Продължително трептене на долен клепач

  • 948
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Обръщам се към вас с огромно притеснение.Моля , ако има някой на когото му се е случвало да сподели или да ме насочи какво да правя! От 7 месеца ми потрепва всеки ден многократно долния клепач на едното око.В началото не му отдадох голямо значение дори не му обръщах внимание, но вече е много тормозещо и се притеснявам ужасно.Ходех на очен казаха, че няма проблем.Невролога предполага на нервна почва изписа ми анти депресанти и пих известно време ксенах, но няма никакво подобрение.Изпрати ме на скенер на главата и там не се откри проблем.Снимка на синуси и там всичко е наред.Правих и панорамна  зъбна снимка, няма нищо притеснително.А то не спира.Личната лекарка предлага и ЯМР да направя за да отхвърли като диагноза "мулти..склероза"  , не го изпизсвам правилно , защото и не се постарах да го запомня изпаднах в ужас само при думата склероза.Моля ви ако някой се е сблъсвал с такъв проблем да пише.Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 473
Здравей!
Майка ми преди време имаше подобен проблем и тогава започна да пие Невробекс, ако не греша. Мисля, че и Алора пи и се оправи. Не е ходила на лекари. Започна прием по съвет на наша близка медицинска сестра, работеща при невролог. Надявам се при Вас проблемът да не е много сериозен.

# 2
  • Мнения: 6 558
Какво работите? При мен се получава от претоварване на очите. Помагат ми Милгама, хранителни добавки за очи, очна гимнастика и почивка на очите (при работа с компютър на всеки час поне 15 минути почивка и гледане на отдалечени предмети навън - напр. дървета, Витоша, излизате на терасата и зяпате), изкуствени сълзи 3-4 пъти на ден, масажи на лицето.

# 3
  • Мнения: 357
Всеки човек в даден етап от живота си му се случва. При мен последно се появи след преживян силен стрес. Помисли дали не ти се е случило нещо в последините няколко месеца, дори и да смяташ, че не те уплашило, може да е. За МС (множествена склероза), с която са те уплашили, аз съм с тази диагноза и според мен, ако това е единственият ти симптом (нямаш двойно виждане, замаяност, изтръпване или мравучкане някъде по тялото), най-вероятно не е тя. Но си направи резонанса, нищо не губиш, пък може да ти е като успокоение.

# 4
  • Мнения: 54 421
За такава дреболия да се изпишат антидепресанти ми се струва прекалено.
Нищо не бих правила, спрете да се фиксирате в това и ще премине.
На всеки му се е случвало. И на мен ми трепти, не обръщам внимание.

# 5
  • Мнения: 26
Всеки човек в даден етап от живота си му се случва. При мен последно се появи след преживян силен стрес. Помисли дали не ти се е случило нещо в последините няколко месеца, дори и да смяташ, че не те уплашило, може да е. За МС (множествена склероза), с която са те уплашили, аз съм с тази диагноза и според мен, ако това е единственият ти симптом (нямаш двойно виждане, замаяност, изтръпване или мравучкане някъде по тялото), най-вероятно не е тя. Но си направи резонанса, нищо не губиш, пък може да ти е като успокоение.
Здравейте, през нощта имам изтръпване на ръцете много често.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Здравей, при мен се получи от претоврване на очите от компютър и телефон. Около месец имах трептене и много се изнервях. Съвсем случайно намерих в шкафа с лекарствата - Магне Б6 (купила съм го някога, но съм забравила) - едно от показанията за прием беше треперене на клепачите. Пих го поне 3 седмици в оптимални дози. Мина ми

Общи условия

Активация на акаунт