Търся мнение, да се откажа ли

  • 11 736
  • 282
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 5 613
Е нали до 24 часа може да се редактира, как става това сега? И що за простотия, всички знаем какво пишеше първоначално!

# 241
  • Мнения: 12 888
Добър ден.

От 1 година се познавам с един човек и от 2 месеца живеем заедно. Доста сложен характер, но ми дава чисто емоционално всичко, от което имам нужда - разговори, подкрепа, допитва се до мен постоянно. Чувствам се обичана с него. Неща, за които съм обяснявала в предишни връзки, ги имам наготово. Вкъщи чисти, готви, пуска пералня и простира без да му напомня. Бюджетът ни е общ и не е стиснат.
Тъй като беше извън града и щеше да идва уикенда у нас, аз го помолих да не го прави, понеже е болен и ще ме зарази. Оттам стана голям проблем, наговори ми много грозни неща. Че аз все съм командвала, че съм била супер властна, повече нямало да дойде в моя апартамент и трябвало да си търси жилище сега, а пък понеже има кредит и няма как да стане. Реално съм му удобна да избяга от село, където му изяждат заплата родителите и кредит му искаха и да дойде при мен наготово.
Само съм му повтаряла ,че този дом е негов, а не може да се прибере, когато иска. Ми да ми плаща половината вноска по кредита. Плаща сега половината ток и пазарува. Като излезем, се редуваме в сметките и така. Понякога си мисля, че ако живеехме в негово жилище, щеше да се държи ужасно с мен. Аз нито му правя забележки колко е разхвърлян или за каквото и да било. Държа се нормално и уважително.
Бяхме коментирали цвета на стените и като реших друг цвят от този, който мислехме, стана пак огромен проблем. Как сме щели да изградим нещо свое - ми нали аз го изплащам......
Какво мислите?
Ето го първоначалният пост. Той е цитиран в следващи постове.
Даже когато авторът вече няма интерес, казусът може да е полезен за други хора, които са в подобно положение или си задават подобни въпроси. Все пак ние не се познаваме, затова разсъждаваме по ситуацията абстрактно.

# 242
  • Мнения: 1 304
Ако ти плаща половина вноска по ипотеката какви ще са му правомощията, на наемател или наполовина собственик? Въпросът е риторичен. Не може да се гради връзка по този начин. По казуса "Болен е да не идва" се произнесох и няма да го коментирам, но за взаимоотношенията ви смятам, че така не се прави здрава връзка. Вие вече може и да сте се разделили, пък ние да си даваме мнение по въпроса.
Живяла съм пет години и нещо с мъж и той беше в моя апартамент, никога не съм си помислила да искам да ми плаща нещо. Деляхме си разходите по съжителството като семейство, кой когато имаше и можеше, защото бяхме студенти. След раздялата си с него, даже го оставих да живее в апартамента без да плаща, докато се устрои. Аз се преместих при съпруга си. Живя с новата си приятелка година и нещо две и пак не съм искала наем, пък ти искаш да имате общо бъдеще, но изискваш да ти плаща. Делете си разходите, нормално е, но да ти плаща половината вноска и утре да му биеш шута... Ако е на квартира, пак ще плаща, но сам ще си определя битието, тук хем ще му нареждаш, хем ще си плаща, хем няма права над жилището, даже цвета на стените не може да избере. Струва ми се, че не си сигурна в чувствата си и е по-добре да се отдалечите един от друг и да преосмислите връзката си.

# 243
  • В.Търново
  • Мнения: 6 718
След като прочетох целия пост  на авторката, благодарение на Uncommon,  ми стана ясно. Съгласна съм с коментара преди моя на wiwala75.

# 244
  • София
  • Мнения: 17 897
Аз не съм, голям зор всички да се изкарат щедри и готини, много по- добри от авторката. Големи приказки за безусловна любов, ама все са от хора, които са в ролята на потребителя и това не е случайно.
Май предпочитам да участвам активно финансово пред това още на раздяла другият да има план Б при кого да се премести, че и да ми направи гранд жеста слаш милостиня да ме остави да му обитавам старото жилище.

Тия "бих това", "бих онова" са пълен булшит. Тия, които СА, а не "биха", са на съвсем различно мнение.

# 245
  • Мнения: 3 505
Явно някой смята, че трябва да се оправдаваме, че не ни се налага да си купуваме жилища. Всеки си има някаква къса клечка в живота.

# 246
  • Мнения: 610
Добър вечер. Разбрахме се за сметките, собствеността и т.н.
Друг проблем има, който не ми дава мира - СЕСТРА МУ!!!! Мразя я!!!! Тя е самотна с малко дете и постоянно му звъни от ден 1ви - по 3 пъти на час. Държи се като малко дете и постоянно му се оплаква колко ѝ е труден живота. Има някакво леко хронично заболяване и той не смее да бъде по-рязък. Някакви елементарни неща в живота постоянно ѝ оправя, грижи се за детето ѝ като баща. Сигурно трябва да ѝ намеря мъж, за да ни остави на мира, но не искам да ѝ помагам.... Постоянно ни се меси и ни навлиза в личното ни пространство. Дори на мен си позволи да ми звъни. Веднъж си беше легнал и му звъня 8 пъти, за да му каже че детето кашля. Мразя я.
Така го били учели родителите му, че затова били брат и сестра да си помагат. Не можел да остави сестра си в калта. На никаквицата там ѝ е мястото, родила от някакъв алкохолик и се жалва колко ѝ е трудно. Майка и баща ѝ я гледат изцяло с детето. Много ѝ е трудно, няма що.

# 247
  • Мнения: 18 739
Нещо в стил най  обичам да мразя...

# 248
  • Мнения: 2 502
И сто пъти на ден да звъни, тя му е сестра, от главните женски роли в живота му е, детето му е племенник.
А ти коя си? На какво основание се дразниш?
На мястото на този мъж, да съм те изритала със шутове от живота си!

# 249
  • Мнения: 3 796
Добър вечер. Разбрахме се за сметките, собствеността и т.н.
Друг проблем има, който не ми дава мира - СЕСТРА МУ!!!! Мразя я!!!! Тя е самотна с малко дете и постоянно му звъни от ден 1ви - по 3 пъти на час. Държи се като малко дете и постоянно му се оплаква колко ѝ е труден живота. Има някакво леко хронично заболяване и той не смее да бъде по-рязък. Някакви елементарни неща в живота постоянно ѝ оправя, грижи се за детето ѝ като баща. Сигурно трябва да ѝ намеря мъж, за да ни остави на мира, но не искам да ѝ помагам.... Постоянно ни се меси и ни навлиза в личното ни пространство. Дори на мен си позволи да ми звъни. Веднъж си беше легнал и му звъня 8 пъти, за да му каже че детето кашля. Мразя я.
Така го били учели родителите му, че затова били брат и сестра да си помагат. Не можел да остави сестра си в калта. На никаквицата там ѝ е мястото, родила от някакъв алкохолик и се жалва колко ѝ е трудно. Майка и баща ѝ я гледат изцяло с детето. Много ѝ е трудно, няма що.

Отвратителна си. Аз съм погнусена. Не знам как някой, който е видял калта в душата ти се е навил да живее с тебе.

# 250
  • Мнения: 56
Добър вечер. Разбрахме се за сметките, собствеността и т.н.
Друг проблем има, който не ми дава мира - СЕСТРА МУ!!!! Мразя я!!!! Тя е самотна с малко дете и постоянно му звъни от ден 1ви - по 3 пъти на час. Държи се като малко дете и постоянно му се оплаква колко ѝ е труден живота. Има някакво леко хронично заболяване и той не смее да бъде по-рязък. Някакви елементарни неща в живота постоянно ѝ оправя, грижи се за детето ѝ като баща. Сигурно трябва да ѝ намеря мъж, за да ни остави на мира, но не искам да ѝ помагам.... Постоянно ни се меси и ни навлиза в личното ни пространство. Дори на мен си позволи да ми звъни. Веднъж си беше легнал и му звъня 8 пъти, за да му каже че детето кашля. Мразя я.
Така го били учели родителите му, че затова били брат и сестра да си помагат. Не можел да остави сестра си в калта. На никаквицата там ѝ е мястото, родила от някакъв алкохолик и се жалва колко ѝ е трудно. Майка и баща ѝ я гледат изцяло с детето. Много ѝ е трудно, няма що.

Ужас,страшен егоист си.Тя е важна за него,защото му е сестра и винаги ще му бъде такава.Ти обаче каква си му?Нито си му все още жена,нито майка на децата му.Временно преминаваща си,днеска си тука,утре те няма.

# 251
  • Мнения: 7 440
Вярно е сайт, всеки може да пише каквото си иска, но... Спри да се излагаш, бе жена! Неприятно ми е да те чета.

# 252
  • Мнения: 610
Ако се оплаквах от майка му, щеше да е друго. Вярно е че бях твърде емоционална, но се поставете на мое място. Тя му звъни по 3 пъти на час. Тя е енергиен вампир.

# 253
  • Мнения: 11 576
Ти пък откъде си сигурна, че е сестра му, може да е някоя любовница.Stuck Out Tongue

# 254
  • INFJ
  • Мнения: 9 488
Някой ще ми обясни ли как такива жени си намират мъже, а аз не мога?

Velma125, емоционалната ти възраст е някъде между 3 и 5г. Това е отвратително поведение, нулева емпатия, никакво уважение... да не говорим пък за любов към тоя мъж и семейството му...

Общи условия

Активация на акаунт