Търся мнение, да се откажа ли

  • 11 734
  • 282
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 3 505
Явно очаква, че може да го изгониш и гледа да не се изхвърля. Ако те издържа докато ти влагаш всичките си пари в ремонти и обзавеждане, то той има принос за придобиването им.

# 181
  • INFJ
  • Мнения: 9 488
Не, няма значение, така както не би имало, ако ти живееше в чужд апартамент. При положение, че те гонят, защото ти е текнал носа, какви обзавеждания, какви 5лв? Че ти утре ще му набиеш шута, защото му е излязла пъпка на носа.

Не изглеждаш като стабилна инвестиция, get it? Ако купува дивани на всяка, която току-що е срещнал, къде ще му излезе края?

# 182
  • Мнения: 610
Да всъщност ми е казвал, че може да го изгоня.

# 183
  • Мнения: 15 960
Интересно, че всички възмутени от авторката, все са отишли на готово в жилището на мъжа, или поне аз не видях някоя да разкаже как сама е изплащала и обзавеждала жилище, а мъжът й само се е нанесъл при нея.
Всъщност въпросът е така ли се държат мъжете, които са изплатили и обзавели жилище първо, а след това е дошла жената? И как бихме посрещнали една подобна публикация, пусната от мъж. Който тропа, вместо токченце по пода, с юмрук по масата и настоява, че жената няма право на глас за нищо в неговия апартамент. И ако е болна, да се върне, когато оздравее, да не застраши безценното му здравенце. И хайде сега да си признаете, че ще го разкъсаме с парцалите и ще го изгорим жив на кладата.
Това е така, да. Има двойни стандарти.

Но аз питам някоя  от възмутените да разкаже как е била точно като в случая на авторката, мъжът само е давал мнения и идеи, а тя е плащала. Щото то е лесно само да си обуеш чехличките и да влезеш в жилището на мъжа, а той да те пита какъв цвят завеси искаш. Ама разкажете кога и как сами купихте жилище и го обзаведохте.

# 184
  • Мнения: 3 505
И като не съм купила жилището, в което живеем, нямам право на мнение ли!? Нямам право да коментирам, че не му позволява да се прибере, защото е болен ли!? Не сме имали нужда, не съм купила жилище, имаме нужда от ин витро, плащам ин витро. Само в Надежда съм оставила половин жилище за около 5 години, предишните разходи изобщо не ги броя.

# 185
  • INFJ
  • Мнения: 9 488
На мен ми предстои, по чужди жилища не съм живяла много, не съм се натискала да ме слушат за завесите, но са ме питали за мнението ми. Поемала съм си част от разходите - сметки, храна.

Та когато в крайна сметка се сдобия с жилището, няма да очаквам от някое гадже да ми плаща мебелите. Ако поканя някой да живее с мен, то ще е, защото го обичам и ще направя всичко възможно, за да се чувства като у дома си, без да очаквам, че ще влага в моето жилище. Предпочитам да влага в отношенията си с мен.

# 186
  • Мнения: 2 749
Аз. На майка ми е жилището, но аз го ремонтирах и обзаведох. Не съм и искала тогавашния ми приятел да участва. Точно с идеята, че така мога да го изгоня във всеки един момент. 😂

# 187
  • Мнения: 5 508
Ремонтирам и обзавеждам свое жилище, макар да не живея в него към момента.
Ако заживеем там с партньора ми няма да искам той хем да плаща цялата храна, хем в заведенията да плаща, хем да го играе домакиня, а на финала да ми плаща и мебелите, които ще искам за себе си ако се разделим един ден.

И аз смятам, че авторката е трол. Няма нормален човек, който би имал връзка с такава особа просто.

# 188
  • Мнения: 5 832
Когато бившият ми се нанесе при мен, не съм го питала за нищо, което ще правя по жилището или ще купувам. Беше избучал, защото искаше да ми пробие стените и да сложи телевизора на стената при положение, че там беше купен скрин точно за тая цел. Отказах да ми дупчи стените, разсърди се, че това бил и негов дом и искал да решава и той. Казах му, че може да реши дали килимът да е 2 или 3 метра, но не и да ми надупчи стените. Но и никога не съм искала от него да плаща нещо, купено за вкъщи от рода на телевизори, дивани и прочие. И така съм си спестила да участвам в цигански истории при раздяла от типа на " тоя хладилник аз го платих, искам си го".
Съжалявам, но никога не съм отишла да живея в чуждо жилище с претенции и тръшкане и пак съм се чувствала вкъщи.

# 189
  • Мнения: 15 960
Да, това имам предвид. Не стига, че мъжът се нанася наготово, жената осигурила жилище, изплаща го и го ремонтира и обзавежда, ами и той ще казвал какъв цвят да са стените, че да се чувствал у дома си.

Дотук никоя не се похвали, че го е правила, то не че е и за хвалба, де.

# 190
  • INFJ
  • Мнения: 9 488
Ще ми се да вярвам, че отношенията между мъж и жена, могат да бъдат на малко по-високо ниво от цвета на стените и кой какво платил. За мен това е определението за дребнавост и примитивност.

# 191
  • Мнения: 2 749
А, при мен е дупчил стената, да закачи един рафт. Не ме пита специално, но не ми е драма. Мога да си замажа няколко дупки при нужда. 😂 Аз пък дупчих стената сега, не лично де, но аз исках климатик. Ясно е, че ако стане нещо, ще си остане там. Хич не съм по тия циркове, махам с ръка и продължавам.

# 192
  • Мнения: 5 832
Ще ми се да вярвам, че отношенията между мъж и жена, могат да бъдат на малко по-високо ниво от цвета на стените и кой какво платил. За мен това е определението за дребнавост и примитивност.
Викаш да коментираме класическа руска литература, докато той дупчи стените с дрелката, щот така е решил, ама после като се изнесе аз да платя за оправянето им? Дребнава съм си аз, особено като аз плащам претенциите на друг в моя дом.

# 193
  • INFJ
  • Мнения: 9 488
Защо изобщо каниш човек да живее с теб, щом си с идеята, че ще се изнася? Ако отношенията не предполагат, че ще бъдете семейство, тогава решенията са си твои. Но ако имаш намерения към някой, трябва да отпуснеш малко правилата, ако искаш човека да се чувства вкъщи в крайна сметка.

# 194
  • Мнения: 15 960
Ще ми се да вярвам, че отношенията между мъж и жена, могат да бъдат на малко по-високо ниво от цвета на стените и кой какво платил. За мен това е определението за дребнавост и примитивност.
И аз съм така възвишена и над нещата, когато друг плаща.

Общи условия

Активация на акаунт