Търся мнение, да се откажа ли

  • 11 725
  • 282
  •   1
Отговори
  • Мнения: 580
Добър ден.

От 1 година се познавам с един човек и от 2 месеца живеем заедно. Доста сложен характер, но ми дава чисто емоционално всичко, от което имам нужда - разговори, подкрепа, допитва се до мен постоянно. Чувствам се обичана с него. Неща, за които съм обяснявала в предишни връзки, ги имам наготово. Вкъщи чисти, готви, пуска пералня и простира без да му напомня. Бюджетът ни е общ и не е стиснат.
.........
Ми да ми плаща половината вноска по кредита. Плаща сега половината ток и пазарува. Като излезем, се редуваме в сметките и така. Понякога си мисля, че ако живеехме в негово жилище, щеше да се държи ужасно с мен. Аз нито му правя забележки колко е разхвърлян или за каквото и да било. Държа се нормално и уважително.
.......
Какво мислите?

Последна редакция: сб, 18 сеп 2021, 14:53 от Velma125

# 1
  • Мнения: 10 998
Мисля, че е токсичен. Това, че чисти е похвално, това много проблеми ще ти спести, но аз като жена предпочитам такъв, който лежи на дивана и не чисто, пред това да вдига скандали и да не знаеш кога в какво настроение е. Не бих живяла с него.

# 2
  • Мнения: 580
По-добре да не ти плаща кредита, а директно да си ходи. За какво ти е да ти помага, като е готов да ти вдигне скандал за цвета на стените? По-добре е да ди сама, отколкото зле придружена. По написаното, той ми изглежда като властен надилник. Само да забременееш или да се омъжиш за него и ще си покаже истинската същност.

# 3
  • Мнения: 580
И аз мисля, че е токсичен. Постоянно съм на тръни да не го обидя. Да, смеем се, говорим си, но тази лоша черта и тънкообидност...

А най-много ме обиди, като почна да ми говори - заради теб се преместих. Което не е вярно. Не му харесваше старата работа и искаше да избяга. От родителите си също.

# 4
  • Мнения: 1 301
Добър ден.

От 1 година се познавам с един човек и от 2 месеца живеем заедно. Доста сложен характер, но ми дава чисто емоционално всичко, от което имам нужда - разговори, подкрепа, допитва се до мен постоянно. Чувствам се обичана с него. Неща, за които съм обяснявала в предишни връзки, ги имам наготово. Вкъщи чисти, готви, пуска пералня и простира без да му напомня. Бюджетът ни е общ и не е стиснат.
Цитат
Само съм му повтаряла ,че този дом е негов, а не може да се прибере, когато иска. Ми да ми плаща половината вноска по кредита. Плаща сега половината ток и пазарува. Като излезем, се редуваме в сметките и така. Понякога си мисля, че ако живеехме в негово жилище, щеше да се държи ужасно с мен. Аз нито му правя забележки колко е разхвърлян или за каквото и да било. Държа се нормално и уважително.
Бяхме коментирали цвета на стените и като реших друг цвят от този, който мислехме, стана пак огромен проблем. Как сме щели да изградим нещо свое - ми нали аз го изплащам......
Какво мислите?

Търсиш си послушко без собствено мнение, да ти чисти, готви, да те изслушва и да не е стиснат. Докато изпълнява всичко това си доволна...
Ми, да ти кажа и аз бих се обидила на негово място. Хората са характери и се напасват, не може само да ни е удобно, явно че при вас няма да се получи. Аз си мисля, че и ти си токсична отчасти. И в крайна сметка той разхвърлян ли е или чисти. Никой не е идеален. Щом нещо те тормози във връзката ви по-добре се разделете, докато е време

# 5
  • София
  • Мнения: 8 002
Как хем живеете заедно, хем щял да идва? И ако това е негов дом, както го представяте, при всяка хрема ли ще го пъдите?
А ако той ще живее с Вас, редно е да има право на глас за цвета. Ипотеката я плащате, защото апартаментът е лично Ваш, а не общ.
Като цяло трябва да се научите и двамата на толерантност, иначе семейство трудно става.

# 6
  • Мнения: 5 094
Как живеете заедно , пък ще идва у вас?  Уж с общ бюджет, ама май не съвсем.
Уж сте мислили, ама накрая ти реши. Явно го караш да се чувства като на гости.

# 7
  • Мнения: 18 748
Аз пък съжалявам него. Такава пресметлива жена не пожелавам на никой мъж. Намери си някой съдружник да живеете добре.

# 8
  • Мнения: 801
Аз само не разбрах как хем живеете заедно, хем не може да се прибира “вкъщи”. Или това е вашето общо жилище и всеки има право да е там по всяко време, болен или не, или той ти идва на гости и всъщност не живеете заедно. Не мога да кажа дали е токсичен, ако наистина не правите компромиси за нищо, както цвета на стената - в такъв случай, ако ти харесваш например жълт, а той син, се спирате на трети, харесван и от двамата, за да е честно. Разбирам, че не е негов апартамента, но ти искаш ли той да се чувства като гост? Според мен тук куцат нещата и от там се изнервя обстановката.

# 9
  • Мнения: 580
Някой прочетв ли, че е болен? Ще стои там до края на месеца. От какъв зор да идва сега?

# 10
  • INFJ
  • Мнения: 9 438
Той, ако живее заедно с теб, както казваш, къде трябва да отиде докато е болен? И по принцип как смяташ да се справяш с тези неща занапред? Вероятно все ще се случва някой ден партньорът ти, или децата ти да са болни, на хотел ли ще ги пращаш?

Аз не мисля, че той ти дължи половината вноска по кредита, освен, ако нямаш намерение да го включиш в нотариалният акт като собственик на жилището. Изборът да живее с теб, е твой, и това, че поема част от сметките и домакинството е достатъчно.

Ако той постоянно се чувства у вас като на гости, реакциите му са нормални - няма как да го почувства като свой дом и като нещо, в което спокойно може да се вложи.

# 11
  • Мнения: 1 301
Това е нейното жилище, което той споделя, когато е в града при нея. Той е от село и живее при родителите си, които го цоцат, че и кредит изплаща заради тях. Това разбрах.
 И двамата се използват взаимно. Той нея за квартира, тя за споделяне на сметки и домакинство.

# 12
  • Мнения: 18 748
"От какъв зор идва сега?" - и аз това се чудя Simple Smile Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 8 002
Някой прочетв ли, че е болен? Ще стои там до края на месеца. От какъв зор да идва сега?
Прочетохме го всички. От какво е болен и къде е това там? Ако е болен от ковид, е редно да стои на мястото, където са го карантинирали.
Ако е грип, ще има още милион пъти, в които да се разболява от нещо.

# 14
  • Мнения: 7 423
Значи е болен, но не може да се прибере в къщи? Ти, авторката, си нямаш и понятие от любов, взаимност и добро възпитание. Властна си по един елементарен и глупав начин. Пожелавам ти въпросният заблуден мъж да се осъзнае и да ти набие шута.

# 15
  • Мнения: 2 779
Добър ден.

От 1 година се познавам с един човек и от 2 месеца живеем заедно. Доста сложен характер, но ми дава чисто емоционално всичко, от което имам нужда - разговори, подкрепа, допитва се до мен постоянно. Чувствам се обичана с него. Неща, за които съм обяснявала в предишни връзки, ги имам наготово. Вкъщи чисти, готви, пуска пералня и простира без да му напомня. Бюджетът ни е общ и не е стиснат.
Тъй като беше извън града и щеше да идва уикенда у нас, аз го помолих да не го прави, понеже е болен и ще ме зарази. Оттам стана голям проблем, наговори ми много грозни неща. Че аз все съм командвала, че съм била супер властна, повече нямало да дойде в моя апартамент и трябвало да си търси жилище сега, а пък понеже има кредит и няма как да стане. Реално съм му удобна да избяга от село, където му изяждат заплата родителите и кредит му искаха и да дойде при мен наготово.
Само съм му повтаряла ,че този дом е негов, а не може да се прибере, когато иска. Ми да ми плаща половината вноска по кредита. Плаща сега половината ток и пазарува. Като излезем, се редуваме в сметките и така. Понякога си мисля, че ако живеехме в негово жилище, щеше да се държи ужасно с мен. Аз нито му правя забележки колко е разхвърлян или за каквото и да било. Държа се нормално и уважително.
Бяхме коментирали цвета на стените и като реших друг цвят от този, който мислехме, стана пак огромен проблем. Как сме щели да изградим нещо свое - ми нали аз го изплащам......
Какво мислите?
Мисля, че е прав. Държиш се нормално и уважително уж, но на ум си отбелязваш колко е разхвърлян, пък как не участвал в плащането на кредита, пък защо в ТВОЕ жилище ще решава цвета, пък колко му било удобно наготово да се нанесе... Мислиш ли, че тези мисли не се отразяват в поведението и отношението ти?!
И като се разболял, заповед да си стои дОма 🙂. Ами нормално човекът се опитва да си изясни положението, а за това, че от това се получава скандал сигурно имаш принос и ти.

# 16
  • Мнения: 5 094
Пу, пък ММ като е болен се грижа за него и обратното важи с още по-пълна сила.
Най-добре го остави да си намери някоя свястна жена , с която наистина да изгради връзка и семейство.

# 17
  • Мнения: 580
Не знам ковид или мовид е. Не е под карантина. Яено само на мен ми се струва глупаво да идва болен.

# 18
  • INFJ
  • Мнения: 9 438
Той последно с теб ли живее или не? Защото, ако живеете заедно, е малоумно да му показваш вратата, защото бил болен. Или си трол, или си супер студен и токсичен човек. Сериозно ли не разбираш къде грешиш?

# 19
  • Мнения: 5 094
Явно да.
И последно той идва и си отива, а не живеете зедно?
И да, нормално партньорите се грижат един за друг .
Деца , ако имаш някой ден и се разболеят , тях къде ще ги натириш?

# 20
  • Мнения: 18 748
Колко години ще го приемаш само здрав? Тоест - ако е болен, да си го гледат техните. Ако е здрав и с пари - при теб? Тази формула дали ще сработи, как мислиш Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 8 002
Да, явно само на теб. Нормалните хора в двойка се подкрепят, дори когато са болни. Това е идеята да имаш партньор, а не спонсор, съквартирант, спаринг партньор и т.н. Единственото изключение е ковид и карантина.

# 22
  • Мнения: 580
Не съм му показала вратата, разболя се далече от мен и болен искаше да идва. Ако се разболее, няма да го натиря при майка му.
Как да съм сигурна дали е ковид, като не иска да се тества?

# 23
  • Варна
  • Мнения: 14 550
Емоционално те задоволява, а физически?

# 24
  • Мнения: 580
Тоест трябваше да му кажа - ела, зарази ме и да сме болни двама. Колко романтично.

Физически почти не. Говорили сме за това.

# 25
  • Мнения: 18 639
Simple Smile Това трябва да е същата свекърва от село от миналата година, която с парите от сина си купила сладолед.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 14 550
Тоест трябваше да му кажа - ела, зарази ме и да сме болни двама. Колко романтично.

Физически почти не. Говорили сме за това.
Физическата връзка е изключително важна. Липсата и води до сериозни псих.и физиолог.проблеми.
Мисля, че трябва да се обсъди обстойно в отделна, нова тема.

# 27
  • Мнения: 5 508
Хем живеете заедно, хем той не може да се прибира вкъщи когато иска.
Хем живеете заедно ама жилището е на твое име, значи той е просто гост, а не равноправен член.
Хем живеете заедно пък той няма право на мнение за вида на жилището.
Хем бил разхвърлен и само си делите сметките, пък после чисти, пере, готви и пазарува ...

Ти си токсична. Защо да ти плаща половината ипотека? Ако го прави ти ще му прехвърлиш ли половината жилище? Не ми се мисли ако бяхте на квартира как ли щеше да мизерстваш за да не се набуташ с 50лв за боя или нови пердета ...
Щом живееш заедно с един човек, то домът е на двама ви. Той има право да се прибира там, когато поиска.
Интересно ми е ако ти се разболееш пак ли че го изгониш или ще напуснеш сама дома ви, тъй де твоето жилище на кредит?
Няма да я бъде тази връзка. Дано само човека бързо да си отвори очите и да се махне, защото поведението ти спрямо него не е особено нормално ...

# 28
  • Мнения: 2 281
Откажи се.

# 29
  • Мнения: 3 505
Някой прочетв ли, че е болен? Ще стои там до края на месеца. От какъв зор да идва сега?
Ебола ли е пипнал?

# 30
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 309
Най-добре за теб е да си изплащаш кредита сама и жилището да бъде само твое.
Ако живеете заедно е съвсем нормално той да плаща половината сметки и да помага в домакинството.

# 31
  • Мнения: 30
Първоначално щях да напиша като повечето тук,че във всяка връзка трябва да има компромиси за дребните битовизми.Сега съм на мнение,че той е егоист.Във времена на ковид,да си бил там някъде си,където можеш и отново да си останеш,да не искаш да се тестваш по някаква причина и да си с намерение да се натресеш при любимия човек с ясната представа ,че можеш да го заразиш е осъдително.Това не би го направил и мъжа ми,с който сме от 30г заедно.

# 32
  • София
  • Мнения: 35 230
Вие не живеете заедно.
Той просто ти гостува, докато не гостува у мама.

Получаваш всичко, само пара̀та не. Язък, язък.

# 33
  • Мнения: 1 591
Аз каквото разбрах е, че нито жилището е общо, а лично твое, нито бюджетът - в който явно всеки се скъпи да не даде повече.
След избухванията от негова страна е ясно, че и комуникацията ви куца доста, а и не сте си изговорили как ще се образуват финансите ви още в самото начало и оттам идват всички проблеми. Какво се случва с кредите ви в случай на болест, безработица? Щом сте заедно в хубавото би трябвало да е така и на пангара.
За мен вариантите са два - или сядате отново и се разбирате за важните теми - пари, сватби, деца или ще покретате още известно време и той ще се изнесе.

# 34
  • Мнения: 15 960
За мен е безотговорно в момента той да иска да идва болен, при условие, че е в къщата на родителите си и не е сам на края на света, оставен на произвола.

# 35
  • INFJ
  • Мнения: 9 438
Къде пише, че е при родителите си?

# 36
  • Мнения: 3 505
Първоначално щях да напиша като повечето тук,че във всяка връзка трябва да има компромиси за дребните битовизми.Сега съм на мнение,че той е егоист.Във времена на ковид,да си бил там някъде си,където можеш и отново да си останеш,да не искаш да се тестваш по някаква причина и да си с намерение да се натресеш при любимия човек с ясната представа ,че можеш да го заразиш е осъдително.Това не би го направил и мъжа ми,с който сме от 30г заедно.
За мен е безотговорно в момента той да иска да идва болен, при условие, че е в къщата на родителите си и не е сам на края на света, оставен на произвола.
Това ми прилича на параноя! Разбирам авторката да беше бременна, трансплантирана, онкоболна, а той да беше зле, ама то вероятно иде реч за кихане и сополи. Имала съм кратка връзка с хипохондрик, обидно е и е досадно е.

# 37
  • Мнения: 18 340
Че правилно си дава парите на родителите си, на тях може да разчита да го гледат, като е болен.

# 38
  • Мнения: 15 960
Авторката може и да е хипохондричка, коментирам неговото поведение. Всеки от тях ще си направи сега изводите и струва ли си да живеят заедно. Тя дали иска някой, на когото не му пука за здравето й, и той дали иска жена, която не е склонна да се жертва за него.

# 39
  • Мнения: 3 505
Как па мъжът ми не се сети да ме изгони при нашите, когато в разгара на истерията с Ковид пипнах нещо и отказах тест да си направя!?

# 40
  • Мнения: 18 748
Аз на майтап го приех естествено Simple Smile Избрах навремето от разните кандидати този, когато тогава съм искала. После че се е оказал неподходящ след 100 години, случва се. И няма да стоя сама, пак срещнах мъж, такива са природните закони.

Имах предвид, че никога не съм оглеждала мъжете точно какви са им доходите, каква част от тях ще дадат за мен и подобни сметки. Сега май това е водещото при избор на партньор....все това четем - бюджета, ама нашите дадоха повече, пък техните нищо не са осигурили... и подобни.

Ето, почна се вече да не искате и Уилям Simple Smile

# 41
  • Варна
  • Мнения: 14 550
Тези "изисквания" са основно виртуални теории.

Последна редакция: сб, 18 сеп 2021, 11:14 от Viviana91

# 42
  • Мнения: 3 505
Никога не съм си избирала мъжете според доходите и имуществото им, но стиснатите са друга бира. Дори умерено и леко стиснатите ме натоварват.

# 43
  • Мнения: 32 085
Ако имате деца и се разболеят от нещо заразно, какво ще правите? Joy

# 44
  • Мнения: 2 749
Отказвай се! Тоя с тая слаба имунна система кой знае какви кекави деца ще направи.

# 45
  • София
  • Мнения: 12 875
Мързи ме да чета цялата тема, ама по казуса с разболяването, аз ако се разболея някъде си и имам съмнения за Ковид, няма да търча обратно да заразявам половинката си. Най-малкото първо ще се тествам, за да знам какво точно нося вкъщи.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Не знам ковид или мовид е. Не е под карантина. Яено само на мен ми се струва глупаво да идва болен.
Ами да се тества и толкоз. Иначе ако станете семейство как си го представяш, всеки път като е болен ще го гониш, за да не те зарази, така ли? Верно много романтично. Аз не си представям така отношенията и ако моят мъж ми беше изцепил нещо подобно като бяхме гаджета просто щеше да е до там. Представѝ си, и аз съм ходила болна у тях, когато още живеехме в различни градове. Хванах влака и ме втресе, отидох у тях и му се тръшнах с температура два дни. Ми не ме изгони, даде ми лекарства и ми направи чай. Сега заради ковида ясно, че трябва предпазливост, но не и да го режеш с голямата резачка, както ми се струва, че си направила. Все пак уж живеете заедно.

# 47
  • София
  • Мнения: 6 442
Струва ми се, че той ще се откаже първи.

# 48
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 034
Толкова много противоречия, авторке...
Бюджетът ви е общ - обаче родителите му му изяждали заплатата.
Живеете заедно - пък щял да идва у вас уикенда.
Допитва се до теб постоянно - пък ти казва, че си супер властна и все ти командваш.
Този дом бил негов - пък не плащал половината вноска по кредита.
"Чувствам се обичана" - "Реално съм удобна да избяга от село..."

А това последното - "От какъв зор да идва сега... Не знам ковид ли е, мовид ли е...?"  Представих си те как си му се развикала - Само да си посмял да дойдеш, не ме интересува ковид ли е, мовид ли е, да не си стъпал у нас....

Прочети си постовете отново, особено първия, и сама си отговори какво изобщо правите заедно, ако въобще сте заедно, с този мъж. Защото аз връзка не виждам. Само сметки и използвачество.

Последна редакция: сб, 18 сеп 2021, 14:42 от AIDA_N

# 49
  • Мнения: 1 301
Затова, че не го иска, защото е болен и може да е Ковид, не бих я съдила. Отвсякъде те съветват да си стоиш там където си, за да не разболяваш други хора. Още повече, че като гледам не са много задружни взаимоотношенията им. Разбира се, когато създаваш партньорство моралната му страна изисква да го приемеш и с негативите, в здраве и болест, в бедност и богатство и прочие...  Съвременните хора твърде много са вглъбени в собствения си комфорт и всеки, който го наруши им става черен. Изначало не сте готови на саможертва за другия. Спорен е въпроса дали е нужно... Времената са други. Сега не е нужно да се потискаш в една връзка, можеш да и сложиш край без проблем. Не бих съдила и жена, която търси стабилност у мъжа, независимо от какво естество. Всеки си преценява. Но ако зачиташ само собствените си чувства никога няма да може да създадеш нещо трайно с друг човек. Не говоря за крайно вредни човешки взаимоотношения.

# 50
  • София
  • Мнения: 12 875
С две думи, тя трябва да е много жертвоготовна за него, обаче никой не казва да не е ок, че той няма грам загриженост за нейното здраве, и е готов да й се натресе от някъде си със заразна и потенциално опасна болест? Да не говорим, че би трябвало да се тества и да стои в карантина, а не да ходи насам натам да пръска бацили... Много извън контекст вадите ситуацията.

# 51
  • Мнения: 14 976
Като чета съветите болният да стои там, където е, май даващите ги не са пътували много и не са имали случай на болен.
Най-малоумното нещо е да кажеш на болния да не се прибира вкъщи. А къде да отиде - да пукне под моста, барем му прибереш застраховката живот ли?
Лесно е от диванчето вкъщи.

# 52
  • Мнения: 20 030
И двамата са китки росни.

# 53
  • София
  • Мнения: 12 875
Щом е извън града за цял месец, явно има къде да остане, не е на улицата. Много зависи и от какво е болен. Ако е заразно, не виждам с какво ще се подобри ситуацията и двамата да се тръшнат. Че взаимно ще си бършат храчките? Явно аз съм сбъркана, че бих се опитала да предпазя близките си от заразяване в такава ситуация.

# 54
  • Мнения: 14 976
Ако е командировка, по-вероятно е на хотел, платен от фирмата. 14 дни карантина + тестове + новите транспортни билети + храната по време на карантината кой ще ги плати? Нали не може да се прибере ни при мама, ни при гаджето, че явно живеят в едностайки и няма къде да го изолират. Направо да се чудиш толкоз преболедувал народ къде са го изолирали роднините му.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Ами именно, много зависи от какво е болен. Обаче ние идея нямаме, авторката май и тя. За месец извън града, може да е по работа и да са му казали да се прибира щом е болен. И опааа не може да се прибере, щото приятелката му не му разрешава. Цирк Балкански. Да пусне един тест и толкоз, големи драми.

# 56
  • Мнения: 2 749
Уж живеят заедно, ама само като са здрави.

# 57
  • Мнения: 15 960
Авторката да уточни къде е бил 1 месец. Ако е в командировка, логично е болен- здрав да се прибере при нея. Но аз останах с впечатление, че е бил в къщата на родителите си. И сега се разболял и хукнал и нея да заразява, а тя е длъжна от солидарност да се зарази също, за да докаже любовта си.

# 58
  • Мнения: 12 864
Авторке, аз не разбрах, ама съвсем сериозно питам: докато се разбере от какво е болен, къде да живее? Той сега къде е? И ако е ковид, какво правим?

Мисля, че е много хубаво жилището да си е твое и ти да си изплащаш ипотеката. И щом е така, той защо да плаща твоя кредит? По-добре направо му взимай наем.

Щом е избихнал и е казал,че си властна - сори, ама ми се струва, че си наистина властна. Аз много мразя да имаме уговорка някаква с ММ, и той да се отмята и да става нещо друго. За какво са тогава уговорките? Щом ти си собственик и искаш да решаваш какъв да е цветът на ТВОИТЕ стени, направо така му кажи, не се прави, че обсъждаш с него. Твоето жилище - твоите решения.

# 59
  • Мнения: 5 578
Как така живеете заедно, а той ще идва "у вас"? Ти така ли му говориш, все едно е на гости? Ужас. Да, откажи се, с какво е заслужил човекът подобно чудо като теб?

# 60
  • Мнения: 20 030
Аз не мога да разбера как твърдиш, че харесваш/уважаваш един мъж, а пускаш тема и говориш глупости за него.

# 61
  • INFJ
  • Мнения: 9 438
Нали знаете, първите няколко, обяснителни изречения в такива теми, не се четат. Няма никакво значение какво пише пред "но" и "обаче".

# 62
  • Мнения: X
Авторке, ясно ми е защо този мъж е "на гости" у вас, защо го приемаш само здрав и не си готова да си мръднеш пръста за него. Той не те задоволява в леглото и ти не го обичаш, съответно той ти е в периферията на живота. Нещата са съвсем прости. За какво ти е всъщност?

# 63
  • Мнения: 1 301
Къде прочетохте, че е в командировка или нещо подобно, аз освен първия пост и няколко разяснителни отговора друго не видях от авторката. По вероятно да си е на селото при мама и тате. Те реално има връзка, но доста им куца. Тя вътрешно се колебае дали да са заедно, взаимно си търсят кусури, физическата им близост е нулева, само в емоционален се задоволявали, но доколкото схванах основно авторката. Аз не виждам смисъл от такива взаимоотношения. Нямат отежняващи семейните отношения обстоятелства, като деца, общо жилище, общ кредит прочие, което прави много по-лесно  и навременно решението за раздяла.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 36 745
В първите няколко изречения винаги всичко е перфектно, цветя и рози. После идват НО и ОБАЧЕ и истината излиза наяве.

# 65
  • Мнения: 14 976
Командировката е предложение от ССФ за следващата глава на този том.
Човекът от два месеца съжителство щял да липсва един месец, ама щял да се прибира два уикенда.
Уважителната му е казала, че не може да се прибере обратно в съжителството, понеже подсмърчал. И не плащал точно половината разходи. На такъв ку*венски номер и аз бих реагирала остро.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Къде прочетохте, че е в командировка или нещо подобно, аз освен първия пост и няколко разяснителни отговора друго не видях от авторката. По вероятно да си е на селото при мама и тате.
И как реши кое е по-вероятно? Пише "извън града е", не "при майка си и баща си е" Laughing Май се надпреварваме да си съчиняваме, а авторът или авторката ни гледа сеира, на това ми прилича вече hahaha

# 67
  • Мнения: 1 301
Къде прочетохте, че е в командировка или нещо подобно, аз освен първия пост и няколко разяснителни отговора друго не видях от авторката. По вероятно да си е на селото при мама и тате.
И как реши кое е по-вероятно? Пише "извън града е", не "при майка си и баща си е" Laughing Май се надпреварваме да си съчиняваме, а авторът или авторката ни гледа сеира, на това ми прилича вече hahaha
Ми, така е съчиняваме си, като няма допълнителна информация. На мен ми се струва да е на село, отколкото цял месец командировка. Щото ако е командирован и се разболял все трябва да се прибере някъде, едва ли ще седи на хотел. Още повече, че не с доказан Ковид, а само съмнения... Щом не го иска, за да не я зарази, той е на място където може да остане задълго. Правя си мои логически връзки от прочетеното, ся може и да не са верни...

# 68
  • София
  • Мнения: 17 852
O я се стегнете, всеки с възможност (в София хората обикновено имат повече от едно жилище) се изнесе при Ковид, че да не трови близките си. Сам трябва да се сетиш. Аз като лепнах шарка - също се преместих, че да не докарам на хора с болежки големи проблеми.
Вика му се загриженост не само за собствения си гъз. Ако някой има вероятност да е с Ковид и е на крака така или иначе някъде другаде, но ми напира да ми кашля бацили в лицето, със сигурност ще реша, че грам не ме обича и също няма да искам да го пусна.

А мъжът е типичен нереализиран комплексар. Реално надали му пука за цвета на стените, както на 90% от мъжете, но напира понеже е "въпрос на чест", която за него явно е правопропорционална на собствността.

# 69
  • Мнения: 3 505
O я се стегнете, всеки с възможност (в София хората обикновено имат повече от едно жилище) се изнесе при Ковид, че да не трови близките си. Сам трябва да се сетиш. Аз като лепнах шарка - също се преместих, че да не докарам на хора с болежки големи проблеми.
Вика му се загриженост не само за собствения си гъз. Ако някой има вероятност да е с Ковид и е на крака така или иначе някъде другаде, но ми напира да ми кашля бацили в лицето, със сигурност ще реша, че грам не ме обича и също няма да искам да го пусна.

А мъжът е типичен нереализиран комплексар. Реално надали му пука за цвета на стените, както на 90% от мъжете, но напира понеже е "въпрос на чест", която за него явно е правопропорционална на собствността.
Двете години пропаганда дават резултат. Преди 👑 ни смятаха за мързели и лигли тези, които ползвахме болнични за сополи и гърлобол.
ПП: Темата е на път да короняса и да бъде заключена.

# 70
  • Мнения: 14 976
Точно при ковида провинциалистите напуснаха квартирите и се прибраха - да, точно така - в провинциалните къщи на родителите си при същите тези родители.
И като се изнесоха провинциалистите, софиèнци имаха къде на свой ред да се изнесат.
Дълбоко се съмнявам, че в други условия реститутите биха се навили да загубят 1-2 наема и евентуално и депозит за предсрочно гонене на наемател, ами щяха да си подсмърчат в основното жилище в отделна стая.
По разкази - болни или със съмнение за болни се затваряли в една стая и приемали храна като затворници - до вратата, прибират, после изнасят.

Напълно е възможно да се получат нещата и си се получават в реално време и при бедняците с едно жилище.

# 71
  • INFJ
  • Мнения: 9 438
Много голямо значение има и как комуникираш по дадени въпроси. Ако му е казала с тоя ковид ли е, мовид ли е, да не й се показва вкъщи, а после пита защо не й плаща вноските по кредита, щом има мнение за цвета на стените... еми да, нормално е човека да реагира.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Ауу, как ни се накара Joy Ние що да се стягаме само не разбрах. Много сте богати софиЕнци бре, с по няколко жилища. Ние от село Варна имаме само едно и като бях с ковид-мовид не се изнесох, щото нямаше къде. Явно според теб това е връх на безотговорността, ама ние мислим другояче. Как разбра какъв е случаят тук (ако не е партенка, де), че ни прати веднага да се стягаме? Верно бива, бива, ама да имаш връзка, да живеете заедно и да не пуснеш човека да се прибере ми е егати абсурда. Ковид-мовид, може да се пазиш и изолираш и без да натириш половина си на улицата Crazy

# 73
  • Мнения: 12 864
Добър ден.

От 1 година се познавам с един човек и от 2 месеца живеем заедно. Доста сложен характер, но ми дава чисто емоционално всичко, от което имам нужда - разговори, подкрепа, допитва се до мен постоянно. Чувствам се обичана с него. Неща, за които съм обяснявала в предишни връзки, ги имам наготово. Вкъщи чисти, готви, пуска пералня и простира без да му напомня. Бюджетът ни е общ и не е стиснат.
...аз все съм командвала, че съм била супер властна, повече нямало да дойде в моя апартамент и трябвало да си търси жилище сега, а пък понеже има кредит и няма как да стане. Реално съм му удобна да избяга от село, където му изяждат заплата родителите и кредит му искаха и да дойде при мен наготово.
Само съм му повтаряла ,че този дом е негов, а не може да се прибере, когато иска. ....Понякога си мисля, че ако живеехме в негово жилище, щеше да се държи ужасно с мен. Аз нито му правя забележки колко е разхвърлян или за каквото и да било. Държа се нормално и уважително.
... Как сме щели да изградим нещо свое - ми нали аз го изплащам......
Авторке, вие не градите нещо свое - ти градиш нещо свое и това е много по-добра позиция от на много други млади жени.
Защо смяташ, че щеше да се държи ужасно с теб, ако живеехте в негово жилище? Мисля, че точно там нямаше да имате проблеми, защото щяхте да решавате заедно за цвета на стените и да спазвате уговорките. И той щеше да може да се прибере болен.

Кажи, ако бяхте в негово жилище, тогава ти как щеше да постъпиш в сегашната ситуация - той идва болен и ти какво?

# 74
  • Мнения: 5 832
Господинът си е на село за месец 100%. Разболял се от НЕЩО, не иска да се тества незнайно защо, но пък му е хрумнала гениалната идея да се прибере при гаджето за уикенда. Сори, ама тоя е егати егоиста. Аз, също бих реагирала като авторката на това конкретно. Вие тук виете като чакали как едва ли не милинкия останал без подслон. Колко познати се изнесоха по селски къщи и вили - свои и на приятели, когато се оказаха с ковид, за да не заразят и други от семейството, тоя хукнал без никаква мисъл в главата при авторката, без да знае какво му е. Ми да се тества и ако не е ковид да отива, ама сигурно и той е от онези, които не се тестват, че да не ги карантинират и си ходят спокойно сред хората.

# 75
  • Мнения: 5 508
Е, хайде сега, човека може да е с болки в гърлото и хрема, които не са задължителен знак за Ковид. Надали кякой бяга да прави тестове за всяко неразположение ...

Относно това къде е - нормално е да решим, че е някъде по работа, а не че е при родителите си, ежедневно пътува до работата си, а уикенда пътува и до авторката.

# 76
  • Мнения: 5 832
Е, хайде сега, човека може да е с болки в гърлото и хрема, които не са задължителен знак за Ковид. Надали кякой бяга да прави тестове за всяко неразположение ...


Карала ли си го, че си така категорична? Защото аз в момента го карам и точно хрема имах. Заразих двама преди да разбера, че е ковид. Един тест от аптеката струва 15 лева, можеше поне това да направи господинът, щом не иска лабораторен тест.

# 77
  • Мнения: 14 976
Стрино, извинявай, но не може при всяко кихане да те наричат егоист, понеже искаш да се прибереш у дома. Добре, че като съм кашляла и кихала 4 години преди ковид, не живеех с мъж, та нямаше кой да ми развива теории за прибирането на болен.

# 78
  • Мнения: 18 340
Ако си пътувала с градски транспорт, ходила на заведения и на работа в офис, може и повече да си заразила. За млад и здрав човек - минава и заминава. Личен опит.

# 79
  • Мнения: 12 864
ММ летя със самолет миналата година по време на най-върлия ковид и се карантинира в отделна стая за седмица, за да не ме зарази. Аз протестирах много енергично, но той си беше решил.
Сега за делтата казват, че ако си с някого в едно домакинство, и се пазите взаимно, пак и другите ще се заразят, много било заразно. Но какво да се прави, на пейка в парка ли да спи болният? Или под пейката, че да е на сушина?

# 80
  • София
  • Мнения: 17 852
Поантата не е кой колко жилища има и дали ще плаща наем или не. Ако ще и в отделна стая да е, инициативата на болния да НЕ се бута при здравите е нормалното нещо. Да се бута непременно при другите при положение, че има къде да остане и е другаде в момента е неадекватно.
Ако си на крак, не се бухаш преко сили в лицето на другите, независимо дали е грип, ковид или друго. Колкото искате чопкайте парички и имоти, аз говоря за намерението зад действията. В случая според мен си личи, че иска на инат. Познавам такива егоисти, като се разболеят, сякаш искат толкова да вкарат в съпричастност близките си, че и те да боледуват с тях. Да не са самички. И правят всичко възможно да си пуснат бацилите, нарочно се вкарват в ситуации, които без проблем могат да се избегнат.

А който си има дом, не кеси с месеци при мама и тате. Или като трябва да гради семейство, не му е точно дом, щом прекарва толкова време при родителите си, ама като трябва да си пусне бацилитр, веднага да мине през 9 планини, че да се прибере в семейния дом, пристан. Айде бе Joy

# 81
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 034
Синът ми изкара ковид пролетта. У нас си беше. Давах му лекарства, смъквах температура, готвих му, правих чай, дезинфекцирах... Сега се чудя що не го изгоних... Апропо, не ни зарази мен и баща си.

# 82
  • Мнения: 1 189
На първо четене ми се струва, че проблемът е в теб. Явно смяташ, че щом живее в твое жилище трябва да е по- нисък от тревата и да няма мнение. А това е грозно. Много се набляга на сметките и битовизмите, а нищо за отношенията като такива.

# 83
  • Мнения: 20 030
Факт. Може да не се заразиш от ковид от човека до теб. Познати семейство медицински лица и двамата. Единият с ковид, спят двамата и всичко заедно постоянно. Единият го мина, другият не се зарази.

# 84
  • Мнения: 14 976
Поантата я разбирам. Нормално е ори липса на други възможности да се отиде там, където ще са по-малко хора на квадратен метър. И където няма да има възрастни, че нали са рискова група. При почти всички положения по-нормалното ще е лирическият да иде в дома на лирическата. Освен ако домът ù не представлява студио с кухненски ъгъл и всичко-в-едно в Студентски град и просто втора стая няма.
Иначе може и да иде при лирическите свекъри, вярно, таман по-бързо да ги загроби, да наследи имота и да минем на следващия том.
Еми нагло си е.
Декември брат ми даде положителен антиген и се прибра при нашите. Бая хейт отнесе. И той, завалията, е един хипохондрик, не знам отде се пръкна такъв. Уплашил се да не пукне сам в квартирата във Варна. А то нищо му нямаше! Кихнал два пъти, хукнал да се тества и се оказал актуалният вирус. Тогава му казах - да беше дошъл в София при мене, не да ходи при хашимотото и диабета 'на село'! Накрая стана така, че и той, и родителите ни го изкараха, само аз - не. А аз съм най-много сред хора.

Последна редакция: сб, 18 сеп 2021, 13:48 от -Narcissa-

# 85
  • София
  • Мнения: 17 852
АИДА, съвсем друго е да се грижиш за детето си Simple Smile Защо смесвате нещата.
Освен това инициативата идва от грижещия се, в случая майката. И за мен са се грижили, и аз съм се грижила, в дворци не сме живели, но винаги е имало от страна на обгрижвания предпазливост (хайде хайде, не се върти много около мен). Поне на мен ми идва отвътре за близките ми.

Гал, има логика, признавам. Но пак си е гадно настояването му за мен точно сега да се вдигне.

# 86
  • Мнения: 5 508
Е, хайде сега, човека може да е с болки в гърлото и хрема, които не са задължителен знак за Ковид. Надали кякой бяга да прави тестове за всяко неразположение ...


Карала ли си го, че си така категорична? Защото аз в момента го карам и точно хрема имах. Заразих двама преди да разбера, че е ковид. Един тест от аптеката струва 15 лева, можеше поне това да направи господинът, щом не иска лабораторен тест.
С кое съм категорична? 'Не е знак за Ковид' съм написала, а не 'в никакъв случай този не е болен от Ковид'.
А ние всъщност дори не знаем какво му е на човека. От 'болен' до 'болен' има милион неща, които могат да са. Това, че някои хора ги гони параноята и смятат всяко неразположение за Ковид не означава, че реално е това.

# 87
  • Мнения: 3 505
Поантата е хипохондрясала!  На всеки сопол - тест, на всеки кашлюк  - рентген, не е шега работа туй, моИе да си ковидясал, моИе да си еболясъл.

# 88
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 034
Да, колко добре го каза - идва ти отвътре за близките ти. Точно така.

# 89
  • Мнения: X
Не е въпросът в ковида. Въпросът е, че тия двамата се надцакват един друг. Тя му нарежда за всичко, третира го като гост в дома ѝ, той пък иска да се докаже, че е някакъв фактор...а в спалнята цари тишина или по-лошо. Такива връзки издържат, и то рядко, само ако има бизнес интерес или дете в картинката. Ако нещата бяха ОК, щяха да могат всичките тези неща да ги обсъдят и решат по начин, който се харесва на двамата. В една връзка/семейство непрекъснато има конфликти. Ако всеки дърпа към себе си, връзката очаквано се разпада.

# 90
  • Мнения: 15 960
То и " малко съм хремав, малко кашлям, ама иначе нищо ми няма и идвам при теб" не е най - отговорното поведение.

# 91
  • Мнения: 2 231
Ако има Ковид хич да не се появява. Ако е нещо безобидно като трипер или сифилис да купува един букет и да идва. Ако цъфне без PCR тест, още долу на паркинга го удряш с колата, вземаш една лопата и го заравяш някъде. Но си сложи маска и ръкавици задължително. Ще го пишем че си е заминал от Корона, у калабалъка никой няма да забележи.

# 92
  • Мнения: 1 301
Синът ми изкара ковид пролетта. У нас си беше. Давах му лекарства, смъквах температура, готвих му, правих чай, дезинфекцирах... Сега се чудя що не го изгоних... Апропо, не ни зарази мен и баща си.

Щото ви е син, изкарал го е докато е у вас, вие сте му родители. Това, че не сте се заразили взаимно нищо не значи.  Авторката не омъжена за въпросната личност, жилището е нейно, животът и с този господин е споделен, но не съвсем. Той се е разболял на друго място и дълго време не бил с нея/цял месец/... Не откривам никакви прилики с вашата история.
Когато аз се разболях бях само с децата си. Мъжа ми си беше на село и въпреки това не съм го карала да идва. Макар да го беше карал с майка си преди много месеци, пак не държах да се навират насила при мен. Иначе децата ми, така или иначе си бяха с мен, но и те не се разболяха. Забраних и на дъщеря ми да излиза и доброволно се карантинирахме, спрях ги и от училище. Лекарката, която ме лекува не ме кара да си правя друг тест, освен двата бързи, които бяха положителни, затова не бях карантинирана официално, но пък доброволно се заточихме всички, които бяха с мен към този момент.
Темата, обаче не е за Ковид, той е само част от общата картинка

# 93
  • София
  • Мнения: 17 852
Ами много ясно. Аз не искам и сополи, ако мога съвсем лесно да нямам сополи. Joy
А тия със сополите понякога се редят и при Свети Петър. Божа Работа.

AIDA, разбрах те. На нея не ѝ идва отвътре да се погрижи за него. Ами, може би и двамата не се обичат, но за мен е нереално той да се изкарва онеправдан, а тя - чудовище.

# 94
  • Мнения: 14 976
Да, колко добре го каза - идва ти отвътре за близките ти. Точно така.
Взе ми го от клавиатурата.

Кеч, за мене е абсолютно непонятно дори в настоящата хипохондрична криза да изгоня близък човек от къщи, ако имам къде да го карантинирам. А съм гонила гадже от обща квартира. Вариантът да няма ама наистина никакво пространство, годно за отделяне, е практически нула.
А герои като лирическата си има в реала и са си отпадъци. За лирическия не съм сигурна, описан е в защита, а не в атака.

Скрит текст:
Щото ви е син, изкарал го е докато е у вас, вие сте му родители. Това, че не сте се заразили взаимно нищо не значи.  Авторката не омъжена за въпросната личност, жилището е нейно, животът и с този господин е споделен, но не съвсем. Той се е разболял на друго място и дълго време не бил с нея/цял месец/... Не откривам никакви прилики с вашата история.
Когато аз се разболях бях само с децата си. Мъжа ми си беше на село и въпреки това не съм го карала да идва. Макар да го беше карал с майка си преди много месеци, пак не държах да се навират насила при мен. Иначе децата ми, така или иначе си бяха с мен, но и те не се разболяха. Забраних и на дъщеря ми да излиза и доброволно се карантинирахме, спрях ги и от училище. Лекарката, която ме лекува не ме кара да си правя друг тест, освен двата бързи, които бяха положителни, затова не бях карантинирана официално, но пък доброволно се заточихме всички, които бяха с мен към този момент.
Темата, обаче не е за Ковид, той е само част от общата картинка
И кой ви пазарува храна по време на карантината?
А това, че не са се заразили , че нищо не значело, е абсурдно глупав довод.

Еее, това мнение няма едитване, братче.

# 95
  • Варна
  • Мнения: 36 745
Аз пък не разбирам тоя болник как му е на сърце да пътува. То ти е зле, крив си, искаш да си полегнеш вкъщи, а вместо това да се друсаш в мпс...

# 96
  • Мнения: 12 864
Чудя се той защо пък не вземе да се тества. От тест не се мре.

# 97
  • Мнения: 1 301
Да, колко добре го каза - идва ти отвътре за близките ти. Точно така.
Взе ми го от клавиатурата.

Кеч, за мене е абсолютно непонятно дори в настоящата хипохондрична криза да изгоня близък човек от къщи, ако имам къде да го карантинирам. А съм гонила гадже от обща квартира. Вариантът да няма ама наистина никакво пространство, годно за отделяне, е практически нула.
А герои като лирическата си има в реала и са си отпадъци. За лирическия не съм сигурна, описан е в защита, а не в атака.

Синът ми изкара ковид пролетта. У нас си беше. Давах му лекарства, смъквах температура, готвих му, правих чай, дезинфекцирах... Сега се чудя що не го изгоних... Апропо, не ни зарази мен и баща си.

Щото ви е син, изкарал го е докато е у вас, вие сте му родители. Това, че не сте се заразили взаимно нищо не значи.  Авторката не омъжена за въпросната личност, жилището е нейно, животът и с този господин е споделен, но не съвсем. Той се е разболял на друго място и дълго време не бил с нея/цял месец/... Не откривам никакви прилики с вашата история.
Когато аз се разболях бях само с децата си. Мъжа ми си беше на село и въпреки това не съм го карала да идва. Макар да го беше карал с майка си преди много месеци, пак не държах да се навират насила при мен. Иначе децата ми, така или иначе си бяха с мен, но и те не се разболяха. Забраних и на дъщеря ми да излиза и доброволно се карантинирахме, спрях ги и от училище. Лекарката, която ме лекува не ме кара да си правя друг тест, освен двата бързи, които бяха положителни, затова не бях карантинирана официално, но пък доброволно се заточихме всички, които бяха с мен към този момент.
Темата, обаче не е за Ковид, той е само част от общата картинка[/u]
И кой ви пазарува храна по време на карантината?
Кумата ми, която живее през два блока. Купува ми нещата и ги оставя пред вратата. Като мина всичко това се разплатихме

# 98
  • София
  • Мнения: 17 852
Горе някой добре го написа - да покаже, че е фактор. Че тя ще се погрижи за него, ще положи избрана по негов вкус възглавница под обременената от стени и пердета глава и ще му облекчи болката.

# 99
  • Мнения: 1 591
Абе, аз като съм болна пак ми се дощява да съм при мама, за вас - не знам😂
Къде е тръгнал тоз' да се бута при авторката вече почвам да се чудя.
Така и така е без пари, ако живее със съквартирант поне ще му е по-спокойно.

# 100
  • София
  • Мнения: 12 875
Явно и двамата не са достатъчно загрижени за здравето на другия...

Аз пък не разбирам тоя болник как му е на сърце да пътува. То ти е зле, крив си, искаш да си полегнеш вкъщи, а вместо това да се друсаш в мпс...

А де... зор, да ходи при авторката. И да заразява по пътя си. Тая "връзка" е бегала.

# 101
  • Мнения: 12 864
Горе някой добре го написа - да покаже, че е фактор. Че тя ще се погрижи за него, ще положи избрана по негов вкус възглавница под обременената от стени и пердета глава и ще му облекчи болката.
+1
То хубаво, че от сега се е разбрало кой на кого и до колко може да разчита.
В добро и зло, в богатство и бедност, в здраве и ... и какво беше нататъка?
Авторке, отказвай се, така не става. Не го обичаш, не го искаш. Няма смисъл.

# 102
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 034
Чудя се той защо пък не вземе да се тества. От тест не се мре.

По същата причина, поради която масово родители не даваха децата им да ги тестват в училище.
Ще вземе да му стане нещо на горканчо... Да му извадят окото с тампона може би...

# 103
  • Мнения: 14 976
Ти се бъзикаш, но ми беше попаднало преди време обяснение за тестовете с гърлен и носен секрет, че за да вземат добре проба, трябва да скъсат някаква защитна мембрана в носната кухина и всъщност така те правят още по-податлив на инфекции, вкл.корона.

# 104
  • Мнения: 3 505
И аз на тяхно място не бих дала да бъркат в носа и гърлото на детето ми, за да пазят страх на хипохондриците. Излишното е вредно!

# 105
  • Мнения: 5 832
Нямате идея колко кукувици вярват в теорията, че с взимането на проба те заразяват умишлено.


Всички, които тук обясняват, че авторката нещо не е наред и щом живеят заедно в нейното жилище, то е общо, в едни други теми обясняват, че който плаща, той поръчва музиката. Искам да видя как прибират при себе си мъж, в жилище, което изплащат сами, мъжът плаща част от сметките и му дават право да решава дали стените ще са в цвят лавандула или каки. Мдаааа...

# 106
  • Мнения: 15 960
Ще ги видиш другия път. Част от сметките плащат съквартирантите. По едно жилище и домакинство има много други разходи, дори и да не участва той  в ипотеката.

# 107
  • София
  • Мнения: 17 852
Всички, които тук обясняват, че авторката нещо не е наред и щом живеят заедно в нейното жилище, то е общо, в едни други теми обясняват, че който плаща, той поръчва музиката.

Е това е редовен номер. Постоянно връткане, че да стане спорче. И противоречащи си постоянно мнения, гарнирани с двойни стандарти.
Както и ако са сополи ама са на другите - няма поблем, ама ако са на личното чедо, ще му навлязат в мозъка през носа, ако трябва да му бръкнат горкото.

# 108
  • Мнения: 1 301
Бе, какво го жалим, той възрастен човек и не е на улицата, предполага има кой да се грижи за него. Не вижда смисъл, като болен и си при вашите да отидеш за уикенда у гаджето, за да му предадеш вируса евентуално. Те не са се виждали цял месец, сега точно решил да си спази уговорката за почивните дни.
Те реално само си съжителстват от време на време. Нямат морални обвързаности. Ако беше на хотел и там го събори, да бих отишла да го прибера и да се погрижа, но той е месец някъде, така и не стана ясно къде. Те преди разболяването са имали идеята да се видят за уикенда, но при новите условия смятам, че е по-разумно всеки да си остане където е. Живеят от два месеца заедно, на пресекулки, щото той цял месец го няма. Тя вече се пита дали да не се откаже от тази връзка, вие и натрихте главата, че не го щяла болен. Тя толкова позитиви изтъкна и после му намери кусури, с които да оправдае зародилите се чувства на съмнения, пък вие искате да го гледа болен.

# 109
  • Мнения: 14 976
Нямате идея колко кукувици вярват в теорията, че с взимането на проба те заразяват умишлено.
Не съм по конспирациите, но , как да кажа, някак имам вяра , че отворената рана е вход за бацили и зарази. Както и липсващи , как им викаха, защитни сили на организма / имунитет са предпоставка за разболяване.
Просто по-тъпичките пропускат няколко момента между бъркането и заболяването и правят грешни връзки, което не значи, че факт бъркане въобще не е свързан с факт разболяване.
И в случая говорим за някакво предполагаемо заболяване. Сега е преходен сезон, 1-2 дни сополи са нормални и от векове са били. Малко е неадекватно и куку да се тестваш за всички познати заболявания, понеже при падането на Т навън си подсмръкнал и издухал носа два пъти сутринта.

# 110
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 034
Колкото хора, толкова и мнения, какво се чудите пък вие...
В крайна сметка, аз от страна на авторката за нещо като чувства към този мъж не прочетох. Чувствала се обичана, той ѝ давал какво беше - емоции ли?! Това в началото на поста де, после друго.
Тя какво му дава, освен подслон от време на време, когато е здрав, май друго нищо...

# 111
  • Мнения: 15 960
То ако ще да се тества, ама поне да се изолира за известно време да се види как вървят нещата.
Иначе допреди ковид големи драми и разправии за доведено дете с кашлица и сополи на детската градина или площадка, сега изведнъж всички много смели, стана какво толкова, едни сополи, хипохондрици такива...

# 112
  • Мнения: 1 301
Аз се тествах в домашни условия с бърз тест, след като си загубих напълно обонянието, имах леко чувство на умора и знаех, че съм контактувала 10 дена преди това с болен Ковид, който също не знаеше, че е болен. В момента, в който разбра и го карантинираха ме предупреди, то нямаше и как да не стане. Аз бях във ваканция, така че не ми се налагаше да контактувам с много хора. И до десетия ден си мислех, че ще ми се размине. Прекарах го сравнително леко, но имах пневмония без температура, липса на обоняние и умора, но като цяло се справих добре. Работих от вкъщи. При други симптоми и без да знам, че съм имала пряк контакт с болен едва ли щях да се тествам.

"В крайна сметка, аз от страна на авторката за нещо като чувства към този мъж не прочетох. Чувствала се обичана, той ѝ давал какво беше - емоции ли?! Това в началото на поста де, после друго.
Тя какво му дава, освен подслон от време на време, когато е здрав, май друго нищо..."
Аз затова каза, че тя също е токсична и си търси послушко, не равностоен партньор

# 113
  • Мнения: 30
Съзнателното вкарване на вирус в нечия къща ,в която не си с постоянен статут,а по скоро пробен ,си е признак на безотговорност,егоизъм,ниска култура и липса на любов.
В крайна сметка той не е бездомен и не се е заразил при авторката.

# 114
  • Мнения: 3 505
Преди коронната се боеше за геройство да ходиш болен на работа и се смятаха за лигльовци всички, които ползват болничен за гърлобол и сополи, а масово и децата се водеха сополиви и с кашлица на градина.

# 115
  • Мнения: 1 301
И сега имам близка, която така ходи на работа. Болна с температура и кашлица, болки в мускулите и пр. За да мине проверката на входа пие лекарство за понижаване на температурата, но ходи и го смята за нормално и ни и пука. Всичките и колеги го минали, така че защо да пази някого. Кефи се, че прецаква системата и правилата.

# 116
  • Мнения: 18 340
Ем лирическият герой е искал да се видят, цял месец е много време. Уж имат връзка (то слаба работа, ама да го наречем така за благозвучие.)
Не знаем дали е с 38 градуса или просто подсмърча, а има някакво значение.
При толкова боледуващи безсимптомно, викам всички, които имат по две жилища, да се разделят за по-сигурно. Инак си е риск.

# 117
  • София
  • Мнения: 17 852
Аз пък викам, че ако можеш да издържиш без някого цял месец, да си подариш още 2-3 седмици.

# 118
  • Мнения: 14 976
Аз пък викам, че ако можеш да издържиш без някого цял месец, да си подариш още 2-3 седмици.
Бе направо сменяй статута от пробен на неподходящ.

# 119
  • Мнения: 12 864
Той може да не си възприема статута като пробен. Нали от два месеца са се събрали да живеят заедно. Даже тя му е казвала, че това е негов дом.

# 120
  • Мнения: 15 960
От два месеца живеят заедно, като последният, вторият, той е липсвал от вкъщи. Но щом се е разболял, няма търпение да дойде при нея. Голяма любов.

# 121
  • Мнения: 5 832
От два месеца живеят заедно, като последният, вторият, той е липсвал от вкъщи. Но щом се е разболял, няма търпение да дойде при нея. Голяма любов.
Ми тъй де, що да натоварва майка си като може да си иде при нея да охка и пъшка? А и друго има. Защо да зарази родителите си с нещото като може да не ги зарази?

# 122
  • Мнения: 3 505
На едно мнение са по въпроса, че нейното жилище не е негов дом.

# 123
  • Мнения: 14 976
От два месеца живеят заедно, като последният, вторият, той е липсвал от вкъщи. Но щом се е разболял, няма търпение да дойде при нея. Голяма любов.
Все още не знаем къде точно е бил като е липсвал. Едно е командировка, друго е да помогне на родителите в полската работа. Ако не сте чули, ковидът не е спрял нито едното, нито другото.
Безплатно предлагам идея - героят да се окаже ваксиниран срещу ковид. Леле, какво ще стане в темата тогава...

# 124
  • Мнения: 18 639
Темата залиня, чакаме новите завои и сюжетни линии.

# 125
  • Мнения: 14 976
Май има. Тоз път брак без деца. Не съм проверявала авторката.

# 126
  • Мнения: 18 639
Много продуктивен участник.

# 127
  • Мнения: 14 976
Взимай пример. Служебно, де. Може да те повишат.

# 128
  • Мнения: 134
Аз разбрах ситуацията малко по-другояче.

‘’Някой прочетв ли, че е болен? Ще стои там до края на месеца. От какъв зор да идва сега?’’

Този мъж ще е там, където е до края на този месец, така или иначе. Просто е решил този уикенд болен да отиде да види авторката и му се налага да се върне там, където е. За какво гледане на болен става въпрос тогава?  Какво грижи му е отказала авторката, след като човека иска само да се разходи за два дни и да си се връща? То по-скоро като си болен и ти се налага да си там, където си до края на месеца, седиш 2 дена в леглото и си почиваш и събираш сили. Не се разхождаш и пътуваш за два дни, още повече, ако се налага и да шофираш. Не заразяваш другите, щот ти е хрумнало този уикенд да попътуваш.
Ако мъжът ми е в такава ситуация, бих аз отишла при него, а не той болен да идва и да се налага болен да се връща на другия ден.
Сега, ако е много болен и е решил да се прибира изцяло и са нужни грижи е друга ситуацията. Но след като е просто виждане за уикенда, не виждам необходимост точно сега, след като след края на месеца явно ще се прибира.
Освен ако авторката не му липсва толкова много, та не може да чака и е решил за два дни да пътува болен, ама…Пак е безотговорно и към него самия, и към другите.

# 129
  • Мнения: 14 976
Значи не е ковид, да си отдъхнем.

# 130
  • Мнения: 580
Ваксиниран е и домашен тест си прави, луда съм явно.

# 131
  • Мнения: 5 832
Ваксиниран е и домашен тест си прави, луда съм явно.
Да, при тази информация спокойно мога да кажа, че просто си търсиш причина да не го видиш.

# 132
  • Мнения: 3 505
Ваксиниран е и домашен тест си прави, луда съм явно.
Какво му е, запек ли има?

# 133
  • Мнения: 580
Не, експлозивно разстройство Cry

# 134
  • Мнения: 18 639
Да бе, давайте още идеи за бъдещи теми Simple Smile "приятелят ми от село има запек, от два месеца живеем заедно, да го зарежа ли".

# 135
  • Мнения: 2 749
Добре, че дойде ковид, та да може да си изгониш гаджето и даже да те потупат по рамото. Оруел пасти да яде пред днешната реалност.

# 136
  • Мнения: 5 832
Винаги съжалявам хора, на които животът им е толкова скучен, че за да го разнообразят пускат пързалки в бг мама.

# 137
  • Мнения: 580
Сериозна ми беше темата, но няма значение вече.

# 138
  • Мнения: 3 505
Не, експлозивно разстройство Cry
Кофти сценарий! Кой се е юрнал да пътува с дрисък. Междудругото ковидясалият дрисък държи по-дълго от нормалния. Това си те държи под карантина и без РЗИ.

# 139
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 034
Авторке, още толкова много въпроси зададохме, а ти благоволи да отговориш само, че има разстройство... Ама продължавай да се излагаш де. Що да не се посмеем на твой гръб?!

# 140
  • INFJ
  • Мнения: 9 438
Сериозна ми беше темата, но няма значение вече.

Защо няма значение? Защото не прочете нещата, които искаше. Хубаво е от време на време да получаваме малко обратна връзка за поведението си, дори това да е шамар. Твоето наистина звучи токсично. Помисли върху това, защото и твоето собствено добруване никога няма да се получи при такова положение.

# 141
  • Мнения: 14 976
Авторке, още толкова много въпроси зададохме, а ти благоволи да отговориш само, че има разстройство... Ама продължавай да се излагаш де. Що да не се посмеем на твой гръб?!
Ааа, не, не! Фактът, че е ваксиниран и болен, дава широко поле за сбив... изява. Нека - по традиция - пропуснем маловажното включване за разстроения стомах и се фокусираме върху съществените детайли, които дружно измислихме.

# 142
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 034
Ваксината може да е против тетанус... А тестът - за кръвна захар, за бременност? Joy

# 143
  • Мнения: 5 832
Авторке, още толкова много въпроси зададохме, а ти благоволи да отговориш само, че има разстройство... Ама продължавай да се излагаш де. Що да не се посмеем на твой гръб?!
Ааа, не, не! Фактът, че е ваксиниран и болен, дава широко поле за сбив... изява. Нека - по традиция - пропуснем маловажното включване за разстроения стомах и се фокусираме върху съществените детайли, които дружно измислихме.
Тъжно е, защото помня едно време какви пързалки имаше - заплетени, с много сюжетни линии. Сега аматьорска работа, ама така е като липсва въображение и интелигентна мисъл.

# 144
  • Мнения: 2 749
Може и тест за Менса да е правил.

# 145
  • Мнения: 14 976
Ваксината може да е против тетанус... А тестът - за кръвна захар, за бременност? Joy
Абе.. права си, аз точно за тетанус се ваксинирах скоро и си мерех КЗ Joy
Само тест за бременност не съм правила.

# 146
  • Мнения: 18 340
Лирическият герой има разстройство?
Само такъв казус не беше обсъждан в СО.

# 147
  • Мнения: 2 749
Аз обаче не разбрах дали е психическо или физическо разстройството.

# 148
  • Мнения: 4 592
Авторката си е редактирала първия пост и нищо не се разбира от него вече. Добре че някой я беше цитирал, та да мога да прочета първоначално написаното.
Те уж живеят заедно, обаче той няма право на глас утях, за боядисването де. Той е на гости там, при авторката. Тя ще му даде право на мнение по въпросите за жилището, ако плаща половината ипотека. Каква любов струи от тези думи и действия. Авторке, ако той плаща половината ипотека, ще го впишеш ли, че и той има собственост там?
Нищо чудно, че мъжа се ядосва. Според мен той се дразни, че тя го е поканила да живеят уж заедно, обаче той там няма думата. И авторката като му е казала, че не може да отива при нея болен, това е ескалирало.
Струва ми се, авторке, ти не го обичаш, ползваш го като помощ за сметките, за домакинството и за да ти задоволява емоционалните потребности. Представям си как си се изказала, когато ти е казал, че е болен. Освободи човека от присъствието си, та да може да си намери жена, която го обича наистина.

Връщам се да чета.

# 149
  • Мнения: 12 864
Специално за цвета на стените, не си представям мъж, който много да се впечатлява от тях. По-скоро може да му е станало неприятно, че авторката му иска мнението, ама само на ужким.
Ако не му разправя, че това е негов дом, тогава нещата ще са ясни и няма да има объркване. А то си е и така - не е негов дом.

# 150
  • Мнения: 2 231
Жената избра цвета за къщата отвън. Като я боядисахме и изсъхна -  тя каза, че е същия като на едни гръцки бикини дето си ги купила преди 20 години. И аз получих разстройство. Така, че нещата са навързани.

# 151
  • Мнения: 4 592
Да, и аз не мисля че е заради цвета на стените, а защото му се иска мнението, уж взимат заедно решение и после тя сама решава, защото това е нейния дом. Както някой друг каза, и двамата са на мнение, че това не е неговия дом. Сигурно и за други неща, свързани с дома, не му се взима предвид мнението и тя сама си решава.
Това за разстройството направо ме уби Cry
Ваксината може да е против тетанус... А тестът - за кръвна захар, за бременност? Joy
Абе.. права си, аз точно за тетанус се ваксинирах скоро и си мерех КЗ Joy
Само тест за бременност не съм правила.
Щом ще си споделяме за васксини, изследвания и тестове, на мен ми предстои да си сложа ваксината за тетанус. И тест за бременност си правих, ама в началото на годината. Брои ли се? Joy

# 152
  • Мнения: 14 976
Брои се , в тези времена трябва да натъртим, че не сме антиваксъри Joy

# 153
  • Мнения: 1 301
Уж, прочетох всички новопостъпили отговори, пък не видях толкова подробна информация от авторката. Или нещо пропускам или много сте разширили сюжетната линия и авторския колектив

# 154
  • Варна
  • Мнения: 14 550
Темите винаги импровизират в битовизми. И Джеймс Бонд да нахлуе, ще му връчат баданарка или моп. Сред канонада от инструкции и критики.🤭🤣

# 155
  • София
  • Мнения: 12 875
Според мен авторката вече й писна и взе цялата работа на подбив. Но както и да е, нейният въпрос беше, да се откаже ли, и според мен от цялата тема става ясно, че да, трябва да се откаже от тази връзка. Всичко друго в темата е талаш.

# 156
  • Мнения: 32 085
Добър ден.

От 1 година се познавам с един човек и от 2 месеца живеем заедно. Доста сложен характер, но ми дава чисто емоционално всичко, от което имам нужда - разговори, подкрепа, допитва се до мен постоянно. Чувствам се обичана с него. Неща, за които съм обяснявала в предишни връзки, ги имам наготово. Вкъщи чисти, готви, пуска пералня и простира без да му напомня. Бюджетът ни е общ и не е стиснат.
.........
Ми да ми плаща половината вноска по кредита. Плаща сега половината ток и пазарува. Като излезем, се редуваме в сметките и така. Понякога си мисля, че ако живеехме в негово жилище, щеше да се държи ужасно с мен. Аз нито му правя забележки колко е разхвърлян или за каквото и да било. Държа се нормално и уважително.
.......
Какво мислите?

Не е коректно да си редактираш поста.
Ако ти плащаше кредита или наем, щеше ли да го прибереш?
И обикновен квартирант да беше, има права.

Не е редно да искаш мъжа с който живееш на семейни начала да ти плаща кредита или дори наем.
Грозно е.
Ами ако беше обратната ситуация. Отиваш да живееш при мъж, в неговото жилище и той иска да му плащаш половината от кредите или да му даваш наем.
Как ще ти се стори това?

# 157
  • София
  • Мнения: 6 810
За доброто на всички участници в темата се надявам този мъж да не се връща повече в къщата с правилния цвят на стените. Авторката да си вземе котка, като се разболее ще я изхвърли и всичко е точно.
Аман от изтрещели жени, ей! Мен ако някой ме държи настрани, докато съм болна, повече очите му няма да искам да видя, камо ли да имам връзка с него. Ковид, мовид, все тая. Заразни болести е имало винаги, но също така никога не е било нормално да си натириш полвинката (или в случая да не я пускаш вкъщи), защото се е разболял.

# 158
  • Мнения: 14 976
Ама какво са ви направили горките котки, кучета, хамстери, морски свинчета и хлебарки?

# 159
  • Мнения: 654
И аз нямам положително мнение за развитието на тази връзка. Но кой знае, може и да е период на напасване.

Не бих изгонила болният си мъж, но пък и той не би искал да дойде за два дни на туризъм при мен, колкото да ме зарази. Нито пък ще се дърпа от тестване. Все пак това засяга и други хора освен тях двамата, а може и тя да не може да си позволи карантина в момента. От друга страна, ако човекът трябва да стои при родителите си, бих предпочела да дойде при мен и да не ги излага на риск - особено в случай, че е Ковид.

Авторке, ако искаш нещата да проработят, опитай се все пак да го накараш да се почувства у дома си. Явно за момента не се получава. Наистина доста разнопосочни сигнали даваш. А този проблем с фалшивото допитване и аз го имам, улавям се, че понякога не признавам мнението на другия, настоявам на моето и си действам както съм решила. Вярно, че предимно за дреболии. Ама не става така, не е приятно за отсрещния, най-малкото което може да стане е да спре да дава мнение, после и за това ще се ядосваш, че за нищо не му пука. Като сте се разбрали нещо е редно да се спази, всеки ще се обиди, че уж сте говорили, разбрали сте се и се отмяташ. Как да ти има доверие, как да гради нещо с теб?

# 160
  • София
  • Мнения: 6 810
Няма нужда от фалшиви допитвания. Ако някой си е наумил да прави нещо, да купи, да избере, без да е склонен другия да му се бърка, по-добре е просто да го направи. В крайна сметка не е нужно всяка една покупка или избор за дома да се прави от двамата. Дори спестява излишни драми да се поеме от този, за когото представлява истински интерес. Давам пример - понеже знам, че на мъжа ми въобще не му пука какви ще са ни завесите, но за сметка на това ако го включа в избора има вероятност да сме на различно мнение, просто отивам и купувам тези, които искам. Воала! За него остава честта да ги закачи. Няма драма, всички са доволни.

# 161
  • Мнения: 1 301
Аз, пък не разбирам каква е драмата около тази болест, сякаш е изгонила инвалидизирания си мъж на улицата след 40 години съвместен живот. Те живеят от два месеца, всъщност откакто я разискваме станаха малко повече, един от които не е при нея. Разболял се, но не е на легло, просто решил да й гостува за уикенда, т.е. не се нуждае от грижи, не е натирен от мястото където е, че да няма къде да се върне и т.н. За мен е неразумно да отидеш да се вреш болен в тази ситуация. Ако се е разболял при нея, докато са двамата е друго и тя да го натири при майка му, примерно, е съвсем различно.
Авторката не се включва.
Даже вече може да си е взела решението, пък ние си дращим тук.

# 162
  • София
  • Мнения: 6 810
Авторката е формен егоист със зарвърден модел на стара мома. Нейният апартамент, нейните стени, кой е той, че ще й елиза болен вкъщи...Нито намфк за любов и чувства. Аз ако от два месеца живея с някого, ще искам да дойде да се грижа за него, да съм сигурна, че е добре, мисълта ми ще е в него. Не плаща ли кредита и цвета на стените.

# 163
  • Мнения: 580
А факта, че аз сама си плащам ремонта и обзавеждането в този уж вече общ дом? Защо изобщо да се допитвам, като аз давам парите?
Неговият принос е хладилника и половината ток. Готвене, чистене, пране.

# 164
  • INFJ
  • Мнения: 9 438
А кой да ги плаща, като апартамента е твой, и го подчертаваш всеки път? Даже хладилник ти е много, че е купил.
Това, че си плаща сметките е напълно достатъчно. Нито ти е мъж, нито е собственик, че да прави ремонти и да обзавежда. Ти не смяташ, че е нужно да се допитваш, но очакваш той да плаща. WTF?

# 165
  • Мнения: 3 505
А факта, че аз сама си плащам ремонта и обзавеждането в този уж вече общ дом? Защо изобщо да се допитвам, като аз давам парите?
Неговият принос е хладилника и половината ток. Готвене, чистене, пране.
Не е общ, твой дом е. Той е съквартирант, с когото спиш и си делиш разходите.

# 166
  • Мнения: 580
Тогава от какъв зор да му отразявам мнението, като аз плащам?

# 167
  • INFJ
  • Мнения: 9 438
Би трябвало да го отразяваш, ако изобщо го обичаш този човек. На този етап, аз лично се съмнявам.

Не му го отразявай, щом не искаш. Но не очаквай, че той ще поиска да вложи каквото и да е, докато ти не го накараш да се чувства като у дома си. Твоя работа е това, защото жилището е твое.

# 168
  • Мнения: 3 505
Добре е да се съобразяваш, ако искаш той да почувства твоето жилище като свой дом.
Завалията оздравя ли?

# 169
  • Мнения: 5 508
Тогава от какъв зор да му отразявам мнението, като аз плащам?
Всъщност и той плаща.
Я сметни какви разходи има той за храна, колко време отделя за готвене, пране и чистене (в пари) и колко дава за ток, та после кажи, че не дава нищо.
Ако си деляхте парите за храна, ако си деляхте всички домакински неща, то да имаш претенции, че не помага с нищо, а гледа само своя г*з - добре, но храната е едни не малък разход.
Отделно ако обичаш един човек и искаш да си с него не гледаш как да му смучеш парите, и не му натякваш как е на гости и няма право на мнение.
Леле, та аз в квартирата на гаджето, където той плаща почти всичко, а аз само пазарувам понякога и купувам нужното за домашните любимци, имам повече мнение от твоя, с когото официално живееш ...
Ти не искаш човек до себе си. Искаш наемател, който да ти покрива голяма част от месечните разходи за да можеш да си довършиш ремонта ... Пък ако може да идва само за прането, готвенето, пазаруването и плащането на тока - още по-добре!

# 170
  • Мнения: 15 960
Интересно, че всички възмутени от авторката, все са отишли на готово в жилището на мъжа, или поне аз не видях някоя да разкаже как сама е изплащала и обзавеждала жилище, а мъжът й само се е нанесъл при нея.

# 171
  • Мнения: 18 748
Авторката не обича човека и няма какво да го мъчи.

# 172
  • Мнения: 3 505
Интересно, че всички възмутени от авторката, все са отишли на готово в жилището на мъжа, или поне аз не видях някоя да разкаже как сама е изплащала и обзавеждала жилище, а мъжът й само се е нанесъл при нея.
Може да съм се нанесла "на готово", но не съм го оставила, когато се разболя и загуби работата си. Обикновено плащачките такива мъже ги определят като безперспективни и ги заменят.

# 173
  • София
  • Мнения: 6 810
Интересно, че всички възмутени от авторката, все са отишли на готово в жилището на мъжа, или поне аз не видях някоя да разкаже как сама е изплащала и обзавеждала жилище, а мъжът й само се е нанесъл при нея.
Всъщност въпросът е така ли се държат мъжете, които са изплатили и обзавели жилище първо, а след това е дошла жената? И как бихме посрещнали една подобна публикация, пусната от мъж. Който тропа, вместо токченце по пода, с юмрук по масата и настоява, че жената няма право на глас за нищо в неговия апартамент. И ако е болна, да се върне, когато оздравее, да не застраши безценното му здравенце. И хайде сега да си признаете, че ще го разкъсаме с парцалите и ще го изгорим жив на кладата.

# 174
  • София
  • Мнения: 17 852
Интересно, че всички възмутени от авторката, все са отишли на готово в жилището на мъжа, или поне аз не видях някоя да разкаже как сама е изплащала и обзавеждала жилище, а мъжът й само се е нанесъл при нея.
На чужд гръб е друго, недей така.
Авторката да си филтрира мненията. Много ясно, че ако цял живот си се нанасяла при някого и не знаеш цената на тия "тъпи стени", ще дрънкаш нахъсано как трябва да ти постелят килимчето, че да се чувстваш дома си.
А авторката да си търси по- заможен мъж. Не заради парите, а заради уважението, че става за нещо, каквото тук липсва. Изобщо не е манталитет на стара мома, а на жена, на която й избива женската същност. Да меси, да носи и да кани мамин, да го приютява не е женско начинание.

# 175
  • Мнения: 580
Аз започнах да го обзавеждам, когато се запознахме. Не е бил след това, ами един път не каза - дай дивана ще го купя аз.

# 176
  • INFJ
  • Мнения: 9 438
Ти сериозно тролиш вече. Не може да си реален човек.

Вие ще се жените ли? Защо ще ти купува диван? Като си ходила по чужди апартаменти преди твоя, очакваха ли от теб да купуваш дивани и хладилници?

# 177
  • Мнения: 580
Но ние вече живеем заедно... Това няма ли значение? Не трябва ли да участва? Ето ще се купуват нови завеси, аз ще ги платя.
Иначе навън или той плаща или си делим сметката.

# 178
  • Шотландия
  • Мнения: 2 858
Но ние вече живеем заедно... Това няма ли значение? Не трябва ли да участва? Ето ще се купуват нови завеси, аз ще ги платя.
Иначе навън или той плаща или си делим сметката.
Щом нямате брак и жилището е купено преди брака, жилището е само твое и той няма задължение да ТИ го обзавежда.

# 179
  • Мнения: 5 578
Да, трол е. Не вярвам вече на тая тема, за забавление е пусната. Тоя мъж стои някъде, не се разбра къде, цял месец, гласеше се да идва "на гости" за събота и неделя и уж живеят заедно, ама къв е тоя, че с ковид-мовид ще се прибира там, където живее!

# 180
  • Мнения: 3 505
Явно очаква, че може да го изгониш и гледа да не се изхвърля. Ако те издържа докато ти влагаш всичките си пари в ремонти и обзавеждане, то той има принос за придобиването им.

# 181
  • INFJ
  • Мнения: 9 438
Не, няма значение, така както не би имало, ако ти живееше в чужд апартамент. При положение, че те гонят, защото ти е текнал носа, какви обзавеждания, какви 5лв? Че ти утре ще му набиеш шута, защото му е излязла пъпка на носа.

Не изглеждаш като стабилна инвестиция, get it? Ако купува дивани на всяка, която току-що е срещнал, къде ще му излезе края?

# 182
  • Мнения: 580
Да всъщност ми е казвал, че може да го изгоня.

# 183
  • Мнения: 15 960
Интересно, че всички възмутени от авторката, все са отишли на готово в жилището на мъжа, или поне аз не видях някоя да разкаже как сама е изплащала и обзавеждала жилище, а мъжът й само се е нанесъл при нея.
Всъщност въпросът е така ли се държат мъжете, които са изплатили и обзавели жилище първо, а след това е дошла жената? И как бихме посрещнали една подобна публикация, пусната от мъж. Който тропа, вместо токченце по пода, с юмрук по масата и настоява, че жената няма право на глас за нищо в неговия апартамент. И ако е болна, да се върне, когато оздравее, да не застраши безценното му здравенце. И хайде сега да си признаете, че ще го разкъсаме с парцалите и ще го изгорим жив на кладата.
Това е така, да. Има двойни стандарти.

Но аз питам някоя  от възмутените да разкаже как е била точно като в случая на авторката, мъжът само е давал мнения и идеи, а тя е плащала. Щото то е лесно само да си обуеш чехличките и да влезеш в жилището на мъжа, а той да те пита какъв цвят завеси искаш. Ама разкажете кога и как сами купихте жилище и го обзаведохте.

# 184
  • Мнения: 3 505
И като не съм купила жилището, в което живеем, нямам право на мнение ли!? Нямам право да коментирам, че не му позволява да се прибере, защото е болен ли!? Не сме имали нужда, не съм купила жилище, имаме нужда от ин витро, плащам ин витро. Само в Надежда съм оставила половин жилище за около 5 години, предишните разходи изобщо не ги броя.

# 185
  • INFJ
  • Мнения: 9 438
На мен ми предстои, по чужди жилища не съм живяла много, не съм се натискала да ме слушат за завесите, но са ме питали за мнението ми. Поемала съм си част от разходите - сметки, храна.

Та когато в крайна сметка се сдобия с жилището, няма да очаквам от някое гадже да ми плаща мебелите. Ако поканя някой да живее с мен, то ще е, защото го обичам и ще направя всичко възможно, за да се чувства като у дома си, без да очаквам, че ще влага в моето жилище. Предпочитам да влага в отношенията си с мен.

# 186
  • Мнения: 2 749
Аз. На майка ми е жилището, но аз го ремонтирах и обзаведох. Не съм и искала тогавашния ми приятел да участва. Точно с идеята, че така мога да го изгоня във всеки един момент. 😂

# 187
  • Мнения: 5 508
Ремонтирам и обзавеждам свое жилище, макар да не живея в него към момента.
Ако заживеем там с партньора ми няма да искам той хем да плаща цялата храна, хем в заведенията да плаща, хем да го играе домакиня, а на финала да ми плаща и мебелите, които ще искам за себе си ако се разделим един ден.

И аз смятам, че авторката е трол. Няма нормален човек, който би имал връзка с такава особа просто.

# 188
  • Мнения: 5 832
Когато бившият ми се нанесе при мен, не съм го питала за нищо, което ще правя по жилището или ще купувам. Беше избучал, защото искаше да ми пробие стените и да сложи телевизора на стената при положение, че там беше купен скрин точно за тая цел. Отказах да ми дупчи стените, разсърди се, че това бил и негов дом и искал да решава и той. Казах му, че може да реши дали килимът да е 2 или 3 метра, но не и да ми надупчи стените. Но и никога не съм искала от него да плаща нещо, купено за вкъщи от рода на телевизори, дивани и прочие. И така съм си спестила да участвам в цигански истории при раздяла от типа на " тоя хладилник аз го платих, искам си го".
Съжалявам, но никога не съм отишла да живея в чуждо жилище с претенции и тръшкане и пак съм се чувствала вкъщи.

# 189
  • Мнения: 15 960
Да, това имам предвид. Не стига, че мъжът се нанася наготово, жената осигурила жилище, изплаща го и го ремонтира и обзавежда, ами и той ще казвал какъв цвят да са стените, че да се чувствал у дома си.

Дотук никоя не се похвали, че го е правила, то не че е и за хвалба, де.

# 190
  • INFJ
  • Мнения: 9 438
Ще ми се да вярвам, че отношенията между мъж и жена, могат да бъдат на малко по-високо ниво от цвета на стените и кой какво платил. За мен това е определението за дребнавост и примитивност.

# 191
  • Мнения: 2 749
А, при мен е дупчил стената, да закачи един рафт. Не ме пита специално, но не ми е драма. Мога да си замажа няколко дупки при нужда. 😂 Аз пък дупчих стената сега, не лично де, но аз исках климатик. Ясно е, че ако стане нещо, ще си остане там. Хич не съм по тия циркове, махам с ръка и продължавам.

# 192
  • Мнения: 5 832
Ще ми се да вярвам, че отношенията между мъж и жена, могат да бъдат на малко по-високо ниво от цвета на стените и кой какво платил. За мен това е определението за дребнавост и примитивност.
Викаш да коментираме класическа руска литература, докато той дупчи стените с дрелката, щот така е решил, ама после като се изнесе аз да платя за оправянето им? Дребнава съм си аз, особено като аз плащам претенциите на друг в моя дом.

# 193
  • INFJ
  • Мнения: 9 438
Защо изобщо каниш човек да живее с теб, щом си с идеята, че ще се изнася? Ако отношенията не предполагат, че ще бъдете семейство, тогава решенията са си твои. Но ако имаш намерения към някой, трябва да отпуснеш малко правилата, ако искаш човека да се чувства вкъщи в крайна сметка.

# 194
  • Мнения: 15 960
Ще ми се да вярвам, че отношенията между мъж и жена, могат да бъдат на малко по-високо ниво от цвета на стените и кой какво платил. За мен това е определението за дребнавост и примитивност.
И аз съм така възвишена и над нещата, когато друг плаща.

# 195
  • INFJ
  • Мнения: 9 438
Да, супер. Обаче на мен никой нищо не ми плаща. Така че този аргумент издиша.

# 196
  • Мнения: 5 832
Ами не, не предполагат, че ще бъдем семейство, не съм от хората, на които им зазвънява Менделсон, защото са се събрали да живеят с някой. Аз съм на принципа " готви се за най-лошото и се надявай на най-хубавото". Домът е мой, аз решавам ще има ли някъде дупки, няма ли и никой няма да ми тропа с краче насреща. Да, за някои неща може и да се допитам до него за мнение и да му начеша крастата да стане на неговата, ама те ще са някакви маловажни и лесно поправими. Като си купи свой дом, като плати целия масраф и ме покани при себе си, ако ще да стреля с картечница по стените, или да се изака в средата на хола. И там хич няма да ми дреме дали стените са оранжеви или пембени.

# 197
  • Мнения: 3 505
Ще ми се да вярвам, че отношенията между мъж и жена, могат да бъдат на малко по-високо ниво от цвета на стените и кой какво платил. За мен това е определението за дребнавост и примитивност.
И аз съм така възвишена и над нещата, когато друг плаща.
А аз съм възвишена и над нещата и когато плащам. Мъжът ми и той - надупчи си стената, за да монтира огледало, което аз купих. Да му се чуди на акъла човек що се съгласи и ко ще прави дупката, ако се заразвеждаме и си грабна великото огледало.

# 198
  • France
  • Мнения: 12 959
Аз пък съм се събразявала с бившите си. Не специално за цвета на стените (под наем съм), но с твърдостта и широчината на матрака, аранжиране на място за работа, специално бях купила комплект кухненски ножове, защото един от тях беше аматьор-готвач...

# 199
  • Мнения: 5 832
Ще ми се да вярвам, че отношенията между мъж и жена, могат да бъдат на малко по-високо ниво от цвета на стените и кой какво платил. За мен това е определението за дребнавост и примитивност.
И аз съм така възвишена и над нещата, когато друг плаща.
А аз съм възвишена и над нещата и когато плащам. Мъжът ми и той - надупчи си стената, за да монтира огледало, което аз купих. Да му се чуди на акъла човек що се съгласи и ко ще прави дупката, ако се заразвеждаме и си грабна великото огледало.
Ама ти си омъжена за тоя човек, нали така? Аз не съм. Днес го има, утре не. Правиш ли изобщо разлика между семейство и гаджета? Щото аз правя.

# 200
  • Мнения: 15 960
Ще ми се да вярвам, че отношенията между мъж и жена, могат да бъдат на малко по-високо ниво от цвета на стените и кой какво платил. За мен това е определението за дребнавост и примитивност.
И аз съм така възвишена и над нещата, когато друг плаща.
А аз съм възвишена и над нещата и когато плащам. Мъжът ми и той - надупчи си стената, за да монтира огледало, което аз купих. Да му се чуди на акъла човек що се съгласи и ко ще прави дупката, ако се заразвеждаме и си грабна великото огледало.
За пореден път - не обсъждаме какви жестове правят мъжете към съпругите си, а какво прави една жена, която кани гаджето в дома си.

# 201
  • INFJ
  • Мнения: 9 438
Т.е., ако някое от гаджетата утре ти стане мъж, тогава може да копае и дупчи стените колкото иска? Съмнявам се да настъпи чак такава революция в разбиранията ти, просто заради един подпис. Мъжът или го виждаш като твоят човек, или не. Явно не са били твоите хора.

# 202
  • Мнения: 2 749
Слага го да спи между вратата и фикуса, да не духа на фикуса. 😂

# 203
  • Мнения: 18 748
Стрина и авторката, вие лично ли сте си платили апартаментите или са от роднини? Защото аз не мога да си представя мое жилище да не дам на мъжа си да се вихри с всички там мъжки работи, ремонти, да закача каквото си иска и т.н. Явно вашите са от роднини и те не дават да се пипне нищо, понеже имало място там за нещо друго. Нямам друго обяснение за чак такова запъване сакън да не се забие 1 гвоздей в двореца... то бива пазене на собствен имот, бива, ама това вече си е автогол, оправяйте си го сами, като мъжът е аут от тия неща.

# 204
  • Мнения: 3 505
Ще ми се да вярвам, че отношенията между мъж и жена, могат да бъдат на малко по-високо ниво от цвета на стените и кой какво платил. За мен това е определението за дребнавост и примитивност.
И аз съм така възвишена и над нещата, когато друг плаща.
А аз съм възвишена и над нещата и когато плащам. Мъжът ми и той - надупчи си стената, за да монтира огледало, което аз купих. Да му се чуди на акъла човек що се съгласи и ко ще прави дупката, ако се заразвеждаме и си грабна великото огледало.
Ама ти си омъжена за тоя човек, нали така? Аз не съм. Днес го има, утре не. Правиш ли изобщо разлика между семейство и гаджета? Щото аз правя.
Монтажът беше преди брака. Още преди да заживеем заедно той правеше всичко възможно да се почувствам в това жилище като в свой дом.

# 205
  • Мнения: 15 960
Браво, похвално! Значи изводът за авторката е да си намери мъж със собствено жилище, а не да се пъне като глист на буца и да се доказва, защото няма да бъде оценено, само претенциите ще нарастват.

# 206
  • Мнения: 3 505
Браво, похвално! Значи изводът за авторката е да си намери мъж със собствено жилище, а не да се пъне като глист на буца и да се доказва, защото няма да бъде оценено, само претенциите ще нарастват.
Похвално е и неговото, и моето! Не е случайно и че нямаме проблем със свекърви и тъщи. А авторката е добре да няма очаквания докато „аз” не бъде заменено от „ние”.

Последна редакция: ср, 06 окт 2021, 14:37 от +-123

# 207
  • София
  • Мнения: 993
Велма Викам да се отказваш доклЕ е време.
Минах по темата на диагонал и само мога да кажа - каквото повикало, такова се обадило.
Жалко отношение имате един към друг, авторке.

# 208
  • Мнения: 5 832
Стрина и авторката, вие лично ли сте си платили апартаментите или са от роднини?
Лично го плащам. Други въпроси имаш ли, нещо банково извлечение, фиш от заплата? Без значение лично или от роднини, щом казвам, че няма да се дупчи, значи няма и точка. АКО ми стане съпруг, ще решаваме заедно, ама тогава и той ще го плаща. Утре може да иска и стената да бутне, щото било и негов дом. Или да довлече куче, котка питон.
В моя дом трябва да се съобразявам и с някой друг, ама иначе ви чета по темите, че хокате булките, които живеят при свекърите, че не могат да имат претенции в чуждия дом. 😅😅😅😅

# 209
  • Мнения: 5 578
Ма то така все едно не гадже имаш в къщата, а някакъв бездомник, който ходи на пръсти, че да не го изриташ.

# 210
  • Мнения: 18 748
Наистина времената са се променили много и изискванията и към двата пола са безкрайни Simple Smile Съвсем ще отпадне брака по естествен път Simple Smile

# 211
  • Мнения: 5 508
Стрина и авторката, вие лично ли сте си платили апартаментите или са от роднини?
Лично го плащам. Други въпроси имаш ли, нещо банково извлечение, фиш от заплата? Без значение лично или от роднини, щом казвам, че няма да се дупчи, значи няма и точка. АКО ми стане съпруг, ще решаваме заедно, ама тогава и той ще го плаща. Утре може да иска и стената да бутне, щото било и негов дом. Или да довлече куче, котка питон.
В моя дом трябва да се съобразявам и с някой друг, ама иначе ви чета по темите, че хокате булките, които живеят при свекърите, че не могат да имат претенции в чуждия дом. 😅😅😅😅
Ахааа, той, баламурника, ще плаща за да може да се допита до теб дали искаш нов рафт на стената, че и ще го плати, а при един евентуален развод (защото, "О, чудо!", дори хора с брак могат да се разделят) всичко ще си остане за теб, защото той няма как да си изкърти боята от стената, а имот придобит преди брака не си сменя собственика след това Simple Smile

И един човек може да ти е 'гадже' цял живот, защото на днешно време все по-малко хора се женят Simple Smile Да се чуди човек как не живеят в мизерия за да не се набута единия да плати нещо вповече 😁

# 212
  • Мнения: 5 832
Да се чуди човек как не живеят в мизерия за да не се набута единия да плати нещо вповече 😁
Нямам нищо общо с хората, които са гаджета цял живот, тъй че как живеят те и кой какво плаща и пресмята на мен ми е през хурката. 😉 Моя килим си го тъка сама, не чакам друг да ми го изтъче и постели. Щом мъжът не може да осигури дом и е дошъл при мен, ще се съобразява с моите елементарни правила вкъщи. Ако му е толкова тежко, винаги може да се върне при майка си, да кърти, дупчи, боядисва и да си разхвърля чорапите навсякъде колкото му душа иска. Кое не ви е ясно точно?

# 213
  • INFJ
  • Мнения: 9 438
Не ми е ясно къде е любовта в тази картинка.

# 214
  • Мнения: 32 085

Всъщност въпросът е така ли се държат мъжете, които са изплатили и обзавели жилище първо, а след това е дошла жената? И как бихме посрещнали една подобна публикация, пусната от мъж. Който тропа, вместо токченце по пода, с юмрук по масата и настоява, че жената няма право на глас за нищо в неговия апартамент. И ако е болна, да се върне, когато оздравее, да не застраши безценното му здравенце. И хайде сега да си признаете, че ще го разкъсаме с парцалите и ще го изгорим жив на кладата.
Точно. Ако беше обратното, щяхме да го солим много Mr. Green

Но ние вече живеем заедно... Това няма ли значение? Не трябва ли да участва? Ето ще се купуват нови завеси, аз ще ги платя.
Иначе навън или той плаща или си делим сметката.
Защо да участва? Хем викаш дома си е мой, хем искаш да участва, но пък не искаш да има мнение.
Последно какво искаш?
Честно казано за някои неща прекаляваш.
Ако ти ремонтира нещо в дома, честно ли ще е да му платиш за ремонта.
Мисля, че да. Защото е твой дом.
Разделяйте се докат е време.
Не се обичате, много са ви сметкаджийски отношенията.
Търси си мъж със собствен дом.
Може даже да направите така.
Ще си живеете поотделно, само чат пат за някоя вечеря и секс ще се виждате.
Децата ще са при теб, нали си майката, той ще идва да ги вижда и да ги гледа когато има нужда.
Така доволна ли си?

# 215
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз така и не разбрах, къде е бил този мъж един месец и как уж живеят заедно, а щял да й идва на гости?!?!?! Гост е човек, който не живее по прунцип у вас, как хем живее, хем е гост? И защо трябва да влага в мебели, завеси и ипотека по чуждо жилище?

# 216
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 034
Откакто чета редовно бг мама, не се чудя защо някои си остават стари моми...

# 217
  • София
  • Мнения: 6 810
Откакто чета редовно бг мама, не се чудя защо някои си остават стари моми...
И аз, и аз! "Ту му млякото горещо, ту пък друго нещо". Детската градина, ряпа да ядат пред тях.

# 218
  • Мнения: 5 832
Не ми е ясно къде е любовта в тази картинка.
Любовта си е любов, ремонтите са пари.

Откакто чета редовно бг мама, не се чудя защо някои си остават стари моми...
Ами сигурно, защото не взимат " коту доди", че да се наредят гордо в редиците на омъжените. Сериозно ли мислиш, че старите моми са такива, защото никой не ги е поискал? 😅😅😅

# 219
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 034
Точно това мисля.

# 220
  • София
  • Мнения: 17 852
На мен са ми казвали - не е важно какво ти казват, важно е кой ти го казва. Та ако го преведем на форумния език, важно е и кой те е поискал, не само да се разпишеш поискана.
Да не превеждам нататък, темите сами кънтят за дереджето на повечето бракове.

# 221
  • Мнения: 5 832
Хубав виц, кажи някой друг! 😅

Явно някои още живеете във времето, в което да си " стара мома" беше срам, позор и обида. Бабичките на село едно време така клюкареха по пейките, че някоя е стара мома, щото никой не я искал. Същи пейкаджийки и тук.

# 222
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 034
Това показват някои. Аз какво съм виновна...

# 223
  • Мнения: 5 508
Стрина Калина, хайде няма нужда ... На всички ни е ясно, че малцина са онези, които са останали стари моми/ергени по собствено желание (като тук визирам хора без партньор, а йе задължително без брак). Повечето просто не стават за връзка и дори да започнат такава, то тя приключва в ранен етап.
Връзката на авторката е точно такъв пример ама от онези, крещящи 'Отчаяна съм!', защото хем очевидно не обича и не уважава човека до себе си, хем го иска и търпи в дома си поне  докато си плати ремонтите и докато той, баламурника, е съгласен да го играе домашна прислужница и спонсор.

# 224
  • Мнения: 7 496
За мен хората, които не стават за връзка са егоистите.На чувства,  на емпатия, на пари, на всичко. Всички други се напасват и нагаждат,  но е най- важното да има желание и даване от двете страни ,иначе с тънки сметки и теглилки, никой не е прокопсал.

# 225
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 034
Клише е, но си е самата истина - най-важното е умението да правиш компромиси, иначе не става...

# 226
  • Мнения: 18 748
Не съм съгласна. Трябва да правиш минимални компромиси. Ако са големи и не са в съответствие с твоите разбирания, не си струва.

# 227
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 034
Не съм съгласна. Трябва да правиш минимални компромиси. Ако са големи и не са в съответствие с твоите разбирания, не си струва.
Не си съгласна, а пък трябва да правиш?! Малки или големи е много субективно. За някои са малки, на други същите им изглеждат големи, това няма значение. Винаги се правят компромиси в една връзка, винаги. Иначе оставаш сам.

# 228
  • Мнения: 7 496
Ще допълня ....компромиси със себе си, и своите
 принципи ,човек Никога не трябва да прави .
Но, компромиси на човека до теб са нужни,  за да вървите заедно и за дълго.
За различните хора и компромисите,които могат да правят са различни.

# 229
  • Мнения: 18 748
Да, но трябва да са незначителни. Големите компромиси не водят до добро.

# 230
  • Мнения: 18 666
Като чета се сетих как ходих на почивка с две деца сама, десетина годишни и то два пъти, две години поред.На море и планина. Далечко.
Колко проблеми изникнаха и как не мислих ,а се справях.Да съм се развела , ако съм ви чела.Лошото е ,че не можех да си позволя развод.

# 231
  • Мнения: 7 496
Да, но трябва да са незначителни. Големите компромиси не водят до добро.

Ама за теб, ако компромис е алкохола, а за мен изневяра, все са компромиси, но различни според нашите разбирания.
За Едното можеш да си затвориш очите, за другото не.

# 232
  • Мнения: 12 864
За да тръгне този мъж да се бори за права в чуждо жилище, значи има усещането, че ти, авторке, не го уважаваш.
То е ясно, че жилището не е негово и че ти си се разпореждаш там, както желаеш. Но все пак се замисли защо той не се чувства добре у вас.
Беше писала, че е прекалено чувствителен (не мога да прооверя заради редакцията на първия пост). Може би това не те устройва? Може би не желаеш да се съобразяваш с него? Но пък може и просто да не сте се напаснали още. Прекалено малко сте живели заедно и още свиквате един с друг.

Все още ми се вижда брутално обаче как си му казала да не се прибира, щом е болен. Очевидно ти самата не отдаваш голяма стойност на връзката ви.

# 233
  • София
  • Мнения: 993
Бе пак да върна малко темата, че гледам още я човъркате.
Прочетох първия - редактиран доста пост - и пак ми избодоха очите тези две нещица - "допитва се до мен" - и от какъв зор да идва / при мен / -
Само тези неща дават да се разбере, че авторката НЕ обича този човек. И е въпрос на време тези им отношения да не протекат хармонично, както тя май се надява. И като сложиш и финансовият момент, нещата съвсем отидоха на кино.
А докато писах, Uncommon се включи. Само да допълня - напасването се получава, когато по основните неща сте Едно, имате си доверие и уважение ... тези неща, а не, дай си ми играчката, на ти колелото...

# 234
  • София
  • Мнения: 17 852
Ами да, от какъв зор. Седял си е месец някъде, значи не я обича. Готово. Или само едностранно гледаме желанието?

# 235
  • Мнения: 580
Имаше неотложен ангажимент в града, в който учи задочно. Този град пък е близо до родната му къща. След като оздравя, идваше следобед и си тръгваше в 5:30 сутринта, за да кара 150 км обратно...
Явно наистина съм егоистка.

# 236
  • INFJ
  • Мнения: 9 438
Може да е работил? Нещо такова май беше написала авторката.

# 237
  • Мнения: 2 779
Очевидно е, че авторката възприема мъжа като наемател и то - не твърде харесван дори в това си качество. Очевидно е и чувството ѝ на превъзходство в ролята на домовладелец. В такива случаи баба ми казваше "дълга е нивата", т. е. не знае човек как ще продължи живота си, понякога палачинката се обръща. И каквото си посял, това жънеш.

# 238
  • В.Търново
  • Мнения: 6 701
Поста на авторката май е редактиран и съкратен, защото нищо не се разбира какво пита точно.
Направо да маха темата като редактира и трие.

# 239
  • Мнения: 1 301
Редактиран е и то доста! Спестени са неща, които правят  картината доста по-пълна, но за сметка на нейния образ. Което не и прави чест.

# 240
  • Мнения: 5 578
Е нали до 24 часа може да се редактира, как става това сега? И що за простотия, всички знаем какво пишеше първоначално!

# 241
  • Мнения: 12 864
Добър ден.

От 1 година се познавам с един човек и от 2 месеца живеем заедно. Доста сложен характер, но ми дава чисто емоционално всичко, от което имам нужда - разговори, подкрепа, допитва се до мен постоянно. Чувствам се обичана с него. Неща, за които съм обяснявала в предишни връзки, ги имам наготово. Вкъщи чисти, готви, пуска пералня и простира без да му напомня. Бюджетът ни е общ и не е стиснат.
Тъй като беше извън града и щеше да идва уикенда у нас, аз го помолих да не го прави, понеже е болен и ще ме зарази. Оттам стана голям проблем, наговори ми много грозни неща. Че аз все съм командвала, че съм била супер властна, повече нямало да дойде в моя апартамент и трябвало да си търси жилище сега, а пък понеже има кредит и няма как да стане. Реално съм му удобна да избяга от село, където му изяждат заплата родителите и кредит му искаха и да дойде при мен наготово.
Само съм му повтаряла ,че този дом е негов, а не може да се прибере, когато иска. Ми да ми плаща половината вноска по кредита. Плаща сега половината ток и пазарува. Като излезем, се редуваме в сметките и така. Понякога си мисля, че ако живеехме в негово жилище, щеше да се държи ужасно с мен. Аз нито му правя забележки колко е разхвърлян или за каквото и да било. Държа се нормално и уважително.
Бяхме коментирали цвета на стените и като реших друг цвят от този, който мислехме, стана пак огромен проблем. Как сме щели да изградим нещо свое - ми нали аз го изплащам......
Какво мислите?
Ето го първоначалният пост. Той е цитиран в следващи постове.
Даже когато авторът вече няма интерес, казусът може да е полезен за други хора, които са в подобно положение или си задават подобни въпроси. Все пак ние не се познаваме, затова разсъждаваме по ситуацията абстрактно.

# 242
  • Мнения: 1 301
Ако ти плаща половина вноска по ипотеката какви ще са му правомощията, на наемател или наполовина собственик? Въпросът е риторичен. Не може да се гради връзка по този начин. По казуса "Болен е да не идва" се произнесох и няма да го коментирам, но за взаимоотношенията ви смятам, че така не се прави здрава връзка. Вие вече може и да сте се разделили, пък ние да си даваме мнение по въпроса.
Живяла съм пет години и нещо с мъж и той беше в моя апартамент, никога не съм си помислила да искам да ми плаща нещо. Деляхме си разходите по съжителството като семейство, кой когато имаше и можеше, защото бяхме студенти. След раздялата си с него, даже го оставих да живее в апартамента без да плаща, докато се устрои. Аз се преместих при съпруга си. Живя с новата си приятелка година и нещо две и пак не съм искала наем, пък ти искаш да имате общо бъдеще, но изискваш да ти плаща. Делете си разходите, нормално е, но да ти плаща половината вноска и утре да му биеш шута... Ако е на квартира, пак ще плаща, но сам ще си определя битието, тук хем ще му нареждаш, хем ще си плаща, хем няма права над жилището, даже цвета на стените не може да избере. Струва ми се, че не си сигурна в чувствата си и е по-добре да се отдалечите един от друг и да преосмислите връзката си.

# 243
  • В.Търново
  • Мнения: 6 701
След като прочетох целия пост  на авторката, благодарение на Uncommon,  ми стана ясно. Съгласна съм с коментара преди моя на wiwala75.

# 244
  • София
  • Мнения: 17 852
Аз не съм, голям зор всички да се изкарат щедри и готини, много по- добри от авторката. Големи приказки за безусловна любов, ама все са от хора, които са в ролята на потребителя и това не е случайно.
Май предпочитам да участвам активно финансово пред това още на раздяла другият да има план Б при кого да се премести, че и да ми направи гранд жеста слаш милостиня да ме остави да му обитавам старото жилище.

Тия "бих това", "бих онова" са пълен булшит. Тия, които СА, а не "биха", са на съвсем различно мнение.

# 245
  • Мнения: 3 505
Явно някой смята, че трябва да се оправдаваме, че не ни се налага да си купуваме жилища. Всеки си има някаква къса клечка в живота.

# 246
  • Мнения: 580
Добър вечер. Разбрахме се за сметките, собствеността и т.н.
Друг проблем има, който не ми дава мира - СЕСТРА МУ!!!! Мразя я!!!! Тя е самотна с малко дете и постоянно му звъни от ден 1ви - по 3 пъти на час. Държи се като малко дете и постоянно му се оплаква колко ѝ е труден живота. Има някакво леко хронично заболяване и той не смее да бъде по-рязък. Някакви елементарни неща в живота постоянно ѝ оправя, грижи се за детето ѝ като баща. Сигурно трябва да ѝ намеря мъж, за да ни остави на мира, но не искам да ѝ помагам.... Постоянно ни се меси и ни навлиза в личното ни пространство. Дори на мен си позволи да ми звъни. Веднъж си беше легнал и му звъня 8 пъти, за да му каже че детето кашля. Мразя я.
Така го били учели родителите му, че затова били брат и сестра да си помагат. Не можел да остави сестра си в калта. На никаквицата там ѝ е мястото, родила от някакъв алкохолик и се жалва колко ѝ е трудно. Майка и баща ѝ я гледат изцяло с детето. Много ѝ е трудно, няма що.

# 247
  • Мнения: 18 666
Нещо в стил най  обичам да мразя...

# 248
  • Мнения: 2 500
И сто пъти на ден да звъни, тя му е сестра, от главните женски роли в живота му е, детето му е племенник.
А ти коя си? На какво основание се дразниш?
На мястото на този мъж, да съм те изритала със шутове от живота си!

# 249
  • Мнения: 3 792
Добър вечер. Разбрахме се за сметките, собствеността и т.н.
Друг проблем има, който не ми дава мира - СЕСТРА МУ!!!! Мразя я!!!! Тя е самотна с малко дете и постоянно му звъни от ден 1ви - по 3 пъти на час. Държи се като малко дете и постоянно му се оплаква колко ѝ е труден живота. Има някакво леко хронично заболяване и той не смее да бъде по-рязък. Някакви елементарни неща в живота постоянно ѝ оправя, грижи се за детето ѝ като баща. Сигурно трябва да ѝ намеря мъж, за да ни остави на мира, но не искам да ѝ помагам.... Постоянно ни се меси и ни навлиза в личното ни пространство. Дори на мен си позволи да ми звъни. Веднъж си беше легнал и му звъня 8 пъти, за да му каже че детето кашля. Мразя я.
Така го били учели родителите му, че затова били брат и сестра да си помагат. Не можел да остави сестра си в калта. На никаквицата там ѝ е мястото, родила от някакъв алкохолик и се жалва колко ѝ е трудно. Майка и баща ѝ я гледат изцяло с детето. Много ѝ е трудно, няма що.

Отвратителна си. Аз съм погнусена. Не знам как някой, който е видял калта в душата ти се е навил да живее с тебе.

# 250
  • Мнения: 56
Добър вечер. Разбрахме се за сметките, собствеността и т.н.
Друг проблем има, който не ми дава мира - СЕСТРА МУ!!!! Мразя я!!!! Тя е самотна с малко дете и постоянно му звъни от ден 1ви - по 3 пъти на час. Държи се като малко дете и постоянно му се оплаква колко ѝ е труден живота. Има някакво леко хронично заболяване и той не смее да бъде по-рязък. Някакви елементарни неща в живота постоянно ѝ оправя, грижи се за детето ѝ като баща. Сигурно трябва да ѝ намеря мъж, за да ни остави на мира, но не искам да ѝ помагам.... Постоянно ни се меси и ни навлиза в личното ни пространство. Дори на мен си позволи да ми звъни. Веднъж си беше легнал и му звъня 8 пъти, за да му каже че детето кашля. Мразя я.
Така го били учели родителите му, че затова били брат и сестра да си помагат. Не можел да остави сестра си в калта. На никаквицата там ѝ е мястото, родила от някакъв алкохолик и се жалва колко ѝ е трудно. Майка и баща ѝ я гледат изцяло с детето. Много ѝ е трудно, няма що.

Ужас,страшен егоист си.Тя е важна за него,защото му е сестра и винаги ще му бъде такава.Ти обаче каква си му?Нито си му все още жена,нито майка на децата му.Временно преминаваща си,днеска си тука,утре те няма.

# 251
  • Мнения: 7 423
Вярно е сайт, всеки може да пише каквото си иска, но... Спри да се излагаш, бе жена! Неприятно ми е да те чета.

# 252
  • Мнения: 580
Ако се оплаквах от майка му, щеше да е друго. Вярно е че бях твърде емоционална, но се поставете на мое място. Тя му звъни по 3 пъти на час. Тя е енергиен вампир.

# 253
  • Мнения: 11 573
Ти пък откъде си сигурна, че е сестра му, може да е някоя любовница.Stuck Out Tongue

# 254
  • INFJ
  • Мнения: 9 438
Някой ще ми обясни ли как такива жени си намират мъже, а аз не мога?

Velma125, емоционалната ти възраст е някъде между 3 и 5г. Това е отвратително поведение, нулева емпатия, никакво уважение... да не говорим пък за любов към тоя мъж и семейството му...

# 255
  • София
  • Мнения: 6 442
Дали от сестра му, дали от майка му - все тая. Те са константни фигури в живота му и не го изхвърлят като е болен за разлика от теб.
Никаквицата си позволила да ти звъни? Ти за коя точно се мислиш, че сестрата на мъжа ти няма право да ти звъни?
Много гнил човек си, явно и сестра и брат не могат да си подбират добре половинките в тоя живот. Дано се осъзнае човека скоро и дано не си развалят отношенията в семейството заради външни и временни фактори като теб.

# 256
  • Варна
  • Мнения: 1 791
Абе, братът не е съпруг/партньор. Съмнявам се сестрата да е питала брат си кога го е правила това дете, та сега да му тръска всички проблеми, НО силно се съмнявам и в описаното от авторката.
Момиче, ако чуя някой да нарича човек от рода ми никаквица (дажа аз да го правя!), буквално ще го срина. И в момента имам желание да те докопам и да измета пода с теб, а съм тооолкова миролюбив човек.
Така, доволна ли си от отговорите, стават ли за представителна извадка за проучването? Ако целта не е такава, жалко, значи си много куха и половинката ти е за ожалване.

# 257
  • София
  • Мнения: 35 230
В личен потрес съм, каква жлъч и злоба са способни да генерират някои съфорумки, наистина.

# 258
  • Мнения: 580
Аз не съм го изхвърлила като болен, казах му да си стои у тях вместо да идва за да ме зарази.

# 259
  • София
  • Мнения: 6 442
При сестра му и племенника, нали?
Ами те са до него като е болен, нормално е и той да ги подкрепя и да помага.

# 260
  • Мнения: 580
Не, при майка му и баща му. Сесттра му е там, защото няма къде.

# 261
  • France
  • Мнения: 12 959
Тази пързалка беше загубила инерция. Трябва ли пак да мажем кънките?

# 262
  • Мнения: 1 301
Вече ме съмнява тази история... Не мога да разбера как човек, дори и анонимен ще иска да навлече антипатията на толкова хора.
Наясно си, че с подобно изказване няма да събудиш одобрението на хората. Самотна майка с кашлящо дете, но тия мразиш...
Нещо в ценностната ти система ти куца или историята намирисва на... Кога за тези два-три месеца съжителство, от които един го нямаше усети омраза към тази жена. Каза, че имаш връзка от година, но живеете сравнително отскоро. Хич, нямам намерение да вадя кънките.
Преди време се чудех на разни съфорумки  защо набеждават за пързалки някои от историите, сега ми стана ясно.

# 263
  • София
  • Мнения: 35 230
Иска образцови отношения с френски макарони и колосани покривки, но си е избрала редови българин с живи роднини.

Откажи се, дай шанс човека да си намери щастието.
Ти си смени нагласата, че тая жлъч ще те отрови теб.

# 264
  • Пловдив
  • Мнения: 23 781
Да предоложим, че историята е истина. Честно казано и аз ще набирам бяс, ако мъжът вместо да е с мен си общува със сестра си по 3-4 пъти на ден. ОБАЧЕ вместо да се занимавам със въпросния мъж и да се боря със сестра му, майка му и други роднини просто ще му обясня веднъж! в прав текст - "Мило ти с мен ли си или със сестра си в момента?!" Ако не ме разбере - прав му път. Чантата и при сестрата и майката. Абе подбирайте ги тия мъже! Преди децата и брака имам предивд, после е късно. Аз изобщо няма да задълбочавам връзка с мъж, с който не споделяме основни ценности - като например отношението му към мен в сравнение с отношението му към роднините му. Толкоз.

# 265
  • Варна
  • Мнения: 14 550
Ревнувате от телефонни разговори с роднини??? А от служебните?

# 266
  • Пловдив
  • Мнения: 23 781
Ревнувате от телефонни разговори с роднини??? А от служебните?
Не е ревност. И да, и служебни разговори в лично време ме дразнят. Работното време затова е работно, а не сульо и пульо да звъни когато му прищрака. Мъжът ми има колеги да му звънят от няколко часови пояса, като цяло на вдига.

# 267
  • INFJ
  • Мнения: 9 438
В конкретният случай... някой трябва да влезе в ролята на баща за това дете. Дали ще е вуйчо, дядо... някой трябва да играе тази роля в живота му. И си мисля, че това е някак по-важно от гадже, на което моралният компас, не просто не работи... направо липсва.

# 268
  • Пловдив
  • Мнения: 23 781
В конкретният случай... някой трябва да влезе в ролята на баща за това дете. Дали ще е вуйчо, дядо... някой трябва да играе тази роля в живота му. И си мисля, че това е някак по-важно от гадже, на което моралният компас, не просто не работи... направо липсва.
Принципно ако съм млада жена и гледам за мъж, на който да родя аз деца - не бих го търпяла да е обременен по подобен начин. Описваното е по-зле от разведен мъж с деца от предишна връзка. Едно е да помогне на сестра си, друго е да поема отговорност за дете на което е чичо/вуйчо. Сигурно и моя морален компас не ти харесва, но моите деца са моя отговорност. Брат ми даже не знае кога са им рождените дни, вижда ги няколко пъти годишно.

# 269
  • INFJ
  • Мнения: 9 438
Еми като няма да го търпиш ти, ще се намери някоя друга да го търпи. На теб авторката да ти прилича на жена, която е тръгнала да ражда деца на някой? Те се дърпат за завесите още.

# 270
  • Пловдив
  • Мнения: 23 781
Е това казвам и аз - при описаната ситуация жената да си преценява може или не може да живее така, защото няма да се променят участниците. Аз лично подобно нещо няма да търпя и ще дам направление да си остава при сестрата. Повечето жени няма да го търпят, ако щеш ми вярвай.

# 271
  • INFJ
  • Мнения: 9 438
Ясно ми е, че повечето жени няма да го търпят. Повечето жени не могат да преживеят някакво внимание да отива и другаде, било то дори и малко дете без баща.

# 272
  • Пловдив
  • Мнения: 23 781
Да, и това е естествено. Ако ще инвестира време да отглежда детето-децата на този мъж ще иска ресурсите да са за тях. Природен инстинкт. Тя общи гени с детето на сестра му няма.

# 273
  • INFJ
  • Мнения: 9 438
Не е естествено. Егоизъм е. Грозен егоизъм.
Това, че помага за детето на сестра си, как изключва теб или грижата за общите ви деца от картинката? Толкова ли ще те нарани, ако прекарва време и с това дете, което също му е кръв?

# 274
  • Варна
  • Мнения: 1 791
Че има граница, в която вуйчо е вуйчо, при живи родители, има. Ама да наречеш жената никаквицаи, че мястото й било в калта... Айде тая мома, авторката, да се прибира в дупката от дето е изпълзяла.  Дали да й пожелая същото, щото нали "каквото повикало -такова се обадило"... ще помисля още малко

# 275
  • Пловдив
  • Мнения: 23 781
Не е естествено. Егоизъм е. Грозен егоизъм.
Това, че помага за детето на сестра си, как изключва теб или грижата за общите ви деца от картинката? Толкова ли ще те нарани, ако прекарва време и с това дете, което също му е кръв?
Аз ти казвам как стоят нещата, всяка жена сама си преценява може или не може да търпи подобно нещо. И си е много естествено.

# 276
  • Мнения: 1 301
Повечето от нас ни подразни начина и на изказ по адрес на въпросната персона. Нелогично ми се струва да говориш така за човешко същество, което нищо не ти е направило, освен че говори с приятеля ти, понеже са роднини и търси помощта му. Нали не очаквала одобрението ни.
Не виждам смисъл да гради с този човек, каквото и да било. Търси основно кусури и в него и родата. Да си живее живота и да си търси друг партньор.
Имам чувството, че новостите в историята са като съчки в огъня, за да го поддържат.

# 277
  • Мнения: 18 666
Прилича ми на една потребителка дето търсеше внимание с разни истории и не проби. Може да са еднояйчни близначки.И проблемът със сестрата бледнее пред изказа  и и отношението към този мъж.Да го пуска да си намери партньор дето ще го понася ,тя не го понася.

# 278
  • София
  • Мнения: 6 810
Още в началото ме съмняваше, че е пързалка. Вече съм почти сигурна.

# 279
  • Мнения: 25 728
А още не сме чули за свекървата... Simple Smile

# 280
  • Мнения: 2 281
А още не сме чули за свекървата... Simple Smile
Като позамре и тази вълна, ще чуем. След това и за съседката от детството.

# 281
  • Мнения: 12 864
Ако още търсиш мнение дали да се откажеш от тази връзка - откажи се. Не харесваш прекалено много неща, свързани с него. За какво ти е да се натоварваш, а живеете заедно от толкова скоро. Той няма да се промени, ти няма да се промениш - да си хваща пътя и си бъдете щастливи, но не заедно, защото заедно само бяс и скандали ви очакват.

# 282
  • София
  • Мнения: 10 599
Тя си хванала алкохолик,а  ти какъв си хвана - непрокопсаник, дето за нищо не става...
не те задоволява, не ти плаща половината кредит, има претенции за цвета на стените и говори със сестра си.
Какво целиш? Да му се наложиш, за да си избиеш собствените комплекси за малоценност ли?
Няма да успееш. Никога.

Общи условия

Активация на акаунт