОК, щяха да могат всичките тези неща да ги обсъдят и решат по начин, който се харесва на двамата. В една връзка/семейство непрекъснато има конфликти. Ако всеки дърпа към себе си, връзката очаквано се разпада.

Общи условия

Активация на акаунт