Търся мнение, да се откажа ли

  • 11 903
  • 282
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 300
Жената избра цвета за къщата отвън. Като я боядисахме и изсъхна -  тя каза, че е същия като на едни гръцки бикини дето си ги купила преди 20 години. И аз получих разстройство. Така, че нещата са навързани.

# 151
  • Мнения: 4 609
Да, и аз не мисля че е заради цвета на стените, а защото му се иска мнението, уж взимат заедно решение и после тя сама решава, защото това е нейния дом. Както някой друг каза, и двамата са на мнение, че това не е неговия дом. Сигурно и за други неща, свързани с дома, не му се взима предвид мнението и тя сама си решава.
Това за разстройството направо ме уби Cry
Ваксината може да е против тетанус... А тестът - за кръвна захар, за бременност? Joy
Абе.. права си, аз точно за тетанус се ваксинирах скоро и си мерех КЗ Joy
Само тест за бременност не съм правила.
Щом ще си споделяме за васксини, изследвания и тестове, на мен ми предстои да си сложа ваксината за тетанус. И тест за бременност си правих, ама в началото на годината. Брои ли се? Joy

# 152
  • Мнения: 15 165
Брои се , в тези времена трябва да натъртим, че не сме антиваксъри Joy

# 153
  • Мнения: 1 307
Уж, прочетох всички новопостъпили отговори, пък не видях толкова подробна информация от авторката. Или нещо пропускам или много сте разширили сюжетната линия и авторския колектив

# 154
  • Варна
  • Мнения: 14 555
Темите винаги импровизират в битовизми. И Джеймс Бонд да нахлуе, ще му връчат баданарка или моп. Сред канонада от инструкции и критики.🤭🤣

# 155
  • София
  • Мнения: 13 027
Според мен авторката вече й писна и взе цялата работа на подбив. Но както и да е, нейният въпрос беше, да се откаже ли, и според мен от цялата тема става ясно, че да, трябва да се откаже от тази връзка. Всичко друго в темата е талаш.

# 156
  • Мнения: 32 397
Добър ден.

От 1 година се познавам с един човек и от 2 месеца живеем заедно. Доста сложен характер, но ми дава чисто емоционално всичко, от което имам нужда - разговори, подкрепа, допитва се до мен постоянно. Чувствам се обичана с него. Неща, за които съм обяснявала в предишни връзки, ги имам наготово. Вкъщи чисти, готви, пуска пералня и простира без да му напомня. Бюджетът ни е общ и не е стиснат.
.........
Ми да ми плаща половината вноска по кредита. Плаща сега половината ток и пазарува. Като излезем, се редуваме в сметките и така. Понякога си мисля, че ако живеехме в негово жилище, щеше да се държи ужасно с мен. Аз нито му правя забележки колко е разхвърлян или за каквото и да било. Държа се нормално и уважително.
.......
Какво мислите?

Не е коректно да си редактираш поста.
Ако ти плащаше кредита или наем, щеше ли да го прибереш?
И обикновен квартирант да беше, има права.

Не е редно да искаш мъжа с който живееш на семейни начала да ти плаща кредита или дори наем.
Грозно е.
Ами ако беше обратната ситуация. Отиваш да живееш при мъж, в неговото жилище и той иска да му плащаш половината от кредите или да му даваш наем.
Как ще ти се стори това?

# 157
  • София
  • Мнения: 6 810
За доброто на всички участници в темата се надявам този мъж да не се връща повече в къщата с правилния цвят на стените. Авторката да си вземе котка, като се разболее ще я изхвърли и всичко е точно.
Аман от изтрещели жени, ей! Мен ако някой ме държи настрани, докато съм болна, повече очите му няма да искам да видя, камо ли да имам връзка с него. Ковид, мовид, все тая. Заразни болести е имало винаги, но също така никога не е било нормално да си натириш полвинката (или в случая да не я пускаш вкъщи), защото се е разболял.

# 158
  • Мнения: 15 165
Ама какво са ви направили горките котки, кучета, хамстери, морски свинчета и хлебарки?

# 159
  • Мнения: 658
И аз нямам положително мнение за развитието на тази връзка. Но кой знае, може и да е период на напасване.

Не бих изгонила болният си мъж, но пък и той не би искал да дойде за два дни на туризъм при мен, колкото да ме зарази. Нито пък ще се дърпа от тестване. Все пак това засяга и други хора освен тях двамата, а може и тя да не може да си позволи карантина в момента. От друга страна, ако човекът трябва да стои при родителите си, бих предпочела да дойде при мен и да не ги излага на риск - особено в случай, че е Ковид.

Авторке, ако искаш нещата да проработят, опитай се все пак да го накараш да се почувства у дома си. Явно за момента не се получава. Наистина доста разнопосочни сигнали даваш. А този проблем с фалшивото допитване и аз го имам, улавям се, че понякога не признавам мнението на другия, настоявам на моето и си действам както съм решила. Вярно, че предимно за дреболии. Ама не става така, не е приятно за отсрещния, най-малкото което може да стане е да спре да дава мнение, после и за това ще се ядосваш, че за нищо не му пука. Като сте се разбрали нещо е редно да се спази, всеки ще се обиди, че уж сте говорили, разбрали сте се и се отмяташ. Как да ти има доверие, как да гради нещо с теб?

# 160
  • София
  • Мнения: 6 810
Няма нужда от фалшиви допитвания. Ако някой си е наумил да прави нещо, да купи, да избере, без да е склонен другия да му се бърка, по-добре е просто да го направи. В крайна сметка не е нужно всяка една покупка или избор за дома да се прави от двамата. Дори спестява излишни драми да се поеме от този, за когото представлява истински интерес. Давам пример - понеже знам, че на мъжа ми въобще не му пука какви ще са ни завесите, но за сметка на това ако го включа в избора има вероятност да сме на различно мнение, просто отивам и купувам тези, които искам. Воала! За него остава честта да ги закачи. Няма драма, всички са доволни.

# 161
  • Мнения: 1 307
Аз, пък не разбирам каква е драмата около тази болест, сякаш е изгонила инвалидизирания си мъж на улицата след 40 години съвместен живот. Те живеят от два месеца, всъщност откакто я разискваме станаха малко повече, един от които не е при нея. Разболял се, но не е на легло, просто решил да й гостува за уикенда, т.е. не се нуждае от грижи, не е натирен от мястото където е, че да няма къде да се върне и т.н. За мен е неразумно да отидеш да се вреш болен в тази ситуация. Ако се е разболял при нея, докато са двамата е друго и тя да го натири при майка му, примерно, е съвсем различно.
Авторката не се включва.
Даже вече може да си е взела решението, пък ние си дращим тук.

# 162
  • София
  • Мнения: 6 810
Авторката е формен егоист със зарвърден модел на стара мома. Нейният апартамент, нейните стени, кой е той, че ще й елиза болен вкъщи...Нито намфк за любов и чувства. Аз ако от два месеца живея с някого, ще искам да дойде да се грижа за него, да съм сигурна, че е добре, мисълта ми ще е в него. Не плаща ли кредита и цвета на стените.

# 163
  • Мнения: 627
А факта, че аз сама си плащам ремонта и обзавеждането в този уж вече общ дом? Защо изобщо да се допитвам, като аз давам парите?
Неговият принос е хладилника и половината ток. Готвене, чистене, пране.

# 164
  • INFJ
  • Мнения: 9 597
А кой да ги плаща, като апартамента е твой, и го подчертаваш всеки път? Даже хладилник ти е много, че е купил.
Това, че си плаща сметките е напълно достатъчно. Нито ти е мъж, нито е собственик, че да прави ремонти и да обзавежда. Ти не смяташ, че е нужно да се допитваш, но очакваш той да плаща. WTF?

Общи условия

Активация на акаунт